Bitcoin Forum
June 17, 2024, 07:02:12 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: 2018 Yılından Nasıl Sağ Çıktım, Felaketi ufak sıyrıklarla atlattım  (Read 286 times)
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
September 19, 2018, 11:51:49 PM

Panik yapmaman sana bayağı iyi gelmiş. Seninle aynı durumda olan bir sürü arkadaş tanıyorum maalesef çok üzücü bir durum. Doların ikiye katlanması paranızı da ikiye katlamış. Bitcoin olarak çok zarardanız ancak dolar olarak durumunuz gayet iyi.
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
September 20, 2018, 12:18:19 AM

herkes senin kadar şanslı değil malesef bence bu piyasada  bu kadar zararla yırtmak bile başarı çünkü elindekileri 10 kat hatta daha fazla değer kaybeden insanlar tanıyorum.benimde bazı tokenlerde 10 kata yakın zararlarım var kimini bekletiyorum kimini ise elden çıkarıyorum pump falan yiynce
elismemish
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 4

View Profile
September 20, 2018, 12:49:25 AM

Zararsız çıkan pek olcağını sanmıyorum bu piyasada olabilir o da nasıl şöyle girmiştir bin, 2bin dolardan o zaman karlıdır gidip en tepeden girdiyse o zararı düşürmeye çalışması lazım yapması gerekn bu bence daha çok düşükten alıp ortalamayı düşürmek

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
Umbrella Holdings
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
September 20, 2018, 02:33:03 AM

Sabırlı olabilen ve bu sayede ucuz atlatabilenlere selam olsun. Bu yıl gerçekten herkesi silkelemek için geçip giden bir yıl oldu şu ana kadar. İnsanlar ağır zararlarını kapatamadılar bile. Bu sabrından ötürü seni tebrik etmek lazım ayrıca Smiley

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
frekans07
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
September 20, 2018, 07:46:24 AM

Panik yapmadan doğru hamlelerin senin için iyi bir seçenek olmuş, 2018 yılı bende dahil bir çok trader için kötü bir yıl oldu. Bende tepeden aldığım şeyler için uyguladigim taktik; Diplerde al sat yaparak biryandan elimdeki koin miktarını arttırıp biryandan zararımı minimize etmeye çalışıyorum. Tecrübe kazandıkça sabretmenin ne kadar önemli olduğunu öğrendiğimi de söylemeden gecemicem
gokhanata
Jr. Member
*

Activity: 316
Merit: 1

View Profile
September 20, 2018, 09:52:00 AM

stoplu bir borsada işlem yapmak ve çok acele etmemek çok önemli bu piyasada bir saatte %40 %50 düşüşler yaşanabiliyor balinalar kendilerini dahada zengin yapabilmek için ufak ve çekingen yatırımcının elindeki ne varsa topluyor onun için sabırlı ve stoplu yaşamayı öğrenebilmek lazım..
BitTeo
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 251

View Profile
September 20, 2018, 10:44:42 AM

Helal olsun, azmine hayran kaldım. Keşke herkes senin kadar basiretli olup yine senin gibi ufak sıyrıklarla atlatabilseydi bu seneyi. Panik yapanların hepsi kaybetti doğal olarak.
exturudere
Member
**

Activity: 612
Merit: 10

View Profile WWW
September 20, 2018, 10:50:00 AM

Çevremde 2018 yılı içinde o kadar cok zarar eden oldu ki gercekten bu zarar bile sevindirir insanı. Aslımda bu kripto para piyasasinda gördüğüm ve deneyimlediğim şey şu; teknik analiz, fibolacci milolajji falan hikaye gerekli olan 2 şey çok sağlam sinirler ve sabır.
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
September 20, 2018, 12:22:00 PM

En son 28k dolar param kalmıştı ve salak gibi ethereum düşüşünün başında gittim 100 tane ethereum aldım 280 dolardan. Sabaha doğru 220 dolardan çıkış yaptım ve 10 saat kadar bir dürede 6k dolar para kaybettim, sonrasında hala tetherde bekliyorum
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
September 20, 2018, 01:20:07 PM

attığın mesajların çoğu gibi matematik hesabında patlak.
kar zarar dolar üzerinden hesaplanır yada en azındak stok birim olarak kullanılan altın, euro gibi metalar üzerinden. tl ile hesap yapılmaz. hele tl nin yarıya yakın değer kaybettiği  2018 üzerinden hiç yapılmaz.
anlattığın hikayen doğruysa bile ki senin kriptoya cebinden 1000 tl bile yatırdığına inanmıyorum reel zararın %60-70 civarında.
uzun lafın kısası kaç dolar girdin , cebinde kaç doların var ona bak.
ugur2222
Member
**

Activity: 210
Merit: 16

View Profile
September 20, 2018, 10:06:24 PM

buradaki birçok insanın zararının çoğu kur farkı ile bir miktarda olsa azalmış durumda . Gerçekten bu sene kripto için çok kötü bir yıl oldu. herkes terste kaldı çoğu insan terste kaldığı için mecburi hodl yaptı. Boğa filanda geleceği yok 8k 9kları görsek yetecek sanki. BTC 15 gün sabit kalsa herkesin zararı büyük oranda kapanacak ama malesef izin vermiyorlar. BTC yükselio altlar düşüo , BTC düşüo altlar yine düşüo çare BTC nin sabit kalması
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
September 20, 2018, 10:24:06 PM

sizin yaptığınızı ben yapmış olsaydım "sağ çıktım." demezdim, ki farklı coin/tokenlerle yaptım zaten. sebebi ise ben buraya elimde olan bir miktar döviz ve altınla girdim. daha sonra yatırdığım paralarda normalde yine döviz veya altın alacağım paralardı. bu yüzden türk lirası karşılığında çok sıkıntı gözükmese de dolar/altın karşısında ciddi bir zararım var. hiç kriptoya girmeyip yoluma devam etseydim şu an daha çok param olacaktı. zaten siz 75.000 lira civarında girdiğiniz zaman btc 18-19 bin dolardı. günümüz parasıyla 120-130 bin civarı. yani o zamanki parayla alabildiğiniz arabaya şu an yaklaşamazsınız bile.

bence kar/zarar olayını türk lirası üzerinden düşünmeyin. ha, "ben zaten hep türk lirası tutuyorum derseniz" eyvallah.

Hocam bakış açını beğendim. Olaya farklı yönlerden yaklaşmışsın. Bence doğru olanı da dediğin gibi. Eğer arkadaş BTC sayısını artırdıysa bence karda ama azalttıysa ve aslında daha fazla zarardayken olaya TL olarak baktığında zararının azaldığını zannediyorsa ciddi bir şekilde yanılmaktadır.
Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
September 21, 2018, 02:40:14 AM

Olaya BTC ya da USD bazında bakılırsa zarar halen ama bakmak istemiyorsa ve elinde kalan paradan memnunsa şu anda, banan göre bu sorun teşkil etmez. Kriptoda kar diyebileceğimiz seviyelere ise yaklaşamadık henüz.
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 1

View Profile WWW
September 21, 2018, 11:34:23 AM

Şu an bu tamamen batmadıysanız bunun tek sebebi doların artması. Türk Lirası değeri böyle değişmeseydi %50 zarar daha olacaktı. Yatın kalkın hükümete dua edin.

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
September 22, 2018, 11:48:07 AM

Ortalamayı güzel düşürmüşsünüz ve sanırım türk lirasının değer kaybı ile ortalamayı 53 bin den 30 bine falan düşürüp kar'a geçtiniz ben mi yanlış anladım acaba bilmiyorum ama öyle olması gerek inşallah hepimiz kurtulup çıkarız şu piyasadan 2018 güzel ders verdi

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
casty3000
Full Member

Activity: 532
Merit: 100

View Profile
September 22, 2018, 12:46:21 PM

Sadece bitcoin ile mi trade yaptınız anlamadım ancak portfoyu altcoinlerde olan bir çok insan çok fazla zarar etti. %75 80lere varan zararlar var ve siz şanslı taraftasınız

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
WeAreSoSory
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
September 22, 2018, 01:08:13 PM

Bitcoin 75.000 TL iken alımlara parçalı girdim.(zirve seviyelerindeyken)
Her hafta bir miktar aldığım için alım ortalamam 60.000 Tl ye düştü.
Martta yaptığım al sat ile ortalamayı 5.000 TL düşürdüm. Ortalamam 55.000 Tl oldu.
Marttan 2018 eylüle kadar hiç al sat yapmadım, Geçtiğimiz hafta yaptığım mini al sat ile 53.000 TL ortalamasını yakaladım.
Türk lirası değer kaybıyla btc tl bazında yükseldi.
Bugün 1 BTC 40.000 TL zarar 13.000 TL

%85 Düşen piyasadan ağır yara almadan kurtuldum. Panik yapmadım sabrettim. Grafikler içinde yüzmedim. Kuru parayla girdiğim için malımı zararına bozup nakite çıkmadım.

Geriye baktığımda 2018 senesi için edeceğim laf : KAOS yılı zararsız kar ederek sağ çıkabilen varsa ne mutlu onlara.

Dostum sizi tebrik ederim. Çok güzel bilgiler işte bunlar. Her kişinin paylaşmadığı sadece zarar görmedim dediği bilgiler. Keşke insanlar böyle bilgilerini paylaşırken siz gibi cesur olabilse. Aslında burada siz korkmayarak dışarıdan daha fazla nakit sokarak atlatmışsınız. Elinde olmayan insanlar mecbur HODL olmak zorunda kaldı ve aralık ocak dönemi fiyata ulaşıncaya kadar + seviyesine geçemeyecekler.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: