Bitcoin Forum
June 07, 2024, 03:15:56 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Borsa Mağduru Olmamak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler  (Read 335 times)
ferhatgalip (OP)
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
September 28, 2018, 09:27:44 AM
Merited by bmgs (1)

Arkadaşlar merhaba,

Benim de işlem yaptığım 1 Broker bu gece SEC tarafından engellendi. Şuan işlem yapılamıyor ve içerdeki paranızı çekmeye de müsade etmiyor. Yapılacak açıklamalar için https://1pool.ltd/ sayfasını takip etmekte fayda var. İçeride yaklaşık 175$ param olduğundan ben de beklemekteyim. KYC yapmayan borsalar için bu risk her zaman var malesef.

Bir sabah uyandığınızda sizin işlem yaptığınız borsanın da benzer durumla karşılaşabileceğini aklınızdan çıkarmayın derim.

Bu durumu önceden de öngördüğüm için kendi uyguladığım 4 maddelik bir tavsiye listem var. Sizlerin de bu uyarılara dikkat etmesini tavsiye ederim. Ayrıca bunlara ek tavsiyeleriniz/tecrübeleriniz varsa da payşalmanızı rica ederim.

1. Borsalarda tutacağınız miktar, kaybettiğinizde çok fazla canınızı yakacak kadar olmamalı. Çünkü bir çok borsa bu tür SEC engellemelerine ve hack olaylarına çok müsait durumdalar. Son zamanlarda her hafta bir yerlerde bir borsa hackleniyor. 1Broker olayında benim durumumda gözüktüğü üzere, yaklaşık 175$ paramı alıp alamayacağım veya ne zaman alacağım belli değil.
2. Mümkünse paranızı/coinlerinizi birkaç parçaya ayırarak farklı borsalara aktarın. 1 tanesinde sorun olması durumunda diğerlerindeki paranız güvende olacaktır.
3. Yüksek miktarlarla işlem yapıyorsanız, çok uzun vadeli işlem yapmadan, gün sonunda coinlerinizi donanım cüzdanınıza taşımanızda fayda var. Yüksek miktarda coininiz varsa ve donanım cüzdanınız yoksa bence yanlış yoldasınız demektir.
4. Mümkün olduğunca merkezsiz borsaları kullanmaya özen gösterin.

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
September 28, 2018, 09:48:48 AM

Tüh be şimdi bir sürü insan mağdur olmuştur baya da ünlenmişti bu borsa bende kaç kere bi bakayım dedim de bakmadım öyle merak ettiğimle kaldım inşallah yakın zamanda paranızı çekmenize müsaade ederler, geçmiş olsun.
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
September 28, 2018, 09:53:25 AM

bunlar hep kasıtlı maniülasyonlar etf ile gündeme gelen sec şimdi borsa engellemeyle gündüme geliyor. bunları yiyorsanız afiyet olsun. engellenen borsada paranız varsa geçmiş olsun. işte burada para kaybetmek bu kadar basit. abd gelecek parana çökecek sende avanak apti gibi bakacaksın. hacker gelecek parana çökecek avanak apti gibi izleyeceksin. götünü terleteceksin para kazanmak için bir flash discte para gezdireceksin. şunu söylüyorum kripto piyasadan çıkış için son biletlerimi aldım. sadece vakiti kolluyorum. ilk etapta biste geçiyorum. bitcoin 1 değil 10 milyon dolar olsa benden bu kadar. ne paran güvende ne grafik çalışıyor ne denetleme var. sadece birileri kazanıyor. çevreme de uzun süredir diyorum uzak durun bu bataklıktan.
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
September 28, 2018, 10:01:48 AM

Icerdekı parayı alıp gıtme gıbı bırsey yapmazlar baya oldu bende kullanıyordum.Sıteye erısebılırsınız cekım ıslemlerı kapalı fakat SEC den cıkacak karara gore açılacagını dusunuyorum.Bekleyıp gorecegız bakalım neler olacak.
catbtc
Jr. Member
*

Activity: 94

View Profile
September 29, 2018, 06:25:58 AM

Üzücü bir hadise. Dex yani merkeziyetsiz borsalar gelişerek geliyor. Umarım bu tür sorunların sonu olacak. Hem daha güvenli hem kafa rahat. Hatta bir çok projenin kendi cüzdanları da alım satım işlemlerine uygun hale dönüşüyor. Bu işin geleceği merkeziyetsiz borsa / cüzdan. Bunu gördüğü için Binance yeni projesini bu yönde yapıyor diye düşünüyorum
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
September 29, 2018, 07:01:52 AM

Ben o sitenin borsa sitesi olduğuna pek kalbim isinmamisti doğrusu. Zaten Twitter fenomenleri ref kasılacak bir site bulduğu zaman hemen tanıtım yapıyor. İyi ki yatırım yapmamisim. Mağdur olanlar umarım parasını geri alabilir.

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
Rdu
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
September 29, 2018, 07:21:00 AM

Milletin parasını alıp götürmemeleri için şirketin para hareketlerine tedbir koymamışlarsa büyük zaten, yarın ortadan kaybolabilir ve çok insanı mağdur edebilirler. Hacklenme olayının önüne geçmek için de daha sağlam güvenlik sistemi geliştirmeliler artık.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
yavuzcelik
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
September 29, 2018, 07:43:54 AM

Eyvallah tavsiyelerin için teşekkürler. Daha önceleri kyc saçma gelirdi bana zaman kaybı gibi geliyordu. Ama icoları inceledikçe projelere baktıkça anlıyor ki insan gerçekten güvenilir sitelerin uyguladığı bir prosedür.

Virtual Rehab➣➣➣ Psychological Rehabilitation for Vulnerable Populations
AxuProject
Jr. Member
*

Activity: 84

View Profile
September 29, 2018, 07:54:43 AM

geçmiş olsun hocam umarım sorununuz kısa süre içerisinde çözülür ben genelde alım satım yapmadığım sürece borsalarda tutmuyorum elimdekileri kısmetse önümüzdei günlerde ledger almayıda düşünüyorum.

█≣≣≣   SECURIX   ≣≣≣█
▐▃    NEXT GENERATION OF CRYPTO MINING    ▃▌
http://www.securix.io/
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
September 29, 2018, 12:03:25 PM

borsaları vadesiz banka mevduat hesabı gibi kullanmayın. trade inizi yaptıktan sonra mümkünse ledger nano s ile koruduğunuz kendi kişisel cüzdanlarınıza çekin. binance ye bile güvenmeyin kimler patladı kaçtı.
mustafayasinsenturk
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
September 29, 2018, 12:37:00 PM

Youtube da bir eleman da reklamını falan yapıyordu. Allahtan güvenip de para falan yatırmamışız. FBI çöreklenmiş sitenin üstüne geçmiş olsun.
zonefloor
Hero Member

Activity: 1862
Merit: 524

View Profile
September 29, 2018, 12:42:57 PM

borsada para tutmak her zaman risklidir 1broke örneğinde olduğu gibi.. bende bir ara sürekli cüzdana çekiyordum bakiyelerimi fakat şu an sadece binancede tutuyorum sürekli trade yaptığım için.
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
September 29, 2018, 12:52:13 PM

borsaların herşey gibi olumlu yanları olduğu gibi olumsuz yanları da mevcuttur elbette ama dikkatli olmadıkça her şey olabilir.

snykutlug
Member
**

Activity: 448
Merit: 17

View Profile
September 29, 2018, 01:11:45 PM

Bu 1brokerı ilk defa duydum ama malesef %50ye yakın trafik bizim memleketten çıktı anlamadım bu iş nasıl oluyor hiç duyulmamış bir şey ama kullanıcılara gelince hepsi bizden gizli gizli mi takılıyodunuz burda nabıyodunuz
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
September 29, 2018, 01:24:33 PM

Borsaların sıkıntıları bitmiyor be. Biri hacklenir bir sec kararından etkilenir birine pamuk tıkarlar birinde transfer edilen coinler gözükmez alamazsın satamazsın vs.
Çok bıktırdı artık bunlar.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. sizinde dediğiniz gibi en güzeli aksama coinleri cüzdana göndermek..
erdemdio
Member
**

Activity: 191
Merit: 10

View Profile
September 29, 2018, 01:55:59 PM

Ülkemizde bir yerlerdeki kolay paraya ilgi malesef ki maksimum düzeyde,  insanların yatırım yapmadan önce araştırma yapmaması ve tabiri caizse karlılık olduğu söylenen yerlere balıklama dalması gibi durumlar ne ilk ne de son olacak.. Arkadaşların bazılarının da dediği gibi riski dağıtmak mantıklı bir çözüm yolu ama yine de şahsi fikrim merkezsiz borsaların bu tip durumlarla karşılaşılması ihtimali son derece düşük olduğu yerler olduğundan buralara doğru yatırımlarımı kaydırmak yönünde..

Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
September 29, 2018, 02:01:46 PM

Yapılacak tek bir şey var. rüştünü ispatlamamış her şeyden uzak durmak. Kolay kazanç vaatlerine kanmayıp araştırıp detayını önünü arkasını öğrenip öyle yatırım yapmak. Sec dediğin kurumun kriterleri belli. sen ben bile şu an ulaşabiliriz o kriterlere. Önce araştırma sonra yatırım. Borsa için de coin için de.
KenannT
Member
**

Activity: 596
Merit: 14

View Profile
September 29, 2018, 04:23:20 PM

merkezsiz borsaları kullanmak en güvenlisi bence. cunki baktıgın zaman refli sistem yapıyorlar kar payı dagıtıyoruz deyip geri borsayı kapatıp gidenler olacaktır muhtemelen .

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
bmgs
Member
**

Activity: 518
Merit: 15

View Profile
September 30, 2018, 07:40:18 PM

Hocam geçmiş olsun, benim de bir miktar param var içeride. Engellemenin olduğu gece coinleri için çekim emri verenler coinlerini almış. Sanırım biz bir miktar daha bekleyeceğiz.
karma580
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
October 01, 2018, 01:27:55 PM

bir an önce merkezli borsalardan kurtuluruz umarım. kyc olayını göz önüne alıp yüklü yatırımlar yapacağınız zaman ilgili borsada kyc kaydınızın olmasına dikkat etmek gerekecek artık sanırım
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: