Bitcoin Forum
July 05, 2024, 11:00:14 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: İŞ Bank BTC Satışından Dolayı Hesaba Bloke Konulması ?  (Read 1132 times)
apsoli7 (OP)
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
October 02, 2018, 08:48:11 AM

Merhabalar ben bugün iş bank hesabı açtım ve veznedeki kadın bana eğer cyrpto satışı vb gibi kaynağı belirli olmayan yerlerden hesabınıza para gönderildiği takdirde hesabınıza bloke konulacak bilginiz olsun dedi.
Nasıl yani BTC satamazmıyım dedim hayır böyle bir şeye izin veremiyoruz dedi, bu satışları yapanların da hesapları tespit edilip kapatılıyor dedi.

Elimdeki bitcoinleri nasıl nakite çevirebilirim? Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
October 02, 2018, 08:49:49 AM

Merhabalar ben bugün iş bank hesabı açtım ve veznedeki kadın bana eğer cyrpto satışı vb gibi kaynağı belirli olmayan yerlerden hesabınıza para gönderildiği takdirde hesabınıza bloke konulacak bilginiz olsun dedi.
Nasıl yani BTC satamazmıyım dedim hayır böyle bir şeye izin veremiyoruz dedi, bu satışları yapanların da hesapları tespit edilip kapatılıyor dedi.

Elimdeki bitcoinleri nasıl nakite çevirebilirim? Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

yav he he
apsoli7 (OP)
Newbie
*

Activity: 12

View Profile
October 02, 2018, 08:55:15 AM

yav he he

BtcTurk'den hesaba para çekmeyi düşünüyordum kadının bu şekilde konuşması fikrimi değiştirdi. Sizin tavsiyeniz nedir?
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 02, 2018, 09:31:27 AM

İsbankasını bilemem ama garanti ve enparaya heray btcturkten nakit giriş cıkışı yapıyorum bir sıkıntı yaşamadım. bu bankaları deneyebilirsiniz.
elturco
Full Member

Activity: 344
Merit: 134

View Profile
October 02, 2018, 10:41:56 AM

iş bankasında böyle bir sorun ne yaşadım ne duydum.... kuveyttürk falan deseniz neyse de işbank ta olmaz öyle şeyler.

kaynağı belirsiz para konusunda banka haklı ama crypto para olarak durumu özelleştireceklerini zannetmem.
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
October 02, 2018, 10:43:11 AM

iş bankasında böyle bir sorun ne yaşadım ne duydum.... kuveyttürk falan deseniz neyse de işbank ta olmaz öyle şeyler.

kaynağı belirsiz para konusunda banka haklı ama crypto para olarak durumu özelleştireceklerini zannetmem.

bir şey olacağı yok milleti boşuna ggermeyin.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
October 02, 2018, 01:05:21 PM

Btctürk ya da diğer borsalardan nakit çektiğiniz zaman kaynağı bellidir. Sonuçta btctürk'ün şirketi göndermiş oluyor. Kaynağı gaaaayet de belli sonuçta.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
emregungor
Full Member

Activity: 475
Merit: 127

View Profile
October 02, 2018, 02:22:06 PM

Elden nakit TL , Dolar olarak nasıl isterseniz bozum yapabilirim. 50binTL+ ise üst rakam olmaksızın iletişime geçebilirsiniz. ANKARA.
teknodunya
Member
**

Activity: 180
Merit: 11

View Profile
October 02, 2018, 06:36:59 PM

Garanti bankası ile yıllardır çalışırım ve 5 yıldır da kripto para üzerine hesabıma para gelir para gider. Ama bende ne bir sorun oldu ne bloke edildi. Bu kadar abartılacak rakamlar geldiğinide zannetmiyorum. Ayda 10 milyon gelmiyorsa sorun yok
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
October 03, 2018, 05:28:12 AM

Senin ne alıp ne satacağına  banka karışmaz  karışamaz.
Senin bu konuyu  açmakta ki amacın çok gizemli bir durum.  Ayrıca yanlış alana açmışsın konuyu
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
October 03, 2018, 06:16:44 AM

Senin ne alıp ne satacağına  banka karışmaz  karışamaz.
Senin bu konuyu  açmakta ki amacın çok gizemli bir durum.  Ayrıca yanlış alana açmışsın konuyu

Bana troll bir konu gibi geldi hocam farklı bankalarla farklı meblağlarda alım satımım oldu paribu koinim btctürk kullanıyorum sürekli. Çevremdede al-sat yapan insanlar var hatta adamlar abartısız çuvalla bankaya gidip geliyor daha bugüne kadar ne kimseden böyle saçma bişey ne duydum nede gördüm. Adam konuyu niye açmış bende anlam vermedim okuyunca.
kafabinbesyuz
Newbie
*

Activity: 8

View Profile
October 03, 2018, 10:02:08 AM

Hiç bir banka veznedarı ya da müşteri hizmetleri yetkilisi banka tarafından yazılı bir açıklama olmadan bu tip bir bilgiyi müşteriyle paylaşamaz/paylaşmaz. Eğer sahte bir post değilse lütfen size bu bilgiyi veren kişiden bu durumla ilgili olarak bir yazı alır mısınız? Biz de bilgilenelim gerekirse önlem alalım.
CoinMegaStock
Member
**

Activity: 630
Merit: 12

Stock

View Profile
October 03, 2018, 02:42:02 PM

akbank la çalışıyorum koineks-btcturk-paribuya para yolladım kaç kere ve gün geldi geride çektim.

Bitcoin
usakli64
Full Member

Activity: 1022
Merit: 152

View Profile WWW
October 04, 2018, 10:45:49 AM

Garanti bankasından epey işlem yaptım herhangi bir sorunla karşılasmadım. eğer böyle bir sorununuz varsa yurtdısından tanıdığınız zatsın size göndersin. Döviz hesabı açtırırsanız ve yurt dışından döviz gelirse devletin en son söyleyeceği şey bu para nereden geldi olur şu günlerde.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
Notcoini kacirdiysaniz Time oyununu şiddetle tavsiye ediyorum.
https://t.me/TimeFarmCryptoBot?start=GMlVFAxvqLOnjyWv
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
October 05, 2018, 10:01:58 PM

söyle kimin adamısın, kripto piyasasını baltalamaya mı çalışıyorsun, haaaiinn

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
al3pay
Member
**

Activity: 286
Merit: 11

View Profile
October 08, 2018, 12:56:02 PM
Last edit: October 08, 2018, 01:07:05 PM by al3pay

Masak şüpheli işlemler listesi içinde Bitcoin ile ilgili bir madde var. Fakat bu madde tek başına bütün yapılan işlemleri şüpheli kısmına almamaktadır. kumar oynamak veya kumar gelirini aklamak adına yapılan kaynağı belirsiz işlemleri daha çok kapsamaktadır. Kısaca tüm yaşamı boyunca banka üstünden herhangi bi transfer vs yapmayan , normal hayata yaşam standartlarına göre gelir hareketi çok daha yüksek olan gibi gibi işlemler hali hazırda zaten Masağa takılır. son dönemde TR içinde kumar parasının yurt dışına aktarımı için veya kumar gelirinin ülkeye sokulması amacı ile Betting şirketleri yeni yollar kullanmaya başlamıştır şuan en yaygın olanı kişilere borsalar üstünde hesap açtırıp 50k TL civarı işlemler yaptırıp karşılığında %1-2 gibi ücretler ödemesidir.ben garanti üstünden devamlı koineks ve btcturk üstünden işlemler yapmaktayım ve bu güne kadar herhangi bir sorun yaşamadım.

MASAK ŞÜHELİ İŞLEMLER BİLDİRİM REHBERİ (BANKALAR ) SÜRÜM 1.1

SAYFA 22

T-001-3.47 Müşteri hesaplarından bitcoin satan aracı kuruluşlara bitcoin alımına yönelik

para transferi yapılması.
Neozone
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 7

View Profile
October 08, 2018, 02:10:44 PM
Merited by ophyrim (3)

İş Bankası benim bir arkadaşımın yeni başına geldi.
Banka şubesi insiyatifi ile hesabına ve bir miktar parasına el kondu. Dava ve savcılık yok. Bankadan yapılan resmi tek açıklama vardı, şans oyunları vs. (ki öyle bir durum da yok)
Devamındaki süreçte avukatla, ve diğer tecrübe edenlerle vs edindiğimiz bilgileri şöyle özetleyeyim.

1- Bankadan bankaya bu konudaki uygulama esnekliği değişiyor. Bireysel ilişkiniz olan bir şubeden, böyle bir işlem görme şansınız oldukça düşük.
2- İş, Halk, Ziraat bu konularda çok daha katı. Hatta kraldan çok kralcı.
3- Yeni açılmış bir hesap ile 10 yıldır işleyen bir hesabın takibe takılması ihtimali farklı. Yeni hesaplar algoritmaya daha kolay takılıyor
4- Küçük küçük birçok para hareketi olması, sanılanın aksine daha kolay tespit ediliyor. Topluca büyük rakamlarla transfer yapmak daha az dikkat çekici.
5- Devletin esas hedefi, kayıtdışılığı engellemek ve kaçak şans oyunları paralarının izini sürmek. Ama siz (benim gibi) başka açıklanabilir nedenlerle yaptığınız transferlerle ilgili savunma yapacak bir mecra bile bulamıyorsunuz. Yani banka parayı alıp, hesabınızı kapatıyor, o kadar...
6- Size para gönderen ya da sizin para gönderdiğiniz kişiler daha önceden bir banka listesine alınmışsa, siz de algoritmaya otomatik takılıyorsunuz
7- Aynı gün TR'de farklı şehirlerden size giriş ya da çıkış oluyorsa, bu da sistemi uyarıyor
8- Son 1 yılın ortalamasına göre son 1 hafta ya da günde yaptığınız para trafiği de sistemi uyarıyor
9- Hesabınızda otomatik fatura ödeme talimatı, kira ödemesi, maaş gelişi vs gibi düzenli bir hacim varsa, sistemin alarma geçme ihtimali düşüyor
10- Tüm bu sinyallerle otomatik olarak geçici bloke edilen hesap, aynı gün içinde Ankara merkezden manuel olarak direk kapatılıyor, hesap dökümü dahi alamıyorsunuz. IBAN direk yokoluyor sizin erişiminizden

Yani arkadaşlar, bu işin şakası yok. Devletin ciddi bir mekanizması var bu süreci yöneten. Hatta OHAL kalkması ile birlikte daha gevşeyeceği düşünülürken, daha da sıkı şekilde para hareketleri izleniyor. Bu benim kendi param, kimse bana birşey yapamaz demeyin. Karşınızda muhattab olmuyor zira ve internete bakın aylarca yıllarca hiçbir haber çıkmadan bekleyenler var.

BTCTURK'e gelen giden paraların sorun olacağını sanmıyorum. Ama localbitcoins üzerinden veya başka türlü sürekli banka hesabına para giriş çıkışı olan arkadaşlar dikkatli olmalı. En garantisi, gidin önden şubenizle konuşun. Bu süreçte şunu da gördük, her şubenin konuya yaklaşımı ve esnekliği de farklı... Yani işin aslı olayda keyfiyet ağır basıyor
CoinMegaStock
Member
**

Activity: 630
Merit: 12

Stock

View Profile
October 08, 2018, 02:13:32 PM

kısaca biz takılmayız demek Cheesy

Bitcoin
m3hm3t
Member
**

Activity: 133
Merit: 15

~ Fortuna Favet Fortibus ~

View Profile
October 10, 2018, 11:01:37 AM

Ben de 1.5 senedir İş Bankasıyla çalışıyorum,BtcTürk,Koinim,Paribu'dan para gelmekte ama şimdiye kadar herhangi bir uyarı almadım.Belki de meblağı yüksek hesaplar için geçerli olabilir çünkü zamanında Poker-Chip satışı işim vardı o zamanlar hesabıma yüklü paralar geliyordu ve İş bankası tarafından aranmıştım,bilgi amaçlı ne iş yaptığımı ve bu paraların vergilendirmesi oluyor mu diye sormuşlardı.Ben de tasarımcıyım,site sahipleri ödemelerini çalıştığım şirket üzerinden bana yapıyorlar demiştim ve herhangi bir bloke konulmamıştı. Kadın,peki anladım kusura bakmayın yalnızca bilgi amaçlı arıyorum deyip kapatmıştı. Büyük meblağlar olmadığı sürece bir şey olacağını sanmıyorum.
Crytocoin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 281

View Profile
October 10, 2018, 05:29:58 PM

Öyle bir şey yapmaya hakları olmaması gerekiyor. Sonuçda yasaklanmamış bir durum  . QNB de bir sıkıntı çıkmamıştı .
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: