Bitcoin Forum
May 21, 2024, 01:42:15 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Moğolistan: Merkez Bankası İlk Dijital Para Birimi İçin Onay Verdi  (Read 240 times)
murobro (OP)
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 1

View Profile WWW
September 28, 2018, 05:08:52 PM

28 Eylül tarihinde resmi haber kaynağı Montsame‘nin bildirdiğine göre, Moğolistan‘ın en büyük mobil telekom operatörü ülkenin kendi dijital para birimini piyasaya sürebilecek lisanslı ilk kurumu oldu.

Mobicom’un finansal kolu Mobifinance, ”Candy” isimli dijital para birimini piyasaya sürmek için hazır ve konu resmi haber kaynağı Montsame tarafından da onaylandı. Firma yetkilileri cuma günü Moğolistan Merkez Bankası ana merkezinde yapılan törensel bir etkinlikte, resmi izne resmen kavuştu.

5 ay önce Merkez Bankasının dijital para birimleri ile ilgili düzenlemeleri kabul etmesinin ardından bu sürece kadar yapılanlar ve onayın alınması hakkında konuşan Mobicom CEO’su Tatsuya Hamada, görünüşe göre bu yeni fenomenin ekonominin gelecekteki haline çok büyük etkileri olacağını ön görmekte.

”Dijital para birimleri sirkülasyona girmeye başladıkça, ATM’ler ve kartlar da geçmişte kalan şeyler olacaklar.”

Merkez bankası tarafından Nisan ayında ileri bir tarihe ertelenen dijital para planlarına göre, ” kimlerin dijital para birimi sistemine katılacağına ve bunların nasıl katılım göstereceğine, bilgi elde etme süreçlerine, haklara ve müşteri ve servis sağlayıcısı yükümlülüklerine” düzenlemeler karar verecek.

Montsame’nin açıklamasına göre bu yeni gelişim ile ileri düzey FinTech teknolojisi ve ödeme sistemlerinin de geliştirilmesi an meselesi haline geldi. Candy onayı alır almaz Moğolistan tabanlı bir çok tüketici için kullanıma açıldı ve temel gıda ihtiyaçlarından tutun da, çeşitli işletmeler için hizmet bedeli olarak bile kullanılmaya başlandı.

Kaynak: https://koinbulteni.com/mogolistan-merkez-bankasi-ilk-dijital-para-birimi-icin-onay-verdi-27072.html

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
flygate
Jr. Member
*

Activity: 185

View Profile
September 28, 2018, 07:53:51 PM

moğolistan bile sektörü hemen benimsemiş. bizimde olacak. olacak ama ne zaman olduğunu kestirmek çok güç. merkez bankası düzeyinde bir atılım olsaydı çok iyi olurdu bizim için
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
September 28, 2018, 07:58:27 PM

moğolistan bile sektörü hemen benimsemiş. bizimde olacak. olacak ama ne zaman olduğunu kestirmek çok güç. merkez bankası düzeyinde bir atılım olsaydı çok iyi olurdu bizim için

Valla al benden de o kadar, allahın moğolistanı bizden önde gitmeye çalışıyor. Ülke olarak ne zaman şu dijital olaylara yöneleceğiz gerçekten çok merak ediyorum. Umarım iş işten geçmemiş olur.
elismemish
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 4

View Profile
September 28, 2018, 10:38:35 PM

Bizimde olur tabiki dünya benimser ilerler adamlar her şeyi çözer biz daha yeni yeni girmeye başlarız her şeyde geç ve geride kaldığımız gibi bundada geride kalıcağımızdan adım gibi eminim keşke bişeylere erken atılsak

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
September 29, 2018, 10:50:08 AM

Sayıları artarak devam eder inşallah. Biz ne zaman yönleneceğiz acaba. İnşallah iş işten geçmeden önce gerekli adımlar atılır. Yoksa yine atı alan üskadarı geçer

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
LoveFooL
Member
**

Activity: 476
Merit: 12

View Profile
September 29, 2018, 11:25:15 AM

burada  ülke olarak düşünmemek gerekir. açıkçası moğalistanın bizden önce kripto para çıkarması vs benim umrumda bile değil. umrumda olan tek şey kriptonun daha fazla yaygınlaşması
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
September 29, 2018, 11:27:20 AM

bizim merkez bankası da kötülesin dursun anca  Grin matbaa yı kaçırdığımız gibi bu teknolojininde arkasından baka kalacağız.. pembe hayaller kuran arkadaşlara şaşırıyorum ve üzülüyorum yazık
adempostaci
Member
**

Activity: 518
Merit: 10

View Profile WWW
September 29, 2018, 11:47:51 AM

Genelde geriden gelen bir toplum olarak yeniliklere pek açık değiliz. Teknoloji, bilim, sağlık daha bir çok sektörde yeni bir şeyler yapmaya çalışıyoruz fakat ülkenin gelişmesini engellemek için her şeyi yapıyorlar. Eskiden beri öyle. Az duymadık aselsandaki proje mühendislerin ölüm haberlerini.
unpredictable72
Jr. Member
*

Activity: 127
Merit: 2

View Profile WWW
September 29, 2018, 11:50:44 AM

Hadi bakalım büyük devletlerdende aynı hamleleri bekliyoruz.Onlara benmserle ise oldu bu iş.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
PinkBlue
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
September 29, 2018, 11:51:32 AM

Sayıları artarak devam eder inşallah. Biz ne zaman yönleneceğiz acaba. İnşallah iş işten geçmeden önce gerekli adımlar atılır. Yoksa yine atı alan üskadarı geçer

Kripto yaygınlaşacak artık alışverişler onunla yapılacak duruma geldiğinde ülkece benimsenir merkez bankasının kriptoyu istememesinin videosunu izledim bir sürü neden sunmuş. Dolayısıyla dışarıdan bakıldığında bilmeyenler için gayet mantıklı geliyor.  
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile WWW
September 29, 2018, 11:56:46 AM

hangi ülke kripto parasını resmi para yaptıktan sonra ihya oldu. bunlar hep tecrübe işleri. Venezueala ekonomisi bitmiş, petroyu bakalım dünya kabul edecek mi. etmez ise ancak ülke içerisinde kullanılır bence bolivar bile daha revaçta olabilir.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
williamsmith
Full Member

Merit: 100

View Profile
September 29, 2018, 12:58:04 PM

Kriptodaki geleceği erken farkeden erken yol alıp verim vermeye başlayacaktır. Bizim bir kız var şirkette yaş olmuş yirmi altı halen diyor ki hedef 2019. çürütecek meyveyi ondan sonra üstüne boya badaa yapıp buyur burdan bak diyecek. Bizim ülkede aynı durum söz konusu millet kaymağını yiyor bize yine çürüdükten sonra ulaşacak.
snykutlug
Member
**

Activity: 448
Merit: 17

View Profile
September 29, 2018, 01:10:38 PM

Moğolistan kabul etse nolur etmese nolur gibi bi düşünce geliyor milletin aklına direk benimde öyle geldi çok etkisi olcağının sanmam kripto alemine hatta hiç bir etkisi olmaz gibi ama iyi haber kabul etmesi kriptoyu
yaviz0002
Jr. Member
*

Activity: 420

View Profile WWW
September 29, 2018, 02:51:50 PM

Bu ekonomisi yetersiz ve güçsüzülkelerden birinin veya birkaçının kripto piyasasının öncüsü olacağını düşünüyorum. Ekonomisi zayıf olan ülkeler bu piyasaya yönelse kısa ve orta vadede ekonomilerini rahatlatabilirler.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Oracolcoin XOR    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
erdemdio
Member
**

Activity: 191

View Profile
September 29, 2018, 03:59:34 PM

Türkiye'nin de bu durumlara kayıtsız kaldığını düşünmüyorum illaki arka planda bu tip çalışmalar yapılıyordur ama malumunuz ülkemizde birşeylerin yapılması için bürokratik hız biraz yavaş kalabiliyor..
KenannT
Member
**

Activity: 596
Merit: 14

View Profile
September 29, 2018, 04:08:45 PM

digital para birimi demek doğru olmaz sonucta suanda digital parayı herkes kullanıyor ! bu büyük bir gelişme değil kripto para digital ayrımını iyi yapmak lazım

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
Orhans
Member
**

Activity: 546

View Profile WWW
September 29, 2018, 04:09:27 PM

Özendim. Şu kriz ortamında bile oturup düşünülmedi biz neden beton yığınlarına katrilyonlar harcadıkta elle tutulur bir tane teknolojiye (silah sanayii hariç) yatırım yapmadık diye. Keşke bizde de önü açılsa kripto paraların.
Lethapudi
Sr. Member

Merit: 257

View Profile
September 29, 2018, 04:50:54 PM

Benim önemsediğim taraf ülkelerin kriptoyu külliyen engelleyecekleri düşüncesinin insanlarda böyle böyle azalacağı şeklinde. Ülke kriptosunun bir önemi yok ama bu vesile ile düzenleme ve ödeme kabulü anlamına gelen gelişmeler oluyor.
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
September 29, 2018, 05:06:22 PM

hocam şu ülke kendi kripto parasını çıkardı, kullanıyor. tamam haberleri okuyoruz. ama gelişmeleri de haber yapsalar, artısı, eksisi şu oldu şeklinde. ben gelişmiş ülkelerin kendi kripto parasını çıkardıkları anın beklenmesinden yanayım. zira venezuela, moğolistan çok yeni gelişmeler bunlar.

Antony97
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile
October 02, 2018, 01:40:58 PM

Üretim olarak,gelir olarak onlarda bizim gibi dışa bağımlılar.Bizden iyi durumda değiller ama baktığımız zaman bu atılımları zaman içinde gösterecektir ki çok büyük bir etkisi ve yarar sağlayacaktır. Ülke ve insanlar adına sevindim güzel ve zamanında bir adım olmuş umarım bizde böyle bir adım atarız.Helal olsun.

🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸 [ MOOZICORE ] WORLD’S FIRST MUSIC STREAMING SERVICE ON BLOCKCHAIN 🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺
https://tokensale.moozicore.com/
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: