Bitcoin Forum
June 14, 2024, 08:33:14 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Bounty Ödüllerini dağıtmayan Coinler için ne yapabiliriz. Mesela DTx Lunes vs  (Read 528 times)
tebessum (OP)
Member
**

Activity: 314
Merit: 10

View Profile
September 27, 2018, 01:09:47 PM

Forumda bountyler ciddi bir yer oluşturuyor ancak katıldığımız bountylerin ödülleri kimi zaman ya gönderilmiyor yada uyduruk sallamasyon tarihlerle sürekli öteleniyor

Örnek olarak

1. Lunes
2. Digital ticks

bunlar ödeme yapmıyor ya sürekli ödeme yapıyorlar tabiki lafta ötesi yok.

Şimdi forumun bu icolardan herhangi bir geliri yok desek yalan olur herkez bu icolardan faydalanıyor ancak iş ödül dağıtılmaya geldiğinde dağıtılmayan ödüller için kimse sesini çıkarmıyor.

Yatırımcısına ayrı üzülüyorum ancak bizlerinde bu durumda yapabileceğimiz bir işlem  varmı.
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
September 27, 2018, 01:28:09 PM

Tabi yapabileceğin bir işlem dümdüz mutfağa gidip buzdolabın kapısını açmak.Soğuk buz gibi bir bardak su içmek.Ne yapabilirsin ancak bunu yapabilirsin.Millet para yatırıyor alıp kaçıyorlar böyle bir piyasadasın.Yapabileceğin şey bundan sonraki bountylerde daha sağlam ıcolara girmek.Tecrübe olarak bugünleri hatırlarsın.
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
September 27, 2018, 01:33:54 PM

Bu tür durumlarda yapabileceğin birkaç şey var aslında mesela Bountyhive'de yapılan Kora bountysinde ödül miktarı 10 hatta 15 kat aşağı düşürüldü. Tüm bountyciler birleşip kampanya başlattık Kora hakkında sonra Koranın yöneticileri ödül miktarını biraz daha artırdı. Yine tatmin etmedi ama en azından önceki seviyenin de üzerinde bir ödül dağıtıldı. Belki bu tür hamleler yapılabilir ama bunlarda tam çözüm değil aslında.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1475

alex

View Profile WWW
September 27, 2018, 01:36:11 PM

projenin kampanyasına katılanlar bir olup forumda ciddi bir şekilde yazmalı. bir yerden sonra projeye "scam" etiketi yapışırsa yollamak zorunda kalacaklar. bunun dışında yapacak pek bir şey yok. ben mesela ana avrad küfür ediyorum. elimden gelen ancak bu kadar. şimdi senin projeler için de küfür ettim mesela.

zaten son dönemde çıkan projelerin % 80'i scam, % 10'u da ödeme yapmamak için bir yerlerini yırtıyor. kalan % 9 çöp, % 1 ise ehh işte. geçmiş olsun.
tebessum (OP)
Member
**

Activity: 314

View Profile
September 27, 2018, 01:55:13 PM
Last edit: September 27, 2018, 02:15:54 PM by tebessum

sanki kendi ceplerindeki parayı dağıtıyor şerefsizler yav. adamlar resmen milleti dolandırıyor ama ortada resmi bir kanıt yok bu piyasayı kendimizde leş duruma getiriyoruz işte.
batturkey
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

The World’s First Blockchain Core

View Profile
September 27, 2018, 02:16:35 PM

Yapacak birsey yok. Bu piyasada dahada cogalacaktir bu tarz projeler. Adi bile var scam Smiley

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
Jhonkar
Member
**

Activity: 522
Merit: 13

View Profile
September 27, 2018, 02:22:19 PM

piyasa kötü olduğu için gönderseler de çöp çıkıyor çoğunluğu zaten göndermiyor airdroplarda öyle bountylerde
yelkovan
Member
**

Activity: 234

View Profile
September 27, 2018, 02:23:36 PM

scam ama parayı toplamaya geldimmi hiç scam değil bakıyorsun bu adamlara milyonluk yatırım topluyorlar sonrada vay efendim ödülü vereceğiz verdik veriyoruz yaptırım malesef yok

forumun bu tarz ico düzenleyen kişileri ve arkasındaki kişileri uzaklaştırmnası gerekli.
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
September 27, 2018, 02:25:27 PM

Yapılacak birşey yok bence. Tamamen ekibin insafına kalmış bir durum. Çoğunluk jinbitokene katilmisti. Onlarda iyi para topladık diye açıklama yaptılar. Ekim ortasına kadar dağıtım olacak ne gelecegini kimse bilmiyor. Nasip kısmet artık bu işler

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
September 27, 2018, 02:43:01 PM

dostum sen 2 tane söyledin benim cüzdanı sana göstersem onlarca var . yapabilecek bir şey yok maalesef gelen tokenler olsa dahi öenmli olan borsada işlem görmesidir yoksa boşa gider çaba.

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
KenannT
Member
**

Activity: 596
Merit: 14

View Profile
September 27, 2018, 02:45:07 PM

ben genelde giriyorum telegram kanallarına darlıyorum sonra banlanıyorum Cheesy o yüzden hiç tavsiye etmiyorum ico dan para yatıranlar bile bişey yapamıyor bounty ödülleri hakgetire!

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
kuldun
Member
**

Activity: 182

View Profile
September 27, 2018, 03:07:38 PM

buna en uygun yapılacak şey temiz bardakla üstüne bir bardak su içmek ve daha önemlisi ders çıkarıp vaktimizi gereksiz icolar için harcamamak

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
uzumsirkesi
Member
**

Activity: 240

View Profile
September 27, 2018, 03:10:02 PM

gerekli olup olmadığını anlamak imkansız coğu ico ya ciddi destek  var tamam soğuk su içilsin  ama emekde boşuna gitmesin bir çözüm olmalı.
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
September 27, 2018, 03:53:44 PM

7-8 ay önce Bezop öyle şerefsizlik yaptı milletin ödülünün üstüne yattı. Yan yattı çamura battı bir şeyler açıkladılar ama yersen. Günlerce Twitter hesabımdan Bezop Scam diye tweetler attım 30-40 kişi de rt etmişti, her gönderisinin altına öyle yazdım, ann altına da yazdım her seferinde oyaladılar yazdılar bir şeyler ama sonuçta yollamadılar. Bak şuan unutuldu bile. Listeme baktım şuan 150'den fazla bountyden ödeme bekliyorum. Ayrıca katıldığım airdroplar, telegram kampanyaları vs. saymıyorum onları listelemedim. Kimi ödül kampanya bittikten 9 ay sonra gönderildi, bazıları için bir o kadardır bekliyorum. Gelmeyeceğinden emin olduklarım da var, bekle gelecek dediklerim de. Bazı yöneticiler ne hikmetse hesaplama bile yapmıyor aylar geçmiş. Gerçi ayı sezonunda projelerin bile iştahı kaçtı yalan yok. Adamlar para toplayamadı ki bir de bunlarla mı uğraşacağız demiştir.
Velhasıl kelam, yapacak pek bir şey yok gibi geliyor bana. Scam da yazsan, tehdit de etsen fayda yok.
secondhandlark5
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 1

"JOIN THE NEXT MEGATREND IN CRYPTO!"

View Profile
September 27, 2018, 04:30:20 PM

Cok var hocam boyle dagitmayan mesela Envion bountiesina katilanlar da bilir bana ne gelen odul oldu ne birsey, maalesef bazi projelerde boyle sonuclar oluyor.

🔺🔻🔺🔻🔺🔻🔸🔸🔸🔸🔸🔸 [ DESICO ] A PLATFORM TO ISSUE AND TRADE SECURITY TOKENS 🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔺🔻🔺🔻🔺🔻
🔸🔺 https://www.desico.io 🔸🔺
etkisizeleman
Member
**

Activity: 170
Merit: 11

View Profile
September 27, 2018, 04:33:37 PM

150 de maşallah  hocam o neymiş öyle bizde 3-5 anca oluyor beklediğimiz ne varsa katıldınız mı? ayırdığınız zamanı düşünemiyorum bile ancak dönem dönem bu durumlar oluşuyor malesef ona yapabilecek birşey yok.

geçmiş olsun
Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
September 27, 2018, 06:06:47 PM

belluga serefsizlerini de yazın, kelime oyunuyla katakulleye getirdiler, koin çöp olunca verceklermiş, sabah akşam küfrediyoruz, pundix e neden girmedik ki diye, eş zamanlıydı, bu pislikleri seçtik, kafamıza sıçayım.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
yenilmez86
Member
**

Activity: 1260
Merit: 43

View Profile
September 27, 2018, 07:25:03 PM

Ben bazı arkadaşların söylemlerine katılmıyorum. Diyorlar ki para yatırıp mağdur olan var, bountyciler de kimmiş? Bountyciler ırgat gibi çalışıp söz konusu ico'nun reklamını yapan işçilerdir. Yani baktığın zaman yatırım yapanlar kadar bounty yapanların da söz hakkı olmalı diye düşünüyorum ben. Zira ortada bir emek var, iş var, çalışma var.
ICO'lara her açıdan denetim gelmeli, aksi takdirde kuruların yanında maalesef yaşlar da yanacak ve olan yatırımcının parasıyla bountycinin emeğine olacak. Hatta ve hatta büyük resme bakarsak bu ipneler yüzünden olan kripto para piyasasının kaybettiği güvene olacak..
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
September 27, 2018, 07:26:07 PM

Bu tür projelerde eğer softcap veya hardcap yapmışlarsa bountysine katılanların bir olup sosyal medyada proje hakkında bounty ödüllerini vermedi diye üst üstte paylaşımlar yapmak. Softcap veya hardcap yapmamışsa zaten uğraşmanın bir anlamı yok. Büyük ihtimalle proje devam etmeyecektir zaten.
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
September 27, 2018, 07:29:47 PM

alın size  güzel bir fikir arkadaşlar.bu ödülleri ve kripto para ile tanıtım vs yaptıran escrow tarzı sağlam  her işi denetleyen bir proje yapılabilir.Bu proje ciddi tutar bence.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄