Bitcoin Forum
May 05, 2024, 05:52:46 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Sistemkoin.com Sorun Yaşayan Var mı?  (Read 472 times)
vycl87 (OP)
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
September 19, 2018, 12:27:36 PM

Merhabalar. Sistemkoin'e bir süre önce üye oldum. MTC (Docademic) token almak için bir miktar BTC aktararak satın aldım. Amacım MTC'nin uzun vadede değerlenmesi için HODL yapmaktı. Ancak bir çoğunuzun bileceği üzere MTC'nin aylık airdrop'u var ve her ay elde tutulan MTC'nin belli oranında cüzdanınıza ekleniyor. Bunun için Ethereum cüzdanında tutmanız yeterli. Bir çok borsanın bu konuda anlaşması yok!

Sistemkoinden satın aldığım MTC'leri bir aydan uzun süredir (daha önce de bir parça aldım aktaramayınca sattım.) elimde tutuyorum. Hemen her gün de giriş yapıp MTC'leri çekmeye çalışıyorum. Ancak uzunnn süredir bakım halinde olduğu için çekmeme izin vermiyor. Satayım başka yerden alayım diyorum hacim yok dolayısıyla değerinde satamıyorum. Müşteri hizmetlerinden arkadaşlarla konuşuyorum en kısa sürede açacağız diyorlar ne zaman deyince şikayetlerinizi e mail ile iletebilirsiniz diyorlar.

Yani sizin anlayacağınız sıkıntılı bir süreç. Sistemkoin'den şikayetçi olan da çok kişi var. Süreç hakkında mail attım bakalım sonucuyla ilgili bilgilendiririm. Sizlerde benzer durumda ne yapardınız ya da ne yaptınız yazarmısınız?

(Ayrıca fark ettiğim başka bir şey daha var. Bazı coinlerde fiyatlar düzenli bir seviyeye sabitleniyor. Açıkçası şüphelendiğim konular var sistemkoin ile ilgili o konuyuda bir kaç arkadaşımla denemeye karar verdik. Sanki fiyatlarla ilgili bir oyun var gibi. Böyle bir şey mümkün mü?)
1714931566
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714931566
Reply with quote  #2

1714931566
Report to moderator
According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714931566
Hero Member
*

Ignore
1714931566
Reply with quote  #2

1714931566
Report to moderator
1714931566
Hero Member
*

Ignore
1714931566
Reply with quote  #2

1714931566
Report to moderator
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
September 19, 2018, 12:49:24 PM

Bu borsanın sahte hacim kullandığıyla ilgili dedikodular var ki güya bu borsa hacmine göre Bittrex ve Bitstamp'den daha büyük bir borsa. Böyle bir şey olabilir mi? Bu borsa Bitstamp'in 100'de 1 etmez ama adamlar tüm dünyaya Withdrawal yapılabilen Bitstamp'ten daha iyi olduklarını söylüyorlar. Bu arada Bitstamp milyon dolarlık withdrawalların döndüğü bir borsa. Bu tür bir işlemi onca dedikoduya rağmen yapmamanız gerekirdi.
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1664
Merit: 271

View Profile
September 19, 2018, 01:33:04 PM

Zaten botlarla fake hacim üretiyorlar. Fakat güvenilirliği konusunda birşey diyemem.

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 26, 2018, 10:58:25 PM

Sistemkoin daha ilk çıktığı zamanlarda hileli hareketleriyle (en başka sahte hacim) dikkat çekti ve bol coin/tokenle yine de götüreceğini zannetti. An itibarıyla hacmine baktığımda 1 günlük cirosunu devlete bağışlarsa doların rahatlıkla düşeceğini görüyorum. Böyle üçkağıtçı firmalara prim vermeyin, işlemleri kısıtlı da olsa Türkiye'de güvenilir borsalar var.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
September 27, 2018, 05:52:57 AM

sistemcoinle ilgili bir çok sorun yaşayan arkadaş varmış sistem sürekli gidip gliyor diyolardı ben kullanmadım hiç o yüzden sorunu tam olarak ifade edemeyeceğim. Ama çok duydum o yüzden paylaşıyorum.
Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
September 27, 2018, 06:53:46 AM

yav kusura bakma da burada bu dandik borsayla alakalı bir sürü onlarca mesaj var saçma sapan bi yer diye. neye güvenip para yatırıyorsunuz bunlara

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
salih.12
Jr. Member
*

Activity: 109
Merit: 1

View Profile
September 30, 2018, 08:00:07 PM

Ayrıca fark ettiğim başka bir şey daha var. Bazı coinlerde fiyatlar düzenli bir seviyeye sabitleniyor. Açıkçası şüphelendiğim konular var sistemkoin ile ilgili o konuyuda bir kaç arkadaşımla denemeye karar verdik. Sanki fiyatlarla ilgili bir oyun var gibi. Böyle bir şey mümkün mü?

gördüğüm kadarıyla coinlerin fiyatları sabitlenmiyor site içinde hacim falan olmadığı için o alış 15 saat önce gerçekleşmiş ama birbirine yakın alım ve satım emirleri olmadığı için fiyat hala orada sabit olarak kalıyor.

xcoin  değer 0.0003 $

en az satmak isteyen 0.0005'e koymuş almak isteyen de 0.0002'de dolayısıyla değer de uzun bir süre orada kalıyor.

▄ █ █ ▀ ▀ ▄ ▀ █ ▄ ▀ █ ▄    ERNToken.com    ▄ █ ▀ ▄ █ ▀ ▄ ▀ ▀ █ █ ▄
THE FIRST AUDIO PLATFORM THAT LETS YOU EARN WHILE YOU LISTEN
Stabilitelim
Member
**

Activity: 448
Merit: 14

View Profile
October 02, 2018, 09:18:42 AM

bazı cüzdanlar uzun süre bakıma giriyor.1- 2 ay da bakımdan çıkarmıyorlar.Çok garip bir sistemi var borsanın.Hacim çok görünüyor ama teknik destek çok zayıf.bir cüzdanı 2 ay açmamak nedir ya.bir senede 12 ay var.
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
October 02, 2018, 10:30:37 AM

Bende üyeyim 2-3 kere girdim inceledim ve coin göndermeyi düşünmüyorum.Olurki kaza ile yollarız  üstüne yatarlar cüzdan bakımı ne demek paranın üstüne abanmak demek. Grin

BTcturk-paribu-koineks ağırlıklı kullanıyorum onları dene derim eğer elindekiler zaten airdrop dan gelen token cinsi ise işte onları sözde ora bozacak ama zaten o tokenlarda hiç hacim yok  Grin olanda ölü fyat birde satmaya girersin ne hikmetse senden 10 dakika önce satılır  Tongue  sen satışa koyarsın artık 1 ay satılmaz gibi garip garip durumlar olmadı cüzdan bakımı var de sistemi tokenı kapat ve millet ayvayı yesin  Grin
Koinkesde örnek tek alımda adamlar dogecoin 500.000 adet satıldı pump zamanı ve deli işlem yaptılar bunalrdada o gün işlme vardı ama inan fake di işte.buraya ben şimdi xlm yollsam satmya koieneks de 30k xlm yi satman en fazla 1 saat sürer  bunlarda 1 gün sürer belkide 5 gün sebep fake işlem satışa koy bekle ne zaman satılacak onuda Allah bilir. Grin Grin

onun için BTcturk-paribu-koineks  bu 3ünde hesabın varsa ordan devam edin.sistemkoin belki zamanla düzelir ama zannetmiyorum.

alt resim zaten her naneyi açıklıyor.zaten bot işlem son hız devam ederse yakında binance geçerler amk. Grin Tongue

https://coinmarketcap.com/exchanges/sistemkoin/

https://coinmarketcap.com/exchanges/bittrex/

https://coinmarketcap.com/exchanges/poloniex/

https://coinmarketcap.com/exchanges/upbit/

https://coinmarketcap.com/exchanges/bithumb/

https://coinmarketcap.com/exchanges/binance/

Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
October 02, 2018, 02:39:52 PM

bazı cüzdanlar uzun süre bakıma giriyor.1- 2 ay da bakımdan çıkarmıyorlar.Çok garip bir sistemi var borsanın.Hacim çok görünüyor ama teknik destek çok zayıf.bir cüzdanı 2 ay açmamak nedir ya.bir senede 12 ay var.

Usta hacim çok fazlaya ondan dolayı kolay kolay bitiremiyorlar bakımı Smiley Bak gör binance o hacme ulaşsın o kaç ay bakım yapar  Grin
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
October 03, 2018, 06:24:13 AM

Burda bunun gibi en az 100 tane mesaj yazılmış çizilmiştir adamlar sahte hacim yapıyorlar sitede in cin top oynuyor diye. Böyle güzel bir kaynak dururken insanlar tecrübelerini burda sürekli aktarıyorken niye göz göre göre gidip dolandırılıyorsun cidden anlamak zor.
CoinMegaStock
Member
**

Activity: 630
Merit: 12

Stock

View Profile
October 03, 2018, 02:36:25 PM

incik boncuk airdropdan gelen token gibi şeyleri hadi bir nebze yolla bozdur zararınada olsada.
Xrp-eth-ltc-btc ve diğer pekçok coini buraya yollamayın derim.

paribu-btcturk-koineks-koinim buralardan bozdurun.

Bitcoin
baronofficiall2
Member
**

Activity: 140
Merit: 18

View Profile
October 05, 2018, 01:38:18 PM

Elimde wire var satmak istedim, borsayı incelerken hacmi dikkatimi çekti o hacme kimseyi inandıramazlar taabii bende inanmadım telegram gruplarına girdim geçmiş mesajlara baktım bir den fazla coin de problem varmış bir kaç token sordum kısa zaman dsa cüzdanların etkinleştirileceğini söylediler 1-2 gün önce de wire yi sordum şuan da tüm cüzdanlar güncel sorunsuz cevabını aldım, tabi benim güvenim sıfır

Güvenlik sıralamasında 67. sırada (7. sırada BtcTurk - 12. sırada Binance)

Adminlerinin cevabı:

Tobi777
Full Member

Activity: 406
Merit: 121

View Profile
October 06, 2018, 02:37:15 AM

Uzaktan ve çevremizde öğrendiklerimizi bakılırsa sıkıntılı bir borsa. Sahte hacim oluşturduklarını çok duydum. Kimsenin canı sıkılmaması için uzak durulması tavsiye edilir.
blogmanya
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

GR

View Profile WWW
October 06, 2018, 09:06:52 AM

Arkadaslar sahte hacim hepsi yapar birsalarin.  Bitforexinden tutunda,  popüler bittrexe kadar.  Onemli olan sey sistemsel sorun var mi,  guvenilir mi.  Yatirma cekmede komisyomlar nasil.  Surekli para cekmek istediginde cuzdan bakima aliniyor mu vs.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
October 06, 2018, 09:57:41 AM

şimdi herkes zararda olduki boğa geldi ve o anda elindeki coin borsada ve bir nane oldu cüzdan bakıma alındı ve üstte denilen ve diğer konularda örnek 1-2 ay bakım var Grin  lan zaten boğa dediğin 1 ay sürer o arada cüzdan kapalı olup boğa kaçar ve fiyatlar düşerse zararı kim karşılayacak Grin
cüzdan açılmış boğa kaçmış fiyat ölü fiyat iyi bir dahaki boğayı bekle  dur amk. Huh

XxX
baronofficiall2
Member
**

Activity: 140
Merit: 18

View Profile
October 06, 2018, 06:43:39 PM

Arkadaslar sahte hacim hepsi yapar birsalarin.  Bitforexinden tutunda,  popüler bittrexe kadar.  Onemli olan sey sistemsel sorun var mi,  guvenilir mi.  Yatirma cekmede komisyomlar nasil.  Surekli para cekmek istediginde cuzdan bakima aliniyor mu vs.

Yukarıda yazdım zaten hocam güvenlik sıralamasında btcturk 7. binance 12. sistemkoin 67. sırada, bir kaç gün öncesine kadar bütün cüzdanlarda problem vardı, yatırıp çekemediğini bakiyenin sıfır olduğunu söyleyen bir çok kullanıcı var gruplarında en sorduğum da tüm cüzdanlar güncel cevabını aldım..

ek.

Elimde wire var satmak istedim, borsayı incelerken hacmi dikkatimi çekti o hacme kimseyi inandıramazlar taabii bende inanmadım telegram gruplarına girdim geçmiş mesajlara baktım bir den fazla coin de problem varmış bir kaç token sordum kısa zaman dsa cüzdanların etkinleştirileceğini söylediler 1-2 gün önce de wire yi sordum şuan da tüm cüzdanlar güncel sorunsuz cevabını aldım, tabi benim güvenim sıfır

Güvenlik sıralamasında 67. sırada (7. sırada BtcTurk - 12. sırada Binance)

Adminlerinin cevabı:

Numenor
Jr. Member
*

Activity: 90
Merit: 3

View Profile
October 07, 2018, 03:51:04 PM

Sahteceliği savunmak neyin kafası anlamadım. Bugün hacim sahteceliği yapan yarın başka türlü işler de yapar seni zarara sokar.

mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
October 07, 2018, 03:58:02 PM

sence sahte hacim varsa bu sorun değil mi bugün bunu yapan yarın ne yapar belli değil. hocam eli yüzü düzgün neden girmediler la bir kerede bir işi elimize yüzümüze  bulaştırmayalım.
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
October 07, 2018, 06:48:55 PM

şimdi herkes zararda olduki boğa geldi ve o anda elindeki coin borsada ve bir nane oldu cüzdan bakıma alındı ve üstte denilen ve diğer konularda örnek 1-2 ay bakım var Grin  lan zaten boğa dediğin 1 ay sürer o arada cüzdan kapalı olup boğa kaçar ve fiyatlar düşerse zararı kim karşılayacak Grin
cüzdan açılmış boğa kaçmış fiyat ölü fiyat iyi bir dahaki boğayı bekle  dur amk. Huh

İşte mesele orda olaki boğa geldi ve o anda elindeki coinleri satamayıp helede cüzdan 1 ay kapalı kalırsa  tabiri caizse sap gibi kalınacaksa ben o işi yapan borsanın ......  derim başkada demem.Madem bu işlerden %0 2 komisyonunu alıyorsun cukkayı ediyorsunuz kardeşim yedeğinin bokunu püsürünü ne varsa al.Ve sistemini adam gibi devamlı açık tut.işte üstte yazılan örnek gibi bir olayda kan çıkar...
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: