Bitcoin Forum
June 17, 2024, 02:33:51 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Kaliteli Airdrop Kriterleri  (Read 1402 times)
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
January 24, 2019, 08:50:37 AM

Geçen sene bu zamanlardı airdroptan para yapılan zamanlar. Şimdi airdrop'u geçtim bountyler bile aylarca katkı sağlamamıza rağmen 5 para etmiyorlar. Projeler iptal oluyor falan. Halimiz harap...
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
January 24, 2019, 11:50:17 AM

Kaliteli olup olmamasına bende dikkat ediyorum fakat %90 scam olduğunu düşündüğüm bir proje bile eğer 1-2 dakikadan fazla süremi almayacaksa katılırım. Ne kaybedeceğim ki Cheesy
ozlemt4296
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

CAT.EX Exchange

View Profile
January 24, 2019, 06:25:49 PM

Altın değerinde öneriler için teşekkürler sonuna kadar katılıyorum bende önüme gelene katıldım ama içinden sadece 1 2 tanesinden token geldi onlarında değeri yok

unreal41
Member
**

Activity: 910

View Profile
January 24, 2019, 06:57:32 PM

Bana göre en önemli kriterler toplam token miktarı ve takım üyeleridir ayrıca tokenin ne işe yaradığı hangi platformu kullandığı önemli unsurlar.
ForceDeltN
Jr. Member
*

Activity: 210
Merit: 2

View Profile WWW
January 24, 2019, 07:49:59 PM

Geçen yıl bir sürü güzel Airdroplar oldu bunlardan en güzel kazanç getirenleri BitWhite ve HYDRO idi.Piyasa yükselmeden böyle airdroplar bir daha gelmez sanırım.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
Coinscup
Member
**

Activity: 291
Merit: 11

View Profile WWW
January 24, 2019, 08:03:57 PM

Airdroplar için çok fazla zaman harcanmadığından kaliteli kalitesiz ayrımı yapmanın pek anlamı yok diye düşünüyorum. Telegrama katıl, mail yaz, adres gir bitti. Az veren candan, çok veren değerinden.. Airdropta bence önemli olan referal toplayabilmektir.
adempostaci
Member
**

Activity: 518

View Profile WWW
January 24, 2019, 08:30:19 PM

Airdroplar için çok fazla zaman harcanmadığından kaliteli kalitesiz ayrımı yapmanın pek anlamı yok diye düşünüyorum. Telegrama katıl, mail yaz, adres gir bitti. Az veren candan, çok veren değerinden.. Airdropta bence önemli olan referal toplayabilmektir.

Bu şekilde düşününce katılım oranı artıyor. Adı üstünde havadan gelen para. İllaki çok gelecek diye birşey yok. Hepimiz fazla gelsin para etsin mantığındayız ama bazıları daha çok kazandıkları için pek önemsemiyorlar.
pruzmani
Jr. Member
*

Activity: 195
Merit: 1

View Profile
January 25, 2019, 05:42:18 AM

Bir airdroptan en az 5 dolarlık token gelmeli ki emeğe değsin. Transfer, al-sat, piyasa düşüşü derken zaten geriye 1-2 dolar ya gelir ya gelmez.
Litrbooh
Member
**

Activity: 294
Merit: 12

View Profile
January 26, 2019, 09:27:47 PM

Geçen sene bu zamanlardı airdroptan para yapılan zamanlar. Şimdi airdrop'u geçtim bountyler bile aylarca katkı sağlamamıza rağmen 5 para etmiyorlar. Projeler iptal oluyor falan. Halimiz harap...

İlkler iyi kazanmış . Eski konuları gördükçe millet beğenmemezlik yapıyormuş resmen Smiley Şu durumda kötü günleri bıraktık şimdi sıra daha kötü günler modundayız resmen.

Endemicc
Jr. Member
*

Activity: 124

View Profile
January 27, 2019, 04:27:46 PM

Ben olumsuz olanları yazayım bunlara bakarak o airdroptan kaçın.

1 - Sürekli sana mail atıp airdrop için bilgi girmeni istiyorsa büyük ihtimalle scam dikkat et.Yada 3 ay önce airdropu sonlanmış birşey olabilir tamamen sahte yani.

2 - Seni tablo şeklindeki bir yarışmaya sokup sürekli puan toplamanı isteyen bir sistemse hiç uğraşma.Çok fazla kişiyi üye yapman baya vakit harcaman lazım elinde bunun için belli bir kitlen yoksa uğraşma çoğu da yalan dolan çıkıyor zaten.Kişisel bilgi topluyorlar.

3 - Form doldurtup sonra da direk cüzdana giriş yapmanı isteyen modeller var Nick,Twitter vs onlardan da uzak dur tamamen cüzdan boşaltma aracı.
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476

View Profile WWW
January 27, 2019, 05:04:55 PM

Az çok demeyin boş geçmeyin katıldığınızı unutacak kadar çok airdropa katılın. 1 tanesi tutsa yeter. Hemen de satmayın bekleyin. Benim kriterim bu.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1631

View Profile WWW
January 27, 2019, 06:44:11 PM

Şu anda öyle bir atmosfer oluştu ki 3. dünya ülkelerindeki kimi gerçekten çok fakir vatandaşlar (sadece bir tesbit olarak söylüyorum) bountyler'i ve airdroplar'ı domine eder

hale geldi, o yüzden sağlam proje bile olsa listelenir listelenmez, hatta bazen decentralized exchangeler üzerinden dump yiyor, sonradan alım fırsatları doğal olarak doğuyor,

dinamikler tamamen değişti bu ortamda...

AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
January 27, 2019, 07:21:59 PM

Geçmişte çok güzel paralar airdroptan bile kazanılıyordu. Ancak artık bounty ödülleri bile komik seviyelerde seyrediyor. Ancak yazdığınız maddeler mantıklı olmuş, hiç unutmuyorum eskiden 10.000 adet bile dağıtılırdı, o coin/token tutarsa güzel para kazanılırdı. Şimdi arada denk geliyorum 10 tane 20 tane vermeye kalkıyorlar.
janocuk
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 6

View Profile
January 30, 2019, 07:29:04 PM

açıkcası airdroplar belki biraz zaman geçirmek, biraz projeler hakkında fikir sağlamak amacıyla yapılabilir ama airdroplardan para kazanma devri çoktan bitti. bountyler bile artık 20-30 dolar belki veriyor. harcanan emeğe değer mi, bence değmez. cüzdandaki ölü tokenlerin değerleneceğini düşünmek de aşırı iyimserlik.
Gocu (OP)
Member
**

Activity: 302
Merit: 12

View Profile
March 03, 2019, 07:13:48 PM

Ben olumsuz olanları yazayım bunlara bakarak o airdroptan kaçın.

1 - Sürekli sana mail atıp airdrop için bilgi girmeni istiyorsa büyük ihtimalle scam dikkat et.Yada 3 ay önce airdropu sonlanmış birşey olabilir tamamen sahte yani.

2 - Seni tablo şeklindeki bir yarışmaya sokup sürekli puan toplamanı isteyen bir sistemse hiç uğraşma.Çok fazla kişiyi üye yapman baya vakit harcaman lazım elinde bunun için belli bir kitlen yoksa uğraşma çoğu da yalan dolan çıkıyor zaten.Kişisel bilgi topluyorlar.

3 - Form doldurtup sonra da direk cüzdana giriş yapmanı isteyen modeller var Nick,Twitter vs onlardan da uzak dur tamamen cüzdan boşaltma aracı.
%100 haklısınız. Bu konulara da dikkat etmeliyiz.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
March 03, 2019, 07:25:10 PM

valla sanırım artık kaliteli airdrop kriteri diye bir şey kalmadı ortada çünkü airdroplar öldü ve yakında bountyler de ölecekmiş gibi duruyor
barslanhan
Member
**

Activity: 658
Merit: 42

Graphic Designer

View Profile WWW
March 03, 2019, 07:38:27 PM

8 aydır airdrop yapıyorum. 1000'den fazla airdropa katıldım. İlk başlarda hiçbir airdropu atlamadan yapıyordum. Bu durum 2 ay devam etti. Ama sonrasında gördüm ki boş yere zamanımı harcamışım. Sonrasında artık seçerek araştırarak aridroplara girmeye başladım. (Airdrop deyip geçmeyelim. Yeri geldi bountyden çok kazandırdı.) Neyse lafı çok uzatmadan kendi airdrop kriterlerimi sıralayayım.

1. Kendi web sitesi olacak. (Site yapmaya parası olmayan bir ico bize ne kazandırabilir.)

2. Token sayısı fazla olacak (1000 üstü olması tercihimdir.)

3. En az 10 dolar değerinde olacak.

4. Airdropunu yaptığımız bir iconun takımı olacak.

Not: Form olarak önümüze gelen, borsada işlem gören airdroplar geliyor. Bunların %90'ı scamdır. Kendi orijinal tweter adresinde airdropla ilgili bilgi var mı, kendi orijinal telegram kanalında bilgi var mı diye kontrol etmenizde fayda vardır.
Bu işlere yeni başlamış birilerine faydası olması dileğiyle...

Kesinlikle katılıyorum usta.. Airdroplardan soğuma sebebim yukarıdaki kriterlerin % 80'ine uymayan scam dolu saçmalıklar yüzündendir. Eline sağlık..
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
March 03, 2019, 08:06:39 PM

8 aydır airdrop yapıyorum. 1000'den fazla airdropa katıldım. İlk başlarda hiçbir airdropu atlamadan yapıyordum. Bu durum 2 ay devam etti. Ama sonrasında gördüm ki boş yere zamanımı harcamışım. Sonrasında artık seçerek araştırarak aridroplara girmeye başladım. (Airdrop deyip geçmeyelim. Yeri geldi bountyden çok kazandırdı.) Neyse lafı çok uzatmadan kendi airdrop kriterlerimi sıralayayım.

1. Kendi web sitesi olacak. (Site yapmaya parası olmayan bir ico bize ne kazandırabilir.)

2. Token sayısı fazla olacak (1000 üstü olması tercihimdir.)

3. En az 10 dolar değerinde olacak.

4. Airdropunu yaptığımız bir iconun takımı olacak.

Not: Form olarak önümüze gelen, borsada işlem gören airdroplar geliyor. Bunların %90'ı scamdır. Kendi orijinal tweter adresinde airdropla ilgili bilgi var mı, kendi orijinal telegram kanalında bilgi var mı diye kontrol etmenizde fayda vardır.
Bu işlere yeni başlamış birilerine faydası olması dileğiyle...

Kesinlikle katılıyorum usta.. Airdroplardan soğuma sebebim yukarıdaki kriterlerin % 80'ine uymayan scam dolu saçmalıklar yüzündendir. Eline sağlık..

Yaklaşık 1.5 yıldır airdrop yapıyorum. Hangi projenin ne olacağı belli olmaz. Yeter ki farklı mail ve myetherwallet cüzdanı açın. Asla yatırım yaptıginiz cüzdanları ve bilgileri vermeyin. Vaktiniz varsa kümes horozu gibi olun gelen gideni yapın. Belki iş yapan proje token yollar. Son örnek hydro.
Wabisuke
Jr. Member
*

Activity: 226
Merit: 5

View Profile
March 03, 2019, 08:08:38 PM

Artık airdrop kriteri olsa ne olur airdroptan çok borsa dağıtımı görüyorum.Kyc yap şunu veriyoruz falan borsa açma dönemi başladı.
coinners
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile
March 03, 2019, 11:59:45 PM

genel olarak katıldığım önermeler, ek olarak aktif bir sosyal medyası ve kaliteli grafikleri olması gerektiğini düşünüyorum. hiç birinin blok zincir destekli bir proje yapacağı yok bari grafik tasarm konularında bir şey ypsınlar göze hizmetleri olsun Cheesy
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: