Bitcoin Forum
July 01, 2024, 07:58:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Ethereum ile XRP Arasında ki Savaş Büyüyor  (Read 258 times)
kointicaret.com (OP)
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 0

View Profile
September 30, 2018, 03:33:45 PM

27 Eylül tarihinde Bitcoin’in değeri 6,700 dolara yükselmesine rağmen yaşanan düşüş itibariyle ile birlikte 6,636 dolar seviyesine tekrardan geldi. Diğer yandan XRP’nin %6’lık değer artışı ile birlikte yatırımcılar ciddi kazançlar elde etti.

XRP’nin geçen hafta elde ettiği yatırım ile birlikte toplam yatırım değeri 24,12 milyar dolara yükseldi. Bu yükseliş ile birlikte Ethereum’u geride bırakarak en değerli ikinci coin oldu. Ardından tekrardan üçüncülüğe düşse de rekabet sürüyor. Gerek kullandığı teknoloji gerekse bankalara alternatif bir ödeme yöntemi oluşturması sebebiyle XRP şuanda popülerliğini koruyor.

Son çeyreğe gelindiğinde ise olumlu haberlerin de artması ile birlikte günlük hacimde de bir artış söz konusu. Ethereum değerini arttırmasına rağmen XRP’ye koltuğu kaptırmak üzere.

Son 2 haftada birçok coin değer kazanırken toplam hacimde arttı ve 220 milyar doların üzerine çıktı. Asıl önemli hafta ise önümüzde ki hafta çünkü son çeyreğe girerken değer kazanan kripto paralar bütün yıl piyasada ki en dominant para olabilir. Bu yıl her ne kadar Şubat ayında Bitcoin değer kaybetse de şuanda rekor seviyelere tekrardan gelmiş durumda.

Eğer Bitcoin 6000 dolar seviyesinin altına tekrardan inerse bu sefer sıkıntılar başlayabilir. Aşağıya doğru seyreden her adım çok tehlikeli olmakla birlikte düşüş furyası başlarsa önü gelmeyebilir.

Tersi bir durumda 7000 doların üzerine çıkması ile birlikte eski seviyeler olan 10,000 dolar pek uzak değerler değil.

Pazarda Son Durum Nedir?
Ripple, Ethereum ve Bitcoin Cash en çok değer kazanan coinler arasında. Ethereum’da ki ani artış olumlu olsa da koltuğu korumasına yetmeyebilir. Ethereum’un kısa vadede değer kazanması bekleniyor. Eğer satış baskılarına karşı gelebilirse kısa vadede değer kazanması daha muhtemel.

KAYNAK
BITCOIN FACEBOOK GRUP
RIPPLE FACEBOOK GRUP
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
September 30, 2018, 03:44:18 PM

Ethereum'la Ripple arasında bir savaş olması çok makul değil. İki farklı teknoloji, iki farkı vizyon var ortada. Yarıştıkları tek şey de market değeri. Onu da gerçek anlamda yönlendiren BTC fiyatı. Yani bir şey yapacaklarsa birbirlerini değil Bitcoin'i geçmeyi düşünmeliler. Ripple'dan çok haz etmem ama ekibinin bu çalışmasıyla fiyatı artacak gibi duruyor.
aleya yavuze
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
September 30, 2018, 04:35:49 PM

Bende aslın birbirleriyle açık bir şekilde yarıştıklarını düşünmüyorum en azından asıl amaçalrının birbirilerine hakimiyet kurmak olduğunu kesinlikle düşünmüyorum ikisine de yatırım yapılabilir bence

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
semihbalkanli
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile WWW
September 30, 2018, 08:47:35 PM

Ben şahsen Ripple ı çok ta kripto para olarak görmüyorum. Ancak, şuana kadar yatırımcılarına en garanti kar sağlayan coinlerden biri. Rakabet konusuna gelecek olursak, ethereum ile ripple'ın birbirleriyle kıyaslanabilecek bir özelliğini düşünemiyorum. Ayrıca market değerlerini de bu kadar ciddiye almamak lazım. Benim esas aldığım konu altlarında yatan teknoloji. Uzun vadede teknolojik olarak gerçekleştirilebilir büyük yenilikler yapan her proje zaten hakettiğini alacaktır.

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
September 30, 2018, 09:05:14 PM

Ne olarak görürsek görelim markette alıcısı ve satıcısı olan bir kripto ve marketin gediklisi olan Ripple dönem dönem öne çıkarak markette yükselişi tetikliyor. Sırf bu açıdan da takip etmeye değer.
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
October 01, 2018, 01:50:36 AM

Ethereum Ripple savaşı birazda ethereum fiyatına yansır umuyorum. Zira ethereum 200dolar etrafında gezmekten başka bir halta yaramaz oldu.
alikaya58
Full Member

Activity: 518
Merit: 100

View Profile
October 01, 2018, 02:13:30 AM

Etherumm alır her turlu ama rıpple da peşinden gelıyorr saglam bı sekılde eth nın bu kadar avantajıı bence altında cıkan cıkacak olan coınler felandır yanı
Delimelibeli
Jr. Member
*

Activity: 80
Merit: 1

View Profile
October 01, 2018, 04:48:38 AM

ethereum'un şu an hayatta kalmasının tek sebebi yeni kripto paralar platform olarak kullanıyo yoksa vitalik ile bir halt olmaz.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
October 01, 2018, 10:52:59 AM

ethereum'un şu an hayatta kalmasının tek sebebi yeni kripto paralar platform olarak kullanıyo yoksa vitalik ile bir halt olmaz.

vay amk, adam vitalike bok atıyor, post kasacaz  diye ne yapacağını şaşırmış, adam ethereum yaratıcısı , sen bir halt olmaz diyorsun Grin

onlyyou34
Member
**

Activity: 602

elysian.finance

View Profile
October 01, 2018, 03:52:49 PM

Savaşı nereden çıkartıyorsunuz hiç anlamıyorum. Her iki coin de kendi yollarında ilerliyor.
Ben ikisinde de gelecek görüyorum, önceliğim tabii ki Ethereum ama XRP'yi de es geçmem.

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile WWW
October 01, 2018, 03:55:38 PM

ether ile ripple ı fiyat ve market hacmi açısından sürekli karşılaştırma yapılıyor. ikisinin kulvarı farklı aslında. ripplenın gün geldiğinde 100 dolara ulaşacağını hangimiz düşünüyor ki. peki ethereum onun 1500 dolara ulaşma olasılığı daha yüksek değil mi?

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
October 01, 2018, 03:55:47 PM

Aslında ikisi arasında direk bir savaş olmasa bile ne zaman ripple atak yapıp 2. Sıraya yükselse ethereumdan bir cevap geliyor. Banada enteresan geliyor bu durum.
polat90
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile WWW
October 13, 2018, 12:50:29 AM

Savaş demek bencede yanlış olur sapla samanı ayırmak gerekiyor ama pazar payı konusunda ara sıra kapıştıkları doğrudur.bazen ripple 2. sırayı kapsada hiçbir zaman istikrarlı olarak kalmayı beceremedi hatta çoğu zaman 24 saat bile 2.sırada kalamıyor. Ethereum yerini kaptırmaz gibi
ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
October 13, 2018, 09:23:24 AM

Uzun vadede Ethereum koltuğunu koruyacaktır. Gerçi 2side farklı kulvarlarda. Birbirine rakip değil  Xrp zaman zaman yükselip tekrar  düşüyor. Bitcoin ve ethereum herzaman ilk 2 dir

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
CoinMegaStock
Member
**

Activity: 630

Stock

View Profile
October 13, 2018, 10:05:46 AM

o savaş bitmez xrp 1 usd dolunca zaten onu solalr

Bitcoin
TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
October 13, 2018, 11:57:55 AM

Ethereumun teknolojisiyle ripple teknolojisi arasında çok fark var çok farklılar ve bu savaştan kesinlikle etheruem galip çıkar. Xrp merkezi bir sistem ona yakın aynı kızda merkezsiz bir teknoloji çıktığı zaman ripple ortadan kaybolacaktır

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
urwhatuknow
Sr. Member

Activity: 446
Merit: 250

CAT.EX Exchange

View Profile
October 13, 2018, 12:13:36 PM

Ripple, Ethereumun yanından bile geçme lüksüne sahip değil hiç boşuna savaşmasınlar neyin ne olduğu belli ethereumun ne kadar kullanışlı olduğunu bilmeyenimiz var ise biraz araştırmalı

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
karma580
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
October 13, 2018, 12:20:18 PM

vay amk, adam vitalike bok atıyor, post kasacaz  diye ne yapacağını şaşırmış, adam ethereum yaratıcısı , sen bir halt olmaz diyorsun Grin

yerel forumun hali gerçekten içler acısı..gider birisi 1 sene önce açılmış başlığı günceller diğerleri de yeni sorulmuş gibi cevap verir hepsi de benzer..sürekli fud yaparlar..ethereum a scam derler. şimdi de ağlıyorlar niye merit geldi diye. bunun gibiler yüzünden oldu işte
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
October 13, 2018, 12:37:32 PM

Her ikisi de ayrı dünyaların coini. Birbirlerinin rakibi olamazlar. Eğer bu piyasa bir gün bitecek olursa -ki hiç sanmıyorum - en son piyasadan silinecekler ethereum ve bitcoindir. Ama tek kalan olacaktır , merkeziyetçi olması sebebiyle xrp.
exturudere
Member
**

Activity: 612
Merit: 10

View Profile WWW
October 13, 2018, 12:51:22 PM

ETH ie XRP elma ile armut gibi. Hadi ETH- EOS desen neyse. Teknolojileri tamamen farklı. Hitap ettikleri kitle farklı. Ben iksinin de ilerde daha iyi yerlere gelebileceğine inanıyorum (en azından 1 sene önceki seviyelerine) YTD.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: