Bitcoin Forum
May 22, 2024, 01:30:14 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: En Güçlü Kripto Paraların Güncel Hareketleri  (Read 185 times)
Ethercool (OP)
Jr. Member
*

Activity: 115
Merit: 1

View Profile
September 19, 2018, 12:35:55 AM
Merited by ekiller (1)

Bitcoin geçtiğimiz haftadan bu yana daha fazla işlem gördü ve şu anda 6370 dolar (40.750 TL) seviyesinde psikolojik olarak önemli bir konumda seyrediyor. Diğer kripto paraların da büyük bir çoğunluğu Bitcoin'i bu artışta takip etti ve piyasada istikrarlı fiyatlar ile beraber düşük volatilite gördük. Piyasanın en güçlülerini tek tek ele alacak olursak:

Bitcoin
Piyasa değerlerine göre bir numaralı kripto para birimi olan Bitcoin, iki hafta önce, 7.400 dolardan 6.100 dolarına düştüğü için, yüksek satışlardan bu yana bir iyileşme olduğundan söz edebiliriz. Buna ek olarak, Bitcoin haziran ayındaki 5.800 dolarlık en düşük seviyenin üzerinde seyretmeyi başardı. Bu, pazarın genel olarak istikrarını koruduğunun ve ayı piyasasının nihayetinde sona ereceğinin sinyallerini verdi.

Bitcoin için 6.600 dolarlık seviye, yukarı yönlü dirence işaret ediyor. Eğer bu seviye kırılırsa, önceki pazardaki yaklaşık 7.400 dolarlık seviye bir sonraki ana direnç alanı olacaktır. Ayrıca, Bitfinex borsasından elde edilen verilere göre, Bitcoin piyasası ile ilgili olarak dikkat edilmesi gereken nokta, kısa ve uzun işlemler arasındaki oranın alışılmadık düzeyde yüksek bir seviyede olmasıdır. Geçmişten tecrübe ettiğimiz gibi, yüksek bir kısa-uzun işlem oranı, keskin fiyat artışlarını tetikleyebilir.

Ethereum
Bitcoin'e benzer şekilde, Ethereum'un fiyatı da geçtiğimiz haftaya göre iyileşti. Geçtiğimiz hafta 12 Eylül'de Coinbase'de 167 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bunu takiben fiyat 13 Eylül'de %15 arttı.

O günkü keskin yükselişin gösterdiği gibi, 180 dolar seviyesinde önemli bir alım ilgisine sahip bir alan görülmekte ve böylece Ethereum piyasasında bir zemin yaratılmaktadır (en azından şimdilik).

Ripple

XRP tokenının fiyatı, günlük grafikte bir yükseliş işareti olarak bilinen çift dip formasyonunu gördü. 11 Eylül'de ikinci dip noktasına ulaştığından beri, XRP'de hafif bir artış kaydedildi, ardından yatay bir konsolidasyon izledi.

Piyasada bir yükseliş eğiliminin tersine dönmesini belirtmek için, 0,37 ABD doları direncin üzerinde kısa vadeli bir kırılma gerekli olacaktır.

Litecoin

Litecoin piyasası, bu yıl mayıs ayından bu yana sadece çok küçük düzeltici rallilerle uzun süreli bir düşüş eğiliminde kaldı. Satışların son aylarda daha az yoğunlaşmasına rağmen, piyasası yeni düşük seviyelere ulaşmaya devam etti. Bu da teknik analizlerde aşağı yönlü bir trendi işaret etmektedir.

Grafiklerden yola çıkarak, Litecoin bir önceki tepe noktası olan 68 doları kırarak daha yüksek bir seviyeye çıkmalı. Bu gerçekleşene kadar, teknik görüntü açısından Litecoin üzerindeki ayı piyasası etkilerinin geçtiğinden söz edemiyoruz.
OmarGsPools
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 250

View Profile
September 19, 2018, 02:21:53 AM

Bugün ripplede yaşanan yükseliş durup dururken enteresan geldi fazla yorumlayabilende yok, Xrapid haberleri mi etkili oldu acaba.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
ILuckyGuyI
Sr. Member

Activity: 2100
Merit: 456

View Profile
September 19, 2018, 08:41:47 AM

Bitcoin yine aynı hareketlerine devam etmekte. Ethereum'un ciddi düşüşünden sonra tekrar yükseliş hareketlerini görmek sevindirdi. Ripple da iyi bir grafik çiziyor. Fakat Litecoin gerçekten zor günler geçiriyor. Daha ne kadar sürecek bu düşüş acaba ?

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
DatKing
Member
**

Activity: 1022
Merit: 10

View Profile
September 19, 2018, 06:17:54 PM

Özellikle Ethereum'u daha yakından takip ediyorum. Teknolojisini geliştirerek güncel kalması, ilerde onu ayakta tutan ve yükselişi sağlayan en önemli etken olacak. Piyasa çıkışa geçtiği zaman değerinde gerçekleşecek artış miktarını merakla bekliyorum.

bitcoinbcn
Full Member

Activity: 714
Merit: 125

View Profile WWW
September 20, 2018, 12:17:37 PM

Ripple ile alakalı nedense iyi hissediyorum, güzel bir gelişim içerisinde, piayasa yükselişlerinde betanın uzerinde tepkiler veriyor, sanırım kısa bir zaman zarfında iyi bir hareket gelecek yukarı yönlü.

Reosta_
Member
**

Activity: 994
Merit: 20

View Profile
September 20, 2018, 02:46:39 PM

Ethereum'dan umudum büyük. Teknolojilerini güncel tutarak kendilerini her zaman gösteriyorlar. Ripple da gelişimi ile insanların dikkatini çekmeyi başarıyor. Bitcoin ise uzun zamandır durgun ve bir gelişme gösteremedi.

bitcoinbcn
Full Member

Activity: 714
Merit: 125

View Profile WWW
September 21, 2018, 09:53:36 AM

Ripple ile alakalı nedense iyi hissediyorum, güzel bir gelişim içerisinde, piayasa yükselişlerinde betanın uzerinde tepkiler veriyor, sanırım kısa bir zaman zarfında iyi bir hareket gelecek yukarı yönlü.
Daha dün söylemiştim ve hareket geldi tam olarak şuan için %42 yukarıda, ufak bir kımıldamanın yansıması oldukça olumlu geldi, XRP'ye güveniyorum potansiyeli yüksek bana göre.

jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
September 21, 2018, 10:58:08 AM

Bütün coinlerin seyri büyük sürprizler dışında aynı yönde oluyor. Bitcoin dominasyonu bunda önemli rol oynuyor. Bu coinler arasında Bitcoin, Litecoin ve Ethereum benim için ümit vaat ediyor.

hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
September 21, 2018, 12:10:33 PM

Bugünde gördük ki kripto paraların hareketlenmesi için önce ana gemi olan bitcoinin hareketlenmesi gerekti umarım bitcoinde olan artış kesilmeden devam eder ve diğer kripto paralarda bu rüzgardan nasiplerini alır ve dip dediğimiz şu noktalardan artık uzaklaşmaya başlarız .
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
September 21, 2018, 01:28:02 PM

Hepsini anladık ta Ripple'a neler oluyor. Bir haftada %100'e yaklaştı. Bu ortamda 2X yaptı. Tamam başladığı görüşmeler önemli ama bu tek başına yeterli mi?
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
September 21, 2018, 01:30:32 PM

25 centten riple aldım 32 den sattım şimdi 56 cent olmuş yok artık dedirttiryor bu biyattan da ripple almam.
Her yer yeşil yeşil umarım bu da sahte yükseliş değildir.
Ethereum şöyle 400 dolara atsa kendini hiç fena olmaz.
TurgutDayi
Newbie
*

Activity: 21
Merit: 0

View Profile
September 21, 2018, 03:58:49 PM

güzel bir inceleme yazısı olmuş benim güvendiğim ve pek değer kaybetmeyen coinler ise kendimce, litecoin, ethereum classic, binance coin ve  neo dur.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: