Bitcoin Forum
May 12, 2024, 10:36:09 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: piyasayı terk etme zamanı?  (Read 740 times)
nihattbolatt (OP)
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
September 24, 2018, 05:36:47 PM
Merited by Allonee (1)

her gün burada ufak bir yükselişle veya düşüşle bayram yada matemi yaşıyoruz. bir başlıkta 35 bin dolar kaybeden varken diğerinde milyoner olmak veya 500.000 kazanmam lazım gibi konuları da görebiliyoruz. peki ya bu piyasayı ne zaman terk etmeliyiz. irlandada kripto para bağımlıları için bir hastane bile açılmış durumda ve gerçekten de bu piyasanın, bu forumun bağımlılık yapıcı bir etkisi var. forumda şu an dahi bu piyasadan dolayı batmış ve ciddi kazançlar elde etmiş kişiler var.
benim sorum tam olarak bu, ne zaman çıkmalıyız bu piyasadan? deli gibi zararı olan adamın  ne yapacağı belli, ya zararı kabul edip gidecek yada fakirin ekmeği olan umudu koruyacak. peki olası boğada kayda değer para kazananlar neler yapmalı?

benim görüşüm piyasaya girerken mutlaka bir hedef belirlenmeli ve bu hedefe ulaşmadan önce de mümkünse yatırılan ana para realize edilmeli. sonrasında da 10x-15x arası bir kar oranını yakalayanın bir kenara çekilmesi gerektiği. ben olaya daha sağlam temelli ve kaybetmeme üzerine yaklaşıyorum. 35 bin dolar kaybeden adamın yerinde olmak da istemem tabii ki 15x alıp çıktığım coinin 100x yaptığını görmek de.
sizin fikirleriniz nedir bu konu hakıkında?

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
1715553369
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715553369
Reply with quote  #2

1715553369
Report to moderator
1715553369
Hero Member
*

Ignore
1715553369
Reply with quote  #2

1715553369
Report to moderator
1715553369
Hero Member
*

Ignore
1715553369
Reply with quote  #2

1715553369
Report to moderator
If you see garbage posts (off-topic, trolling, spam, no point, etc.), use the "report to moderator" links. All reports are investigated, though you will rarely be contacted about your reports.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715553369
Hero Member
*

Ignore
1715553369
Reply with quote  #2

1715553369
Report to moderator
1715553369
Hero Member
*

Ignore
1715553369
Reply with quote  #2

1715553369
Report to moderator
1715553369
Hero Member
*

Ignore
1715553369
Reply with quote  #2

1715553369
Report to moderator
nefsim
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
September 24, 2018, 07:00:54 PM

Herşeyin fazlası zarardır hocam, hangi konuda olursa olsun. Özellikle çoluğun çocuğun rızkını borsa olsun kripto alemi olsun farketmez, harcayan insanlar bence vebal altındadır. Bu çok para kazanma huyumuzu terk etmeliyiz, illa zenginmi olmak lazım. Aza kanaat etmeli zenginlik gelincede malın kıymetini bilmek gerekir diye düşünüyorum.

Kripto dünyası her zaman inişli çıkışlı olacaktır, adamların amacı arada filler tepişirken karıncaları ezmek. Sizde karınca olmak istemiyorsanız acele iş yapmayın doğru zamanı bekleyin.
zzevzek
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
September 24, 2018, 08:58:11 PM

nasıl girilirse girilsin tüm parayla girilmemeli. sokulan para kayıp gözüyle değerlendirilmeli benim nazarımda. çıkış işi için herhangi bir strateji belirleyebilmiş değilim hanüz.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
blogmanya
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

GR

View Profile WWW
September 24, 2018, 09:40:13 PM

Her dakika telefona girip fiyat bakan insan icin bu piyasa zararli.  Birde issiz gucsuz insanlarin tek umut kapisi olarak bunu gormeside sakincali.  At 3-5 kurus herneyse,  gundelik hayatina devam et.  Isine git gel aksam cik dolas.  Daha once ne yapiyorsan devam et.  Ama bizim yatirimci profilimiz daha cok ogrenci ve careyi burada arayan buyuk umut besleyen kesim oldugu icin,  yikimi cok daha fazla oluyor. 

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
Peao
Legendary
*

Activity: 1320
Merit: 1001

View Profile
September 24, 2018, 09:59:06 PM

aynen yazının sonlarında açıklamışsın ne güzel hocam. hedef koy, ulaşın ihtiyacını çek (gerekirse hepsini) işini gör. hayatına devam et. sakın ilk yatırımından daha fazlasını tekrar girmek istediginde yatırma. hırs yaparsan realize ettiğinde gün gelir yatırmak isteyebilir ve sonunda elde avuçta bir şey kalmaz.. Wink
naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
September 24, 2018, 10:51:32 PM

aynen yazının sonlarında açıklamışsın ne güzel hocam. hedef koy, ulaşın ihtiyacını çek (gerekirse hepsini) işini gör. hayatına devam et. sakın ilk yatırımından daha fazlasını tekrar girmek istediğinde yatırma. hırs yaparsan realize ettiğinde gün gelir yatırmak isteyebilir ve sonunda elde avuçta bir şey kalmaz.. Wink
En önemli gerçekler sıraladıklarınız. Tüm yatırımlarda olaya kumar mantığıyla yaklaşmıyorsanız vazgeçemeyecekleriniz  1-Mutlak hedef belirle.(Ancak gerçekçi olsun)  2- Yükselişte hedefinizi hemen gerçekleştirmiş olabilirsiniz. Buna sakın aldanmayın. Siz hedefe ulaştığınızda mutlaka kar realizasyonunuzu yapın. 3- Bu quote altında yazma nedenim ki çok doğru bir tespit. Sakın ilk yatırımından fazlasını girme. (Tamam ben işi kaptım diyenler ilk önce kaybedenlerdir.) Hiç durmadan ne kadar kazanabileceğinizi hesaplamayın bunun sonu yok, tıpkı hayalleriniz gibi...  4- Tamamen çıkıyım bu piyasadan demeyin. Çıktığınızda çıkmasanız nasıl kazanıcağınızın hesabını yaparsınız genellikle ne kadar kaybedeceğinizin değil. Bu da yanlış zamanda yanlış yerden daha da kötüsü yanlış miktarda parayla kapılabilirsiniz. Yatırımcı olmaya bakın, kumarcı değil. Kolay gelsin:)
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
September 25, 2018, 06:28:14 AM

Bir olay bu kadar abartılamaz.

Arkadaşlar crypto para borsaları ile normal borsaların arasında bir fark var mı? Sadece alım-satımı yapılan ürün değişiyor. O hastanenin de olduğunu sanmıyorum, 1 yıl İrlanda'da yaşamış biri olarak söyleyebilirim ki, itini bitini yiyen İrlanda, bırak bu iş için hastane açmayı, normal hastaneleri bile yetersiz. Delinin biri kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış.

Kendi adıma bağımlılığım paraya pula değil, bu teknolojinin kendisine diyebilirim. Potansiyelini görüyorum ve gelecekte neler olacağını merak ediyorum. Paralelinde para da kazanırsak iyi olmaz mı? olur tabi ki, böylece tam zamanlı olarak bu işle uğraşabiliriz. Eğer sizin şüpheleriniz varsa ve sadece para için bu işle uğraşıyorsanız bir süre sonra mutsuz olmanız doğaldır.

Sorunuza cevap verecek olursak, bu teknoloji olduğu sürece piyasayı terk etmeye niyetim yok.
girdap
Jr. Member
*

Activity: 81
Merit: 3

View Profile
September 25, 2018, 06:52:02 AM
Merited by mdikmetas (1)

piyasa uzun zamandır kazanç durumunda hold yapanlar zarar etti aynı benim gibi yakın tarihte karar aldım trade yapacağım diye zaten hreketler belli artık.
cryptofastman
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
September 25, 2018, 07:08:05 AM

Piyasa dipteyken açıkçası bırakıp gitmeyi asla düşünmüyorum.Çünkü her zaman dipte değil zirvede bırakmak lazım şimdi bu zararla çıkıp gidersem içim asla rahat etmez ve kendi kendime sinir olurum

♛New CA$H Exchange (https://newc.com.br)♛
✪An Innovative Cryptocurrency Platform✪
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1300

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 25, 2018, 08:54:24 AM

her gün burada ufak bir yükselişle veya düşüşle bayram yada matemi yaşıyoruz. bir başlıkta 35 bin dolar kaybeden varken diğerinde milyoner olmak veya 500.000 kazanmam lazım gibi konuları da görebiliyoruz. peki ya bu piyasayı ne zaman terk etmeliyiz. irlandada kripto para bağımlıları için bir hastane bile açılmış durumda ve gerçekten de bu piyasanın, bu forumun bağımlılık yapıcı bir etkisi var. forumda şu an dahi bu piyasadan dolayı batmış ve ciddi kazançlar elde etmiş kişiler var.
benim sorum tam olarak bu, ne zaman çıkmalıyız bu piyasadan? deli gibi zararı olan adamın  ne yapacağı belli, ya zararı kabul edip gidecek yada fakirin ekmeği olan umudu koruyacak. peki olası boğada kayda değer para kazananlar neler yapmalı?

benim görüşüm piyasaya girerken mutlaka bir hedef belirlenmeli ve bu hedefe ulaşmadan önce de mümkünse yatırılan ana para realize edilmeli. sonrasında da 10x-15x arası bir kar oranını yakalayanın bir kenara çekilmesi gerektiği. ben olaya daha sağlam temelli ve kaybetmeme üzerine yaklaşıyorum. 35 bin dolar kaybeden adamın yerinde olmak da istemem tabii ki 15x alıp çıktığım coinin 100x yaptığını görmek de.
sizin fikirleriniz nedir bu konu hakıkında?
Herkesin yöntemi, amacı, hırs ve doyum düzeyi farklı, dolayısıyla herkes kendi durumuna uyacak şekilde çok değişken miktarlarda risk alıyor ve böyle olmalı da (piyasa açısından da iyi bir şey). Ama yazdıklarından yukarıda büyütüp koyulaştırdığım kısım hayati öneme sahip, bu unsur asla göz ardı edilmemeli

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
September 25, 2018, 09:35:45 AM

bitcoine, ethere falan yatırım yapılmasının sebebi insanlarda çeşitli umutların olması. açıkçası ben en riskli ethereum ve altcoinleri görüyorum. şu aralar dolarda paramı saklamayı tercih ederim, dolar da gerilerse satar çıkarım, düştüğünde tekrar alırım. kriptolardaki bu uzun süren dump yeni değil. istenirse iki sene daha uzatırlar öyle yavaş yavaş yükseltir geçerler. işaret fişeği henüz ateşlenmedi.

bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
September 25, 2018, 10:45:07 AM

Kripto piyasadında ne yaparsan yap muhakkak ki yaptığın işlemerden bir kısmı seni pişman ediyor,aşırı duygusal yaklaşımlar sergiliyoruz ,ne aldığımız karı beğeniyoruz nede eldeki kini zarar edeceğini bile bile elden çıkarabiliyoruz .

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
Mstulu
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
September 25, 2018, 08:15:47 PM

Buradan çıkış yok Smiley.Burda şöyle bir strateji oluşturanlar var.Diyelimki 5bin koydun, kazandın kazandın 10 bin oldu.İlk koyduğun 5 bini al cebe,kalanla istediğin gibi oyna.Eğer herkes koyduğu miktarın üzerinde ise yapılması gereken bu aslında,ama büyük oynayan büyük kazandığı gibi de büyük kaybeder
Peao
Legendary
*

Activity: 1320
Merit: 1001

View Profile
September 25, 2018, 08:41:44 PM

@naz14 teşekkürler.

gerçekten bu böyle ama. yatırım yapıp girdiğiniz parayı kazandıysanız kardan belli bir pay almalısınız. bunu yeni gelen yatırımcı arkadaşlar da biliyordur. ama ilk yatırımdan fazlasını yatırırsanız işin ucu kaçar. yeni gelenler için bu da dikkat etmesi gereken hususlardan birisi.

çünkü hızlı zengin olma hayalleri "All in" yapmaya itiyor insanları. bu herkesin başına gelmiş tecrübe edinmiştir. kolay gelsin.
bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
September 25, 2018, 11:08:35 PM

Piyasayı terk etmek gibi bir niyetim hiç yok. Buradaki kazancımdan alıp kenara atarım, banka olur altın olur ne olursa ama paramın bir kısmını mutlaka kriptoya yatırmaya devam ederim, bağımlılık değil bu sadece diğer yatırımlar gibi bir çeşit yatırım benim için.
halloweenn666
Member
**

Activity: 1011
Merit: 65

View Profile
September 26, 2018, 12:00:10 AM

Piyasada güzel kumar döndüğü için bağımlı olduk. O yüzden biz terkedemeyecegiz piyasa bizi terk edecek yerleştirip gidecek. Kasa her zaman kazanır.
chemist32
Jr. Member
*

Activity: 154

View Profile WWW
September 26, 2018, 05:10:36 AM

Çok haklısınız hocam bence de çok çok zengin olmayı düşünüp uykularımızı kaçıracağımıza aza kanaat getirip buna da şükür deyip gerektiğinde durmayı bilmek lazım. Paramızın değerini koruyabileceğimiz ono değerlendirebileceğimiz birçok seçenek var.

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile WWW
September 26, 2018, 07:16:08 AM

gemi su almaya başlıyorsa onu fark edip tahliye edersin, çatlağı onardığında tekrar o gemiye binersin. kriptolarda heyecan verici ve alış emri gerçekleştirecek türde gelişme ben göremiyorum. bu piyasalar ölüp bitmez, fena zarar ettirir ama bir yerden sonra 1 trilyon dolar market hacmini çok rahat aşacağımızı düşünüyorum.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
September 26, 2018, 09:08:49 AM

Her şeyi terk etmek mi gerekir? Ya da şöyle sorayım, insanlar bir şeyi neden terk eder? Sanırım bu ikinci soru daha mantıklı oldu. Farkında olsak da olmasak da hayatta tek bir amacımız var, o da mutlu olmak. Bu durumu anlamak gerek önce. Mutlu olmak ana amaç, bunun dışındaki her şey ikincil veya mutlak gereklilik hissi dışında bir şey değil.

İnsanlar ailelerini -bilerek, isteyerek- terk eder mi mesela? Elbet eder. Ne zaman eder? Mutsuz olduğu zaman.

Sorunuzun cevabı bu örnekteki gibi ele alınırsa işler daha kolay. Eğer bana sorarsanız buraları ne zaman terk edersin diye... Ben, hiçbir zaman derim. Keza burada beni mutsuz eden bir şey yok. Kendinize de bu şekilde sorarsanız cevaplaması daha kolay olur. Buralarda olmak sizi ne kadar mutlu, ne kadar mutsuz ediyor? Ama cevaplarken inişleri/çıkışlara çok takılmayın. Takılıyorsanız, buralarda yeterince vakit geçirmiş sayamayız sizi.

Eğer cevabınız mutsuz olmak tarafında ağır basıyorsa terk etme zamanınız çoktan gelmiş de geçmiş bile.
KodesCrew
Full Member

Activity: 406
Merit: 101

View Profile
September 26, 2018, 10:08:55 AM

kötü günler geçiriyoruz lakin bırakmak pek mantıklı olmaz açıkçası çokta kaybettik çokta kazandık zamanında sabır eden kazanır.

Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: