Bitcoin Forum
April 19, 2024, 09:08:39 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: MyEtherWallet'i Metamask'a Bağlamak - Gitmeyen Tokenlere Çözüm  (Read 224 times)
yenilmez86 (OP)
Member
**

Activity: 1254
Merit: 43

View Profile
September 24, 2018, 02:51:16 PM
Last edit: September 24, 2018, 03:47:47 PM by yenilmez86
Merited by PHI1618 (1)

Selam arkadaşlar. Son günlerde MyEtherWallet'ten yapılan işlemlerin gerçekleşmediği hakkında şikayetler var ve evet bu sorunu ben de bizzat yaşadım. Çözümü ise MyEtherWallet hesabımızı Metamask'a bağlamak. Resimli olarak anlatmaya çalışayım:

1- https://metamask.io/ - Buradan Chrome için olan Metamask'ı indirip kuruyoruz ve bir adet hesap açıyoruz (bizim bu açtığımız hesapla pek bir işimiz olmayacak ama yine de şifre, seed ve private keyini saklayın bir yere.)

2- 1. okta gösterdiğim renkli yuvarlak noktaya tıklayın ve ardından 2. okta gösterdiğim "hesap al" seçeneğine tıklayın.

3- Tip seç menüsünden okla gösterdiğim "JSON dosyası" seçeneğini seçin.

4- Birinci okta gösterdiğim "dosya seç" butonuna tıklayarak bağlamak istediğiniz MyEtherWallet hesabınızın Json dosyasını seçin. İkinci okta gösterdiğim "parolanızı girin" kısmına da yine bağlamak istediğiniz MyEtherWallet hesabınızın şifresini yazın; bu şifreyi MyEtherWallet adresinizi açarken belirlemiştiniz ve "al" seçeneğine tıklayın.

Hepsi bu kadar. Artık Metamask üzerinden MyEtherWallet hesabınızı kullanabilirsiniz.
1713560919
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713560919
Reply with quote  #2

1713560919
Report to moderator
In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
September 24, 2018, 03:02:19 PM

Faydalı bilgi için teşekkürler bilmeyen arkadaşların işine yarayabilir. Yalnız şöyle bir durum var MetaMask'a bağladığınız diğer erc20 cüzdanının pv key veya json dosyasını nede olsa MetaMask'a bağladık diye silmeyin. MetaMask'dan aldığınız seed'lerde sonra bağladığınız Erc20 adreslerini göremiyorsunuz. Herhangi bir sorun oluştuğunda Chrome falan çökerse tekrar'dan MetaMask seedlerini girdiğiniz ilk kurulumda hangi adres varsa onu açıyor.

Ve hatta MetaMask'da kulladığınız ilk adresinin muhakkak Pv Key'ini almanızı tavsiye ederim.
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
September 24, 2018, 04:08:17 PM

nadiren private keyi mew de açıyorum ama karşıma hiç token gönderememe durumu çıkmadı. alternatif olarak mycrypto masaüstü yazılımını kullandım o da gayet güzel. metamask da mew deki sorunlar yaşanmıyor ise mew cazibesini iyice kaybedecek gibi duruyor.

hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
September 24, 2018, 04:30:30 PM

Jason dosyası yerine private key ile giriş yapsak sorun olur mu? Ben kullandığım mew in Jason dosyasını sildim. O dosyaya cüzdana girince tekrardan ulaşma imkanımız var mı?

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
yenilmez86 (OP)
Member
**

View Profile
September 24, 2018, 05:21:44 PM

Jason dosyası yerine private key ile giriş yapsak sorun olur mu? Ben kullandığım mew in Jason dosyasını sildim. O dosyaya cüzdana girince tekrardan ulaşma imkanımız var mı?

Private key ile de import edebilirsiniz. Json dosyasına yeniden ulaşma imkanı hakkında bir fikrim yok maalesef.
bychemist32
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
September 24, 2018, 08:52:32 PM

Ben de tam bu bilgiyi arıyordum çok güzel oldu benim için teşekkür ederim. Ancak bir de bunun altına video koysanız tadından yenmez bence, görsel olarak daha iyi oluyor çünkü.Yine de teşekkür ederim

▔▔▔▔▔
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
September 25, 2018, 05:55:02 AM

Bilmeyenler için yararlı olacaktır. Ancak token gönderimi metamask ile oluyor mu benim bildiğim en son sadece ether alıp gönderebiliyorduk yine aynıdır sanırım. Haftalardır belki de aylardır sorun mevcut farklı çözümler vardı kimisi farklı tarayıcı kullanın demiş kimisi gas miktarınına bağlamış. Ben token gönderirken çözümü idex üzerinden göndermekle hallediyorum hızlı bir şekilde sıkıntısız aktarabiliyorsun.
elektronikposta
Member
**

Activity: 177
Merit: 10

View Profile
September 25, 2018, 06:46:43 AM

daha iyisi

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5021181.0
Sakaleyn_40
Member
**

Activity: 322
Merit: 23

View Profile WWW
September 25, 2018, 07:19:19 AM

Paylaşım için teşekkürler. Aramızda yeni olanlar için çok faydalı bir paylaşım olmuş. Matemask her zaman için daha güvenli.

redsilentstorm
Member
**

Activity: 448

View Profile
September 25, 2018, 07:53:20 AM

Myetherwallet i uzunca bir süre kullandım , metamask ı da keza aynı şekilde ancak bunlar bazen sorun oluşturuyor özellikle ICO zamanlarında . Şimdi mycrypto nun masaüstü uygulaması ile gönderiyorum. Zaman zaman gitmeme sorunum halloldu.
yenilmez86 (OP)
Member
**

View Profile
September 25, 2018, 08:07:20 AM
Last edit: September 25, 2018, 04:45:38 PM by yenilmez86

Bilmeyenler için yararlı olacaktır. Ancak token gönderimi metamask ile oluyor mu benim bildiğim en son sadece ether alıp gönderebiliyorduk yine aynıdır sanırım. Haftalardır belki de aylardır sorun mevcut farklı çözümler vardı kimisi farklı tarayıcı kullanın demiş kimisi gas miktarınına bağlamış. Ben token gönderirken çözümü idex üzerinden göndermekle hallediyorum hızlı bir şekilde sıkıntısız aktarabiliyorsun.

Metamask ile token gönderimi oluyor hocam herhangi bir sıkıntı yok yani. Zaten son günlerde bir türlü gitmeyen tokenlere çözüm olsun diye açtım konuyu Smiley
gokhanata
Jr. Member
*

Activity: 316
Merit: 1

View Profile
September 25, 2018, 08:56:32 AM

bu aralar metamasktada sorun var, bunların hepsine toptan çözüm olacak walletler üretmek lazım aslında, myetherwallet başlı başına bir sıkıntı imtoken sadece mobil kullanabiliyoruz, bunların hepsini bir araya getirebilecek bu tartışmaları sona erdirecek çözümler bulunmalı.
creafik
Jr. Member
*

Activity: 114

View Profile
October 08, 2018, 09:31:08 PM

Faydalı bir bilgi gerçekten ben de daha 1 ay önceye kadar bilmiyordum diyebilirim sonradan farkettim yani. Ama bilmeyen arkadaşlar için iyi olur çünkü ek güvenlik önlemi açısından çok güzel bir uygulama.
nazymzhu
Jr. Member
*

Activity: 248

View Profile
October 09, 2018, 12:58:45 AM

Hiç bu sorunu halletmeyle uğraşamam gider başka cüzdan indiriirm aynı sorun için başka başlıklar açılmış ImToken ile Mycrypto kullanıyorum hiç bir sıkıntı çekiyorum size kullanın çekmeyin bu kadar basit uğraşmayın bunlarla
yenilmez86 (OP)
Member
**

View Profile
October 09, 2018, 10:01:59 AM

Hiç bu sorunu halletmeyle uğraşamam gider başka cüzdan indiriirm aynı sorun için başka başlıklar açılmış ImToken ile Mycrypto kullanıyorum hiç bir sıkıntı çekiyorum size kullanın çekmeyin bu kadar basit uğraşmayın bunlarla

Benim gibi wallet indirmek istemeyenler için biçilmiş kaftandır bahsettiğim yöntem.
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448

View Profile
October 10, 2018, 06:49:54 AM

Benim gibi wallet indirmek istemeyenler için biçilmiş kaftandır bahsettiğim yöntem.

Uğraşmamak elbette ki güzel ama bende uzun zaman önce metamask kullanıyordum ve özellikle ICO zamanlarında ve idex te zaman zaman sıkıntı çıkartıyordu. Ozamn metamaskı devre dışı bırakıp işlemleri hallediyordum.  Tabi herkesin ihtiyacı farklı olduğundan bu yöntemlerden hangisi rahatsa onu tercih etmek gerek. Benim son zamanlarda ki favorim MyCrypto hiç üzmedi beni henüz.
Coinscup
Member
**

Activity: 291
Merit: 11

View Profile WWW
October 10, 2018, 12:38:43 PM

Bende token gönderme problemi yaşayan arkadaşlara her seferinde öneririm. Metamask ilaç gibidir. Resimli anlatımla bu çözüm daha şık durmuş. Ellerinize sağlık.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
October 10, 2018, 01:00:23 PM

Faydalı bilgi için teşekkürler bilmeyen arkadaşların işine yarayabilir. Yalnız şöyle bir durum var MetaMask'a bağladığınız diğer erc20 cüzdanının pv key veya json dosyasını nede olsa MetaMask'a bağladık diye silmeyin. MetaMask'dan aldığınız seed'lerde sonra bağladığınız Erc20 adreslerini göremiyorsunuz. Herhangi bir sorun oluştuğunda Chrome falan çökerse tekrar'dan MetaMask seedlerini girdiğiniz ilk kurulumda hangi adres varsa onu açıyor.

Ve hatta MetaMask'da kulladığınız ilk adresinin muhakkak Pv Key'ini almanızı tavsiye ederim.

Bu bile yeterli değil. Her nerede olursa olsun içine para koyarak kullanacağınız her cüzdanı mutlaka yedekleyin. Metamask dahil tüm cüzdanları. En nihayetinde bir program yarın kaybolmayacağını bilemezsiniz.
patlicanmoru
Member
**

Activity: 239
Merit: 14

View Profile
October 10, 2018, 01:06:54 PM

private key silinirmi zaten silen biri varsa bu siteden acilen uzaklaşarak kaçsın  Cheesy
Ridcan
Member
**

Activity: 476
Merit: 31

View Profile
October 10, 2018, 04:43:58 PM

hocam merhabalar elinize sağlık güzel bir anlatım olmuş metamask gerçekten hayat kurtarıyor. zamanında etherdeltadan 1 ethereumum gitti metamaskı ondan sonra indirdim epey dikkatli olmak lazım bu sektörde
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: