Bitcoin Forum
May 12, 2024, 11:05:49 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Forumdaki Bounty Ödüllerinde oluşan adaletsizlik hakkında  (Read 235 times)
etherkimeyeter (OP)
Newbie
*

Activity: 58
Merit: 0

View Profile
September 18, 2018, 05:09:07 PM

Öncelikle konuya gelmeden önce

Bitcoinin özgür ruhunu yansıttığını düşünürdüm bitcointalk'ın, maddi durumu zayıf olan arkadaşlarında bir gelir sağlayabileceğini en azından şartların eşit olduğu bir ortamdı da kaldı

Soruyorum şimdi son durumlara göre bitcointalk forumunda eski üyeler bounty gelirlerini kat ve kat daha fazla gelir sağlayacaklar ancak merit sisteminden 5-6 ay önceden bu yana kadar olan sürede üye olanlar ise neredeyse hiçbir zaman forumdan bir ödül sağlayamayacaklar.  bunun neresi eşit yada şöyle sorayım

Bu lafım herkese değil ancak
foruma eskiden üye olmuş ve boş beleş mesajlar atarak rankı yüksek olan bu sayede merit sistemini geldiğinde rahat edip bounty ödüllerinin keyfine bakıyor ancak foruma geçen yıldan bu yana üye olan arkadaşlara yaptırılan bu işkence nedir?

Foruma 2 mesaj atsak ortalık kirklendi vs muhabbetine giren  yüksek ranklı arkadaşlara bakarsak o ranka ulaşana kadar ben birçok arkadaşın herhangi bir kaliteli içeriğini göremiyorum

Hadi onu geçtik.
Sen merit sistemine ek olarak bu yeni düzeni getirdiğinde bir tertip düzen sağlanmış mı oldu? Bu bu forumdaki sorunu çözecek mi? Sanmıyorum. Sanki forum artık biz eski üyelere gelir sağlamaya çalışacağız yenilerle pek işimiz yok arkadaş derdine girdi gibi.

Ya hep kapatırsın bounty i yada bu şekilde şekilden şekle girmezsin.

Siz ne düşünüyorsunuz?Öncelikle konuya gelmeden önce

Bitcoinin özgür ruhunu yansıttığını düşünürdüm bitcointalk'ın, maddi durumu zayıf olan arkadaşlarında bir gelir sağlayabileceğini en azından şartların eşit olduğu bir ortamdı da kaldı

Soruyorum şimdi son durumlara göre bitcointalk forumunda eski üyeler bounty gelirlerini kat ve kat daha fazla gelir sağlayacaklar ancak merit sisteminden 5-6 ay önceden bu yana kadar olan sürede üye olanlar ise neredeyse hiçbir zaman forumdan bir ödül sağlayamayacaklar.  bunun neresi eşit yada şöyle sorayım

Bu lafım herkese değil ancak
foruma eskiden üye olmuş ve boş beleş mesajlar atarak rankı yüksek olan bu sayede merit sistemini geldiğinde rahat edip bounty ödüllerinin keyfine bakıyor ancak foruma geçen yıldan bu yana üye olan arkadaşlara yaptırılan bu işkence nedir?

Foruma 2 mesaj atsak ortalık kirklendi vs muhabbetine giren  yüksek ranklı arkadaşlara bakarsak o ranka ulaşana kadar ben birçok arkadaşın herhangi bir kaliteli içeriğini göremiyorum

ama haber konularını paylaştığımızda forumda hemen isyan başlıyor isyan edenlere bakıyorsun elle tutulur bir mesajı bile yok.

Hadi onu geçtik.

Sen merit sistemine ek olarak bu yeni düzeni getirdiğinde bir tertip düzen sağlanmış mı oldu? Bu bu forumdaki sorunu çözecek mi? Sanmıyorum. Sanki forum artık biz eski üyelere gelir sağlamaya çalışacağız yenilerle pek işimiz yok arkadaş derdine girdi gibi.

Siz ne düşünüyorsunuz?
1715555149
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715555149
Reply with quote  #2

1715555149
Report to moderator
1715555149
Hero Member
*

Ignore
1715555149
Reply with quote  #2

1715555149
Report to moderator
1715555149
Hero Member
*

Ignore
1715555149
Reply with quote  #2

1715555149
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715555149
Hero Member
*

Ignore
1715555149
Reply with quote  #2

1715555149
Report to moderator
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
September 19, 2018, 06:33:22 AM
Merited by EFS (4), md-12 (3), BitcoinTurk (1)

Merit sistemi geldiğinde sadece 1 hafta Activity eksiğim ile Senior memberlıktan olmuştum, neyse ki bol bol paylaşımda bulunup, çok fazla vakit kaybetmeden Senior oldum. Doğru zaman gelince Hero da olacağıma inanıyorum. Yani bu forumdaki Newbie ya da Junior üyeler gibi "10 merit nasıl alınabilir? Yıllarca alamazsın, haksızlık vs" gibi zırvalara takılmıyorum. Senior bir üyenin, Hero olması için tamı tamına 250 merit toplaması gerekiyor. Siz aynı sayıda topladığınızda Senior olabilirsiniz. Kısaca toparlamak gerekirse, evet forumun kuralı değişti, şimdi artık herşey en üst rütbeliler hariç herkes için zor ama bu bir bahane değil.

Şimdi gelelim forumdaki bu en üst rütbeli legendary üyelere, eğer fake bir üyelik değilse bu üyeler baya bir yıl önce kayıt olmuş demektir. Yani siz daha bitcoin duymamışken, onlar burada bilgi paylaşıyordu. Belki de onların ufaktan inşa ettikleri bu platforma biz sonradan sadece gelip konduk. Siz ve onlar aynı title olsaydınız bu da haksızlık değil miydi?

Sürekli şikayet ederek, çözümsüzlük yaratmaktansa, kendi nacizane tavsiyem, kaliteli paylaşımlarda bulunmanızdır. Uğraşmadan, çabalamadan bir yerlere gelmek istiyorsanız, alternatif forumlara bakmanızı tavsiye ederim. 

Son olarak aynı mesajı iki kere kopyalamışsınız. Biraz daha tecrübeli olmuş olsaydınız, en azından buna dikkat ederdiniz. Bol şanslar.

Gastronomist
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile WWW
September 22, 2018, 06:49:18 PM

hocam ben bountyden ziyade airdropçuyum sanada tavsiye ederim.iyi bir araştırmayla airdroplardan az ama öz kazanç elde edebilirsin.

cryptobaro
Full Member

Activity: 1120
Merit: 200

Turkish Translator

View Profile
September 22, 2018, 07:51:14 PM

Merit sistemi gerekli mi? gerekli. Emek sarfeden her zaman ödüllendirilmeli bu bir gerçek.

Gelelim sadece eskiler mi kazanıyor konusuna.

Forum sadece imza kampanyası düzenleyen bir yer değil, kaldı ki 3 ay hero legendary senior ile imza taşıyıp beş kuruş alamayan arkadaşlar da tanıyorum..

Yeteneğiniz varsa çeviri yapın, makale yazın, video çekin yaratıcı bir şeyler ile katılın..Merite isyan etmek yersiz..

1881 - 193∞
TanTarkan
Newbie
*

Activity: 34
Merit: 0

View Profile
September 24, 2018, 12:45:35 PM

emin ol merit sistemi olmasa burası iyicene ana baba günü olurdu, bence çokta fazla merite, rank seviyesine takılmadan forumdan faydalı birşeyler öğrenmeye çalışmalısın. örneğin benimde rankım yetmiyor ama bir çok airdrop ve bitcointalk rankının önemli olmadığı bountye katılıp benim gibi bir öğrenci adam için azımsanmayacak miktar değerinde coin kazandım. yani fırsatı kendin yaratmalısın birazda, 1 değil 1000 yere katıl, gelenede Allah bereket versin de. Bizim şanssızlığımız foruma geç üye olmamız, ama bu forumdaki değerli bilgileri okuyup kendimizi geliştirmek için geç değil. illaki junior member nasıl olurum diyorsanda forum için faydalı paylaşımlar yap elbet hoşuna giden biri çıkacak ve merit verecektir. Saygılar.
Gastronomist
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile WWW
September 25, 2018, 11:54:22 PM

merit yokken nasıldı bir hatırlayın adamlar sırf saçmalamak için konu açıp yorum atıyorlardı.

Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
September 26, 2018, 06:17:39 AM

Adalet? Kime göre neye göre adalet? Adaleti kim belirliyor burda? Bence kimse... Smiley

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
September 26, 2018, 10:28:11 PM

Merit sistemi geldiğinde sadece 1 hafta Activity eksiğim ile Senior memberlıktan olmuştum, neyse ki bol bol paylaşımda bulunup, çok fazla vakit kaybetmeden Senior oldum. Doğru zaman gelince Hero da olacağıma inanıyorum. Yani bu forumdaki Newbie ya da Junior üyeler gibi "10 merit nasıl alınabilir? Yıllarca alamazsın, haksızlık vs" gibi zırvalara takılmıyorum. Senior bir üyenin, Hero olması için tamı tamına 250 merit toplaması gerekiyor. Siz aynı sayıda topladığınızda Senior olabilirsiniz. Kısaca toparlamak gerekirse, evet forumun kuralı değişti, şimdi artık herşey en üst rütbeliler hariç herkes için zor ama bu bir bahane değil.

Şimdi gelelim forumdaki bu en üst rütbeli legendary üyelere, eğer fake bir üyelik değilse bu üyeler baya bir yıl önce kayıt olmuş demektir. Yani siz daha bitcoin duymamışken, onlar burada bilgi paylaşıyordu. Belki de onların ufaktan inşa ettikleri bu platforma biz sonradan sadece gelip konduk. Siz ve onlar aynı title olsaydınız bu da haksızlık değil miydi?

Sürekli şikayet ederek, çözümsüzlük yaratmaktansa, kendi nacizane tavsiyem, kaliteli paylaşımlarda bulunmanızdır. Uğraşmadan, çabalamadan bir yerlere gelmek istiyorsanız, alternatif forumlara bakmanızı tavsiye ederim. 

Son olarak aynı mesajı iki kere kopyalamışsınız. Biraz daha tecrübeli olmuş olsaydınız, en azından buna dikkat ederdiniz. Bol şanslar.

Hocam dediklerinizin bir kısmına katılmakla beraber Türkçe forumda merit almak gerçekten çok zor. Yazılarınızı incelediğim kadarıyla muhtemelen aynı yazıları ingilizce forumda açmış olsaydınız 5 katı merit alırdınız. Adamlar gif atana 10 merit çakıyor, espiri yapana 5 merit. Merit sistemi evet doğru bir uygulama ancak ciddi eksiklikleri var.

Örneğin bounty başlığı açan kampanya yöneticilerine klasik bir kampanya için 17 tane merit verilmiş ve merit verenler en yüksek payları almış kampanyadan. Benzer bir sürü uygulama var, merit havuzu kuranlar v.b. sistemde merit denetleyicilerde olmalı verildiği gibi geri alınabilmeli.

Sorunun temeli imza kampanyaları, bana kalırsa komple kaldırılsın hepimiz kurtulalım. Açtığım veya takip etmekten zevk aldığım başlıklarda sadece başlığı okuyup mesaj kasan bir sürü üye var. Bazıları başlığı bile okumadan copy paste metinler hatta. Merit olayı sadece bir eskiye ve bilgiye saygı olarak kalsın temiz temiz takılalım.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████