Bitcoin Forum
June 17, 2024, 05:00:05 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: 1broker da neler oluyor  (Read 416 times)
gokhanata (OP)
Jr. Member
*

Activity: 316
Merit: 1

View Profile
September 28, 2018, 08:39:49 AM

Malumunuz 1broker diye kaldıraçlı işlemlerin yapıldığı bir site mevcuttu, dün FBI tarafından baskın yapıldı ve şuan bütün işlemler dondurulmuş gözüküyor ki site ziyaretçilerinin yaklaşık yarısını Türk'ler oluşturmakta, çekim işlemleride buna dahil, buna göre bizi ilerde daha neler bekliyor çok kullandığımız borsalara böyle olaylar olursa neler yapmalıyız, bana kalırsa artık büyük borsalar dahi olsa işlem haricinde gecelik bile hesapta birşey bırakmamak gerekir, işleri daha sıkı şekilde ele almaya başladıkları belli oluyor, heralde bunları artık daha sıklıkla görebiliriz.
Coinscup
Member
**

Activity: 291
Merit: 11

View Profile WWW
September 28, 2018, 11:11:22 AM

Bitcoinin tam yükseliş trendine girdiği bugün endişe yaratacak böyle birşey gerekiyordu oda oldu. Çok fazla türk hesabı varmış umarım paralarını geri alabilirler.
Cryptotic
Full Member

Activity: 398
Merit: 101

View Profile
September 28, 2018, 12:58:54 PM

Fbi daha önce btc-e.com a yaptığı gibi paralara çöktü yine. Şimdi senelerce uğraş dur paraları btcleri alabilmek için  Angry
MartinXXX
Member
**

Activity: 61

View Profile
September 28, 2018, 02:20:29 PM

FBI ne alaka onu şuan anlamaya çalışıyorum hesabında para olanlara çok geçmiş olsun inşallah kısa sürede insanların maduriyetini giderirler.
incaa35
Newbie
*

Activity: 41
Merit: 0

View Profile
September 28, 2018, 07:17:32 PM

çok kötü ya içeride parası olanlar için Fbı affetmezz da ne alaka Fbı yani saygılar.
brablia
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 1

View Profile
September 28, 2018, 08:35:50 PM

abicim kaldıraçlı sisteme bulaşan adam aç gözlü "kendimden biliyorum". bu işe kesinlikle ama kesinlikle bulaşmayacaksın. 1 kere kazanırsın 10 kere kazanırsın ama bi kaybedince hepsi gider. Çoğunlukla türk kullanıcıların olması ve paralarını geri alamama ihtimalleri ise gerçekten üzücü..

★ PRiVCY ➢ Own Your Privacy! ➢ Best privacy crypto-market! ★
✈✈✈[PoW/PoS]✅[Tor]✅[Airdrop]✈✈✈ (https://privcy.io/)
Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
September 28, 2018, 09:50:09 PM

mortingen strausse hacı baba mortingennn

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
erdemdio
Member
**

Activity: 191
Merit: 10

View Profile
September 28, 2018, 10:06:28 PM

Bazen avantajlı ve cok karlı gözüken sistemler sonrasında çok ciddi üzüntüler yaratabiliyor...
Arkadaşın da dediği gibi bazen açgözlü olmamak lazım..
marubozu51
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
September 29, 2018, 01:03:02 AM

Mesele kaldıraçlı işlem yaptırmasından kaynaklanmıyor. Sitenin üyelik kabulu, The U.S. Securities and Exchange Commission'un koymuş olduğu kurallara uygun olmadığı için FBI tarafından 1broker'a el koyulmuş gibi duruyor. Siteye sadece bir email adresi ve bir username ile üye olunabiliniyormuş. Bu durumda önümüzdeki günlerde, aynı şekilde hareket eden başka borsaların başına da aynı şeyler gelirse şaşırmamak lazım. Mesela Binance günlük 2 bitcoinlik transfer yapabilmek için onaylı üye olmayı şart koşmuyor. Bakarsınız bunu sebep gösterirler oraya da el atarlar. İnşallah devamı gelmez çünkü zaten kripto dünyası nefes almaya çalışıyor. Yatırımcıların paralarına el koyacaklarını sanmıyorum umarım bu sanımda yanılmam da kimse zararlı çıkmaz bu olup bitenden fakat muhtemelen şirkete ceza gelecektir.
Madara1
Full Member

Activity: 457

View Profile
September 29, 2018, 01:42:08 AM

Yatırımcıların parasına çökmezler. Sadece kısa bir süre işlem yapılamaz durumda kalır. Şirkete ABD kanunlarına uygun olmayan bir şeyden ötürü el atmışlardır.
Cryptotic
Full Member

Activity: 398

View Profile
September 29, 2018, 12:20:19 PM

Mesele kaldıraçlı işlem yaptırmasından kaynaklanmıyor. Sitenin üyelik kabulu, The U.S. Securities and Exchange Commission'un koymuş olduğu kurallara uygun olmadığı için FBI tarafından 1broker'a el koyulmuş gibi duruyor. Siteye sadece bir email adresi ve bir username ile üye olunabiliniyormuş. Bu durumda önümüzdeki günlerde, aynı şekilde hareket eden başka borsaların başına da aynı şeyler gelirse şaşırmamak lazım. Mesela Binance günlük 2 bitcoinlik transfer yapabilmek için onaylı üye olmayı şart koşmuyor. Bakarsınız bunu sebep gösterirler oraya da el atarlar. İnşallah devamı gelmez çünkü zaten kripto dünyası nefes almaya çalışıyor. Yatırımcıların paralarına el koyacaklarını sanmıyorum umarım bu sanımda yanılmam da kimse zararlı çıkmaz bu olup bitenden fakat muhtemelen şirkete ceza gelecektir.
Binancenin serverleri Amerikada değilki, en son Maltaya taşınmıştı. FBI başka ülkelere gidip, oraların firmalarına posta koyamaz heralde.
Ama Polo ve Bittrexin sunucuları Amerikada.
marubozu51
Newbie
*

View Profile
September 29, 2018, 04:06:32 PM

Binancenin serverleri Amerikada değilki, en son Maltaya taşınmıştı. FBI başka ülkelere gidip, oraların firmalarına posta koyamaz heralde.

Kara para'nın dolaşımının takibi ile ilgili olarak uluslararası anlaşmalar var hocam. Binance'ın onaysız hesapları üzerinden bu gibi işlemler olduğunu net bir şekilde yakalamışlarsa ya da yakalarlarsa Malta ile işbirliği yaparak pekala gidip operasyon yapabilirler diye düşünüyorum.
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 30, 2018, 12:45:39 PM

Kara para'nın dolaşımının takibi ile ilgili olarak uluslararası anlaşmalar var hocam. Binance'ın onaysız hesapları üzerinden bu gibi işlemler olduğunu net bir şekilde yakalamışlarsa ya da yakalarlarsa Malta ile işbirliği yaparak pekala gidip operasyon yapabilirler diye düşünüyorum.
Kara para takibi anlaşmaları bu tarz bir yetki veya yaptırım sağlamıyor, bilmiyorsanız yanlış yönlendirme yapmayın. Şu anda yaşanan durum ABD yasalarına tabi bir şirketin yasalara uygun davranmaması nedeniyle kovuşturmaya uğraması.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
September 30, 2018, 01:10:44 PM

Ne olacak soyunuyoruz.

Cem Yılmaz
marubozu51
Newbie
*

View Profile
September 30, 2018, 08:03:33 PM

Kara para takibi anlaşmaları bu tarz bir yetki veya yaptırım sağlamıyor, bilmiyorsanız yanlış yönlendirme yapmayın. Şu anda yaşanan durum ABD yasalarına tabi bir şirketin yasalara uygun davranmaması nedeniyle kovuşturmaya uğraması.

Evet ben de yukarıda yazdım zaten. Şuan ki durum ABD yasalarına uygun davranmamasından kaynaklanıyor diye. Öbür taraftan, eğer FBI bir başka ülkedeki herhangi bir finans kuruluşunun kara para takibini iyi yapmayıp, kara para transferine aracılık yaptığını yakalarsa, ilgili ülke makamları ile de bu konuda mutabık kalıp anlaşıyorsa, orada operasyon yapabilir. Bu konuyla ilgili olarak Avrupa Konseyi’nin R(80)10 sayılı Tavsiye Kararı, ayrıca Viyana Konvansiyonu,  Strazburg Konvansiyonu, Palermo Konvansiyonu, Financial Action Task Force Malta'yı da bağlar. Tabi bunun için öncelikle birilerinin MALTA üzerinden kara para akladığını ortaya koymak gerekir.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
October 01, 2018, 06:30:10 AM

1broker'in sahte hesaplarla insanlari yanlis yonlerdigi ve zarara ugrattigi bilgileri dolaniyor. Ben şasirmadim bu duruma. %40 küsür sitenin trafigini Türkler olusturuyormus.. Umarim iceride parasi kalan bizlerden kişi sayisi azdir. Gecmis olsun..
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 01, 2018, 07:01:30 AM

1broker'in sahte hesaplarla insanlari yanlis yonlerdigi ve zarara ugrattigi bilgileri dolaniyor. Ben şasirmadim bu duruma. %40 küsür sitenin trafigini Türkler olusturuyormus.. Umarim iceride parasi kalan bizlerden kişi sayisi azdir. Gecmis olsun..
Alp sanırım burası ile alakalı bir youtube videosu yayınlamış zamanında ve Turklerden buyuk ilgi gormus. Simdi burda hesap acanlar Alp'e saldırıyorlar dogal olarak. Alp in kotu niyetli burayı gazladıgını dusunmuyorum ama o kitleye anlatamazsınız
techman
Legendary
*

Activity: 1020
Merit: 1027

View Profile
October 01, 2018, 08:11:09 AM

Alp sanırım burası ile alakalı bir youtube videosu yayınlamış zamanında ve Turklerden buyuk ilgi gormus. Simdi burda hesap acanlar Alp'e saldırıyorlar dogal olarak. Alp in kotu niyetli burayı gazladıgını dusunmuyorum ama o kitleye anlatamazsınız

Merhaba, 1Broker hakkında Twitter hesabımdan bir paylaşım yaptım, burada paylaşmak istedim ayrıca. Saygılarımla.

https://twitter.com/AlppIsik/status/1045601577199955968

BtcAnkara
Member
**

Activity: 309
Merit: 15

View Profile
October 02, 2018, 01:15:43 PM

Sadece Eylem cülcüloğlu nun trade lerini kopyalayıp uygulamak için bile bir çok kişi girdi bu borsaya. Read only websitenin tekrar açılacağını yazmışlar. Yani hesabınızı görebileceksiniz ancak işlem cekme vs bir süre yapılamayacak. Yatırımlar bir süre yastık altında orada bekleyecek gibi ama sonunda geri iade alırsınız diye düşünüyorum.
teknodunya
Member
**

Activity: 180

View Profile
October 02, 2018, 05:20:50 PM

Çok uzun zamandır 1broker kullanıyorum. Lanet olası federaller çöktü siteye ama çok şükür içerde 0.4 btc vardı gece sec muhabbeti duyunca hemen para çekme talebinde bulundum sabaha karşı para hesaba geçti  Grin
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: