Bitcoin Forum
May 13, 2024, 12:37:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Kaliteli Airdrop Kriterleri  (Read 1402 times)
Gocu (OP)
Member
**

Activity: 302
Merit: 12

View Profile
September 18, 2018, 11:27:40 AM
Merited by barslanhan (2), exturudere (1), janocuk (1), the_doctor (1), Nuxxorcoin (1)

8 aydır airdrop yapıyorum. 1000'den fazla airdropa katıldım. İlk başlarda hiçbir airdropu atlamadan yapıyordum. Bu durum 2 ay devam etti. Ama sonrasında gördüm ki boş yere zamanımı harcamışım. Sonrasında artık seçerek araştırarak aridroplara girmeye başladım. (Airdrop deyip geçmeyelim. Yeri geldi bountyden çok kazandırdı.) Neyse lafı çok uzatmadan kendi airdrop kriterlerimi sıralayayım.

1. Kendi web sitesi olacak. (Site yapmaya parası olmayan bir ico bize ne kazandırabilir.)

2. Token sayısı fazla olacak (1000 üstü olması tercihimdir.)

3. En az 10 dolar değerinde olacak.

4. Airdropunu yaptığımız bir iconun takımı olacak.

Not: Form olarak önümüze gelen, borsada işlem gören airdroplar geliyor. Bunların %90'ı scamdır. Kendi orijinal tweter adresinde airdropla ilgili bilgi var mı, kendi orijinal telegram kanalında bilgi var mı diye kontrol etmenizde fayda vardır.
Bu işlere yeni başlamış birilerine faydası olması dileğiyle...
1715603861
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715603861
Reply with quote  #2

1715603861
Report to moderator
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715603861
Hero Member
*

Ignore
1715603861
Reply with quote  #2

1715603861
Report to moderator
1715603861
Hero Member
*

Ignore
1715603861
Reply with quote  #2

1715603861
Report to moderator
procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
September 18, 2018, 11:49:37 AM

Zamanında bende önüme gelen airdoplara katılmıştım ama şu an çoğunun boş olduğunun farkına vardım. Airdropları araştırıp katılmak çok mantıklı elbet, dikkat edip katılırsa çok iyi para kazandırabilir.

TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
September 18, 2018, 01:21:23 PM

Airdroplardan gerçekten iyi paralar kazanacaklarını zanneden arkadaşları anlamıyorum. Zaten havadan para geliyor. Bundan 1.5 2 yıl önce olsa cidden para kazanabilirdiniz ancak şuan yeni icolar zaten piyasa şartlarında kendilerine yer bulmakta çok zorlanıyorlar. Airdroplardan gelenlerin de çok fazla bir para edeceğini sanmıyorum ( ki tabi o da gelirse )

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
barslanhan
Member
**

Activity: 658
Merit: 42

Graphic Designer

View Profile WWW
September 18, 2018, 01:23:41 PM

Kesinlikle katılıyorum hocam, boş olan o kadar airdrop var ki inanın artık her yerden fışkırıyor. Seçici olmalı ve ona göre her aşamayı dikkatle incelemeliyiz. Çünkü onlar bizi kullandıkları gibi bizimde attığımız taş ürküttüğümüz kurbağaya değsin. Benim önerim sağlam exclusive airdrop paylaşan yerlere ve ico puanlarına göre airdrop kovalamanız olacaktır. Şahsen ben kendi adıma öyle yapıyorum.
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
September 18, 2018, 01:40:30 PM

Airdrop'lara karşı insanların tutumu dibin dibini görmeye başladı. Artık ben de kökten bıraktım ama belki de bu tip çok küçük araştırmalarla ufak ufak ben de airdrop kampanyalarına katılırım.

exturudere
Member
**

Activity: 612

View Profile WWW
September 18, 2018, 01:55:28 PM

Airdrop mevzusu ilk ciktiginda bende balıklama atladım bir çoğuna sonrası malum bu ise giren hemen herkes gibi aynı hikaye. Bir sey kazandırmasada pisman degilim. Bu piyasayla ilgili bir cok seyi ögrenmeme neden oldu. Sonucta deneyim, hangi para birimiyle ölçülebilir ki?
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
September 18, 2018, 02:35:44 PM

Haklısınız. Şu an çoğu boş. Alıştık bundan 6 ay - 1 sene öncesi airdroplara. Artık şu sıradakiler ilgimizi çekmiyor, Az geliyor. Eyy gidi günler diyorum. Neler neler kaçırdık elimizden neler... Keşke tutsaydım, hemen çıkarmasaydım elimden dediğim çok airdrop coin'i/token'ı oldu maalesef...Şimdi 3'e 5'e talim Smiley

williamsmith
Full Member

Merit: 100

View Profile
September 18, 2018, 02:59:12 PM

Geçen yıl kesinlikle airdroplar kazandırıyordu. Gelen en azından 5-10 dolar ediyordu. Ama şu an airdrop formu doldurmakla uğraşmak kesinlikle vakit kaybı. Belki yıl sonu gelecek bir pump ile değerlenecek airdroplar da çıkabilir bilemeyiz.
blogmanya
Member
**

Activity: 364

GR

View Profile WWW
September 18, 2018, 04:31:41 PM

Nerede cokluk orada bokluk olur demisler atalarimiz.  Airdrop isine herifler 10-15 hesap ile bir giriyorlar.  Geldigi an hemen satiyorlar.  Fiyatlar pic oluyor.  Diw bunun en baruz ornegi.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
September 18, 2018, 05:05:06 PM

Aslında bu tarz bir site olsa baya başarılı olabilir. Yani sadece kaliteli airdropları seçicek, hatta sizin verdiğiniz koşullara göre mesela, bir iki kere insanlara para kazandırsa baya bir takipçisi olur.
hisarardi
Member
**

Activity: 532

View Profile
September 18, 2018, 07:31:08 PM

Artık airdroplarda iş yok. O maddelerini sıraladığıniz özellikler olsa bile iş yapmıyor. Airdrop ta referans kasarsan belki çorba parası çıkar. Şu günlerde bırak airdrobu bountyler bile iş yapmaz oldu

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
September 18, 2018, 08:03:56 PM

AirDrop’lar geçen sene Bu zamanları zirve yaptı gerçekten aşırı kazandırdı ama şuan ressmen mezarlık.. bilgilerinizi çalmaktan başka bir işe yaramıyor o yüzden AirDrop lara girerken bir kez daha düşünün dediğiniz gibi seçerek girmek lazım
Ridcan
Member
**

Merit: 31

View Profile
September 18, 2018, 08:12:25 PM

Airdroplardan bir kez vur parayı oda hydro olsun ama onu da kaçır olacak iş mi bir çok kişi hydro dan deli paralar kazandı onun dışında Airdroplar çöplük bence
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
September 18, 2018, 08:16:47 PM

Airdropların hepsi çöp diyemeyiz ama çoğunluğu bahsettiği o düşük kazançları bile görmüyor. Hele ki bu piyasada zaten ortaya da çıkamıyorlar. Hydro ile millet bir gaza geldi acaba bir daha olabilir mi diye ama olmuyor arkadaşlar. Öylesi yılda bir gelir. Aynı şekilde bountylerde de ev parası kazananları bile gördüm ama o da şans işi. Vaktiniz varsa airdroplarla uğraşın bir iki tanesi bile gelse geldiğinde belki 300 500 dolarları görebilir. Ama uğraş uğraş çoğu token bile yollamayacaktır.
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
September 18, 2018, 08:44:21 PM

Dediğiniz gibi sadece belli airdroplara katılmak lazım birçoğu telegram grubuna adam toplamak yada twitter takipçi kasmak gibi işlemler için airdrop yapıyor hatta bazen adamlar token göndermiyor başka bir tokenin üzerinden geçinerek dediğim hedeflerine ulaşıyor.

Srkndrl83
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 8

View Profile
September 18, 2018, 09:08:33 PM

Hocam artık airdrop işi bitti binde 1 kazandırıyor hatta bounty işi bile zor durumda pasta gün geçtikçe küçülüyor. Eskiden airdrop bile çok iyi kazandırırken şimdi bounty bile o eski hali kadar kazandırmıyor ama elbette bu hep böyle gitmeyecektir boğa sonrası tüm dengeler değişir.
holdmycoins
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
September 18, 2018, 09:20:54 PM

1000 tane airdroba katılıp bunu öğrendiysen gerçekten bu kriterleri öğrenmen için 1 trilyon airdroba katılman lazımmış. Token sayısının fazla olması gibi saçma bir sebep de sundun ya helal sana.

BigRasputin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

Buy $BGL before it's too late!

View Profile
September 18, 2018, 09:22:07 PM

referans isteyen Droplardan da uzuk durmak yerinde olacaktır bence. ref ile stake kasan kampanyalardan önce yine gelenler para ediyordu.

█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
.
.
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
        ██████████████▄▄▄
       ▐███████████████████▀
       ████████████████▀▀
                    ▀
                            ▄▄
      ███████████       ▄▄████
     ▐██████████▌      ███████
     ███████████      ███████▀
    ▐██████▌         ███████▀
    ███████       ▄▄███████▀
   ▐██████████████████████▀
  ▄█████████████████████▀
▄██████████████████▀▀▀
███████████████████████████
██████▀███████▀   ▀▀▀▄█████
█████▌  ▀▀███▌       ▄█████
█████▀               ██████
█████▄              ███████
██████▄            ████████
███████▄▄        ▄█████████
██████▄       ▄████████████
██████████████████▀▀███████
█████████████▀▀▀    ███████
████████▀▀▀   ▄▀   ████████
█████▄     ▄█▀     ████████
████████▄ █▀      █████████
█████████▌▐       █████████
██████████ ▄██▄  ██████████
████████████████▄██████████
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
September 18, 2018, 09:24:36 PM

Airdrop işi biteli aylar oldu. En son hydro airdroptan kazandırdı. O da bayağı iyi kazandırdı. Onun dışında alayı ver çöp. Benim cuzdanda birsuru token var ama çöplük resmen. Bountyler bile iş yapmıyor artık. Airdrop mu yapacak?
Gocu (OP)
Member
**

Activity: 302

View Profile
September 19, 2018, 05:52:46 AM

1000 tane airdroba katılıp bunu öğrendiysen gerçekten bu kriterleri öğrenmen için 1 trilyon airdroba katılman lazımmış. Token sayısının fazla olması gibi saçma bir sebep de sundun ya helal sana.
Bu kriterler benim kriterim. Dikkat ettiysen ilk 2 ay dedim. Azıcık airdroptan anlıyorsan airdropların hemen gelmediğini biliyor olmalısın. Token sayısı fazla olan airdroplar 1 satoshide olsa para ediyor borsaya girdiğinde. Senin için saçma olabilir. Ama şunu iyi öğren. Token sayısı az olanlar cüzdanda çöp olup gidiyor. Verdiğin feeye değmiyor. Token sayısının çok olması bu işi bayağıdır yapan tecrübeli airdrop yapan kişilerin de kriteridir.Ama sen bunu şimdi öğrendin. O yüzden şanslısı sayılırsın.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: