Bitcoin Forum
May 10, 2024, 05:00:17 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoinin gelecekteki fiyatı ne olur?  (Read 182 times)
eskalb (OP)
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
September 23, 2018, 03:44:56 PM
Last edit: September 23, 2018, 03:56:48 PM by eskalb
Merited by teramit (1), semihbalkanli (1)

Forumda dolanırken sürekli bitcoin 100 dolar olacak bitcoin 1000000 dolar olacak şeklinde başlıklar görüyorum. Neredeyse hepsi hiçbir temele dayanmayan günün havasına veya rüzgarın yönüne göre yapılan tahminler. Uzmanlar 1000 dolar olacak diyenler de var uzmanlar 50000 dolar olacak diyen de. Uzmanlar kim uzmanlıklarını nerede kazanmışlar söylemeden insanlara umut veya karamsarlık dağıtıyorlar
Benim tavsiyem bitcoin üzerine gerçekçi bir fiyat beklentisi oluşturmak istiyorsanız öncelikle bitcoin nedir sahip olduğu teknoloji nedir şu an kendisinin öncü olması dışında önde olduğu bir konu var mıdır bunları incelemeniz.
Bu teknoloji bizlere ne kazandırıyor neleri kaybettiriyor uygulanabilirliği nedir madencilik faaliyetleri bunların maliyetleri zorluğun maliyete etkisi gibi en küçük ayrıntısına kadar okuyup inceleyip bitcoini yalayıp yutmanız gerekiyor. Sonra temel analiz dediğimiz şey üzerinde biraz okuma ve araştırma yapmalısınız. Sonrasında zaten dünya ekonomik sisteminde bitcoinin yeri ve gelebileceği yer eksikliği doldurduğu boşluk hepsi önünüzde olacak. Ve istemeseniz bile aklınızda ulaşabileceği fiyatlar ve gelebileceği yerler hakkında bir temele dayanan fikirler oluşacak.

Bir dizide harika bir sahne vardı. İkinci sınıf bir işte çalışan ayakçı denecek bir adam bir gün çok büyük bir kütüphanenin kapısını açıyor. Çok ürkek ne yapacağını bilmiyor korkuyor da ama içeri girip kapıyı kapatıyor. Sonra kendisinin bile tahmin edemeyeceği noktalara geliyor. Bir çok şey bu kadar basit işte.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
1715317217
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715317217
Reply with quote  #2

1715317217
Report to moderator
1715317217
Hero Member
*

Ignore
1715317217
Reply with quote  #2

1715317217
Report to moderator
1715317217
Hero Member
*

Ignore
1715317217
Reply with quote  #2

1715317217
Report to moderator
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
iskendercnr
Jr. Member
*

Activity: 448

View Profile WWW
September 23, 2018, 04:05:30 PM

Herkes sallamayı bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayı teercih ediyor. Çok doğru noktalara değinmişsiniz hocam. Bu kadar çok soruyla veya bilinmezlikle boğulacağımıza bir yerden okumaya öğrenmeye başlasak tüm soruları cevaplayacak bilinmezliği yırtacak hale geliriz.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 1

View Profile WWW
September 23, 2018, 06:31:25 PM

Tabiki bir çok insan hiçbir araştırma yapmadan sallama cümlelerle bitcoin pump yapacak, ay ne bileyim dump yapacak diye boş konuşuyorlar.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
semihbalkanli
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile WWW
September 23, 2018, 09:00:34 PM

Hocam kesinlikle size katılıyorum. Bu tarz haberlerden ben de oldukça sıkılmış durumdayım. Ne yazık ki bu haberler doğrultusunda hareket edip zarar eden bir çok insanımız var. Her piyasada olduğu gibi burada da bir takım gruplar/ekipler var. Bir kısmı piyasanın düşmesini isteyip, alttan toplama peşindeyken, bir kısmı da hali hazırda elinde bulundurduklarını yüksekten satma peşinde. Bu haberlerin kaynaklarının da yine bu merkezler olduğunu düşünüyorum.

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
September 23, 2018, 09:13:29 PM

öncelikle artık analiz , destek vb şeylere inanmamak gerek. piyasayı yönlendiren kişi yada grupları incelemek daha mantıklı . onların hareketlerine göre pozisyon almak ve devamlı takipte olmak gerekiyor.
semos08
Jr. Member
*

Activity: 238

View Profile WWW
September 23, 2018, 10:41:12 PM

Güzel bir analiz olmuş hocam. Size katılmamak elde değil. Eğer araştırsak ve öğrensek zaten neyin ne olduğunu öğreneceğiz. Ben Bitcoinin kendisine ve teknolojisine inanıyorum. Zamanı gelince de hangi fiyatlara ulaştığını hep birlikte göreceğiz.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
September 24, 2018, 08:53:28 AM

Bitcoin fiyatı 2018 Ocak ayından beri düştüğü için inanın hiç araştırasım gelmiyor. Ayı sezonunda olduğumuz için motivasyon eksikliği hissediyorum kendimde. Yok madencisiymiş, yok balinasıymış, yok Mt.Gox'un Bitcoinleri borsaya gönderilmiş falan bunları hiç takip etmek istemiyorum. Zaten Ethereum'dan zarardayım. Paramı kurtarmanın peşine düştüm resmen. Angry

Pages: [1]
  Print  

Jump to: