Bitcoin Forum
May 28, 2024, 08:12:49 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Ethereum pazar payında Bitcoini geçeçegi söyleniyor  (Read 651 times)
halloweenn666 (OP)
Member
**

Activity: 1011
Merit: 65

View Profile
September 30, 2018, 06:15:58 AM

Ethereum market cap değeri %35 e çıkarak  bitcoini geçme ihtimali olduğu konusuluyor ? Sizce Ethereum bitcoini geçer mi?
ScarletSunshine
Jr. Member
*

Activity: 230
Merit: 9

View Profile
September 30, 2018, 06:52:27 AM

Olasılık  olabilir matematiksel olarak oda  1000/1  gibi  olabilir

$CBM ERC20 token can be traded at @UniswapProtocol

https://uniswap.info/token/0x95efd1fe6099f65a7ed524def487483221094947

https://giphy.com/gifs/
mymerlia
Member
**

Activity: 633
Merit: 15

View Profile
September 30, 2018, 08:25:18 AM

Bütün ekosistem BTC olarak dönüyorsa, o olasılık bile değildir.

Bunun olabilmesi için önce bütün koin veya tokenların btc paritesinden ayrılıp eth paritesinde veya usd gibi para birimlerin de işlem görmesi gerekiyor ki,

btc dominantlığından kurtulup dediğiniz olay gerçekleşsin.

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
September 30, 2018, 08:49:31 AM

Mümkün degil. Netice de ethereum da bir altcoin sonuçta. BTC min yaptığı sert ve dengesiz hareketlerden o da fazlasıyla etkileniyor. BTC ye olan bağımlılığı ortadan kalksa bile çok zor

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
September 30, 2018, 08:59:52 AM

https://coinmarketcap.com/charts/#dominance-percentage bu sayfadan görebileceğiniz üzere Ethereum'un zaman zaman Bitcoin'in market cap'ine yaklaştığı zamanlar oldu. 18 Haziran 2017 tarihinde çok yaklaşmıştı ki geçemedi. Bu tarihte Bitcoin Dominance'ı %37 Ethereum Dominance'ı ise %31 olarak tarihe geçti. Önümüzdeki zamanlarda yine birbirine yaklaşacaktır bu değerler. Belki o zaman bir ihtimal geçme şansı var.

jasernity
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 4

View Profile WWW
September 30, 2018, 09:08:15 AM

eth/btc üzerindeki çizim çalışmalarının bir sonucu. katlamalı analizler falan. bitcoinin %15'ine kadar ulaşan ethereum neden %30-%50'ye yaklaşmasın konusu.

diğer tarafta ethereum 200-500 dolar arasında sabitlenecek falan diyen bir haber okumuştum. gizlilik odaklı monera, zcash sanırım bunlar için agresif tahminlerde bulunanlar var.

"Vitalik Buterin 120 milyon ether basılana kadar mali politikada uzlaşıya varılamayacağını öngörüyor ve o noktadan sonra limitin 140 milyona kadar çıkarılabileceğine işaret ediyor."

şöyle bir detay buldum. ethereumdaki üretim sayısının daha fazla artabileceği olasılığı var, bitcoin ise sabit 21 milyonu aşamayacak. 17 küsür milyonu üretilmiş. bu şartlarda ether, bitcoin fiyatını geçmesi olasılığı baya düşüyor gözümde. 1000 dolar üzerinde küçük ralliler yapsın o bile ihya eder.

traveler  |  Travel more. Pay less! Get more out of your travel.
An innovative crypto-friendly discount travel aggregation platform
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1140

View Profile
September 30, 2018, 09:08:39 AM

17.296.587 BTC / 102.276.115 ETH= 0,1691165821071714 BTC değerine ulaşması durumunda şu an itibariyle ethereum otomatikman btc'yi markette geçmiş olur. geçer mi? geçebilir...

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
September 30, 2018, 09:56:14 AM

bu konu ile alakalı olarak forumda çok fazla konu var ve bayağı tartışılan bir konu ama bu asla olmayacak. kral her zaman tahtında otuacak. cem yılmazın  dediği gibi. tahta oturmak isteyen dikkat etsin kral oradayken oturmasın Smiley
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
September 30, 2018, 09:59:56 AM

Imkansız bence, bi ara yeni kral ethereum olacakmı diye konuşanlar çoğalınca, bitcoin gösterdi baş kaldıranlara ne olduğunu. Ethereumda sadece akıllı sözleşme diye çalışan bir şey icat ettiğiyle kaldı.
jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
September 30, 2018, 10:27:44 AM

Ethereum da o potansiyel var evet daha öncede defalarca böyle söylentiler oldu, o kadar kolay olmayacağını hepimiz biliyoruz ama bir gün olursa da şaşırmamak gerektiğini düşünüyorum olasılık sonuçta Smiley

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile WWW
September 30, 2018, 10:27:49 AM

fiyat anlamında geçmesi konusunda zorlar diye düşünüyordum bir ara ama aradaki fark asla kapanmaz, hatta açılır gider. arada 100 küsür milyon adet farkı var diye market değerinde birebir eşit olmasını zannetmem. 10 ether, 1 bitcoin olsun o bile yeter. fazlasını yapmasa da olur.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
halloweenn666 (OP)
Member
**

Merit: 65

View Profile
September 30, 2018, 10:37:43 AM

Arkadaşlar ben geçecek diyenler tarafındayim. Ethereum madenciliği geçen sene blok ödülü 5 ten 3 indi bu sene 3 ten 2 ye iniyor seneye belki de 1 e inecek. Ethereum 10k USD seviyelerine rahat çıkacak kapasite var. Hatta posa gecilirse 50k bile olacak kapasite var. Bitcoin ödeme araciyken Ethereum toptan geliştirilebilir ağ İnternet gibi. Ethereumu varlık olarak kabul edeceksek bitcoini gecmesede başa baş kapışma olacaktır. Ama ben bir kez de olsa Ethereumun kısa  da surse 1. Sıraya oturdugunu göreceğimizi düşünüyorum.
TurkiyePriest
Full Member

Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
September 30, 2018, 10:47:26 AM

Şu an ripple 2. sırada tekrardan geçti ethereumu önce bi rippleı geçmesi lazım Smiley Ben önümüzdeki 5 yılda falan ethereumun btcyi geçeceğini düşünmüyorum. coinmarketcapte bile btc dominance özelliği var ethereumu kimsenin taktığı yok şuan

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
September 30, 2018, 11:11:18 AM

Geçemez. Şu an için böyle en azından. 5 yıl sonra ne olur bilmiyorum ama 5 yıl içinde btc tahtını kimseye kaptırmaz. Çünkü altların yükselmesi için btc'nin hep en tepede olması şart.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Coinscup
Member
**

Activity: 291
Merit: 11

View Profile WWW
September 30, 2018, 11:45:14 AM

Hiç kontrol etmedim ama Ethereum + Ethereum tabanlı tokenların toplam pazar payı bitcoinin pazar payını geçiyor olabilirmi ?
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
September 30, 2018, 11:45:51 AM

Ethereum hakettiği yerde olmadığı kesin. Ripple gibi koine geçilmek gerçekten şaşılacak iş.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2142
Merit: 1069

View Profile
September 30, 2018, 11:49:15 AM

Ünlü yatırımcı halloween değil mi bu bir yerlerden uydurup öyle olacağı söyleniyor diyorsun dostum senin yorumlarına pekde güvenmiyorum açıkçası ayrıca ethereum da bitcoini hele ki şu aşamada geçmesi mümkün değil

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Rdu
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
September 30, 2018, 11:52:14 AM

Ben şu aralar veya yakın bir zaman içinde bunun olmasını mümkün görmüyorum. Ethereum tabiki hakettiği yerde değil fakat Bitcoin pazar payı ile Ethereumun pazar payı çok farklı. Belki bundan 10 yıl sonra falan anca geçebilir.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
mustafayasinsenturk
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
September 30, 2018, 11:54:12 AM

İco furyasının sona erdiği gün ethereum bence çöp olacaktır. Sırf icolar yüzünden piyasada tutunuyor ethereum .  Madencilik olayı neredeyse bitti diyebiliriz. Elde bir tek icolar kaldı.
Required Information
Jr. Member
*

Activity: 90
Merit: 2

View Profile
September 30, 2018, 11:58:13 AM

Ethereum'un Bitcoin'i geçmesi kısa vadede çok zor ama belki ilerleyen zamanlarda olabilir. Sonuçta bu piyasa da imkansız diye bir şey yok. Tabi bunu yapması için önce Ripple geçmesi lazım arkadaşlarında dediği gibi. Bitcoin daha uzun yıllar dominant bir şekilde yön vermeye devam edecektir.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: