Bitcoin Forum
May 06, 2024, 06:57:08 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 [All]
  Print  
Author Topic: İŞ Bank BTC Satışından Dolayı Hesaba Bloke Konulması ?  (Read 1117 times)
apsoli7 (OP)
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
October 02, 2018, 08:48:11 AM

Merhabalar ben bugün iş bank hesabı açtım ve veznedeki kadın bana eğer cyrpto satışı vb gibi kaynağı belirli olmayan yerlerden hesabınıza para gönderildiği takdirde hesabınıza bloke konulacak bilginiz olsun dedi.
Nasıl yani BTC satamazmıyım dedim hayır böyle bir şeye izin veremiyoruz dedi, bu satışları yapanların da hesapları tespit edilip kapatılıyor dedi.

Elimdeki bitcoinleri nasıl nakite çevirebilirim? Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
1715021828
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715021828
Reply with quote  #2

1715021828
Report to moderator
1715021828
Hero Member
*

Ignore
1715021828
Reply with quote  #2

1715021828
Report to moderator
1715021828
Hero Member
*

Ignore
1715021828
Reply with quote  #2

1715021828
Report to moderator
"Your bitcoin is secured in a way that is physically impossible for others to access, no matter for what reason, no matter how good the excuse, no matter a majority of miners, no matter what." -- Greg Maxwell
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715021828
Hero Member
*

Ignore
1715021828
Reply with quote  #2

1715021828
Report to moderator
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
October 02, 2018, 08:49:49 AM

Merhabalar ben bugün iş bank hesabı açtım ve veznedeki kadın bana eğer cyrpto satışı vb gibi kaynağı belirli olmayan yerlerden hesabınıza para gönderildiği takdirde hesabınıza bloke konulacak bilginiz olsun dedi.
Nasıl yani BTC satamazmıyım dedim hayır böyle bir şeye izin veremiyoruz dedi, bu satışları yapanların da hesapları tespit edilip kapatılıyor dedi.

Elimdeki bitcoinleri nasıl nakite çevirebilirim? Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

yav he he
apsoli7 (OP)
Newbie
*

Activity: 12

View Profile
October 02, 2018, 08:55:15 AM

yav he he

BtcTurk'den hesaba para çekmeyi düşünüyordum kadının bu şekilde konuşması fikrimi değiştirdi. Sizin tavsiyeniz nedir?
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 02, 2018, 09:31:27 AM

İsbankasını bilemem ama garanti ve enparaya heray btcturkten nakit giriş cıkışı yapıyorum bir sıkıntı yaşamadım. bu bankaları deneyebilirsiniz.
elturco
Full Member

Activity: 344
Merit: 134

View Profile
October 02, 2018, 10:41:56 AM

iş bankasında böyle bir sorun ne yaşadım ne duydum.... kuveyttürk falan deseniz neyse de işbank ta olmaz öyle şeyler.

kaynağı belirsiz para konusunda banka haklı ama crypto para olarak durumu özelleştireceklerini zannetmem.
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
October 02, 2018, 10:43:11 AM

iş bankasında böyle bir sorun ne yaşadım ne duydum.... kuveyttürk falan deseniz neyse de işbank ta olmaz öyle şeyler.

kaynağı belirsiz para konusunda banka haklı ama crypto para olarak durumu özelleştireceklerini zannetmem.

bir şey olacağı yok milleti boşuna ggermeyin.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
October 02, 2018, 01:05:21 PM

Btctürk ya da diğer borsalardan nakit çektiğiniz zaman kaynağı bellidir. Sonuçta btctürk'ün şirketi göndermiş oluyor. Kaynağı gaaaayet de belli sonuçta.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
emregungor
Full Member

Activity: 475
Merit: 127

View Profile
October 02, 2018, 02:22:06 PM

Elden nakit TL , Dolar olarak nasıl isterseniz bozum yapabilirim. 50binTL+ ise üst rakam olmaksızın iletişime geçebilirsiniz. ANKARA.
teknodunya
Member
**

Activity: 180
Merit: 11

View Profile
October 02, 2018, 06:36:59 PM

Garanti bankası ile yıllardır çalışırım ve 5 yıldır da kripto para üzerine hesabıma para gelir para gider. Ama bende ne bir sorun oldu ne bloke edildi. Bu kadar abartılacak rakamlar geldiğinide zannetmiyorum. Ayda 10 milyon gelmiyorsa sorun yok
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
October 03, 2018, 05:28:12 AM

Senin ne alıp ne satacağına  banka karışmaz  karışamaz.
Senin bu konuyu  açmakta ki amacın çok gizemli bir durum.  Ayrıca yanlış alana açmışsın konuyu
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
October 03, 2018, 06:16:44 AM

Senin ne alıp ne satacağına  banka karışmaz  karışamaz.
Senin bu konuyu  açmakta ki amacın çok gizemli bir durum.  Ayrıca yanlış alana açmışsın konuyu

Bana troll bir konu gibi geldi hocam farklı bankalarla farklı meblağlarda alım satımım oldu paribu koinim btctürk kullanıyorum sürekli. Çevremdede al-sat yapan insanlar var hatta adamlar abartısız çuvalla bankaya gidip geliyor daha bugüne kadar ne kimseden böyle saçma bişey ne duydum nede gördüm. Adam konuyu niye açmış bende anlam vermedim okuyunca.
kafabinbesyuz
Newbie
*

Activity: 8

View Profile
October 03, 2018, 10:02:08 AM

Hiç bir banka veznedarı ya da müşteri hizmetleri yetkilisi banka tarafından yazılı bir açıklama olmadan bu tip bir bilgiyi müşteriyle paylaşamaz/paylaşmaz. Eğer sahte bir post değilse lütfen size bu bilgiyi veren kişiden bu durumla ilgili olarak bir yazı alır mısınız? Biz de bilgilenelim gerekirse önlem alalım.
CoinMegaStock
Member
**

Activity: 630
Merit: 12

Stock

View Profile
October 03, 2018, 02:42:02 PM

akbank la çalışıyorum koineks-btcturk-paribuya para yolladım kaç kere ve gün geldi geride çektim.

Bitcoin
usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
October 04, 2018, 10:45:49 AM

Garanti bankasından epey işlem yaptım herhangi bir sorunla karşılasmadım. eğer böyle bir sorununuz varsa yurtdısından tanıdığınız zatsın size göndersin. Döviz hesabı açtırırsanız ve yurt dışından döviz gelirse devletin en son söyleyeceği şey bu para nereden geldi olur şu günlerde.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
October 05, 2018, 10:01:58 PM

söyle kimin adamısın, kripto piyasasını baltalamaya mı çalışıyorsun, haaaiinn

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
al3pay
Member
**

Activity: 286
Merit: 11

View Profile
October 08, 2018, 12:56:02 PM
Last edit: October 08, 2018, 01:07:05 PM by al3pay

Masak şüpheli işlemler listesi içinde Bitcoin ile ilgili bir madde var. Fakat bu madde tek başına bütün yapılan işlemleri şüpheli kısmına almamaktadır. kumar oynamak veya kumar gelirini aklamak adına yapılan kaynağı belirsiz işlemleri daha çok kapsamaktadır. Kısaca tüm yaşamı boyunca banka üstünden herhangi bi transfer vs yapmayan , normal hayata yaşam standartlarına göre gelir hareketi çok daha yüksek olan gibi gibi işlemler hali hazırda zaten Masağa takılır. son dönemde TR içinde kumar parasının yurt dışına aktarımı için veya kumar gelirinin ülkeye sokulması amacı ile Betting şirketleri yeni yollar kullanmaya başlamıştır şuan en yaygın olanı kişilere borsalar üstünde hesap açtırıp 50k TL civarı işlemler yaptırıp karşılığında %1-2 gibi ücretler ödemesidir.ben garanti üstünden devamlı koineks ve btcturk üstünden işlemler yapmaktayım ve bu güne kadar herhangi bir sorun yaşamadım.

MASAK ŞÜHELİ İŞLEMLER BİLDİRİM REHBERİ (BANKALAR ) SÜRÜM 1.1

SAYFA 22

T-001-3.47 Müşteri hesaplarından bitcoin satan aracı kuruluşlara bitcoin alımına yönelik

para transferi yapılması.
Neozone
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 7

View Profile
October 08, 2018, 02:10:44 PM
Merited by ophyrim (3)

İş Bankası benim bir arkadaşımın yeni başına geldi.
Banka şubesi insiyatifi ile hesabına ve bir miktar parasına el kondu. Dava ve savcılık yok. Bankadan yapılan resmi tek açıklama vardı, şans oyunları vs. (ki öyle bir durum da yok)
Devamındaki süreçte avukatla, ve diğer tecrübe edenlerle vs edindiğimiz bilgileri şöyle özetleyeyim.

1- Bankadan bankaya bu konudaki uygulama esnekliği değişiyor. Bireysel ilişkiniz olan bir şubeden, böyle bir işlem görme şansınız oldukça düşük.
2- İş, Halk, Ziraat bu konularda çok daha katı. Hatta kraldan çok kralcı.
3- Yeni açılmış bir hesap ile 10 yıldır işleyen bir hesabın takibe takılması ihtimali farklı. Yeni hesaplar algoritmaya daha kolay takılıyor
4- Küçük küçük birçok para hareketi olması, sanılanın aksine daha kolay tespit ediliyor. Topluca büyük rakamlarla transfer yapmak daha az dikkat çekici.
5- Devletin esas hedefi, kayıtdışılığı engellemek ve kaçak şans oyunları paralarının izini sürmek. Ama siz (benim gibi) başka açıklanabilir nedenlerle yaptığınız transferlerle ilgili savunma yapacak bir mecra bile bulamıyorsunuz. Yani banka parayı alıp, hesabınızı kapatıyor, o kadar...
6- Size para gönderen ya da sizin para gönderdiğiniz kişiler daha önceden bir banka listesine alınmışsa, siz de algoritmaya otomatik takılıyorsunuz
7- Aynı gün TR'de farklı şehirlerden size giriş ya da çıkış oluyorsa, bu da sistemi uyarıyor
8- Son 1 yılın ortalamasına göre son 1 hafta ya da günde yaptığınız para trafiği de sistemi uyarıyor
9- Hesabınızda otomatik fatura ödeme talimatı, kira ödemesi, maaş gelişi vs gibi düzenli bir hacim varsa, sistemin alarma geçme ihtimali düşüyor
10- Tüm bu sinyallerle otomatik olarak geçici bloke edilen hesap, aynı gün içinde Ankara merkezden manuel olarak direk kapatılıyor, hesap dökümü dahi alamıyorsunuz. IBAN direk yokoluyor sizin erişiminizden

Yani arkadaşlar, bu işin şakası yok. Devletin ciddi bir mekanizması var bu süreci yöneten. Hatta OHAL kalkması ile birlikte daha gevşeyeceği düşünülürken, daha da sıkı şekilde para hareketleri izleniyor. Bu benim kendi param, kimse bana birşey yapamaz demeyin. Karşınızda muhattab olmuyor zira ve internete bakın aylarca yıllarca hiçbir haber çıkmadan bekleyenler var.

BTCTURK'e gelen giden paraların sorun olacağını sanmıyorum. Ama localbitcoins üzerinden veya başka türlü sürekli banka hesabına para giriş çıkışı olan arkadaşlar dikkatli olmalı. En garantisi, gidin önden şubenizle konuşun. Bu süreçte şunu da gördük, her şubenin konuya yaklaşımı ve esnekliği de farklı... Yani işin aslı olayda keyfiyet ağır basıyor
CoinMegaStock
Member
**

Activity: 630

Stock

View Profile
October 08, 2018, 02:13:32 PM

kısaca biz takılmayız demek Cheesy

Bitcoin
m3hm3t
Member
**

Activity: 133
Merit: 15

~ Fortuna Favet Fortibus ~

View Profile
October 10, 2018, 11:01:37 AM

Ben de 1.5 senedir İş Bankasıyla çalışıyorum,BtcTürk,Koinim,Paribu'dan para gelmekte ama şimdiye kadar herhangi bir uyarı almadım.Belki de meblağı yüksek hesaplar için geçerli olabilir çünkü zamanında Poker-Chip satışı işim vardı o zamanlar hesabıma yüklü paralar geliyordu ve İş bankası tarafından aranmıştım,bilgi amaçlı ne iş yaptığımı ve bu paraların vergilendirmesi oluyor mu diye sormuşlardı.Ben de tasarımcıyım,site sahipleri ödemelerini çalıştığım şirket üzerinden bana yapıyorlar demiştim ve herhangi bir bloke konulmamıştı. Kadın,peki anladım kusura bakmayın yalnızca bilgi amaçlı arıyorum deyip kapatmıştı. Büyük meblağlar olmadığı sürece bir şey olacağını sanmıyorum.
Crytocoin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 281

View Profile
October 10, 2018, 05:29:58 PM

Öyle bir şey yapmaya hakları olmaması gerekiyor. Sonuçda yasaklanmamış bir durum  . QNB de bir sıkıntı çıkmamıştı .
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 12, 2018, 10:08:11 PM

Banka şubesi insiyatifi ile hesabına ve bir miktar parasına el kondu. Dava ve savcılık yok. Bankadan yapılan resmi tek açıklama vardı, şans oyunları vs. (ki öyle bir durum da yok)
Devamındaki süreçte avukatla, ve diğer tecrübe edenlerle vs edindiğimiz bilgileri şöyle özetleyeyim.

1- Bankadan bankaya bu konudaki uygulama esnekliği değişiyor. Bireysel ilişkiniz olan bir şubeden, böyle bir işlem görme şansınız oldukça düşük.
3- Yeni açılmış bir hesap ile 10 yıldır işleyen bir hesabın takibe takılması ihtimali farklı. Yeni hesaplar algoritmaya daha kolay takılıyor
4- Küçük küçük birçok para hareketi olması, sanılanın aksine daha kolay tespit ediliyor. Topluca büyük rakamlarla transfer yapmak daha az dikkat çekici.
5- Devletin esas hedefi, kayıtdışılığı engellemek ve kaçak şans oyunları paralarının izini sürmek. Ama siz (benim gibi) başka açıklanabilir nedenlerle yaptığınız transferlerle ilgili savunma yapacak bir mecra bile bulamıyorsunuz. Yani banka parayı alıp, hesabınızı kapatıyor, o kadar...
6- Size para gönderen ya da sizin para gönderdiğiniz kişiler daha önceden bir banka listesine alınmışsa, siz de algoritmaya otomatik takılıyorsunuz
7- Aynı gün TR'de farklı şehirlerden size giriş ya da çıkış oluyorsa, bu da sistemi uyarıyor
8- Son 1 yılın ortalamasına göre son 1 hafta ya da günde yaptığınız para trafiği de sistemi uyarıyor
9- Hesabınızda otomatik fatura ödeme talimatı, kira ödemesi, maaş gelişi vs gibi düzenli bir hacim varsa, sistemin alarma geçme ihtimali düşüyor
10- Tüm bu sinyallerle otomatik olarak geçici bloke edilen hesap, aynı gün içinde Ankara merkezden manuel olarak direk kapatılıyor, hesap dökümü dahi alamıyorsunuz. IBAN direk yokoluyor sizin erişiminizden

Yani arkadaşlar, bu işin şakası yok. Devletin ciddi bir mekanizması var bu süreci yöneten. Hatta OHAL kalkması ile birlikte daha gevşeyeceği düşünülürken, daha da sıkı şekilde para hareketleri izleniyor. Bu benim kendi param, kimse bana birşey yapamaz demeyin. Karşınızda muhattab olmuyor zira ve internete bakın aylarca yıllarca hiçbir haber çıkmadan bekleyenler var.

BTCTURK'e gelen giden paraların sorun olacağını sanmıyorum. Ama localbitcoins üzerinden veya başka türlü sürekli banka hesabına para giriş çıkışı olan arkadaşlar dikkatli olmalı. En garantisi, gidin önden şubenizle konuşun. Bu süreçte şunu da gördük, her şubenin konuya yaklaşımı ve esnekliği de farklı... Yani işin aslı olayda keyfiyet ağır basıyor
Bilgi paylaşımına güzel bir örnek...
Ayrıca olayı bir de konsensus çerçevesinde değerlendirmek lazım, bir süredir iktidarın takıntısı haline gelmiş olan İş Bankası'ndan şubelere esnek davranmamak ve müşteri kaybetmek pahasına açık vermemek talimatı gitmiş de olabilir. (Bir şey bildiğimden yazmıyorum, sesli düşünme sadece)

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
akiko6823
Member
**

Activity: 602

View Profile WWW
October 13, 2018, 04:32:39 PM

son zamanlarda bu tür tartışlamalar baya arttı. biri de çıkıp aslını anlatsa da bizlerde rahat etsek
PHI1618
Legendary
*

View Profile
October 13, 2018, 07:52:13 PM

4 ilginçmiş. Bu şekilde bi düşünce kimsede yoktur sanırım.
5 mantıksız geldi. Banka hesabını kapattım el koydum diyemez. Öyle bi yetkisi yok. Hesaba el koymayı devlet kurumları yapar ancak. Burda bi gariplik var.
9 da ilginç geldi. Nasıl oluyor ihtimali düşürüyor acaba. "Kendi halinde halim selim bi adam" diye düşünüyorlar demek ki Cheesy

Thelastgoal
Jr. Member
*

Activity: 137
Merit: 1

View Profile
October 17, 2018, 10:32:47 PM

bence ilk dönemler bankalar epey önyargılıydı, ama yavaş yavaş alışmaya başladılar btc coin satışlarına borsalara yatırma çekmelere çok hassas davranmıyorlar gibi geliyor bana artık.
KUTUB
Jr. Member
*

Activity: 161

View Profile
October 24, 2018, 08:40:43 AM

Enpara da koinime para gönderen bir müşterisinin hesabını kapatmıştı, ben de enpara müşterisiyim müşteri hizmetlerini arayıp sormuştum, evet bu işlem yasadışı hesabınız kapatılır demişti müş. temsilcisi bayan bana.Enparadan hiç bir borsaya para göndermediğim için başıma bir olay gelmedi fakat, müşteriden müşteriye değiştiğini düşünüyorum ben de.
Btcturk sadece Akbank ile çalışıyor ve herhangi bir sorun çıkarmıyor Akbank şimdilik, çünkü onlar da blockhain teknolojisine sıcak bakıyorlar.
Mümkün mertebe bankalardan işlem yapmayın arkadaşlar, elden yapın imkanınız varsa, zaten bu işin doğasına uygun olanı da o...
bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
October 28, 2018, 02:09:26 PM
Merited by onurgozupek (2)

Bu işi yakından takip eden hatta işin içinde olan birisi olarak hesapların banlanması için gerekli koşulları bir bir yazayım. Hesabınız şu haller dahilinde incelemeye takılabilir ya da doğrudan kapatılabilir.

1. Hesap yaşı (Eğer yeni açılmış bir hesap ise ya da 1 yıldan uzun süre işlem görmemişken son günlerde yoğun işlem görmeye başlamış ise)
2. Kısa süre içerisinde birden fazla küçük meblalarda ve farklı illerden kaynağı belirsiz transferler söz konusu ise ya da Hesap hareketleriniz bir anda dikkat çekici şekilde artmış ise.
3. İş Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası gibi devletin yoğun kontrolü altında olan bir bankada ise.
4. Daha önce yasa dışı bahis, kumar sisteminde takipe alınmış bir hesaptan para transferi yapılmış ya da o hesaba para transferi yapılmış ise.
5. Hiç bir mevduat geçmişi olmadan doğrudan sağdan soldan transferler yapılıyor ise (Yani hiç mevduat beklemesi olmadan gelen anında hesaptan çıkıyor ise)
6. Daha önce maaş hesabı olarak kullanılmamış bir şahıs hesabı ise.
7. Belgelenebilir bir maaş geliriniz ya da ticari bir faaliyette bulunduğunuzu gösterir bir kaydınız yok ise.
8. Özellikle kırsal alanlarda yaşayan bir dar gelirli ya da öğrenci iseniz.
9. Hesabınızın online işlemler modülüne farklı illerden giriş yapılıyor ise.
10. Diğer banka hesaplarınızdan en az biri bu tür faaliyetlerden dolayı teknik takibe alınmış ise.

Bu yukarıda saydığım nedenlerden bir ya da bir kaçı ile karşı karşıyaysanız hesabınızın banka tarafından koşulsuz kapatılma durumu söz konusu, bankalar artık bu tür hesapların denetimi raporlanması gibi işlerle uğraşmamak için direk mudiyi kaybetme seçeneğini kullanıyor, bununla uğraşmak yerine doğrudan hesaplarını kapatmak daha mantıklı geliyor hesabı.

Hangi şartlarda bu gibi bir durumda karşılaşmazsınız?

1. Hesabınız 5 yıldan daha uzun süredir açık ve aktif olarak kullanılıyor ise.
2. Daha önce bir maaş hesabı olarak kullanılmış ise ya da hala kullanılıyor ise.
3. Hali hazırda bu hesaba bağlı bir kredi kartı vs alınmış ve aktif olarak kullanılıyor ise.
4. Online işlemler modülüne şüpheli hiç bir erişim olmuyor ise (Sadece size ait bir telefondan ya da sabit IP adresinizden ya da sürekli aynı ilden erişiliyor ise)
5. Hali hazırda birikim, mevduat hesaplarınız var ve uzun zamandır bu amaçla kullanılıyor ise.
6. Otomatik ödeme talimatı verilmiş fatura ödeme vs talimatlar var ise. (Bu talimatların uzun süre önce verilmiş olması şartı ile tabi)
7. Hali hazırda bir bireysel kredi hesabının ödemesi bu hesap üzerinden yapılıyor ise.
8. Daha önce herhangi bir banka tarafından teknik takibe alınmamışsanız.

Bu şartları sağlıyorsanız bankanın hesabınızı kapatmak gibi bir lüksü yok ancak bu vergi mevzuatları nedeniyle takip edilmeyeceğiniz anlamına gelmez, yani hesabınıza kaynağı belirli olsa da yüksek meblalarda para girişi oluyorsa hesabınız kapatılmaz ama bir gün kapınıza vergi memurlarının dayanmayacağı anlamına gelmiyor.

Şahsi önerim : Hesabınıza sürekli olarak dışarıdan bitcoin satışı nedeniyle para girişi çıkışı oluyorsa hesabınızda mümkün olduğunca çok yatırım işlemleri de yapın örneğin döviz alın satın, vadeli mevduat hesabınız olsun düzenli olarak faiz geliri işlesin stopaj kesintisi olsun, döviz alış satışları yaparak yine stopaj kesintisi sayısını arttırın işlemler ne kadar fazla olursa hesabın takibi o kadar karmaşıklaşır. Sadece bitcoin alıp bitcoin satışı için kullanıyorsanız eninde sonunda vergisini ödemek zorunda kalabilirsiniz (Şu anda bitcoin alım satım işlemlerinden elde edilen gelirin tam olarak nasıl vergilendirileceği belli değil ancak devlet isterse bir şekilde onu vergilendirir)
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
October 29, 2018, 08:17:15 AM

İş Bankası hesabımı aktif olarak kripto para işlemlerim için kullanıyorum fakat yaptığım bu işlemler genellikle borsa aracılığı ile değil, şahıslar aracılığı ile oluyor bu sebeple bugüne kadar herhangi bir problem yaşamadım. Bir diğer yandan bu tarz işlemleri yaparken karşı tarafın açıklama kısmına bir şey yazmaması, miktarın cüzi seviyelerde olması gibi çeşitli ufak detaylara da dikkat ediyorum. Tüm bunların yanında aynı hafta içerisinde aynı kişiler ile işlem yapmamak, sürekli olarak aynı hesaba ödeme almamak gibi faktörlere de dikkat etmekte fayda olduğunu düşünüyorum. Tabii ki tüm detayları burada ifşa ederek bankaların bu duruma uyanmasını da sağlayamam fakat bizi buna mecbur ediyorlar. Smiley
Kuz3y
Jr. Member
*

Activity: 237
Merit: 3

View Profile WWW
October 29, 2018, 07:31:26 PM

http://www.masak.gov.tr/userfiles/file/rehber1_1/MSK-RHB-%C5%9E%C4%B0B-001-1_1.pdf

23. sayfayı okursanız

"Müşteri hesaplarından bitcoin satan aracı kuruluşlara bitcoin alımına yönelik para transferi yapılması." şüpheli işlem sınıfına giriyor ve hesaplarınıza bloke konulabiliyor. Ancak burda alıma yönelik para transferi şüpheli görülüyor. Satıştan gelen paraya ilişkin bir hüküm yok.

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
bacio2
Newbie
*

Activity: 44

View Profile
October 30, 2018, 06:41:54 AM

http://www.masak.gov.tr/userfiles/file/rehber1_1/MSK-RHB-%C5%9E%C4%B0B-001-1_1.pdf

23. sayfayı okursanız

"Müşteri hesaplarından bitcoin satan aracı kuruluşlara bitcoin alımına yönelik para transferi yapılması." şüpheli işlem sınıfına giriyor ve hesaplarınıza bloke konulabiliyor. Ancak burda alıma yönelik para transferi şüpheli görülüyor. Satıştan gelen paraya ilişkin bir hüküm yok.

Yaklaşık 1 buçuk senedir aktif olan bir durum. Yeni değil yani.
bacio2
Newbie
*

Activity: 44

View Profile
October 30, 2018, 06:53:19 AM

Ön yargılı olmak istemiyorum ama troll kokuyor. 2017 nisan ayından bu yana tüm crypto işlemlerim için 12 yıllık iş bankası hesabımı kullandım hep. Yaklaşık 1 yıldır türk borsalarına hiç gönderim yapmadım ama düzensiz aralıklarla sürekli çekim yapmaktayım. Ne şubeye gidince herhangi bir veznedarın bu tarz bir tepkisiyle karşılaştım, ne arandım ne de hesabıma bloke vs tarzı bişey kondu.
tezcatcatl
Sr. Member

Activity: 421
Merit: 263

View Profile
October 30, 2018, 05:39:23 PM

Isbankasi banada hic sorun cikarmadi.
Fakat garantide hesap acmistim, biraz kullandim gecen aylarda, hic sorun yokken gecen telefon geldi. Hesabiniza bloke koyuldu, gelip hesabi kapatmak icin talimat vermeni, gerek dendi. Gelemezseniz emaille de verebilirsiniz dediler.
Vermiyorum. Grin
elektronikposta
Member
**

Activity: 177
Merit: 10

View Profile
October 30, 2018, 05:41:56 PM

devlet ve devlet kurumları arada bir kaç kurban seçmeyi sever ve o kurbanları bi güzel ne varsa soyar sonrada yıllarca başkasına bakmaz bu devletimizin klasik hareketdiri

yıllar önce gittigidiyor paypal vsvs
Lifekeeper
Member
**

Activity: 360
Merit: 24

View Profile
October 30, 2018, 07:12:13 PM

Fakat garantide hesap acmistim, biraz kullandim gecen aylarda, hic sorun yokken gecen telefon geldi. Hesabiniza bloke koyuldu, gelip hesabi kapatmak icin talimat vermeni, gerek dendi. Gelemezseniz emaille de verebilirsiniz dediler.
Vermiyorum. Grin

Benimde 8-10 ay once enparadan Krakene yaptigim SWIFT islemlerinden oturu gecen ay hesabima bloke kondu, ayni sekilde gelip hesabinizi kapatin dendi bende kapatmiyorum Smiley yarin oburgun BTC legalize olursa TR de haybeye hesabi kapamis olmayalim Smiley

PHI1618
Legendary
*

View Profile
October 30, 2018, 07:24:58 PM

Bu işi yakından takip eden hatta işin içinde olan birisi olarak hesapların banlanması için gerekli koşulları bir bir yazayım. Hesabınız şu haller dahilinde incelemeye takılabilir ya da doğrudan kapatılabilir.

1. Hesap yaşı (Eğer yeni açılmış bir hesap ise ya da 1 yıldan uzun süre işlem görmemişken son günlerde yoğun işlem görmeye başlamış ise)
2. Kısa süre içerisinde birden fazla küçük meblalarda ve farklı illerden kaynağı belirsiz transferler söz konusu ise ya da Hesap hareketleriniz bir anda dikkat çekici şekilde artmış ise.
3. İş Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası gibi devletin yoğun kontrolü altında olan bir bankada ise.
4. Daha önce yasa dışı bahis, kumar sisteminde takipe alınmış bir hesaptan para transferi yapılmış ya da o hesaba para transferi yapılmış ise.
5. Hiç bir mevduat geçmişi olmadan doğrudan sağdan soldan transferler yapılıyor ise (Yani hiç mevduat beklemesi olmadan gelen anında hesaptan çıkıyor ise)
6. Daha önce maaş hesabı olarak kullanılmamış bir şahıs hesabı ise.
7. Belgelenebilir bir maaş geliriniz ya da ticari bir faaliyette bulunduğunuzu gösterir bir kaydınız yok ise.
8. Özellikle kırsal alanlarda yaşayan bir dar gelirli ya da öğrenci iseniz.
9. Hesabınızın online işlemler modülüne farklı illerden giriş yapılıyor ise.
10. Diğer banka hesaplarınızdan en az biri bu tür faaliyetlerden dolayı teknik takibe alınmış ise.

Bu yukarıda saydığım nedenlerden bir ya da bir kaçı ile karşı karşıyaysanız hesabınızın banka tarafından koşulsuz kapatılma durumu söz konusu, bankalar artık bu tür hesapların denetimi raporlanması gibi işlerle uğraşmamak için direk mudiyi kaybetme seçeneğini kullanıyor, bununla uğraşmak yerine doğrudan hesaplarını kapatmak daha mantıklı geliyor hesabı.

Hangi şartlarda bu gibi bir durumda karşılaşmazsınız?

1. Hesabınız 5 yıldan daha uzun süredir açık ve aktif olarak kullanılıyor ise.
2. Daha önce bir maaş hesabı olarak kullanılmış ise ya da hala kullanılıyor ise.
3. Hali hazırda bu hesaba bağlı bir kredi kartı vs alınmış ve aktif olarak kullanılıyor ise.
4. Online işlemler modülüne şüpheli hiç bir erişim olmuyor ise (Sadece size ait bir telefondan ya da sabit IP adresinizden ya da sürekli aynı ilden erişiliyor ise)
5. Hali hazırda birikim, mevduat hesaplarınız var ve uzun zamandır bu amaçla kullanılıyor ise.
6. Otomatik ödeme talimatı verilmiş fatura ödeme vs talimatlar var ise. (Bu talimatların uzun süre önce verilmiş olması şartı ile tabi)
7. Hali hazırda bir bireysel kredi hesabının ödemesi bu hesap üzerinden yapılıyor ise.
8. Daha önce herhangi bir banka tarafından teknik takibe alınmamışsanız.

Bu şartları sağlıyorsanız bankanın hesabınızı kapatmak gibi bir lüksü yok ancak bu vergi mevzuatları nedeniyle takip edilmeyeceğiniz anlamına gelmez, yani hesabınıza kaynağı belirli olsa da yüksek meblalarda para girişi oluyorsa hesabınız kapatılmaz ama bir gün kapınıza vergi memurlarının dayanmayacağı anlamına gelmiyor.

Şahsi önerim : Hesabınıza sürekli olarak dışarıdan bitcoin satışı nedeniyle para girişi çıkışı oluyorsa hesabınızda mümkün olduğunca çok yatırım işlemleri de yapın örneğin döviz alın satın, vadeli mevduat hesabınız olsun düzenli olarak faiz geliri işlesin stopaj kesintisi olsun, döviz alış satışları yaparak yine stopaj kesintisi sayısını arttırın işlemler ne kadar fazla olursa hesabın takibi o kadar karmaşıklaşır. Sadece bitcoin alıp bitcoin satışı için kullanıyorsanız eninde sonunda vergisini ödemek zorunda kalabilirsiniz (Şu anda bitcoin alım satım işlemlerinden elde edilen gelirin tam olarak nasıl vergilendirileceği belli değil ancak devlet isterse bir şekilde onu vergilendirir)
Bu detaylı bilgi mesajı için teşekkürler. Dikkate alınması gereken hususlar var.

coinito
Member
**

Activity: 203
Merit: 16

View Profile
October 31, 2018, 10:15:40 AM

Vermiyorum. Grin

Benimde 8-10 ay once enparadan Krakene yaptigim SWIFT islemlerinden oturu gecen ay hesabima bloke kondu, ayni sekilde gelip hesabinizi kapatin dendi bende kapatmiyorum Smiley yarin oburgun BTC legalize olursa TR de haybeye hesabi kapamis olmayalim Smiley

Yok artık ya. Bu bankalar da tadını kaçırdı artık. Akbank tüm borsalara izi veriyor, tüm bu borsaların mevduatlarını topluyor mis gibi. Diğer bankalara noluyosa? Şerefsizler.
sinanay
Jr. Member
*

Activity: 146

View Profile
November 01, 2018, 07:25:05 PM

vay serefsizler var kaynak olarak ne gösterdiler ne yani switft yapamazsınmı dedi hangi kanuni dayanağa göre iptal edildi öğrenebildiniz mi
Lifekeeper
Member
**

View Profile
November 01, 2018, 08:01:32 PM

Sirket politikasina aykiri islem yapmak diye gecistiriyorlar. Daha once telefonda bir enpara yetkilisiyle konustugumda (5-6 ay once) oda BTC islemlerinin "illegal" oldugunu ve BTC ile alakali islemlar yaptigim tespit edilirse hesabima bloke konabilecegini soylemisti, hatta telefonda baya tartismistik daha sonra ustuyle gorusmek istedim, ustu beni ertesi gun aradi, ilk gorustugum arkadasin yanlis bilgi verdigini soyledi, "illegal" bir durum olmadigini ANCAK Crypto para islemlerinin mevzuatinin acik olmadigini (ne legal nede illegal) dolayisiyla "supheli islem" olarak gectigini ve bankalarin bu durumlarda kendi politikalari geregi bu tip islemlere aracilik edip etmemek yonunde kendi kararlarini verdiklerini anlatmisti. Enpara olarakda Crypto para isine sicak bakmadiklarini ve bu yonde islem tespitinde sirket politikasi geregi hesabin kapatilabilecegini soylemisti. Gecen ay hesabimin bloke edilis sebebide kisacasi bu.

Swift islemini neden yaptigimi sordular email yoluyla, bende yazdim cryptopara borsasinda islem yapmak icin gonderdim yurtdisina USD diye, 4-5 maddelik bir kagitti. Bunun uzerine hesabimi blokelediler. Aciklamada yukaridaki gibi ozetle.

ardaclown
Jr. Member
*

Activity: 48

17 y/o coder

View Profile WWW
November 01, 2018, 09:08:27 PM

Sirket politikasina aykiri islem yapmak diye gecistiriyorlar. Daha once telefonda bir enpara yetkilisiyle konustugumda (5-6 ay once) oda BTC islemlerinin "illegal" oldugunu ve BTC ile alakali islemlar yaptigim tespit edilirse hesabima bloke konabilecegini soylemisti, hatta telefonda baya tartismistik daha sonra ustuyle gorusmek istedim, ustu beni ertesi gun aradi, ilk gorustugum arkadasin yanlis bilgi verdigini soyledi, "illegal" bir durum olmadigini ANCAK Crypto para islemlerinin mevzuatinin acik olmadigini (ne legal nede illegal) dolayisiyla "supheli islem" olarak gectigini ve bankalarin bu durumlarda kendi politikalari geregi bu tip islemlere aracilik edip etmemek yonunde kendi kararlarini verdiklerini anlatmisti. Enpara olarakda Crypto para isine sicak bakmadiklarini ve bu yonde islem tespitinde sirket politikasi geregi hesabin kapatilabilecegini soylemisti. Gecen ay hesabimin bloke edilis sebebide kisacasi bu.

Swift islemini neden yaptigimi sordular email yoluyla, bende yazdim cryptopara borsasinda islem yapmak icin gonderdim yurtdisina USD diye, 4-5 maddelik bir kagitti. Bunun uzerine hesabimi blokelediler. Aciklamada yukaridaki gibi ozetle.
Bence düşündüğünüz zaman bankalar için BTC legal olduğunu düşünürseniz veya illegal olduğunu düşünürseniz bankalar için tonlarca işten başka bir şey değil. Bu yüzden izin vermeyip işten kaçıyorlar gibi duruyor. Akbank kripto paraları destekleyen bir banka hatta bir ara Ripple'a yatırım yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Bu yüzden Akbank ile bence bir sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum. Akbank'ı deneyebilirsiniz yani.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■       SKYNET.co       ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Lifekeeper
Member
**

View Profile
November 01, 2018, 10:15:48 PM

Bence düşündüğünüz zaman bankalar için BTC legal olduğunu düşünürseniz veya illegal olduğunu düşünürseniz bankalar için tonlarca işten başka bir şey değil. Bu yüzden izin vermeyip işten kaçıyorlar gibi duruyor. Akbank kripto paraları destekleyen bir banka hatta bir ara Ripple'a yatırım yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Bu yüzden Akbank ile bence bir sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum. Akbank'ı deneyebilirsiniz yani.

Tavsiyeniz icin cok tesekkurler. Suanda zaten Turkiyede yerlesik bankalarin %90 inda hesabim var ve evet Akbank Rippleye yatirim yapmayi birakin Ripplenin kurucularindan biri o yuzden zaten suanda Cryptoparalara belkide tek destek veren banka Akbank. Akbank Crypto paralara karsi bakisini degistirdigi gun Turkiyede Crypto borsasi kalmaz Cheesy

tezcatcatl
Sr. Member

View Profile
November 01, 2018, 10:45:36 PM

Tavsiyeniz icin cok tesekkurler. Suanda zaten Turkiyede yerlesik bankalarin %90 inda hesabim var ve evet Akbank Rippleye yatirim yapmayi birakin Ripplenin kurucularindan biri o yuzden zaten suanda Cryptoparalara belkide tek destek veren banka Akbank. Akbank Crypto paralara karsi bakisini degistirdigi gun Turkiyede Crypto borsasi kalmaz Cheesy

Akbank benim hesabim bloke edip kapattirdi yalniz. Sebep olarak da Akbank sirket politikasi olarak cryptoya bulaşmak istemiyor dedi şube. Bütün crypto borsalarının  banka hesapları sizde diyince de onlar şirket adı ve aktivitesi olarak btcden falan bahsetmiyordur, yazılım teknoloji vb şeklinde görünüyorlardir dediler.. Acıdı biraz ama yapacak birşey yok..
Lifekeeper
Member
**

View Profile
November 01, 2018, 11:10:50 PM

Akbank benim hesabim bloke edip kapattirdi yalniz. Sebep olarak da Akbank sirket politikasi olarak cryptoya bulaşmak istemiyor dedi şube. Bütün crypto borsalarının  banka hesapları sizde diyince de onlar şirket adı ve aktivitesi olarak btcden falan bahsetmiyordur, yazılım teknoloji vb şeklinde görünüyorlardir dediler.. Acıdı biraz ama yapacak birşey yok..

Akbankin hesabinizi kapatma sebebi yurtdisi SWIFT islemimi yoksa localbitcoins araciligiyla bireylerden TL alip yollama islemimi? Tam olarak hangi islem uzerine hesabinizi kapattilar?

tezcatcatl
Sr. Member

View Profile
November 02, 2018, 01:05:52 PM

Local bitcoins ile akbank üzerinden isim olmadı.
Sebep olarak bitcoin borsalarına para yollayıp almamın tespit edilmesi. Sadece bu söylendi. Hangi işlem olduğuna dair birşey söylemediler.
BtcAnkara
Member
**

Activity: 309
Merit: 15

View Profile
November 02, 2018, 01:50:18 PM

Sebep olarak bitcoin borsalarına para yollayıp almamın tespit edilmesi. Sadece bu söylendi. Hangi işlem olduğuna dair birşey söylemediler.
Hocam hayatımda gördüğüm en saçma sebep, size denk gelmiş. Tüm borsalar Akbank'la çalışıyo, bu yüzden çoğu kullanıcı da Akbank'la çalışıyo. Bu borsalara havale ile hergün özellikle hafta sonları bi sürü para transferi oluyo AKbank üzerinden. Kripto ile işi olmayan bankaya gel.
mstkmstk
Full Member

Activity: 333
Merit: 101

View Profile
November 02, 2018, 02:39:29 PM

@tezcatcatl

sudan sebep dedikleri bu olsa gerek. hocam en iyisi localbitcoins te kullanıyorsan yurtdışı döviz hesabı açıp localdeki kişiden yurtdışı döviz hesabına havalesini istemek sonra türk bankalarına parayı göndermek.kendi isminden parada geldiği için birde yurda döviz soktuğun için hiçbir sıkıntı olmaz.
Lifekeeper
Member
**

View Profile
November 02, 2018, 09:43:32 PM
Last edit: November 02, 2018, 09:58:07 PM by Lifekeeper
Merited by gospodin (1)

Anliyorum, o zaman %99.99 Yurtdisi borsalarina yaptiginiz SWIFT ile alakalidir cunku Akbankla bende cok SWIFT yapiyordum kraken ve Bitstampe 1 sene once, taaaaaki bir araci banka Akbanki uyandirana kadar Cheesy Araci banka Akbanka islemin mahiyetini sormus, Akbankta bana sordu, Bende dedim BTC exchange yolladim diye, onlarda Akbank sirket politikasi geregi bu tur islemlerinize aracilik etmeyecektir , lutfen tekrar denemeyiniz demislerdi. Bende birdahada denemedim onlarda kapatmadi hesabi. Yurtici ile alakali olacagini hic dusunmuyorum cunku nerdeyse Turkiyedeki borsalarin %95 inin official Bankasi Akbank Cheesy

Ayni uyarilari  Yapikredi , Fibabanka, Burganbank , Denizbank , HSBC (oyleki HSBC de daha hesap acmaya gittigimde ilk once bunu sordular !!!! BTC ile ilgili SWIFT yapacakmisiniz dediler, evet diyince Hesap ACMADILAR :DDD kovdular resmen bankadan Smiley))) kendimi kanun kacagiymis gibi hissemistim Smiley) de de almistim ve hepsi birdaha bu SWIFT  islemlerini onlarin araciligiyla yapamayacagimi sert bir dille iletmislerdi. Bende bu uyariya uymustum onlarda hesaplarimi kapatmamislardi. Islemlerim yuklu denebilecek miktarlardaydi belkide o yuzden radarlarina takilmistim bilemiyorum.

Bu bankalarin hepsinden Yurtici borsalara para yollayip cekmisligim vardir hic sorun yasamadim, sorunu sadece SWIFT islemlerinde yasattilar yani sadece Yurtdisi borsalara USD yollayip alma sozkonusu oldugunda yasadim. Yurticinde sifir sorun.

Konunun Temeli USD de bitiyor cunku USD yolladiginiz zaman isterseniz Turkiyedeki 2 banka arasinda USD yollayin o USD once Amerikan bankasina gidiyor (Genellikle BankofAmerica) ondan sonra alici bankaya gidiyor. Dolayisiyla BTC de Amerikada tam regule olmadigi icin BTC Exchangelere USD transferi araci bankalarca tespit edildiginde reject ediliyor yollayan bankayada firca kayiliyor Smiley o bankada bize firca kayiyor Tongue Konunun ozu bu Smiley EUR da sorun yasanmaz cunku Avrupa birliginde BTC ye karsi bir uygulama yok ve yollanan EUR lar Amerikaya ne giriyor ne cikiyor o yuzden sikinti sadece USD para biriminden ve Amerikanin BTC ye olan yaklasimindan kaynaklaniyor.

tezcatcatl
Sr. Member

View Profile
November 03, 2018, 11:46:16 AM

Yok arkadaslar, hicbir sekilde Akbanktan yurt disi borsalara SWIFT de atmadim..
gospodin
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1461

Cashback 15%

View Profile WWW
November 03, 2018, 12:00:50 PM

Anliyorum, o zaman %99.99 Yurtdisi borsalarina yaptiginiz SWIFT ile alakalidir cunku Akbankla bende cok SWIFT yapiyordum kraken ve Bitstampe 1 sene once, taaaaaki bir araci banka Akbanki uyandirana kadar Cheesy Araci banka Akbanka islemin mahiyetini sormus, Akbankta bana sordu, Bende dedim BTC exchange yolladim diye, onlarda Akbank sirket politikasi geregi bu tur islemlerinize aracilik etmeyecektir , lutfen tekrar denemeyiniz demislerdi. Bende birdahada denemedim onlarda kapatmadi hesabi. Yurtici ile alakali olacagini hic dusunmuyorum cunku nerdeyse Turkiyedeki borsalarin %95 inin official Bankasi Akbank Cheesy

Ayni uyarilari  Yapikredi , Fibabanka, Burganbank , Denizbank , HSBC (oyleki HSBC de daha hesap acmaya gittigimde ilk once bunu sordular !!!! BTC ile ilgili SWIFT yapacakmisiniz dediler, evet diyince Hesap ACMADILAR :DDD kovdular resmen bankadan Smiley))) kendimi kanun kacagiymis gibi hissemistim Smiley) de de almistim ve hepsi birdaha bu SWIFT  islemlerini onlarin araciligiyla yapamayacagimi sert bir dille iletmislerdi. Bende bu uyariya uymustum onlarda hesaplarimi kapatmamislardi. Islemlerim yuklu denebilecek miktarlardaydi belkide o yuzden radarlarina takilmistim bilemiyorum.

Bu bankalarin hepsinden Yurtici borsalara para yollayip cekmisligim vardir hic sorun yasamadim, sorunu sadece SWIFT islemlerinde yasattilar yani sadece Yurtdisi borsalara USD yollayip alma sozkonusu oldugunda yasadim. Yurticinde sifir sorun.

Konunun Temeli USD de bitiyor cunku USD yolladiginiz zaman isterseniz Turkiyedeki 2 banka arasinda USD yollayin o USD once Amerikan bankasina gidiyor (Genellikle BankofAmerica) ondan sonra alici bankaya gidiyor. Dolayisiyla BTC de Amerikada tam regule olmadigi icin BTC Exchangelere USD transferi araci bankalarca tespit edildiginde reject ediliyor yollayan bankayada firca kayiliyor Smiley o bankada bize firca kayiyor Tongue Konunun ozu bu Smiley EUR da sorun yasanmaz cunku Avrupa birliginde BTC ye karsi bir uygulama yok ve yollanan EUR lar Amerikaya ne giriyor ne cikiyor o yuzden sikinti sadece USD para biriminden ve Amerikanin BTC ye olan yaklasimindan kaynaklaniyor.
arkadaşın yazdığına sonuna kadar katılıyorum. ne olursa olsun swift işlemi ile borsalara para göndermeyin. sonuçta adamlar kendi paralarının bir şekilde takibini yapmak istiyor. işin içine kripto paralar veya borsalar girince iş biraz zorlaşıyor. sırf heriflerin keyfine bizler sürünüyoruz. ben mesela hep tl üzerinden enpara kullanıyorum ve şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım. sorun çıkmayacak anlamına gelmiyor orası ayrı.

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄███████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
November 03, 2018, 02:38:51 PM

İşin boktan kısmı para yapsak çekemiyoruz yani ? Ne anladım o zaman kazanç elde etmekten.Habere baktım adamın parasına el koymuşlar 2 yıldır dokunamıyormuş.La bu ne dandik bir iş.yok mu aramızda bankacı falan

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
Gastronomist
Member
**

Activity: 308

View Profile WWW
November 03, 2018, 10:06:56 PM

Konu bana çok saçma ve bilerek açılmış gibi geldi.Çok yapay duruyor.İnsanları korkutmak sindirmek amaçlı bu tarz yazılar yazdıklarını düşnüyüroum.Hatta kitlesel bir çalışma bile olabilir.

Lifekeeper
Member
**

View Profile
November 04, 2018, 04:09:19 AM
Last edit: November 04, 2018, 02:12:14 PM by Lifekeeper

Konu bana çok saçma ve bilerek açılmış gibi geldi.Çok yapay duruyor.İnsanları korkutmak sindirmek amaçlı bu tarz yazılar yazdıklarını düşnüyüroum.Hatta kitlesel bir çalışma bile olabilir.

Arkadas basina geleni yazmis, bunda hicbir gariplik yok ayrica  aksine cokda hakli bir yazi. Zira bu konuda bircok kisi ayni seyi yasadigi icin kesinlikle dogru bu arkadasin yasadiklari cunku yukariki postlarimda yazdigim gibi ayni seyi bizzat bende bir cok bankada yasadim ve benim gibi yasayan baska arkadaslarda var. Bankalarin BTC sektorunu "supheli" olarak degerlendirdigi ve bu konuda "sirket politikasi" adi altinda uygulamalar yaptigi artik gunumuzde sir olmaktan cikmis , bircok kullaniciyi etkilemistir. Siz bu yorumu 1 sene once yapsaydiniz hadi neyse derdim ama ozellikle son 1 yilda bankalarin bu tutumunu artik bilmeyen kalmamisken boyle bir yorum yapmaniz sasirtici. Sizin suana kadar bu tip birsey yasamamis olmaniz bundan sonra yasamayacaginiz anlamina gelmez yada boyle bir olayin yasanmadigini ve insanlari korkutmak amacli yazildigini gostermez.

Konuyu acan arkadasa yonelik yazdiklariniz ayni konuyla alakali Banka hesaplari bloke edilen yada bankalar tarafindan "uyari" alan kullanicilarida rahatsiz eder, zira bu arkadasi ve ayni durumu bizzat yasamis olan ben ve benim gibi arkadaslarida yalancilikla sucluyorsunuz. Baska insanlara bu tip ciddi suclamalar yapmadan once keske iki defa dusunseniz......

BitcoinTurk
Hero Member

View Profile
November 04, 2018, 10:20:43 AM

İşin boktan kısmı para yapsak çekemiyoruz yani ? Ne anladım o zaman kazanç elde etmekten.Habere baktım adamın parasına el koymuşlar 2 yıldır dokunamıyormuş.La bu ne dandik bir iş.yok mu aramızda bankacı falan

Ne yazık ki ülkemizin bulunduğu finans politikası gereği bu sektörden para kazanmak da bir dert. Geçtiğimiz günlerde yeni ve güzel bir yatırım ile kendime yeni bir kripto para portföyü oluşturdum ve bu potföyden uzun vadeli olarak oldukça güzel beklentilerim var fakat bu beklentilerimin gerçekleşmesi veya beklentilerimin üzerinde bir kar marjı elde edilmesi durumunda mevcut kazancımı nasıl nakite çevireceğim konusunda da aklımda bazı soru işaretleri oluşmuş durumda. Ülkeye yurt dışından para girişinin olması ekonomik açıdan oldukça faydalı olacaktır fakat bu durumun önüne geçilmesi de aşırı derecede saçma olmuştur. Kısaca, bu sektöre yatırımın değer kaybetse de problem değer kazansa da problem.
PHI1618
Legendary
*

View Profile
November 04, 2018, 12:29:08 PM

Ne yazık ki ülkemizin bulunduğu finans politikası gereği bu sektörden para kazanmak da bir dert. Geçtiğimiz günlerde yeni ve güzel bir yatırım ile kendime yeni bir kripto para portföyü oluşturdum ve bu potföyden uzun vadeli olarak oldukça güzel beklentilerim var fakat bu beklentilerimin gerçekleşmesi veya beklentilerimin üzerinde bir kar marjı elde edilmesi durumunda mevcut kazancımı nasıl nakite çevireceğim konusunda da aklımda bazı soru işaretleri oluşmuş durumda. Ülkeye yurt dışından para girişinin olması ekonomik açıdan oldukça faydalı olacaktır fakat bu durumun önüne geçilmesi de aşırı derecede saçma olmuştur. Kısaca, bu sektöre yatırımın değer kaybetse de problem değer kazansa da problem.

Malta'ya gidiyoruz ordan bi banka hesabı. Gerisi kolay Smiley Ha kazanç çok yüksek olursa ciddi rakamlar konuşursak o zama zaten Türkiye'de kalmanın anlamı yok. Değil mi ama? Cheesy

Lifekeeper
Member
**

View Profile
November 04, 2018, 02:16:09 PM

Malta'ya gidiyoruz ordan bi banka hesabı. Gerisi kolay Smiley Ha kazanç çok yüksek olursa ciddi rakamlar konuşursak o zama zaten Türkiye'de kalmanın anlamı yok. Değil mi ama? Cheesy

Hangi banka Maltada? Gitmeden hesap acilan bir SEPA bankasi yokmu yaw Smiley

gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
November 04, 2018, 03:27:04 PM

Daha önce kullandım iş bankasını problem olmadı ama olabileceğini düşünüyorsanız Enpara'yı kullanabilirsiniz. Çok uzun zamandır kullanıyorum daha hiç bir sıkıntı çekmedim.
hagiyatmaz
Member
**

Activity: 168

View Profile
November 04, 2018, 08:57:13 PM

Bu tür uyarılar hesap kapamalar filan bu işin el altından yapılmasını hızlandırır. En güzeli birşeye dokunmadan beklemekki ben böyle yapıyorum. Hem kıyıda köşede büyük değer kazanma ihtimalide var
BitcoinTurk
Hero Member

View Profile
November 05, 2018, 03:13:57 PM

Daha önce kullandım iş bankasını problem olmadı ama olabileceğini düşünüyorsanız Enpara'yı kullanabilirsiniz. Çok uzun zamandır kullanıyorum daha hiç bir sıkıntı çekmedim.

Daha önce kripto para işlemlerimde bende İş Bankası kullanmış birisi olarak herhangi bir problem yaşamadığımı belirtmek istiyorum. Bir diğer yandan Enpara noktasına değinmek gerekirse Enpara kullanarak kripto para işlemleri yapan bazı kişilerin hesaplarına bloke konulduğunu ve tüm işlemlere kısıtlandırıldığını görmüştüm. Özellikle R10'da bir dönem bu konu ciddi bir problem haline gelmişti ve birçok kullanıcı bu durumdan da şikayet ediyordu. O sebeple direkt olarak Enpara önerisinin yapılmasının pek doğru olmadığını düşünüyorum çünkü bazı kullanıcıların da bu gibi durumlar ile karşılaşmayacağının garantisi bulunmuyor.
mugt
Member
**

Activity: 183
Merit: 35

View Profile
November 15, 2018, 07:11:23 PM

bu yazı yazıldıktan sonra satabank'ta kapandı Smiley artık belize yada seyşeller'e yollanalım ufaktan  Roll Eyes
Pages: 1 2 3 [All]
  Print  

Jump to: