Bitcoin Forum
May 01, 2024, 07:22:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Damat iyi bu sefer konuşmayı kısa kesti.  (Read 614 times)
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
September 21, 2018, 01:23:29 PM

Bizim damadımız ne zaman konuşsa tl değer kaybediyor zaten. İyi ki bu sefer kısa kesti kayınpederinden tiyo almış ki prompter kullanmış ki tl o kadar değer kaybetmedi. Prompter sayesinde aynı şeyleri tekrar tekrar söylemedi.

Satır başları;

ilaç, petrokimya özellikle yazılım konusunda daha çok çaba sarfedilecek.
bütçe açığı azaltılacak.
Büyüme oranı düşürülecek.
2021'e kadar 2 milyon yeni istihdam. (Eski istihdam ataklarına benzemez umarım. Devlet desteğini alabilmek için şirkette çalışan Ali'yi işten atıp yerine devletten destek aldıkları Mehmet'i aldılar)
Enflasyon 2019'da %5 2020'de %5 düşürülecek.
İhalesi yapılmış ama başlanmamış veya ihalesi yapılmamış projeler tekrar gözden geçirilecek. Başlanmayan projeler tekrar ihale yapılabilecek.
En önemlisi bundan sonra bir daha vergi ve prim borcu yapılandırması yapılmayacak.

Yeni kurulan ofis kamudaki tasarrufu sağlayacak aynı zamanda yeni kaynak bulacaklar. Vergi analiz merkezi kurularak bütün vergiler incelenecek. Yeni vergiler gelebilir.

Gayrimenkuldeki vergi gelir kaybını önleyebilmek için bu alanda saha elemanları olacak. Aktif olarak çalışacaklar.

Doların ilk tepkisi 6.20 ile başladık konuşmaya 6.15'e düştükten sonra 6.30'a kadar çıktı. Şimdi biraz daha rahatlıyor. Piyasa damadın eski konuşması gibi büyük tepki vermedi.
Bundan sonra bu söylediklerini yaptıkça dolar daha da geriye çekilecektir. Fakat bu adımlar havada kalırsa dolar eskisinden daha büyük yükseliş gösterir.

Umarım başarılı oluruz.
Sizin kadar iyi niyetli olmayı çok isterdim.  Neden sadece gerçeklerden gitmiyoruz. İyi niyet, umut, inşallah... Bu mudur ülkeyi içine düştüğü dar boğazdan kurtaracak olan. Sadece sarayın ışıklarının yarısını kapatsa ülkenin cari açığı azalır. Doğu toplumlarının biat kültürü ana beslenme kaynakları. Ancak üretim bitiyor arkadaşlar. Üretim duruyor ülkede... Ben Egeliyim, memleketimde sadece geçen sene 150 tane besin işleyen konserve vs. yapan, yağ üreten fabrika kapısına kilit vurdu. Ülkenin önemli ovalarından birisidir Gediz ovası ve özellikle Arap dünyasını besleyen ciddi bir ihracat potansiyeli vardır. Bu sene salça yapamadı fabrikalar domates yok, domates bulursa öyle pahallı ki işleyemiyor. kış döneminden anlaşmaları yapılmış işlerde girdiler bu kadar artınca fabrikalar ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar... Bu küçücük bir örnek, şimdi siz bu insanlardan hangi vergiyi hangi prim borcunu nasıl isteyeceksiniz ya da o insanlar size nasıl ödeyecekler?

bunların özendikleri Osmanlı devletinin yıkılış döneminde ne yapıyorlarsa aynısını yapacaklar. O zaman da insanların elinden ekecek buğdaylarını vergi diye almıyorlar mıydı?
1714591351
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714591351
Reply with quote  #2

1714591351
Report to moderator
1714591351
Hero Member
*

Ignore
1714591351
Reply with quote  #2

1714591351
Report to moderator
1714591351
Hero Member
*

Ignore
1714591351
Reply with quote  #2

1714591351
Report to moderator
"Bitcoin: the cutting edge of begging technology." -- Giraffe.BTC
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
September 21, 2018, 01:54:37 PM

Piyasaların gidişinden o kadar ürkmüştük şimdilik yangına ufak bir su atıldı ama hep geçici önlemler alınıyor. Ciddi ve akıllı adımlar atılmazsa ekonominin kötüye gidişinin önüne asla geçemeyeceğiz  Undecided

chemist32
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile WWW
September 21, 2018, 06:22:44 PM

Sadece kamuda tasarrufa gidilse bu devletin bütçe açığı hemen hemen kapanır birde tahsil edilemeyen affedilen vergiler işte devletin toparlanmasına yetecek en basit formül yap yapabiliyorsan. Herşeyi sürekli yenilemek modernize etmek gelişmişliğin göstergesi olamaz gerektiğinde ayağını yorganına göre uzatırsan israfı önlersen işte esas gelişme o zaman sağlanır.

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
September 21, 2018, 07:48:01 PM

Damada yakışan budur  :

https://www.youtube.com/watch?v=KDnufEilqi8
Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
September 22, 2018, 04:51:51 AM

Yav ben artık bu konularda post atmaya bile korkar oldum. Millet sosyal medyada bile rahatça eleştiri yapamıyor. Ne hallere düştük gözlerin açıkça gördüğü olumsuzlukları bile rahatça eleştiremiyoruz  Grin
tattata16
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile WWW
September 22, 2018, 05:47:32 AM

bakan ne zaman konuşsa dolar altın çıkıyor en iyisi konuşmadan önce bir miktar usd alıp konuşma bittikten sonra satmak azda olsa bir kazancımız olur
xzone
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1482

View Profile
September 22, 2018, 07:41:57 PM

Bu durum ve benzeri şeylerle o kadar sık karşılaşır hale geldim ki. İnsanlar oy veriyor olsa bile özelikle ekonomik görüşlerinden dolayı soğumaya başladılar, başarısız olduklarını kabul ediyorlar ve oy verenlerin yaşadığı sıkıntı arttıkça oy kaybetmeye devam edecekler

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
September 22, 2018, 09:00:06 PM

Damat ne zaman çıkıp da tasarruf edeceğiz dediğinde kayın babasının yeni bir milyonlarca dolarlık harcaması patlıyor bir yerlerden. Uçağı da Emir'e kitlediler yersen tabi.
abernaty
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 3

View Profile WWW
September 22, 2018, 09:10:20 PM

Bu damada biz güvenmiyoruz tamam da yatırımcı bizden farklı değil. Onlar hiç mi hiç güvenmiyor. İstediğini söylesin artık piyasanın olumlu bir tepkisi yok

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
Umbrella Holdings
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
September 22, 2018, 09:18:05 PM

Tam ben diyecektim, hükümet kanadından birileri konuştukça türk lirası değer kaybedip duruyor. Ne yapacaklarsa hiç konuşmadan yapsalar daha iyi valla Smiley

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
September 23, 2018, 09:46:21 AM

abi şunun konuşmalarını paylaşmayın, ya saçmalamalra doyamıyor adam. tam bir kara mizah örneği,
kripto fenoları bile lıçıyşa güler oldu tl nin volatilitesine, her geçen gün sıvamaya devam ediyorlar.
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
September 23, 2018, 12:24:15 PM

aynen yavas yavas alışıyor mu diyelim ne diyelim bilemedim aslında çok yetenekli bir hali var diyorlar yakından tanıyanlar ben bilemiyorum
iclikofte
Newbie
*

Activity: 46
Merit: 0

View Profile
September 23, 2018, 09:11:02 PM

Bu gidişle dolar aşağı inecek gibi, Rahibide vermedik, Trumpında sesi soluğu kesildi. Ve İrandaki askeri geçiş sırasındaki patlamadan ötürü ABD'yi suçladılar intikam alınacak denildi, ABD Dünyada yalnızlaşacak sonunda doların akibetide ne olur bilinmez.
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
September 23, 2018, 11:57:42 PM

Durum ortada olduğu için diyecek fazla söz yok. Üzüntü ve öfkeyle karışık bir şeyler hissediyorum. Çeşitli konuşmalar yapmak yerine bizi bu durumdan kurtaracak adımlar atmak önemli.
eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
September 24, 2018, 12:23:24 AM

Bir tek ben mi atılacak adımlardan çok adımların nasıl atılacağını merak ediyorum? Ben bu sessizliği ve kısa kesişleri ellerinden gelen bir şey olmamasına bağlıyorum.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
longthu
Hero Member

Activity: 728
Merit: 500

MenaPay - Crypto made easier than cash

View Profile WWW
October 11, 2018, 04:27:34 PM

Anlatacak ne var 1 yılda ödemen gereken 200 milyar dolar var ülke içinden, bir de dış açık veriyorsun maliyet artmış borçlanmada. Şimdi iç piyasa durdu müşteri çekleri kabul edilmemeye başladı.

_Crypto made easier than cash_
▄███▄              ▄███▄
███████            ███████
███████   ▄████▄   ███████
███████  ████████  ███████
▄██████████  ████████  ██████████▄
████████████  ████████  ████████████
████████████  ████████  ████████████
▀██████████  ████████  ██████████▀
▀███▀   ████████   ▀███▀
████████
▀████▀
MenaPay.
ANN THREAD
__
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546

View Profile WWW
October 11, 2018, 06:17:14 PM

son yaşanan gelişmeler gösteriyor ki ne damadın ne de herhangi bir bakanın bir söz hakkı vs yok. tek adamlığı kabullenmiş gerizekalı bir kitle var.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
luppecuppe
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

View Profile
October 11, 2018, 08:57:01 PM

Değerli dostlar bakın burası önemli; ekonomide kalıcı tedbirler almak yerine yerel seçimlere kadar pansuman tedbirlerle olayları geçiştirip zabıta eşliğindeki yüksek kalitedeki denetim mekanizmasıyla enflasyonu şakkkadak bir 10 puan düşürecez. Sonra bir de vergi memurlarını piyasaya salacaz şak bir 10 puan daha düşecek millet şaşkınlıktan küçük dilini yutacak.
samgizsu
Jr. Member
*

Activity: 350

View Profile WWW
October 12, 2018, 05:03:44 PM

Maalesef konuşacak bir şey yok. Bakın bugün de rahip salındı. Adam pkk ve fetö ile anılıyordu ve beraat etti. Aynı suçlamalarla herhangi bir türk vatandaşı yargılansa serbest bırakılması söz konusu olabilir miydi bir düşünün. Kısa kesme sebebi de maalesef yapacak bir şeyin olmaması. En sert saldırımızda yapabildiğimiz en iyi şeyin mağlubiyeti geciktirmek olduğunun bilincinde olması.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
yaviz0002
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
October 14, 2018, 02:47:11 PM

artık rahip kozları da kalmadığına göre artık damat ve başkan hiç konuşmazsa süper olur. ama onlar da biliyor ki onlar konuştuğunda piyasanın oynaklığını.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Oracolcoin XOR    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: