Bitcoin Forum
April 28, 2024, 10:41:26 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Geleceğin teknolojisini (blockchain) kaçırmayalım.  (Read 281 times)
miller14 (OP)
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
September 29, 2018, 04:43:48 PM

Arkadaşlar bundan yillar once, babalarimiza, dedelerimize internet kavrami ile ilgili bgilet sorsalar mesela düsünsenize dedene interner diye bir teknoloji cikacak bir telefonla dunyanin obur ucuna baglanacan falan deselerdi tepkisi ne olurdu acaba.
Simdi ise bu blockchain teknolojisi zincirleme bir modelle inşa edildiginden kullanivilari  islerini çok ama cok kolaylastirmaktadir.  Oyleki islemleri dagitik yapisi ile hizlandiran ve  givenligi noktasinda ust duzeyde tutan bir teknoloji. Bu teknolojinin baş rolunu şuan bitcoin oynamaktadir. Bitcoin blockchain teknolojisini yansitiyor bir nevi.

Blockchain bir statükoyu yikiyor. Yani gerceklestirilecek islemleri bir otoritenin yonetemedigi bagimsiz veri zincirlerine donusturuyor. Bu sayede mahkum olunan araci ortadan kalkmis oluyor. E buna ucuncu sira denetleyicileri onay mercilerini saf disinda tutyor ve tamamen kullanicinin yaninda duruyor. Hani hep deniyorsa noterde satis yaptiginizi dusunun bir nushasinin sizde oldugunu bir nushasinin karsi tarafta bir nushasinin da devlette oldugunu ve bunlarin herkesin eline ayni anda degistilmeyecek sekilde kayitli olarak gectigini dusunun. Evet aslinda tamda boyle.

Neyse cok kafa sisirmeden gideyim. Bir yanlis bilgi verme durumum olsuysa af ola.  Tesekkurler.
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714300886
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714300886
Reply with quote  #2

1714300886
Report to moderator
1714300886
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714300886
Reply with quote  #2

1714300886
Report to moderator
nthere
Member
**

Activity: 229

View Profile
September 29, 2018, 05:04:02 PM

Herkes haliyle işin kripto para tarafına daha çok kafa yoruyor ama teknolojinin getirdiği şeylerin günlük hayatımıza etkisi çok daha farklı olacak.
Oturup yazılım kısmıyla ilgilenmek lazım. Yaşınız 25 altıysa hangi iş yapıyor olursanız olun, basit seviyede kodları açıp okuyabilirseniz, yatırım yaparken çok daha farklı bir bakış açınız olur.
exturudere
Member
**

Activity: 612
Merit: 10

View Profile WWW
September 29, 2018, 05:12:18 PM

Aslında farkında olmadan bu teknolojik devrimi yaşıyoruz. Bundan 10 sene önce saniyeler icinde dünyanın bir ucuna komisyonsuz para gönderebileceksin deseler hepimiz gülerdik herhalde. Su anda ki haliyle bile bunu gerceklestirebiliyoruz gelecege gitmeye gerek yok Smiley
zonefloor
Hero Member

Activity: 1862
Merit: 524

View Profile
September 29, 2018, 05:48:19 PM

blockchain neredeyse bitcoin ile bearaber 10 senelik bir sistem ve bunu artık büyük ülkelerde uyandı. blockchain üzerinden gündelik hayatımızda kullanacağımız bir çok sistem tasarlanacaktır ve tasarlanmalıdırda.
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
September 29, 2018, 06:18:25 PM

Gelecek bir gün gelecek. Emin adımlarla gelişen bir teknoloji. Benim inancım tam. Günümüzde Android işletim sisteminin bilen bilmeyen milyonlar kullanıyor. Bence benzer bir durum olacak ve insanlar ne oldugunu bilmeseler bile hayatlarının içinde yer alacak bir teknoloji.
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1297

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 29, 2018, 08:07:52 PM

Blockchain günlük hayata düşündüğünüzden daha geç girecek, bunun temel nedeni de devletler ama aklınıza gelen anlamda değil. Şunu kastediyorum, aslında dünyanın en büyük hırsızları, dolandırıcıları, manipülatörleri, azılı suçluları devletlerdir, devletler manipüle edemeyecekleri hiçbir sistemi istemezler, o nedenle bu iş çok zor olacak (ama olacak).
Çok basit bir örnek vereyim, akp seçim sisteminin blok zinciri üzerinde olmasını ister mi sizce?

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
yns1903
Member
**

Activity: 742
Merit: 15

View Profile WWW
September 29, 2018, 08:10:43 PM

Her sene farklı bişey çıkıyor blockchain bizim yüzyılın en önemli teknolojileri arasında yer alıyor. Belki de yıllar sonra daha farklı projeler ve teknolojiler ortaya çıkacak

avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
September 30, 2018, 01:12:09 PM

osmanlının hattatlar işsiz kalmasın diye (çünkü imparatorluk çöküşte israf desen zibil gibi yeni istihdam yaratacak halleri de yok) matbaayı ülkeye sokmadıklarının yeni sürümünü yaşayacağız bence..vatanseverim, ama bu konuda vatan millet sakarya edebiyatı yapanlara gülüyorum..hayal aleminde yaşıyorsunuz ve ola da birgün uyanırsanız ki zannetmiyorum, gerçekler sizi şoka sokabilir
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
September 30, 2018, 01:19:37 PM

osmanlının hattatlar işsiz kalmasın diye (çünkü imparatorluk çöküşte israf desen zibil gibi yeni istihdam yaratacak halleri de yok) matbaayı ülkeye sokmadıklarının yeni sürümünü yaşayacağız bence..vatanseverim, ama bu konuda vatan millet sakarya edebiyatı yapanlara gülüyorum..hayal aleminde yaşıyorsunuz ve ola da birgün uyanırsanız ki zannetmiyorum, gerçekler sizi şoka sokabilir

Katılmakla birlikte boşa yazdığınızı düşünüyorum üstad.

Akıllanacak, görecek olsalar zaten bu durumlar oluşmazdı.

...
samgizsu
Jr. Member
*

Activity: 350
Merit: 2

View Profile WWW
September 30, 2018, 04:38:26 PM

Yatırımcılarımızın çoğu aslında neye yatırım yaptığını bile bilmiyor. Bilseler bu kadar aceleci olmaz panik olmaz daha güvenli olurlar. Blockchain teknolojisi hayatımıza entegre oldukça hem cebimiz dolacak hem hayatımız kolaylaşacak.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
gokhanata
Jr. Member
*

Activity: 316
Merit: 1

View Profile
September 30, 2018, 07:04:25 PM

zaten konumuz aslında bu tokenlerin borsalarda alınıp satılmasından ziyade bunun altındaki teknoloji ve bu teknolojiyi nasıl kullandığı önemli, blockchain teknolojisi günümüzün ve geleceğin en büyük buluşlarından bir tanesi inşallah hakkıyla kullananlar ortaya çıkacaktır.
krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
September 30, 2018, 07:34:01 PM

bu teknolojiyi kullanağımız kesindir ki ülkeler kullanacak ama coin olarak hangisi kalacak onu bilemeyiz çünkü teknoloji ile altcoinleri karıştırmamak lazım projesini hayatta bırakanlar az olur

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
naz14
Member
**

Activity: 420

DAO Maker

View Profile
September 30, 2018, 07:40:08 PM

Gelecek bir gün gelecek. Emin adımlarla gelişen bir teknoloji. Benim inancım tam. Günümüzde Android işletim sisteminin bilen bilmeyen milyonlar kullanıyor. Bence benzer bir durum olacak ve insanlar ne oldugunu bilmeseler bile hayatlarının içinde yer alacak bir teknoloji.
Bu sadece telde değil Bilgisayar sistemi ilk pc'lerden bu güne ne kadar aşama kaydetmiş.. Önceleri herhangi bir iş yaptırmak istediğinizde programlama dillerinden birini iyice bilmeniz. inanılmaz iyi bir belleğe sahip olmanız ve müthiş bir sabıra ihtiyaç varmış. Şimdi programlama yapmak kod yazmak anlamına geliyor. Bir çok prg. parçacığı hazır durumda gerektiğinde kullanıyor. İnternetin getirdiklerine hiç girmiyorum Blockchain teknolojisinin kullanımı da öyle pat diye bir anda olmayacak ancak hayatın her alanında kullanılacak. Ben sağlığa neler getirecek onu merak ediyorum özellikle...
PinkBlue
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
September 30, 2018, 08:06:06 PM

Gerçekten önceden ev telefonları vardı sonra cep telefonuna döndü. Büyük bir nimetti cep telefonu olmak. Şimdilerde küçükten büyüğe herkeste var. Yani teknoloji gün geçtikçe ilerliyor. Geleceğin teknolojisi blockchain artık her alanda karşımıza çıkacak.
semos08
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 2

View Profile WWW
September 30, 2018, 10:21:42 PM

Ben kendimi çok şanslı hissediyorum çünkü bu teknolojiyi yaşayarak öğreniyorum. İleride de insanlara ballandıra ballandıra anlatacağım. Biz herkesten önce farkettik bu teknolojiyi. Bu arada işin sadece crypto paralardaki kısmında takılmamak lazım. İşte o zaman köreliriz.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
September 30, 2018, 10:48:11 PM

kriptolara karşı çıkanlar genelde "biz blockchaine değil kripto paralara karşıyız" diyorlar. kopya whitepaperlar, tutulamayacak sözler, kaşla göz arası icoda-borsada malını satıp toz olan ekipler vs olunca haliyle bazı haklılık payları da yok değil ancak çürük elmalar var diye bütün kriptoları aynı sepete koymak da yanlış! aralarında gerçekten birşeyler başarıp bunu blockchainle bir basamak yukarıya taşımak isteyenler de var, yepyeni fikirler ve sağlam araştırma ekipleri olanlar da var.
tabii piyasanın son dönemde parlamasıyla ve ardından tekrar geri çekilmesinin de neden olduğu bazı hayal kırıklıkları mevcut ancak gelişen bir piyasada böyle hareketleri normal karşılamak lazım. ilerleyen zamanda pozitif hareketler göreceğimize inanıyorum, hem projelerin gelişimi hem fiyat bazlı gelişim...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
create
Member
**

Activity: 120
Merit: 22

aa o gelen merit mi?

View Profile
October 01, 2018, 06:10:57 AM

Bence blockchain'i günlük hayatımızda sanıyorum ki en az 5-10 yıl sonra kullanabiliriz. Şuan ki piyasa daha çok para kazanma üzerine o yüzden kısa vadede gerçek hayatta kullanılabilmesi biraz zor geliyor bana.

VET: 0xD52Ddde6D1D1aE66DF566c44391a0595A487B1A3 - ETH: 0x7c1c40e833e341ccc1c4c1e4cddd33e8b1f55811
BNB: 0x7c1c40e833e341ccc1c4c1e4cddd33e8b1f55811 - WAVES: 3P4SusfoF2JXTiPVGpR2r4pG8ckFCLcA1Mx
USDT: 1G7ervpGTeKJa55CtRokwSdpXfNNQPQHLn
WeAreSoSory
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
October 01, 2018, 07:05:55 AM

Blokchain teknolojisi kullanılmaya başlandığında emin olun çok kaliteli serverler çok daha güvenilir sitelere erişeceksiniz. Muhtemelen ilerleyen yıllarda artık bunlar önümüze çıkacaktır. En azından devlet dairelerinde başlaması gerekiyor ki hızla yayılsın.
jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
October 01, 2018, 10:18:47 AM

Bitcoin ve blockchainin farklı şeyler olduğunu bilmeyen arkadaşlar var hala Smiley bitcoin = blockchain değil ikisi ayrı şeyler sadece bir araya gelip müthiş bir şey ortaya çıkmış şeyler bunlar ama blockchain bitcoinsiz devam edemez

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
nascasto
Full Member

Activity: 504
Merit: 102

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
October 01, 2018, 11:58:01 AM

Buralardaki konuşmaları not edin mesela bunlar 10 yıl sonra o günlerin geleceğini bilen insanlar olacaktır. İnternette de sektöre ilk giriş yapanlar cidden çok çok iyi paralar kazandılar. Ve biz de yine o taraftan olacağız

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: