Bitcoin Forum
June 22, 2024, 10:47:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Bir Türk borsası hisse satsa ne yapardınız ?  (Read 1018 times)
koinbo (OP)
Newbie
*

Activity: 59
Merit: 0

View Profile
September 22, 2018, 08:08:48 PM

Türkiye'den bir borsa projesi. TL ile kafa koinleri takas edebileceğiniz bir sistem. Demo sunuyorlar. Tasarım gayet şık. Yazılımın gayet atak ve sorunsuz çalıştığına da eminsiniz. Ve ekibin güçlü olduğuna inandınız. Kendilerini saklamıyorlar.

Vaatleri, gelirlerinin yarısına yakın kısmını token alan/bulunduran yatırımcılara dağıtmak. Binance, Kucoin yada Coss' un yaptıkları şekilde.

Bu projenin kurumsal (Türkiye'de kayıtlı bir şirketin girişimi) bir yapıda olduğuna da eminsiniz. Borsa bir Crowdsale düzenliyor.

Ne yapardınız ? Yatırım yapar mıydınız ?
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
September 22, 2018, 08:18:38 PM

hayır  Grin

maalesef insanlarda yerli şeylere karşı bir önyargı oluştu...özellikle yerli milli lafını duydukça bi baygınlık geliyor..işleri  çok zor..çok çalışmaları lazım..tanıtıma önem vermeleri lazım güven vermeleri lazım...en zor konuda güven..şahsen ben yerli olan şeylere ilgisizim
PinkBlue
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
September 22, 2018, 08:19:14 PM

Açıkçası her şeyden emin isem bir miktar yatırım yapmayı düşünürdüm. Üzülmeyeceğim bir miktarda yapardım. Ne olur ne olmaz diye  Grin
Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
September 22, 2018, 08:27:54 PM

yani gerçekten iyi araştırdıysanız, üzülmeyecek miktarda yatırım yapmak akıllıca olabilir, sonuçta btc türk de yabancılara satılmıştı diye hatırlıyorum, karıştırıyorsam kusura bakmayın, şu sıralar hafıza açısından çok ciddi sorunlarım var.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
Wabisuke
Jr. Member
*

Activity: 226
Merit: 5

View Profile
September 22, 2018, 08:28:54 PM

Almazdım.Yeterince soyulduk birde vatan millet dolandırıcılığına gerek yok. Wink
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
September 22, 2018, 08:31:04 PM

şu dönemde yapılmaz ister yerli ister yabancı borsaya girenlerin alayı dump yiyor
koinbo (OP)
Newbie
*

Activity: 59

View Profile
September 22, 2018, 08:32:53 PM

hayır  Grin

maalesef insanlarda yerli şeylere karşı bir önyargı oluştu...özellikle yerli milli lafını duydukça bi baygınlık geliyor..işleri  çok zor..çok çalışmaları lazım..tanıtıma önem vermeleri lazım güven vermeleri lazım...en zor konuda güven..şahsen ben yerli olan şeylere ilgisizim

Bu konuda haklısınız. Sormak istediğim de buydu. Sizce bu önyargı ülkemizde dürüst topluluklar olmadığı ve güvenilir yeni projeler duyurulmayacağı kesin kanısına mı sebep oldu?
Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
September 22, 2018, 08:43:39 PM

Ben güven kazanana kadar btcturke bile para göndermedim. Bu piyasadaki en önemli etken güven meselesi. Bunu sağlayabileceğiniz bir garanti verirseniz yatırım yapan bulabilirsiniz.  Piyasada bilinen birini escrow olarak alabilirsiniz

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
September 22, 2018, 08:47:39 PM

Geçmişte yaşananlar düşünüldüğünde çok olumlu bir izlenim vermemektedir. Fakat gene de çok iyi araştırıp içinize sinerse gene de az bir miktarla girilebilir. ama ben sizin yerinizde olsam, projenin borsaya girmesini bekler biraz daha gözlemler emin olduktan sonra alırdım. Çünkü günümüzde ne kadar iş yapar denilen proje çıksada borsaya girdiğinde daha da ucuza alma imkanı doğmuştur.
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
September 22, 2018, 08:50:13 PM

Aaaa Türk borsası mı? kaç kaç kaç kaç....

Evet vereceğim tepki bu olurdu. Hali hazırda ki Türk borsalarını bile sadece coin bozdurmak için kullanırken niye yeni bir borsaya yatırım yapayım ki? Belki çok dürüst iyi bir borsa olacak ama ne yazık ki Türk insanına karşı olan ön yargımı yenmeme yetecek bir girişim olmayacak. Heleki bu nabız yoklama işleminin newbie hesap açılarak yapılması durumu varken...
adempostaci
Member
**

Activity: 518
Merit: 10

View Profile WWW
September 22, 2018, 08:54:14 PM

Önceki Türk projelerinde sürekli vur kaç yaptıkları için hemen önyargılı davranıp yatırım yapmazdım galiba.
Almanyali
Newbie
*

Activity: 12

View Profile
September 22, 2018, 08:58:01 PM

MAlesef ülkemizdeki sözde girişimcilerin çoğu dolandırıcı olduğu için yapmam. Şu anda Koinim, paribu, btcturk gibi borsalar var kendilerini kanıtlamış evet, fakat yeni bi borsa bide kar payı dağıtıcam demesi o iş zor.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
September 22, 2018, 09:05:55 PM

Ekibin güçlü olduğuna nasıl inanacagiz ki? Bu ekip öncelikle elinde iyi bir bütçe ile bu ise girmeli. Sonra bounty yapıp coin ya da tokeni ni tanıtmali. Tokatçı olmamalı. maalesef bundan önce bir sürü Tokatçı türedi ve bizim guvenimizi sarstı. Bu güveni geri kazanmak zaman isteyen bir olay
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
September 22, 2018, 09:10:40 PM

Borsanın borsaya girdiğini düşünmek Smiley Bir nevi banka gibi aslında para yatır çek transfer et al sat, tek farkı faizi yok komisyon fln aynı Smiley Banka hisseleri genelde sağlam olur şirket büyüklüğü itibari ile ama bilemedim pek de mantıksız değil, zamanında imkb de küçük firmaların nasıl speküle edildiğini de gördük bayram yaklaşırken kent şekerin hisselerini uçuruyorlardı, bir savaş söylentisi çıksa otokar aselsan tavan tavan gidiyordu, yerli borsalar borsada olsa boğa sezonunda tavan tavan gider sanırım neden girilmesin.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
September 22, 2018, 09:11:43 PM

kumarda nasıl kasa hep kazanıyorsa bu camiada da hep borsalar kazanıyor.

ilk olarak borsanın ayaklarının yere sağlam basması gerekiyor. bilinen yerli borsalardan farkı ne olacak? binance iyi borsa ama bu bnb token sayesinde mi? para yatırmaya çalışırsın eziyet, çekmeye çalışırsın eziyet, transfer desen tamamen eziyet. bir sorunla karşılaştın mı karşında insan bulamıyorsun. ama ne var borsa hisse dağıtıyor. yetmez kardeşim.

borsayı açan kişilerin geçmiş iş tecrübelerine bakarak nasıl bir kafa yapısında olduğunu belki tahmin edebiliriz. düşünsenize adam yıllardır telefonların teknik servisliğini yapıyor ve bu borsanın da kurucu ortaklarından. teknik servislerin ne durumda olduğunu hepimiz biliyoruz. mesela böyle bir insan olsa ben o borsaya yatırım yapmasını bırak tyanlışlıkla sitesine girmeyeyim diye tarayıcımdan sayfasını engellerim. güven meselesi yani hocam. son olarak allah aşkına biraz yaratıcı bir fikir getirin. son açılan borsaların hepsi aynı hareketi yapıyor.

not: yazılanları yanlış anladıysam kusura bakmayın. uykum geldi aga.

cemetin54
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile
September 22, 2018, 09:22:05 PM

Girmem kesinlikle hisse yerine kar veren token olsa bile girmem türkiyede işler direk dolandırma amacıyla yürüdüğü için hep sıkıntı çekiyoruz ve milletimize güven kalmıyor bunlardan girmemenizide tavsiye ederim tabiki
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
September 22, 2018, 10:13:08 PM

ben şahsen almazdım. he alacak olsam da en az 1 sene geçmesini beklerdim. bir senenin sonunda toplam hacmini , bugüne kadar neler yaptığını vs kontrol eder ona göre karar verirdim.
alex219
Sr. Member

Activity: 628
Merit: 251

View Profile
September 23, 2018, 11:10:10 AM

İşe başlayıp kendini kanıtlarsa bir miktar olabilir, sıcak bakamıyorum açıkçası, ne yazık ki bir ön yargımız var ülkede yapılan işlere geçmiş kötü örneklerden dolayı.
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
September 23, 2018, 11:56:04 AM

uzak durmakta fayda var.

XxX
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
September 23, 2018, 03:43:06 PM

Konu başlığı bir pazar araştırması yapıldığı izlenimi verdi bana. Hani sanki böyle bir borsa piyasaya çıkacak da insanların nasıl baktığı bilinmek istiyor gibi.
Ben şahsen yerli hizmetlere karşı önyargılıyım artık. Bu önyargım da piyasada gerçekleşen olumsuz girişimlerden dolayı. Türk borsalarını sadece BTC almak ve satmak için kullanıyorum. Yatırım yapmayı düşünmem.

Ayrıca bir de şu konu var. Şöyle yazılmış yukarıda: "Vaatleri, gelirlerinin yarısına yakın kısmını token alan/bulunduran yatırımcılara dağıtmak. Binance, Kucoin yada Coss' un yaptıkları şekilde"
Başkalarının yaptığını taklit ederek herhangi bir piyasada öne çıkmaya çalışmak yanlıştır. Başkalarının yapmış olduğunun üstüne farklı olarak ne koyabilirim diye düşünmek lazım. İktisat dilindeki "pazarın kaymağını almak" deyimi de buradan geliyor. Müşteri yararına ilk yenilikçi fikri geliştiren parayı da alır saygınlığı da alır. Arkasından gelenler kırıntıları toplar.
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: