Bitcoin Forum
May 12, 2024, 08:16:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: EOS cüzdan için Scatter kurulumu  (Read 325 times)
erlikkhan (OP)
Member
**

Activity: 86
Merit: 10

Kün Tuğ Bolgıl , Kök Kurıkan !

View Profile
September 25, 2018, 08:38:22 AM
Last edit: September 25, 2018, 09:08:53 AM by erlikkhan
Merited by LordCyclone (1), forumalacali (1)

Eos cüzdanı olanlar için EOS  Dapp ları ve Dex borsalarına girişi sağlayan scatter Eos cüzdanı olanlar  ve cüzdanla işlem yapabilmek için mutlaka olması gereken bir chrome uzantısı.

Scatter ile Dex borsalarına giriş yapabilir , toolkitle token transferi yapabilir , airgrablara katılabilir token sayınızı artırabilirsiniz.

Scatter bir chrome eklentisi bunun için ilk olarak Chrome Web Store den scatterı eklemeniz gerekiyor.

Chroma eklendikten sonra şifremizi oluşturup scattera girişi gerçekleştiriyoruz. Bize daha sonra şifremizi kaybetmemiz durumunda hesabı kurtaracak kelimeler veriyor (Mnemonic )bir kenera kaydediyoruz. Skip basic  setup deyip eos cüzdanımızı scattera bağlamaya geçiyoruz.

İlk olarak key pairs e tıklayıp new seçeneğinden Name kısmına 12 haneli cüzdan adresimizi ve Private keyimizi girerek EOS hesabımızı scattera bağlıyoruz.

Daha sonra İdenties kısmına gelip yine new kısmına gelip None yazan kısmına gelip biraz önce  girişini sağladığımız hesabımızı seçip active seçeneğini seçip onaylıyoruz

Son olarak oluşturduğumuz identiesin kalan boş kısımlarını doldurup save e tıklıyoruz.

Ve scatter kullanıma hazır. Üsttede belirttiğim gibi Scatterla artık Dex borsalarına bağlanabilir trade yapabilirsiniz ve airgrablara katılabilirsiniz
1715501811
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715501811
Reply with quote  #2

1715501811
Report to moderator
1715501811
Hero Member
*

Ignore
1715501811
Reply with quote  #2

1715501811
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715501811
Hero Member
*

Ignore
1715501811
Reply with quote  #2

1715501811
Report to moderator
1715501811
Hero Member
*

Ignore
1715501811
Reply with quote  #2

1715501811
Report to moderator
1715501811
Hero Member
*

Ignore
1715501811
Reply with quote  #2

1715501811
Report to moderator
LordCyclone
Member
**

Activity: 365
Merit: 40

View Profile
January 05, 2019, 10:05:24 AM

Scatter bence EOS'un çok bir artısı. Hiç bir fee ödemeden ve beklemeden borsaya scatter ile giriş yapıp tokenlerinizi alıp satabiliyorsunuz. Yararlı bir paylaşım olmuş. EOS ve Scatter hakkında bilgilendirici bir paylaşım teşekkürler

Beyond Protocol Street Team
http://beyond.link | Coming Fall 2021
Official bitcointalk thread
forumalacali
Full Member

Activity: 294
Merit: 193

View Profile
January 05, 2019, 10:08:15 AM

Güzel bir paylaşım emeğinize sağlık
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
January 05, 2019, 10:15:50 AM

Scatter bence EOS'un çok bir artısı. Hiç bir fee ödemeden ve beklemeden borsaya scatter ile giriş yapıp tokenlerinizi alıp satabiliyorsunuz. Yararlı bir paylaşım olmuş. EOS ve Scatter hakkında bilgilendirici bir paylaşım teşekkürler
Metamask'tan ne farkı var? Çok matah bi şeymiş gibi lanse ediliyor eos ve scatter olayları da. Pek bir farkı yok eth ve metamask'tan.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
January 05, 2019, 10:21:38 AM

Benim anladığım kadarıyla da Metamask'ın Eos için geliştirilmiş hali bir farkı yok yani. Belki teknik farklılıkları vardır ama biz kullanıcılar için aynı işlevi görüyor galiba.
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
January 05, 2019, 10:32:37 AM

Faydalı bir konu olmuş. Mutlaka lazım olacaktır. Metamask gibi düşünülmüş. EOS için tasarlanmış bir şey. Yani buradan şunu anlayabiliriz demek ki EOS tabanlı projeler artacak ama ne zaman onu bilemem. Bence iyi bir şey yapmışlar diye düşünüyorum.
LordCyclone
Member
**

View Profile
January 05, 2019, 11:45:42 AM
Last edit: January 05, 2019, 01:47:00 PM by LordCyclone

Metamask'tan ne farkı var? Çok matah bi şeymiş gibi lanse ediliyor eos ve scatter olayları da. Pek bir farkı yok eth ve metamask'tan.

Hocam seninde bildiğin gibi matemask'a bağlanıyorsun yollıyacağın coini contrack adreslerini bulup jeton ekliyorsun , daha sonra cüzdan borsadaki adresini alıp kopyalıyorsun ve fee verip o borsaya gönderiyorsun. XLM olarak filan göndermezsen belli bir süre bekliyorsun borsa hesabına geçmesi için.

Fakat Scatter öyle değil. Cüzdanını scatter'a tanımladığında istediğin borsaya bağlanıp direk coinlerini alıp-satabiliyorsun. Yani token tanıtma , fee , yollama süresi gibi ıvır zıvır ile uğraşmadan hızlı bir şekilde işlem yapabiliyorsun.  

nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
January 05, 2019, 02:58:47 PM

Bu uzantılar güvenilir mi? Ben ethereum ile ilgili olanı ve bunu kurmak istiyorum ama malum hack olayları falanderken güvenemiyorum.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 1

View Profile WWW
January 05, 2019, 04:38:52 PM

Çok güzel ve başarılı bir konu olmuş. Tebrik ederim. Bu scatter hakkında hiç fikrim yokdu. Güzel oldu bu konu.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
January 05, 2019, 04:58:13 PM

Dostum emeğine sağlık yeni başlayan arkadaşlar için gayet faydalı bir konu olmuş. Bu tür konular açıldıkca araştırmaya meyilli yeni arkadaşlara faydalı oluyor. Tabi armut piş ağzıma düş düşüncesinden kurtulmayı başarabilen arkadaşlarda olacaktır elbet Smiley
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
January 05, 2019, 06:40:08 PM

Hocam seninde bildiğin gibi matemask'a bağlanıyorsun yollıyacağın coini contrack adreslerini bulup jeton ekliyorsun , daha sonra cüzdan borsadaki adresini alıp kopyalıyorsun ve fee verip o borsaya gönderiyorsun. XLM olarak filan göndermezsen belli bir süre bekliyorsun borsa hesabına geçmesi için.

Fakat Scatter öyle değil. Cüzdanını scatter'a tanımladığında istediğin borsaya bağlanıp direk coinlerini alıp-satabiliyorsun. Yani token tanıtma , fee , yollama süresi gibi ıvır zıvır ile uğraşmadan hızlı bir şekilde işlem yapabiliyorsun. 

Bu konuyu araştıracağım. Bahsettiğiniz yol elbette daha kısa ve daha basit bir yöntem tabii ki ama ben yine de eos'un ve platformunun abartıldığını düşünüyorum.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
LordCyclone
Member
**

View Profile
January 06, 2019, 12:15:15 PM

Bu konuyu araştıracağım. Bahsettiğiniz yol elbette daha kısa ve daha basit bir yöntem tabii ki ama ben yine de eos'un ve platformunun abartıldığını düşünüyorum.

EOS belki abartılıyor avantajlarının yanında birçok dezavantajıda var elbet. Fakat ben genelde pek teknolojiye yatırım yapmıyorum yani yaptıkları iş filan pek önemli değil. EOS borsalarnda çok güzel alım-satım fırsatları oluyor onları kovalıyorum. Sende forum'un eskilerindensin ve kripto işlerini iyi biliyorsun. Sana EOS'a yatırım yap demiyorum fakat Scatter'ı kurup Newdex gibi EOS borsalarını biraz takip et ne demek istediğimi anlayacaksın.

Nuxxorcoin
Member
**

Activity: 332
Merit: 22

Turkish Translator

View Profile
January 22, 2019, 12:43:09 PM

Eos cüzdanları Scatter aracılığıyla çok kolay bir şekilde yönetilebiliyor ve websitelerine entegre edilebiliyor. Paylaşım için teşekkürler  Wink
aslx66
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 4

CAT.EX Exchange

View Profile
January 22, 2019, 04:59:32 PM

Bu eklentiden haberim yoktu. Sayenizde öğrenmiş oldum. Teşekkür ederim. Eosun bir kaç yıl sonra iyi yerlere geleceğini tahmin ediyorum. Gerçi şu dönemde sağlam coinler zaten iyi yerlere gelecektir.

freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
January 24, 2019, 06:08:34 PM

bu eklentiyi şimdi adımları takip ederek kurmaya çalıştım fakat biraz zorlandım her adım detaylı yazılmamış, ben biraz karıştırdım bide her seferinde tekrar başa dönüyor umarım olmuştur birde olduktan sonra nerden giriliyor falan oda yazılsa iyi olurdu.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
January 25, 2019, 08:11:01 AM

Kriptonun son parlayan yıldızlarından eos hakkında scatter cüzdan kurulumunu paylaşmanız iyi olmuş. Eos ile ilgilenen herkesin mutlaka bilmesi gerekiyor, dex borsalarda scatter çok kullanışlı oluyor. Cüzdanı bağla aynı metamask gibi işlem yapmaya başla.
semes
Member
**

Activity: 713
Merit: 31

View Profile
January 25, 2019, 09:24:49 AM

Ben zaten kullanıyordum ama deneme yanılma yöntemiyle bulduk her şeyi. Elinize sağlık.

Ancak kullanımı keşke MetaMask kadar kolay ve sağlıklı olsa. Açıkçası pc'de scatter kullanmak yerine mobilde meet'i tercih ediyorum.
yenilmez86
Member
**

Activity: 1256
Merit: 43

View Profile
January 25, 2019, 09:49:39 AM

Ya hersey iyi-güzel-hos da neden bu kadar tatava var EOS hakkında hersey için ya? Ya bir cüzdan sahibi olabilmek için bile bu kadar uğrasılır mı ya? Hadi bir sekilde onu halettin, sonrasında arkadasın anlattığı gibi bir dünya is daha var yapılması gereken. Neden yani bu kadar karısık ve uzun islemler yapmak zorundayız ki biz? Hani kripto-paralar son derece kolay ve hızlı islemler demekti? EOS, bu mottoya karsı durmak için doğmus resmen.
Coinscup
Member
**

Activity: 291
Merit: 11

View Profile WWW
January 26, 2019, 06:24:38 PM

Eos ile ilgili sorularımızı aydınlatacak postlar artıyor. Umarım fiyatıda artar ve yatırımcının yüzü güler. Emeğinize sağlık teşekkürler.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: