Bitcoin Forum
May 05, 2024, 05:29:34 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Btc için yeni bir sıkışma grafiği geldi  (Read 650 times)
sconklin321 (OP)
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
September 24, 2018, 03:32:00 PM

https://resmim.net/preview/zikOkB.png

bakalım bu sıkışma bu sefer yukarı doğru yapacak mı? grafikte göründüğü gibi bir çok kez aynı grafik yaşandı ama yukarı kırma olmadı sürekli aşağıya kırdı bu aralıkta devam etti.
şuanda çok merak ediyorum bu seviyeden geçiş yapabilecek mi ve çok yakın zamanda öğreneceğiz .

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
1714886974
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714886974
Reply with quote  #2

1714886974
Report to moderator
"Governments are good at cutting off the heads of a centrally controlled networks like Napster, but pure P2P networks like Gnutella and Tor seem to be holding their own." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714886974
Hero Member
*

Ignore
1714886974
Reply with quote  #2

1714886974
Report to moderator
1714886974
Hero Member
*

Ignore
1714886974
Reply with quote  #2

1714886974
Report to moderator
J0n_Snow
Newbie
*

Activity: 10
Merit: 0

View Profile
September 24, 2018, 05:07:20 PM

hacim çok düşük hocam, malesef alım yok, o yüzden pekte umudum yok.
tlcash
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 256

View Profile
September 24, 2018, 05:40:22 PM

Her ne kadar grafik falan hikaye desemde grafik okuma işi yapanlara saygım var. İlerisi için tahmin yapmaya çalışıyorlar. Piyasanın büyük bir kısmı balinaların elinde olduğunu düşünüyorum ve biz ne söylersek söyleyelim onlar nasıl isterse öyle şekillenecek.

A revolutionary decentralized digital economy 
Join us:██`Twitter  ◽  Facebook  ◽  Telegram  ◽  Youtube  ◽  Github
.ATHERO
.Internet 3.0 solution
mynet
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
September 25, 2018, 10:54:37 AM

Maalesef sıkışma yukarı kırılma gerçekleştirmedi ,tersine bitcoin yönü aşağıya çevirdi ,sürekli aynı şeyler olmaya başladı ,ne zaman sıkışma olsa tam yukarı çıkacak diye beklediğimiz an kırılma aşağıya doğru olup fiyat düşüşe geçiyor.

sconklin321 (OP)
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
September 25, 2018, 03:33:42 PM

Maalesef sıkışma yukarı kırılma gerçekleştirmedi ,tersine bitcoin yönü aşağıya çevirdi ,sürekli aynı şeyler olmaya başladı ,ne zaman sıkışma olsa tam yukarı çıkacak diye beklediğimiz an kırılma aşağıya doğru olup fiyat düşüşe geçiyor.

hocam zaten sıkışma daha tamamlanmadı grafik 1 günlük bu grafiği aynıı bir çok yerde var ben binance aldım . grafiği 15 dk indirdiğinde zaten daralmanın grafik bazında 15 gün civarı olcağını düşünüyorum önemli olan bu kanldan dışarı çıkmaması en azından alta doğru bugünku sınır 6100 civarı bunun altı 4000 kadar gidebilir. yüzde ortalama 7150 civarları. tabi bu aralık 2 hafta boyunca daralıcak. bakalım teknik mi çalışacak para mı (para tekniği daima bozar)

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
Rdu
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
September 25, 2018, 04:08:09 PM

Buradaki grafik görünmüyor hata veriyor ama bitcoinin grafiği incelendiğinde düşüşte olduğu aşikar fakat her düşüşün ardından da bir yükseliş gelecektir. Hemen olmasa da yakındır diye tahmin ediyorum.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
September 25, 2018, 04:13:57 PM

20 binden çizilen çizgi onun bir önemi yok. pek dikkate değer çizimler olmamış. tradingview sitesinde 12000 lerden aşağıya ve 6000'lerden yataya gidecek şekilde hazır çizimler mevcut. isteyen araştırabilir. asıl takip edilmesi gereken bu. ve bu formasyonu çalıştırdıklarında dump hızlanabilir. ama bu benim için sürpriz olmaz. bitcoin nihai olarak 4000'lerden toparlanmasını bekliyorum. ama çok vakit kaybedecekler. o nedenle dua edelim de 6000'lerden aşağıya iyice salmasın.  Cheesy
karabiber
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 651

View Profile
September 25, 2018, 05:37:04 PM

Grafik okumaya saygım sonsuz fakat bu olanlar yani BTC'de yaşanan hareketler herkesi yanıltıyor. Grafiğe göre hareket edip vurgun yapanı görmedim belki yanılıyorumdur. Büyük piyasa yapıcılar yani balinaların isteğine göre, spekülasyon ve manipülasyonlara göre şekillenen bir piyasadan bahsediyoruz.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
1453ist
Jr. Member
*

Activity: 364

View Profile WWW
September 26, 2018, 03:13:34 PM

Bitcoinde ki bu sıkışma umarım bus eder yukarı kırar ,her sıkışmada aşağı kıran bitcoin fiyatı bu sefer alışılmışın dışına çıkarak yatırımcıyı sevindirecek bir hamle yapıp yukarı sıçrama yapar.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
September 26, 2018, 03:31:33 PM

Bitcoin aşağı yönden döndü ve bugün yeniden kritik bir bitcoin kırılması aşamasına geldik bakalım yön ne tarafa. Bu sefer yükseliş olmalı bıktırdı çünkü, defalarca denedi.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
September 26, 2018, 04:41:06 PM

aslına bakarsanız o grafikteki tüm tekniği bozacak olay kripto piyasasını karıştıracak kötü bir haber veya gelişme yaşanması. örneğin MT GOX yeni bitcoin sattı ama bunu tekrarlasa. Deeb Web'deki malum cüzdanlar tekrar aktifleşse veya hack saldırısı adını siz koyun. umarım bunlar artık gelmeden yönünü yukarı çevirir iyice.

mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546
Merit: 2

View Profile WWW
September 26, 2018, 05:36:38 PM

Geçen sefer ETF haberleriyle coşuyordu piyasa sonrasında ertelenme haberiyle de çökmüştü. + gün kalmasına rağmen olumlu veya olumsuz bir hareket göremedik. Sanırım sıkışmanın sonrasını ETF kararı belirleyecek.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
cosgun61
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
September 26, 2018, 06:01:30 PM

Ben bu sefer umutluyum açıkçası. Bitcoin’in diğer hareketlerinden  Çok umudum  yoktu ancak bu hareketler bana umut vaadediyor. Neden derseniz şı an grafik üzerinde Bitcoinin çok fazla sıkıştığını göreceksiniz bu da beni umutlandırıyor işin açıkçası

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
September 26, 2018, 06:02:50 PM

Geçen sefer ETF haberleriyle coşuyordu piyasa sonrasında ertelenme haberiyle de çökmüştü. + gün kalmasına rağmen olumlu veya olumsuz bir hareket göremedik. Sanırım sıkışmanın sonrasını ETF kararı belirleyecek.
En temel borsa mantığı: Söz konusu değerin (senet, değerli maden, kripto para hiç fark etmez) büyük bölümü küçük yatırımcının eline yayılmışsa onların büyük kısmını toplamadan değerin fiyatı asla yükselmez. Bitcoin piyasasında onların tamam dedikleri nokta gelmeden ETF olumlu karar alsa da beklediğimiz çıkış gerçekleşmez. Tabii piyasa yapıcıların büyük kısmının aslında ABD'den olduğu varsayımından hareket edersek ETF nin kararını da kendileri belirliyor olabilir. Bu durumda grafikler genel anlamda yön belirleyici olarak analize yardımcı olsa da kısa vadede menkul kıymet borsaları kadar iş yapmazlar düşüncesindeyim..
iskendercnr
Jr. Member
*

Activity: 448
Merit: 2

View Profile WWW
September 26, 2018, 06:33:52 PM

Düz mantık düşününce ETF kararının olumlu olması demek bu piyasanın daha fazla insana ulaşması ve yeni para akışı demek. Büyük sıçrama yapmasa bile fiyatı her halükarda yukarı çekecektir.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
September 26, 2018, 06:53:11 PM

Eninde sonunda yükselecek hepmizin düşüncesi bu yönde fakat ne zaman kimse kestiremiyor. Etf kararı çıkarsa ivme kazanacaktır fakat nereye kadar
carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
September 27, 2018, 08:36:47 AM

Grafiğin Bitcoini gittikçe daralan bir banda sıkıştırdığının farkındayız ama bu bir yerde son bulup sıçrama yapmalı bu noktayı tespit edebilsek ciddi kazançlar elde edebiliriz ama bunun için biraz daha itidalli davranmalı
chemist32
Jr. Member
*

Activity: 154

View Profile WWW
September 27, 2018, 10:38:15 AM

Bencede hocam . Biraz dikkatli olmakta yarar var. Tam olarak zamanlama yapamayız bir sıçrama olacağı kesin ama yıl sonuna kadar birşey olacağına ihtimal vermiyorum.

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
cosgun61
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
September 29, 2018, 06:34:52 PM

Bu ara herkes grafik çizmeye başladı zaten. Bitcoin tabii ki bir sıkışma halinde. Bu aşağı ya da yukarı yönlü olacak Buda kesin. Ancak burada yorum devreye giriyor işte. İndikatörler ne diyor acaba aşağı mı gidecek yoksa yukarı mı gidecek ,bunu söylemek lazım.

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
September 29, 2018, 08:01:55 PM

Bitcoinden önce büyük çoğunlukta yatırımcıda bu sıkışma gerekleşti ,herkes sabrın ve maddi durumun da sıkışmalar meydana geldi ,bitcoinde bu sıkışma fiyatı yukarı taşıyacak şekilde sonuçlanır ve biraz olsun rahat nefes alırız.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: