Bitcoin Forum
June 24, 2024, 05:09:13 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ripple Neden Kendi Rekorunu Kıramıyor ?  (Read 140 times)
kointicaret.com (OP)
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 0

View Profile
September 30, 2018, 02:54:25 PM
Last edit: September 30, 2018, 03:07:32 PM by kointicaret.com

Ripple Neden Kendi Rekorunu Kıramıyor ?
Son 15 gün içerisinde Ripple maksimum olmak üzere %40 bir artış gösterdi ve bunu aralıklarla tekrarlardı %10 – %15 gibi gün içerisinde değişimler yaşadı.

%40 artış gösterdiği gün fark ettiyseniz Exchange sitelerinde kilitlenmeler kapanmalar gerçekleşti. Bunun sebebi aslında yoğunluktan veya talebin çok olmasından kaynaklanmıyor.

Yıllar içerisinde bu gibi hareketleri bir çok kez yaşadık bu yüzden bunlara alışkınız. Aslında burada sunulmak istenilen strateji çok basit. Koin piyasasında yatırım yapıp aylarca hesaplarında hareket yapmayan kullanıcıları uyandırmak.

Çünkü yıl sonu geldi, Bitcoin ‘de her yıl olduğu gibi, diğer para birimlerindede bu hareketleri toplu bir şekilde gerçekleştirmek istemeleridir.

Hiç Dikkat Ettiniz mi ?
Tüm yıl boyunca Yazılı medya, Görsel medya, Sosyal medya, genelde Bitcoin battı bitti gibi  haberler yaptılar bunlara Koin Haber siteleri de dahil. Taki Ripple %40 artış gösterip tüm kullanıcıları Borsa sitelerinin başına toplayana dek.

%40 Artış olduğu gün sitelerin geneli kilitlendi veya Trade işlemleri askıya alındı. Olay burada başlıyor Eğer Exchange siteleri yöneticileri bunu toplu bir şekilde yapmamış olsalardı Ripplenin Önüne geçemezlerdi. Ripple tekrar kendi rekorunu tazelerdi.

Şimdi burada yapılmak isteninlen olay ise çok basit. Herkes teyakkuzda olsun her an her şey olabilir. Çünkü ilk atakta ripple güzel bir ivme yakalamış olsa da belli bir yerde duracaktı.

Gelin Sakince Bir Düşünelim
2017 yılında 3.70 Usd bandını gören Ripple ilk atağında tekrar bunu görebilirmiydi ?

2017 yılında yatırım yapmış ve uzun süredir sitelere giriş sağlamamış kullanıcıların yokluğu sizce de belli olmaz mıydı ?

Balinaların birbiri ile iletişime geçmelerini sağlamış olamazlar mı ? Sonuçta balinalar emin olalım ki birbirleri ile sürekli iletişimde. Hatta site yetkilileri ile bile.

Ama şuanda bu yazıyı okuyorsanız sizde biliyorsunuz ki Ripple her an bir atak yapıp 2017 yılındaki rekorunu bile katlayabilir bir durumda. Çünkü artık Koin Haber siteleri bunu duyurmaya başladı bile.

Arkanıza yaslanın ve olabilecekleri izleyin demiyoruz. Siz siz olun gözünüzü ayrımayın sürekli hazırda durun her an her şey olabilir.

KAYNAK
BITCOIN FACEBOOK GRUP
RIPPLE FACEBOOK GRUP
cryptomining
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
September 30, 2018, 02:58:25 PM

En yüksek seviyeyi gördüğünde boğa piyasasındandık. Ve market toplam değeri 800 milyar dolardan fazlaydı. Bu piyasada rekorunu geçmesi çok zor.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
September 30, 2018, 03:07:14 PM

ripple iyi gün dostu bir altcoin. ralli varsa ortada tıpkı geçen sene sonlarına doğru yaptığı gibi etkisini gösterir. ortada ralli kaybolduğunda çakılır gider. ömür boyu tutulacak bir alt değil bence. ortada ripple rallisi varsa alınıp, karlı yerlerde satılıp parayı çoğaltılacak türden.

99.991.836.919 ripple var ve sirkülasyondaki 40 milyar civarında. 3 dolar civarındaki atağını geçip de 10-20 dolara ulaşamaz. ederi birkaç dolar daha üzerine sıçraması. o esnada kar yaptıysanız ne ala.

vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
September 30, 2018, 03:45:11 PM

Mevcut şartlarda Ripple o değerlere geri gelse Bitcoin'in market değerini zorlardı ki bu çok kolay değil. Hala Bitcoin'in dominance oranı çok yüksek.
criptoturk
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

View Profile WWW
September 30, 2018, 08:13:30 PM

aslına bakılırsa yükselişin olduğu cuma günü birçok yatırımcı karlı satışlar yapmak istedi ben dahil ama bezdirdi beni de platform. satmak isterken ekran kilitlendi kızdım ve satmadım. biraz pişman oldum ama ripple'ın şu aralar dinlenme zamanı. yakın bir zamanda bir doları görür ama eski rekorunu kırması da zor gözüküyor..

H A R A                [  WHITEPAPER   │   LITEPAPER  ]                H A R A  
Empowering billions through data one byte at a time
TWITTER     GITHUB          REDDIT     FACEBOOK     BITCOINTALKLINKEDIN
Expecto
Member
**

Activity: 980
Merit: 12

View Profile
October 05, 2018, 10:14:16 AM

Henüz boğa piyasasının gelmemiş olmasına rağmen Ripple,  rakiplerinim ve yatırımcılarının önemli ölçüde dikkatlerini çeken bir çıkış gerçekleştirdi. Her an her şey olabileceğinden ben bu sene sonuna kadar Ripple'ın rekor tazeleyebileceğine inanıyorum.

landslide
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 251

View Profile
October 05, 2018, 11:46:05 AM

Aynı soru BTC, ETH veya ADA içinde sorulabilir. Birde XRP lerim çoğu sahivinse olan bir proje ile firmalar niye bu kadar ilgileniyor anlayamıyorum. Adam sarmıyor olabilir fakat satmayacak anlamına gelmez.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
October 05, 2018, 12:19:18 PM

Rippleın kendi rekoruna ulaşması için boğa sezonuna girmemiz şart. Market hacmi öncekilerin %20-30u kadarken rekor kırması size mantıklı geliyor mu? İki yükseliş oldu diye rekor falan gelmez piyasalar böyleyken (:

usakli64
Full Member

Activity: 1008
Merit: 152

View Profile WWW
October 05, 2018, 12:52:41 PM

Söylediğiniz şeylere katılmak mümkün değil. En başta borsalar neden sistemlerini kilitlesin, söylediğiniz olay binance'de oldu. poloniex'te veya bittrex'te böyle bir durum yaşanmadı. Binance'te böyle bir durumun yaşanmasını anlarım çünkü işlem adedi çok fazlaydı. Ayrıca borsalar alış-satış işlemleri ile para kazanıyor neden işlemleri bilerek durdursun da para kazanamasın.

Diğer husus:
Büyük paralarda büyük balinalar var evet ama bunların birbiriyle haberdar olması saçmalığı. Mesele haberdar olmak değil mesele hangi kripto olursa olsun ilk bilgiye içerden almaları. Sen dakikalar önce okuduğun bir habere göre alayım mı almayayım mı ne kadarlık alayım diye karar vermeye çalışırken içeriden bilgiye erişen büyük yatırımcılar çoktan pozisyonlarını almış seni bekliyor olacaklar. Sen neden yükselmiyor %40'tan fazla derken adamlar senin eline veriyor olacaklar. Ne zaman ki piyasa eski canlılığına kavuşur dışarıdan daha fazla yatırımcı gelir, fiyatı ne olursa olsun market fiyatından alır o zaman değil %40 %200 bile olabilir.

Son olarak ;
Sadece yazıyı yazdığın için senin özelinde değil bu işe özellikle 2017 de girenler, çok şey bildiklerini zannediyorlar fakat günün sonunda ceplerine baktıklarında paraları azalmış oluyor.  Şunu artık anlayın herhangi bir kriptonun alım talebi düştüğünde büyük yatırımcılar satışa başlarlar. Sende alım iştahının pick yaptığı noktadan sonra alım yaptıysan kaybetmeye mahkumsun. Peki pick yaptığı noktayı nasıl bileceksin. İşte orası gözlem ve tecrübeye dayanıyor.

Bunları nasıl yazabiliyorum :
İsmini vermiyeceğim bir kriptonun %2 sini elimde bulunduruyordum. Millet almaya başladığında ben elimdekileri çıkardım. Dump yaptım sattığımın aynı miktarını yeniden elde ederken yanında kar yaptım. Umarım ne demek istediğimi anlamışşınızdır. Bu iş görünen veya sizin düşündüğünüz kadar ne borsaya ne balinaya ne de her ikisine bağlanamayacak kadar komplike bir iştir.

husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
October 05, 2018, 02:30:45 PM

Şu piyasada ne rekorundan bahsediyorsunuz ki. Ripple bence de boğa sezonunda kendi rekorlarını geliştirebilir ancak şu piyasada rekordan bahsetmek çok saçma  Smiley

sconklin321
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
October 05, 2018, 02:42:12 PM

aq o rekor normalde de olmazdı zaten Cheesy
fomonun kralı yapıldı milleti siktiler ayrıca bu coinin olması gerken rakam 1 dolar

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
October 05, 2018, 03:09:44 PM

ripple rekoru bitcoin gibi anlık. bitcoinde işler yolunda ise ripple gereğini yapıyor. balinalar gibi düşünmeli. paramı katlarım, fiyatı da aşağı yönlü çakabildiğim kadar çakar yine yoluma yaparım. bitcoinde de aynı şekilde. çoğu bankanın test yaptığı ripple belki gözümüzde fazla büyütülmüş olabilir.
fullypak
Legendary
*

Activity: 1456
Merit: 1005

View Profile
October 06, 2018, 09:30:22 AM

Ripple 1 haftada %80 büyüme refleksi göstererek ani çıkışlara müsait olduğunu yatırım sepetinde durması gerektiğini belirtmiş oldu. Beklenmeyen zamanda hızlı fiyat sıçraması şaşırtıcı oldu. Rekor 2020 de gelir.
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
October 06, 2018, 09:37:39 AM

şimdi gene dinlenmede yaknda 2 pump daha yaparlar ve bir  bakmışsın 1 usd ye oturur.

XxX
pancupan1903
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 5

View Profile WWW
October 06, 2018, 12:31:01 PM

ripple ile ilgili devamlı olumlu anlaşma haberleri vs çıkıyor . ama fiyatına yansıması olmadı . bir ara 3 usd yi görmüştü ve akbankla yapılan anlaşmadan ötürü türkiye'de çok popülerdi . ben çabalarını beğeniyorum , şu an piyasa herkes için çok kötü , eğer piyasada genel bir düzelme olursa ripple da öne çıkabilir.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
Tobi777
Full Member

Activity: 406
Merit: 121

View Profile
October 06, 2018, 01:14:21 PM

Piyasa bir çok coin olması gereken fiyatta değil. Ripple da kendi rekorunu kırar kırmasınada o da diğer coinler gibi doğru zamanı bekliyor. Bir yükseliş dalgasıyla ripple kendini gösterecektir.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: