Bitcoin Forum
May 11, 2024, 09:15:23 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: TÜRK EKİBE AİT BİR PROJE: FURTHER NETWORK  (Read 254 times)
brkttlv (OP)
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
September 24, 2018, 08:35:27 AM

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır uzaktan takip ettiğim ve sonunda zaman bularak detaylı inceleme şansı bulmam sonucu Türk bir ekip tarafından geliştirilmiş bir proje olduğunu öğrenince Türk topluluğuyla da paylaşmak istediğim Further Network projesinden bahsedeceğim kısaca.

Further Network projesi seyahat konusunda blok zincir teknolojisi kullanılarak geliştirilen bir projedir. Dünya üzerinde yaklaşık 7 trilyon dolar gibi devasa bir ekonomiye sahip olmasına rağmen halen 40 sene öncesinin kuralları ve gelenekleri ile işleyen seyahat endüstrisinin dijital çağın gereksinimlerine göre güncellenmesi amacı güdülerek deneyimli bir Türk ekip tarafından geliştirilmiştir.

Further Network projesi seyahat endüstrisinin paydaşları olan acenteler, havayolları, otel işletmeleri gibi kurumlara akıllı sözleşmeler kullanarak bilet satışı, rezervasyon, bilet değişikliği gibi hizmetleri vermeleri konusunda yardımcı olacaktır. İşletmeler kendi akıllı sözleşmelerini oluşturarak bu sözleşmeler ile ödeme alabilecek ve karşılığında hizmet verebilecekler. Blok zincir ile aracılar ortadan kaldırılarak bu sayede işlem ücretlerinin de düşmesine yardımcı olunacaktır.

Platformun cüzdan özelliği kullanılarak tüm taraflar bir birlerine ödeme yapabilecek ve ödeme alabilecekler.
Further Network projesinin “Smart Travel Record” isimli uygulaması geleneksel biletlerin aksine sadece basit rezervasyon bilgilerini içermeyecek aynı zamanda kişiye özel düzenlenebilen akıllı bir bilet sistemi olarak tüm seyahatinizin kayıtlarını tutarak olası bir problemin hızla çözüme kavuşturulmasına olanak sağlayacaktır.

Projenin takımına baktığımızda seyahat konusunda uzman ve eski Türk Hava Yolları çalışanlarının yanında UI/UX, yazılım, donanım ve finans konusunda uzman bir Türk ekiple karşılaşıyoruz.

Proje gerekli yatırım almak için şu an da bir ico süreci gerçekleştiriliyor ve platforma ait kripto para olan ATON Token 0,02 dolardan satışa sunulmuştur. ATON token Stellar platformunda geliştirilmiş olup, toplam ATON token sayısı 7 milyar adettir. Toplam ATON Tokenlerin %60’ı satışa arz edilmiştir.
Yatırımlar için gerekli ödemeler XLM, BTC, ETH, BCH, LTC, DASH ve USD yoluyla kabul ediliyor.

Umarım ülkemiz insanlarınca hayata geçirilen bu proje bir milat olur ve girişimcilerimiz için de örnek olarak kripto piyasalarda söz sahibi duruma geliriz.

Websitesi: https://further.network/
Btt Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4349225.0
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715462123
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715462123
Reply with quote  #2

1715462123
Report to moderator
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
September 24, 2018, 09:11:38 AM
Last edit: September 24, 2018, 05:19:32 PM by AlyattesLydia

Türk ekibi görünce aslında baya seviniyorum çünkü saçma sapan ülkelerden projeler çıkmasındansa Türk ekiplerini tercih ederim.

Bazı yapıcı eleştirilerde de bulunmak istiyorum.

Bir kere tüm ICO'ların sanki karşılığı olan bir rakammış gibi, "7 trilyon dolarlık devasa ekonomi" demek bana abes geliyor. Herkes bulunduğu sektördeki max rakamı alıp sanki yapılan işle bir bağlantısı olacakmış gibi göz boyamaya çalışıyor. Neyse bu klasik zaten herkes yazdığı için bir şey demiyorum.

Ekip üyelerine tek tek baktım, çok fazla yazılımcı olmaması biraz negatiflik gibi gözüküyor. Ancak asıl sorun siteniz bence, ekip üyeleri kötü değil ama bu ekipten bu site mi çıktı? 15 yıllık UX uzmanı tüm siteyi italik yapalım mı dedi? Arkadaşlar ICO olayında bildiğiniz gibi çok fazla somut bir şey ortaya hemen çıkamıyor. Sizin tek somut çalışmanız da şuan için yaptığınız site, peki sizce kaliteli olmuş mu? Sitenin açılma süresi uzun, tasarımı kötü genel olarak beğenmedim. Sitede toplanan rakamı göstermiyorsunuz, paranın toplandığı adresi şeffaf yaparsanız gerçekçi olur. Yoksa bu şekilde beklediğiniz parayı toplayabileceğinize inanmıyorum.

Bol şanslar.

phoneiX
Jr. Member
*

Activity: 392
Merit: 4

View Profile WWW
September 24, 2018, 09:56:34 AM

Türk ekiplerinin projelerini bende yakından takip etmeye çalışıyorum.Umarım güzel yatırım toplarlar.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
heidikim
Full Member

Activity: 602
Merit: 100

View Profile
September 24, 2018, 10:49:43 AM

Ben de ülkemizdeki girişimciler tarafından oluşturulan projeleri yakından takip etmeye çalışıyorum. Bu alanda çok gerilerdeyiz ve kötü bir üne sahibiz ne yazık ki! Umarım bu kötü algı kırılır ve global olarak geniş kitlelere yayılır.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1300

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 24, 2018, 11:00:05 AM

Kimse kusura bakmasın, ben bireysel olarak bizden birilerinin başarısı olduğunda taktir ediyor ve artmasını istiyorum ama işin içinde bir proje yürütmek varsa Türk, Arap, Hint vb doğu kafalı işlerden uzak duruyorum. Çünkü bu zihniyet profesyonel anlamda disiplinsiz, kural belirleyip uygulama yok, ekip çalışmasına yatkın değil, gerçekçi fizibilite yok, simülasyon/projeksiyon çalışması yok, B, C planı yok, sabır yok ve tembel.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
September 24, 2018, 11:35:29 AM

Şuana kadar sadece Türklerden oluşan bir projenin iş yaptığını görmedim. Bunun da sonunun aynı olacağını düşünüyorum. Ekipler biraz para görünce projeyi falan unutuyorlar.

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
September 24, 2018, 12:25:44 PM
Last edit: September 24, 2018, 01:29:48 PM by avalonn

adı Türkçe olmadığı için benim nazarımda yerli proje değil...hiç yazmayın bana "omo donyonon dolo ongolozco" diye..binlerce örnek mevcut kendi markasını kendi dilindeki kelimeler ile üreten.. şahsi fikrim başarılı olmayacakları yönünde..yerli projelerin hiç birisi ilgimi çekmiyor
CarlosKriptor
Newbie
*

Activity: 16
Merit: 0

View Profile WWW
September 24, 2018, 01:24:18 PM

Domaininlerinin 2019 pulunu ödeyebileceklerini düşünmüyorum. Toplayabilirlerse ne ala.
brkttlv (OP)
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
September 24, 2018, 04:03:27 PM

adı Türkçe olmadığı için benim nazarımda yerli proje değil...hiç yazmayın bana "omo donyonon dolo ongolozco" diye..binlerce örnek mevcut kendi markasını kendi dilindeki kelimeler ile üreten.. şahsi fikrim başarılı olmayacakları yönünde..yerli projelerin hiç birisi ilgimi çekmiyor

Zaten anladığım kadarıyla adamların yerli olma gibi bir derdi yok. Bu arada yanlış anlaşılmasın projeyle her hangi bir bağım yok, bounty için falanda yazdığım bir post değil, gerçekten ekibi görünce paylaşmak istedim.
Altcoin Agent
Hero Member

Activity: 798
Merit: 500

Sovryn - 300-500% APY on USDT Deposit

View Profile
September 27, 2018, 01:02:53 AM

başlığı führer network diye okudum dedim hayırdır ne iş bunlar naziler mi ico yapıyor Smiley eibe gözgezdirdim detaylı olarak incelemedim fake mi değil mi diye ama yazanlar doğruysa türklerin şimdiye kadar çıkardıkları projeler içinde en iyi ekip bence.referanslar sağlam duruyor.başarılı olurlar umarım

.The DeFi for Bitcoin Platform.            ███   ███
           ███   ███
          ███   ███
         ███   ███
        ███   ███
       ███   ███
      ███   ███
     ███   ███
    ███   ███
   ███   ███
  ███   ███
 ███   ███
███   ███
▄  ▄██████████████████████▄  ▄
 ▀▄ ▀████████████████████▀ ▄▀
  ▀█ ▀████▀ ▄▄            █▀
   ▀█▄ ▀█ ████████████▀ ▄█▀
     ██▄ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀███  ██
      ███      ▀█▄ ▀ ▄██
       ███▄ ▀█████ ▄███
        ████ ▀██▀ ▄███
         ▀███▄  ▄███▀
          ▀███▄ ▀██▀
            ████▄ ▀
             ████▀
              ▀█▀
SOVRYN███   ███
 ███   ███
  ███   ███
   ███   ███
    ███   ███
     ███   ███
      ███   ███
       ███   ███
        ███   ███
         ███   ███
          ███   ███
           ███   ███
            ███   ███
.300% APY on USDT Deposits.
████████████████████████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
KodesCrew
Full Member

Activity: 406
Merit: 101

View Profile
September 27, 2018, 09:17:47 AM

nedense şu çiftlikbankçı tosuncuktan sonra türklerin bulunduğu hiçbir projeye ılımlı olamadım.umarım başarılı olurlar

GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
September 27, 2018, 09:47:07 AM

nedense şu çiftlikbankçı tosuncuktan sonra türklerin bulunduğu hiçbir projeye ılımlı olamadım.umarım başarılı olurlar
Çiftlikbank olayında madur olan ınsanlar ıcın uzucu bır durum fakat "Guvenılır" Turk projelerıde elbet zaman gectıkce olacaktır.İyi araştırılması gerekılıyor yatırım yapılacaksa da uzulmeyecek bır mıktarda yapılması lazım.

Demek ıstedıgım o kı tosuncuk yuzunden dıgerlerıne de aynı gozle bakılmaması.....
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
September 27, 2018, 10:56:30 AM

olum ne yaptılar lan bize.Türk kelimesini görünce okumadım direk kapattım.Yemin ederim kendi mileltimize düşman ettiler bizi.O kadar alçak düzenbaz her olayı her teknolojiyi kötü emelleri için kullandığından mahvettiler bizim algımızı.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
gokhanata
Jr. Member
*

Activity: 316
Merit: 1

View Profile
September 27, 2018, 11:24:16 AM

uzun zamandır takip ettiğim bir proje yerli olması ayrı bir sevindirici, en çok merak ettiğim ise ICO sonucu ne olacak, başarılı bi satış gerçekleştirirler umarım, bu arada icobench te baktığımızda america&çin olarak gözüküyor, özel bir nedeni var mı acaba?
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
September 27, 2018, 12:40:02 PM

Hali hazırda seyahat konusunda bir sürü proje var ve bunlar belirli aşamaları kat etmiş projeler.

Uçak bileti, otel rezervasyonu gibi özellikler zaten bu tarz seyahat tabanlı projelerin olmazsa olmazı. Bu projeyi diğerlerinden farklı kılan hangi özellik ise sitelerinde onu öne çıkarmaları çok daha yerinde olur. Piyasada yüzlerce sıradan proje var. Onlardan biri ise elenip gidecektir, eğer değilse ileride adını tekrar duyarız. Arkalarında büyük bir şirket ya da özel yatırımcıları yoksa, başarılı olmaları zor gibi görünüyor.

Gerçi bir şekilde para toplanıp borsaya girilse bile piyasanın durumu da ortada. Ayrıca yol haritalarında borsalara giriş olarak 2018 son çeyreği işaret etmişler. Dediğim gibi başarılı olursa adını tekrar duyarız. Umarım beklentileri tersine çıkarıp başarılı olurlar.
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
September 27, 2018, 01:51:05 PM

Öncelikle seyahat ve turizmcilik konusunda ülke olarak yeterli bilgiye ve tecrübeye sahibiz. Eğer bu ekip kendi planlarına sadık olursa bu proje iş yapabilir. Açıkçası Bir arkadaş beğenmemiş siteyi ama benim hoşuma gitti. Bu sefer önyargılı davranmak istemiyorum. Bu proje takibimde olacak sonucunu da merak ediyorum.
krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
September 27, 2018, 02:48:26 PM

evet geçmişte birçok türk projesi maalesef işi batırdı ama genede olumlu bakmak lazım . umarım başarılı olurlar . bizim millet parayı gördümü her şeyi unuturlar iyice araştırmak lazım

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
KenannT
Member
**

Activity: 596
Merit: 14

View Profile
September 27, 2018, 02:49:22 PM

türk girişimleri gerçekten göz dolduruyor ama lakin merkez olarak burayı seçemiyorlar ne yazıkki acilen hukuksal alt yapıyı hazırlayıp bu projelerin bu beyinler yurtdısına gitmelerini engellemek en akıllıcası olurdu !

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
September 27, 2018, 02:49:40 PM

Bende türk ekibini görünce hemen uzaklaşırim. Şimdiye kadar ne kadar Türk proje çıktıysa hepsi Tokatçı çıktı. Nerede akche digilira vs bunlar ilk aklıma gelenler. Bizim insanımız projesini tamamlama derdinde değil. Para toplayıp kaçma peşinde. O yüzden uzak dururum

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
September 27, 2018, 03:59:04 PM

olum ne yaptılar lan bize.Türk kelimesini görünce okumadım direk kapattım.Yemin ederim kendi mileltimize düşman ettiler bizi.O kadar alçak düzenbaz her olayı her teknolojiyi kötü emelleri için kullandığından mahvettiler bizim algımızı.

aynen türk ekip gordum mu anında topukları vura vura kaçıyorum.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: