Bitcoin Forum
July 08, 2024, 09:39:57 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: ABD Merkezli Borsa 8 Altcoini Liste Dışı Bırakıyor  (Read 385 times)
kriptomadness (OP)
Member
**

Activity: 360
Merit: 18

View Profile
September 20, 2018, 08:40:40 AM

2017 yılının en popüler kripto para borsalarından olan ve daha sonra bir Goldman Sachs iştiraki olan Circle’a satılan Amerika Birleşik Devletleri merkezli borsa Poloniex sekiz farklı kripto parayı liste dışı bırakacağını duyurdu.

Borsa yaptığı duyuruda BitcoinDark (BTCD), Bitmark (BTM), Einsteinium, (EMC2), Gridcoin (GRC), NeosCoin(NEOS), PotCoin (POT), VeriCoin (VRC) and BitcoinPlus (XBC) altcoinlerinin 25 Eylül 2018 tarihi itibariyle platformundan kaldırılacağını belirtti.

“Circle Standartlarına Uymuyorlar”
Poloniex borsasının ana şirketi Circle’ın sözcüsü yaptığı açıklamada Circle’ın Varlık Değerlendirme Prosedürü gereğince bu sekiz kripto paranın borsadan çıkarıldığına dikkat çekerken projelerin hangi gereklilikleri sağlamadığı konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Sene içerisinde en çok kullanılan ilk 15 kripto para borsasından birisi olan Poloniex şu sıralar Coinmarketcap verilerine göre en çok tercih edilen 34. kripto para borsası durumunda.

Poloniex’in liste dışı bıraktığı koinler göreceli olarak küçük hacme sahipler ve 2018 yılından bu yana büyük değer kaybı yaşamış görünüyorlar. Poloniex’in son hamlesi ise onları daha büyük bir karanlığa itebilir.

Bu durumun farkında olan altcoinler de Twitter üzerinden yaptıkları açıklamalarla Poloniex’in kararını eleştirdiler;

https://kriptokoin.com/abd-merkezli-borsa-8-altcoini-liste-disi-birakiyor/

Senior / Full
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
September 20, 2018, 08:53:23 AM

Poloniex bu kararını açıkladıktan sonra BitcoinDark fiyatı inanılmaz bir şekilde düştü. Enteresan olan şey ise sonra fiyatı kat be kat yukarı çıktı. Bu arada ne oldu ne bitti anlamış değilim. Delist olacak bir coinin fiyatının bu kadar aşırı dalgalanmasını ilk defa görüyorum. Yok yani düşmesi normal fakat sonra kat be kat artması anormal geldi bana. Hayırlısı diyelim.

zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
September 20, 2018, 08:56:49 AM

Poloniex bu kararını açıkladıktan sonra BitcoinDark fiyatı inanılmaz bir şekilde düştü. Enteresan olan şey ise sonra fiyatı kat be kat yukarı çıktı. Bu arada ne oldu ne bitti anlamış değilim. Delist olacak bir coinin fiyatının bu kadar aşırı dalgalanmasını ilk defa görüyorum. Yok yani düşmesi normal fakat sonra kat be kat artması anormal geldi bana. Hayırlısı diyelim.

340k$'lık bi hacmi görünüyor cmc'de. bunun 210k$'ı polo da adamın biri pump yapmış olabilir dicem de , neden delist olacak bi coin pumplansın ? yemin ederim kafa karıştırmakta üzerilerine yok.
LoveFooL
Member
**

Activity: 476
Merit: 12

View Profile
September 20, 2018, 09:00:12 AM

artık bu borsanın listeleyeceği yada delist edeceği coin ve token haberleri piyasayı çok sarsmaz diye düşünüyorum. Nitekim bu dalgalanmada bir balina tarafından yapılmış olabilir. sonrasının geleceğini tahmin etmiyorum belli bir ivme ile düşüş devam edecektir.
YoutubIR
Jr. Member
*

Activity: 31
Merit: 1

View Profile
September 20, 2018, 11:41:15 AM

emc2 ye şaşırdım çünkü baya bii ump dump oluyordu, emc2 coinde, sanırım piyasa bu denli düşünce fiyatıda baya bi düşünce delist etmek zorunda kaldılar.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
September 20, 2018, 11:55:11 AM

emc2 ye şaşırdım çünkü baya bii ump dump oluyordu, emc2 coinde, sanırım piyasa bu denli düşünce fiyatıda baya bi düşünce delist etmek zorunda kaldılar.

Evet listedeki diğerleri çok da iş yapmayan tokenlar ama emc2 geçen sene birçok kişide olan bir tokendı. Bu tarz delistler bu piyasanın daha iyi bir hale gelmesi için olmazsa olmazlardan o yüzden çok da takılmamak lazım. Umarım büyük yatırım yapanlar yoktur.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
September 20, 2018, 01:48:32 PM

Poloniex bu şekilde crypto paraları çıkartıyor ama yeni coin ya da token de pek almıyor. Eski popülerlihi kalmadı. Goldman sachs da almış olsa poloniexi eski günlerine dönmesi için mutlaka yeni coin ya da tokenleri listelemesi lazım
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
September 20, 2018, 01:52:53 PM

380 milyar dolar çok büyük bir para. Eğer dedikleri gibi xrp ye bu para yatırım olarak girerse boğanın fitili ateşlenmis olur. Belki xrp de yeni ATH ler görebiliriz. Bakalım doğru çıkacak mı...

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
September 20, 2018, 01:55:21 PM

Poloniex , Bitrex in piyasaya çıkması ve o dönem yaşanan bazı sıkıntılar sebebiyle piyasanın liderliğini kaptırdı. Devam eden süreç içinde pek toparlanamadı. Şimdi merak ettiğim bunca süre içinde geliştiricileri dişe dokunur birşeyler yaptılar mı ? Yani altyapıyı mı değiştirdiler. Coinleri mi incelediler. Tekrar hit olabilmek için ne yapıyorlar?
ingiltere
Legendary
*

Activity: 3038
Merit: 1514

View Profile
September 20, 2018, 02:04:46 PM

Şaşırtıcı bir haber olmadı. Bahsi geçen coinlerin hiçbirinin geleceği yoktu. Hacimsiz coinleri düzenli olarak kaldırıyorlar.
Yakınımda Poloniex kullanan kimse kalmadı. Şu anki hacimleri ne durumda bilmiyorum. Eski günlerine dönmesi çok zor artık.
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
September 20, 2018, 02:31:43 PM

Poloniex , Bitrex in piyasaya çıkması ve o dönem yaşanan bazı sıkıntılar sebebiyle piyasanın liderliğini kaptırdı. Devam eden süreç içinde pek toparlanamadı. Şimdi merak ettiğim bunca süre içinde geliştiricileri dişe dokunur birşeyler yaptılar mı ? Yani altyapıyı mı değiştirdiler. Coinleri mi incelediler. Tekrar hit olabilmek için ne yapıyorlar?

Poloniex'in sahipleri 400 milyon dolara satarak emekli oldular ve alanların elinde patladı. Binance borsasının bu kadar popüler olmasının ana nedeni ise Poloniex ve Bitrex borsasının geçen yıllarda piyasada ki insanlara eziyet etmesidir.

Poloniex aylarca ticketlara cevap vermiyor, Bitrex kafasına göre hesapları dondurup traderları zarara uğratıyordu.

Binance doğru zamanda doğru yerde olduğu için bu kadar büyüdü. Zhao yerine olsam her yıl kart atar teşekkür ederdim.

Delist coinlere gelince daha ölmesi gereken 1500 den fazla shitcoin var.

Bitcoin / Ethereum / Monero
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
September 20, 2018, 02:32:41 PM

Genelde delist olacak coinler böyle sağlam pump yiyorlar.

Bende diyprum bu darka ne oldu. Almayı, kazmayı düşündüm bi ara yarı fiyatına görünce Smiley hay aklıma alaydım keşke Smiley gerçi yoğunluktan bunu bile şimdi başlığı görünce hatırladım Smiley

...
Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
September 20, 2018, 02:39:32 PM

Poloniex'in sahipleri 400 milyon dolara satarak emekli oldular ve alanların elinde patladı. Binance borsasının bu kadar popüler olmasının ana nedeni ise Poloniex ve Bitrex borsasının geçen yıllarda piyasada ki insanlara eziyet etmesidir.

Poloniex aylarca ticketlara cevap vermiyor, Bitrex kafasına göre hesapları dondurup traderları zarara uğratıyordu.

Binance doğru zamanda doğru yerde olduğu için bu kadar büyüdü. Zhao yerine olsam her yıl kart atar teşekkür ederdim.

Delist coinlere gelince daha ölmesi gereken 1500 den fazla shitcoin var.
Milyarlarca dolar kazanıp destek için eleman almayan bu borsalara iyi oldu. Sadece biz varız havasındaydılar binance geldi havaları söndü.

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
snykutlug
Member
**

Merit: 17

View Profile
September 20, 2018, 05:08:18 PM

Bunların poloda hacimleri olmadığından çıkarıyorlar bence birde çıkarılması bence iyi borsada hacim çok az zaten çok token listelendiğinde çöp olmuş oluyor borsa eskide polo iyiydi o eski günlerine zor döner ama
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
September 20, 2018, 05:08:56 PM

Haberdeki "2018 yılından bu yana büyük değer kaybı yaşamış görünüyorlar" ibaresi enteresan olmuş.

2018'den bu yana değer kaybı yaşamayan kripto para yok denecek kadar azdır sanırım. Bir nevi piyasanın durumunu tek cümle ile özetleyebiliyoruz bu durum aracılığıyla. Bunun yanında bu delist işlemlerinin çoğu borsada olacağını düşünüyorum. Örneğin Einstenium pump-dump coin'inden öteye gidebilmiş değildi şimdiye kadar.
nopedope89
Legendary
*

Activity: 1078
Merit: 1059

FROSTING

View Profile
September 20, 2018, 05:12:54 PM

Belkide poloneix in edeni coin listeleyeceğinin habercisidir.  Geçen sene de aynı şekilde listeleme yapıyorlardı.

.next-generation social media service.
██   based on blockchain technology ██
                      ▄▄█▄ ▀▄▄
                   ▄███████  ███▄▄
               ▄█████▀▀ ████  ▀█████▄▄
           ▄▄█████▀    ▄ ▀███▄   ▀▀█████▄
       ▄▄█████▀       ██▄ ▀███▄      ▀▀█████▄
      ▐███▀▀        ▄█████  ████         ▀███▌
      ▐███         ████▀███▄ ▀███         ███▌
      ▐███        ████  ▀███▄ ▀███▄       ███▌
      ▐███      ▄███▀ ▄█  ███▌ ▐███▌      ███▌
      ▐███     ▄███▀ ████  ▀██▓  ████     ███▌
      ▐███    ████  ███▀  ▄▄▄▄▄▄▄▄████▄   ███▌
      ▐███   ████ ▄███▀ ▄██████████████▄  ███▌
      ▐██▀ ▄███▀ ▄███▒                    ███▌
      ▐█▀ ▄███▀ █████████████████████████████▌
         ████  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
        ▀█████▄▄                    ▄▄█████▀
           ▀▀█████▄▄             ▄█████▀▀
               ▀▀█████▄▄     ▄▄████▀▀
                   ▀▀█████▄█████▀
                       ▀████▀
.

▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄   ▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄
     ██▀▀▀▀▀▀███▀▀▀▀██ ▐██▀▀▀▀██ ▐██▀▀▀▀▀ ███▀▀▀▀▀▀▀▀███▀▀▀▀███▀ ████▄ ███ ███▀▀▀▀▀
     ███▄▄▄▄ ███   ▐██▌▐██▄  ▐██ ▐██████  ███▄▄▄▄▄   ██▌    ▓██  █████▄███ ██▌ ▄▄▄▄▄
     ██▀▀▀▀  ███   ▐██▌▐███▀███▀ ▐██        ▀▀▀▀██▌  ██▌    ▓██  ███ █████ ██▌   ███
     ██▌     ▀████████ ▐██   ██▌ ▐███████░████████   ██▌   █████ ███  ▀███ ▀████████
Twitter
Facebook
Youtube
Telegram [EN]
Telegram [KOR]
Medium
Rdu
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
September 20, 2018, 05:13:59 PM

Aslında karar biraz mantıklı çünkü piyasada bulunan kripto paraların çoğu çöp durumda kullanıcılara kazanım sağlamıyor ve güvensizlik oluşturuyor. Borsanın almış olduğu karar her ne kadar eleştirilse de bazı kesimler tarafından olumlu karşılanır bence.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
bmgs
Member
**

Activity: 519
Merit: 16

View Profile
September 20, 2018, 05:55:13 PM

Einsteinium (EMC2)'un kaldırılıyor olması şaşırtıcı. Zamanında yaptıkları pumplarla baya iyi kazandırmışlardı. Bittrex ile arbitraj imkanı da veriyordu.
zorbey
Member
**

Merit: 33

View Profile WWW
September 20, 2018, 08:14:58 PM

Bir çok borsa yakında bu tür kararları almak zorunda kalacaktır. Borsalar kendi standartlarını getirip ona göre coin listeleyecekler. Çokca coin listele ama işlem miktarı az olsun, masrafları kurtarmaz. Bu tür haberler çoğladıkcada coinler kendilerine çeki düzen vermek zorunda kalacaklardır.
polat90
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile WWW
September 20, 2018, 09:08:08 PM

aralarında en tanıdık gelen  emc2 oldu zamanında güzelce milletin elinde patlatıverdiler forumda bile baya mağduru var diye düşünüyorum övgüyle bahsediyorlardı bir zamanlar. diğerleriyle pek işim olmadı zaten poloyu piyasaya girdiğim ilk zamanlar hariç hiç kullanmadım
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: