Bitcoin Forum
May 27, 2024, 03:06:28 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: 30.000 bitcoini 19 cente transfer etmek  (Read 256 times)
eymareddd (OP)
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile WWW
September 25, 2018, 05:43:21 PM

Güvenlik, süreklilik, pazar alanı gibi konular elbette bu piyasanın gelişimini etkileyecek unsurlardandır fakat şunu görmek insanı inanılmaz derecede düşündürüyor.
Ben olayın balina tarafına bakmak istemiyorum. Neredeyse 200 milyon dolarlık bir transferin sadece 19 cente yapılmış olması dikkat çekici geliyor bana.
bunu bir banka üzerinde gerçekleştirmek istediğimizde neler olabileceğini düşünmek dahi istemiyorum.
Kaynağımsı da budur:
https://ethereumworldnews.com/whales-on-the-move-somebody-just-transferred-193-million-worth-of-bitcoins-from-a-billion-dollar-wallet/
tutunkolonyasi
Newbie
*

Activity: 131
Merit: 0

View Profile
September 25, 2018, 06:12:40 PM

insan düşününce kafayı yiyor ilk dönemlerde ekrankartı ile madenciliği yapılıyor ve block ödülü 50 btc nereden nereye
jasernity
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 4

View Profile WWW
September 26, 2018, 07:06:07 AM

geçtiğimiz aylarda buna benzer bir, iki haber daha yapılmıştı. LNT üzerinden işlem yapılmış. bazı haberlerde LNT transferinde bitcoin sayısı arttıkça başarılı işlem olasılığı düşüyor gibi bir şeyler okudum. açıkçası pek güven vermiyor. segwit cüzdanları kullanmak şimdilik yapılması gereken en iyi seçenek gibi.

traveler  |  Travel more. Pay less! Get more out of your travel.
An innovative crypto-friendly discount travel aggregation platform
eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
September 26, 2018, 05:57:03 PM

Ve insanlar hala bu gibi kolaylıklara rağmen bitcoin kripto hede höde diyor. Benim şu an bir arkadaştan alacağım var bankalar kapandığı için gönderemiyor bana ama kendisinde kripto para olsa saatin zamanın mekanın zerre önemi olmayacak ve neredeyse bedava.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Peao
Legendary
*

Activity: 1320
Merit: 1001

View Profile
September 27, 2018, 05:32:35 PM

umarım o günleri de görürüz arkadaşlar. zamana ihtiyacımız var sanırım. bu tür işlemler için çok avantajlı. kripto para transferleri artık kuşkusuz bankaların dikkatini fazlasıyla çekiyor. aynı işlemi daha ucuza ve hızlı yapıyorlar. gerçekten 2018 yılında bunun beli kırılmasaydı. şu an belki de kamu ve özel bankalar kabullenmiş olabilirdi. Smiley
cosgun61
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
September 27, 2018, 07:36:04 PM

Başlık oldukça dikkat çekici. Haberinde içeriğini okudukça insan gaza geliyor gerçekten. 4-5 yıl önceden insanlar birkaç tıklama ile iki-üç bitcoin kazanıyorlarmış. Vay be diyorum kendi kendime. O zaman bitcoin tutanlar ne zengindir şimdi.

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
September 27, 2018, 08:00:18 PM

60 adet götü boklu r7 370 ile günlük 10 eth kazmış, 5 ad. s7 ile günlük 0.1 btc kazmış, bch almak için kenara ayırdığı 5 btc varken o akşam (nasipsizce) erken uyuyup, gece 8 usd'den borsaya giren paranın, sabah 1400 usd rakamlara ulaştığını uyanınca görmüş biri olarak çok fazla siklemiyorum artık.
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
September 27, 2018, 08:17:17 PM

Bu iş her zaman böyledir doğru zamanda doğru işi yağan ihya olur. Arkasından gelenler nal toplar. Bizler umarım şu anda ortalarındayızdır. 3'e 5'e kandırılıyorsak vay halimize.
kaysersozee
Full Member

Activity: 367
Merit: 100

View Profile WWW
September 28, 2018, 08:01:24 AM

Cüzdan 1 milyar dolarlık gönderilen para 200 milyon dolar, söylemesi bile insanı yoruyor. Konu başlığına dönersek sakız parasına istediğiniz cüzdana gönderebiliyorsunuz. Ama bana adaletsiz geliyor. Çünkü 1000 doları da aynı ücrete gönderiyoruz 1000000 doları da. Büyük paralarla işlem yapanlar her yerde olduğu gibi burada da kazanıyor.

Taratoor
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 251

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
September 28, 2018, 11:25:36 AM

zaten sorun da burada. devletlerin resmi yapıların para aklama ve terörü finanse etme gibi illegal para transferlerine olan bakış açısı. 19 cent e gitmesi değil 1 milyar doların kayıt dışı gitmesi ürkütüyor

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄       ▄█▄         
                                  █████     █████         
                         ▄██▄      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▄█▄     ▀██▀                             
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
                 ▀█▀                                     
           ▄                       ▄█▄       ▄█▄         
          ▀█▀            ▄██▄     █████     █████         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▀█▀                                     
            ▄                       ▄█▄      ▄█▄         
           ▀█▀             ▄██▄    █████    █████         
     ██             ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀         
              ▄     ▀█▀                                   
             ▀█▀                          ▄█▄             
        ██               ▄█▄    ▄██▄     █████           
                   ▄     ▀█▀    ▀██▀      ▀█▀             
                  ▀█▀                                     
             ██                    ▄██▄                   
                     ▄      ▄█▄    ▀██▀                   
                    ▀█▀     ▀█▀                           

▄█    ▄█  ▄█         ▄█████▄    ▀█▄      ▄█▀
██    ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██     ▀█▄  ▄█▀
██    ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀       ████   
██    ██  ██    ██  ██▄    ▄█     ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀    ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
semos08
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 2

View Profile WWW
September 28, 2018, 11:24:31 PM

Böyle büyük bir meblağın neredeyse bedavaya hatta biz ona bedava diyelim transfer olması insanı şaşırtıyor. Kayıt dışılık, terörün finansmanı olaylarına ben farklı açıdan yaklaşıyorum. Çünkü dünyada terör kol geziyor ve bunların birçoğu şu çok büyük devlet dediğimiz ABD, Rusya, İngiltere, Fransa gibi ülkelerin aracılığıyla yapılıyor. Yani Btc yokken de terör vardı ve finanse ediliyordu. Btc varken olumsuz yönde artacağını düşünmüyorum.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
September 29, 2018, 11:23:57 AM

zaten sorun da burada. devletlerin resmi yapıların para aklama ve terörü finanse etme gibi illegal para transferlerine olan bakış açısı. 19 cent e gitmesi değil 1 milyar doların kayıt dışı gitmesi ürkütüyor

Aynen öyle biz bile çekinmiyor muyuz bu kadar büyük para nedir diye düşünmüyor muyuz, ya balina diyorsun ya başka sebeplerden birisi. Benim en çok çekindiğim şey ise kayıt dışılık değil de kriptoların yasal yönü haricinde oturmamış çok şey olması ve bizim hali hazırda düzenimiz olması. Şöyle izah edeceğim ülkemiz de 50 tane para birimi olsaydı ne yapardık hangisini alırdık TL bile güven vermezken birden fazla paranın işimizi kolaylaştıracağını sanmıyorum tam tersi kaos yaratırdı. Aynı şekilde kripto paralar ya gerçekten ileride işimize yarayacak ya da kaos ortamı yüzünden çok zenginler ve parasını kuruşuna kadar kaybedenler olacaktır. 
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490

BIB Exchange

View Profile
September 29, 2018, 01:35:04 PM

Bitcoin'in yaygınlaşması için uzun zaman gerektiğini boşuna söyleyip durmuyoruz. Oldukça fazla düzenlemeye ve önlemlere ihtiyaç var, sonrasında inşallah kripto paralar çok güçlenecekler.

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
October 01, 2018, 04:18:14 PM

her zaman böyle ucuz kalacak mı peki? ripple gibi ne kadar transfer edersen et 1 doların çok altında işlem ücreti kesintisi bitcoin içinde ağdaki yoğunluk ne kadar artarsa artsın aynen geçerli olacak mı?

naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
October 02, 2018, 10:28:34 PM

Müthiş bir oran, Gerçekse finans sektöründe çok ciddi rahatlamalar olacak. Ve özellikle projelerini hazırlamış bankaların ciddi yatırım alacaklarını düşünmek hiç de zor değil...
chemist32
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile WWW
October 03, 2018, 06:03:32 AM

Bencede o günleri  görmek çok uzak değil gibi arkadaşlar zamanla buda görülecek ama zamana  ihtiyac var bu kesin. Bu tür işlemlerin çok çok avantajı var. Bu yöntemde para transferleri daha hızlı daha ekonomik eninde sonunda kamu ve özel bankalar bunu uygulamaya koyacaklardır.

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
October 03, 2018, 07:06:42 AM

Teknolojiyi biraz düşününce zaten normal bir insan zekasının bu kadar farklı alanlarda üst düzey çalışmalar yapması zor gibi duruyor.
Harikasın bitcoin
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
October 03, 2018, 08:18:01 AM

Zaten bitcoini üstün kılan bu düşük ücretli transferler ve anonim yapısı değilmi. Kara para aklama yada yasal olmayan işler için normal parada kullanılıyor.

khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
October 03, 2018, 11:34:46 PM

Büyük ihtimal bir borsanın hesabı. Gördüğüm kadarı ile borsalar adreslerindeki BTC leri sürekli yer değiştiriyorlar. Güvenlik veya başka birşey olabilir. Diğer taraftan borsa olmasa transfer yapan kişiye cimri derdim. 19 cent ne lan ?
turcalata
Member
**

Activity: 574

View Profile
October 04, 2018, 10:19:34 AM

Bitcoin transferi de çok ucuz değil. Günümüz koşulları için. Madencilik maliyetleri ve zorluk arttıkça artması da var işin içinde. Ücretsiz transfer edilebilen paralar daha önemli olabilir. Bitcoin içinde farklı bir çözüm düşünülebilir.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: