Bitcoin Forum
May 26, 2024, 09:56:03 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Steem'in Yeni Güncellemesiyle Ortaya Çıkan Steem Power Sorunsalı  (Read 144 times)
dutturu (OP)
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile
October 02, 2018, 04:33:26 PM

Steem platformunu kullanan çoğu kişinin takip ettiği üzere büyük bir güncelleme ile karşımıza çıktı . Daha önce kullananların pek umursamadığı ve Steem Power artık çok önemli hale geldi . Yakın zamanda Steem kullanan bir çok kullanıcı paylaşım yaparken ya da yorum yaparken Steem Power satın alın ya da Steem Resource Credits'inizin dolmasını bekleyin uyarısıyla karşı karşıya kaldı

Her bir kullanıcı için farklı özellikler gösteren ve kullanıcının bir bakıma Steem platformundaki gücünü temsil eden Sp aynı zamanda karşı tarafa transfer edilecek Sp miktarını ifade eder .

Sp Nasıl Kullanılır?  

• Paylaşım yapmadan önce Steem Power gücünü %100 olarak ayarlayan kullanıcının hesabına Steem Dolar yerine Steem Power transfer edilir.
  • Paylaşımlarının bir kısmından Steem Dolar kazanmak isteyen kullanıcılar %50 işaretleyerek ödemelerinin bir kısmını Sbd bir kısmını Sp olarak alabilir.
  • Kullanıcı Power bölümünden paylaşabileceği Steem Power miktarını düşürebilir. Ama unutulmamalıdır ki 13'e bölünen Steem Power her hafta içerisinde hesabınıza geri döneceğinden düşürülen Steem Power ile kazanacağınız Steem'lerde azalacaktır .
Gelelim güncellemeye ;

Yüksek Sp gücüne sahip hesapların Steem blok zincirini suistimal ederek bot hesaplarla sınırsız sayıda işlemler yaparak zincirde yavaşlamalara sebep olmaları ve bu işten haksız kazançlar elde etmeleri sonucunda platform Steem Resource Credits sistemini hayata geçirdi . Bu sistem ile her kullanıcı elinde olan Steem Power miktarına göre paylaşım yapabilmekte kaynak kredisi biten kullanıcılar kredilerinin dolması için 5 gün beklemek zorundadırlar. Bu sayede kullanıcıların sistem kaynaklarını (dolayısıyla kendi kaynaklarını)doğru bir şekilde kullanmaları , spam hesapların yaptıkları aşırı paylaşımların engellenmesi amaçlanmaktadır.
Sisteme gönderilen postlar dışında yorumların da Steem Resource Credits leri tükettiği unutulmamalıdır. Post 1 ise yorum 1/2 olarak yorumun uzunluğuna göre hesaplanabilir.

Aşağıdaki linkten her kullanıcı  kendi kaynak kredisinin miktarını görerek ,her paylaşımda tüketilecek SCR miktarını hesaplayabilir.

https://steemd.com/@kullanıcıadı

brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
October 02, 2018, 05:04:47 PM

Yine her yerde olduğu gibi burada da bir yanlışı düzeltmek için işini doğru yapanları harcamışlar, atalarımızın deyimiyle kurunun yanında yaş da yanmış. Günde iki paylaşım yapardım genelde fakat güncellemeden sonra yaklaşıl 3 gündür sadece 1 paylaşım yapabildim. Kısacası Steem'de de parayı veren düdüğü çalacak.
aly
Full Member

Activity: 312
Merit: 103

Beşiktaş.

View Profile
October 02, 2018, 06:45:16 PM

Steem güzel bir platform fakat çoğu kişi köprüyü geçmiş gibi. Hatta bir diğer tabir ile çeteleşmiş, birlerini oyluyorlar. İsterseniz hayatın anlamını anlatın, kimsenin umurunda değil. Birileri bir şeyler okumak veya izlemek için girmiyor, bir şeyler kazanmak sistemi yontmak için giriyor.

Steem için bir Youtube veya bir başka kaynak olarak kim bakabilir? Misal, aradığınız bir şeyi "Steem de bulurum" dediniz mi hiç kendinize? Ben demedim.
Bu nedenle Steem bence farklı bir yola doğru gidiyor, hadi bakalım.
williamsmith
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
October 03, 2018, 10:51:46 AM

Steem güzel bir platform fakat çoğu kişi köprüyü geçmiş gibi. Hatta bir diğer tabir ile çeteleşmiş, birlerini oyluyorlar. İsterseniz hayatın anlamını anlatın, kimsenin umurunda değil. Birileri bir şeyler okumak veya izlemek için girmiyor, bir şeyler kazanmak sistemi yontmak için giriyor.

Steem için bir Youtube veya bir başka kaynak olarak kim bakabilir? Misal, aradığınız bir şeyi "Steem de bulurum" dediniz mi hiç kendinize? Ben demedim.
Bu nedenle Steem bence farklı bir yola doğru gidiyor, hadi bakalım.

Steemitte bulurum demeyeceğinize eminim. Çünkü bu zaten bir çok kez başka platformlarda paylaşıldığı için öncesinde zaten oradan karşımıza çıkıyor. Böylelikle steemit sadece para kazanma platformu oluyor. Ayrıca çeteleşmeler konusunda bir üstteki arkadaşımızın yorumu haklı. Misal bir kuşadası grubu var. Bir trliste grubu var. Bunlar sürekli sadece sabit kişilere sp harcayarak ekonomilerini geliştiriyorlar.
Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
October 04, 2018, 07:34:25 AM

şu steem i bi çözemedim gitti hacı babalar. yok power var yok bişi var yok yaz kazan falan filan

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
sufferer123
Member
**

Activity: 574
Merit: 55

View Profile WWW
October 04, 2018, 08:17:19 AM

Steem platformunu kullanan çoğu kişinin takip ettiği üzere büyük bir güncelleme ile karşımıza çıktı . Daha önce kullananların pek umursamadığı ve Steem Power artık çok önemli hale geldi . Yakın zamanda Steem kullanan bir çok kullanıcı paylaşım yaparken ya da yorum yaparken Steem Power satın alın ya da Steem Resource Credits'inizin dolmasını bekleyin uyarısıyla karşı karşıya kaldı

Her bir kullanıcı için farklı özellikler gösteren ve kullanıcının bir bakıma Steem platformundaki gücünü temsil eden Sp aynı zamanda karşı tarafa transfer edilecek Sp miktarını ifade eder . 

Hocam bu bahsettiğiniz durumlar zaten vardı. Eskiden de Steem Power çok önemliydi şimdi de öyle yani zaten hali hazırda sistemi efektif kullanıcılar için pek bir şey değişmedi, botlar için de geçerli bu. Paylaşım ve yorum yaparken alınan hatalar ise fork sonrası sistemin rayına oturmamasından kaynaklıydı, son 2 gündür hiç bu şekilde bir uyarı almadım, arkadaşlarımdan da alana rastlamadım.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
PLINKO    |7| SLOTS     (+) ROULETTE    ▼ BIT SPINBITVESTPLAY or INVEST ║ ✔ Rainbot  ✔ Happy Hours  ✔ Faucet
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
October 04, 2018, 08:32:26 AM

Steem'i uzun süredir kullanmıyorum ve girmeye de korkuyorum bir sürü yenilik oldu kesin hesap gitmiştir diye. Bazı şeyleri takip edemiyoruz o yüzden bu tip bilgilendirmeler yararlı oluyor.
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2996
Merit: 1504

View Profile
October 04, 2018, 02:04:50 PM

Steem'i uzun süredir kullanmıyorum ve girmeye de korkuyorum bir sürü yenilik oldu kesin hesap gitmiştir diye. Bazı şeyleri takip edemiyoruz o yüzden bu tip bilgilendirmeler yararlı oluyor.

Hesap nereye gidebilir? Smiley
Sadece eski kazançlar yok, hatta hiç kazanç yok desek daha doğru olur. Türkçe bölümü kurumuş vaziyette, küresel bölümde de oy alıp para kazanmak çok zor. Buna harcayacağınız vakti daha önemli şeylere kullanabilirsiniz.
Haticem
Jr. Member
*

Activity: 268
Merit: 4

View Profile
October 04, 2018, 03:32:00 PM

10 gündür orada makale yazmadğm için nedir bilmiyorum ama kötü oldu galiba bu durum. Btt daki merit olayına dönecek gibi duruyor.
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 1

View Profile WWW
October 04, 2018, 03:43:03 PM

Her zaman olduğu gibi açgöz insanlar stemitinde bkunu çikartiklari için böyle bir güncelleme geldi.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
October 04, 2018, 06:38:30 PM

Sistem biraz daha güzelleşmiş gibi ama biraz da bitcointalk un merit sistemine doğru kaymış. Amaçlanan şey güzel umarım bokunu çıkarmazlar yoksa millet steemitten de soğuyacak
Pages: [1]
  Print  

Jump to: