Bitcoin Forum
May 12, 2024, 10:51:40 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: İşte Türkiye’nin en güvenli Bitcoin borsası  (Read 765 times)
Resulbil (OP)
Jr. Member
*

Activity: 236
Merit: 1

View Profile
October 03, 2018, 02:36:53 PM

ICO derecelendirme platformu ICO Rating, dünya çapında kripto para borsalarını güvenlik başlığı altında incelemeye aldı.

Kripto paraların son birkaç yılda önemli ölçüde değer kazanması, kripto paraborsalarını bilgisayar korsanlarının hedefi haline getirdi. Son yıllarda kripto para borsaları birçok saldırıya maruz kaldı.

Çeşitli güvenlik kriterleri üzerinden bir değerlendirme yapan ICO Rating’e göre dünyanın en güvenli 10 kripto para borsası şöyle:

1- Coinbase Pro
2- Kraken
3- BitMEX
4- GOPAX
5- CPDAX
6- Bitlish
7- BtcTurk
8- Cobinhood
9- Hotbit
10- Coinut
67- Paribu
83- Sistemkoin

1715554300
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715554300
Reply with quote  #2

1715554300
Report to moderator
1715554300
Hero Member
*

Ignore
1715554300
Reply with quote  #2

1715554300
Report to moderator
1715554300
Hero Member
*

Ignore
1715554300
Reply with quote  #2

1715554300
Report to moderator
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715554300
Hero Member
*

Ignore
1715554300
Reply with quote  #2

1715554300
Report to moderator
1715554300
Hero Member
*

Ignore
1715554300
Reply with quote  #2

1715554300
Report to moderator
1715554300
Hero Member
*

Ignore
1715554300
Reply with quote  #2

1715554300
Report to moderator
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
October 03, 2018, 04:40:10 PM

Zaten asıllarını yaşatırlar. İlk çıkanın popülaritesi hiç düşmez. Şaşmaz bir kural bu. Bu listede o sırada olmak her babayiğidin harcı değil. Adamlar çalışıyorlar helal olsun. 7 numaraya gelmek için az zaman harcamadılar sonuçta. Dün ki firma değil. İlk zamanlardan beridir bildiğim, güvenle kullandığım ve paparanın gelmesi ile birlikte de şaha kalkmış bir firmadan bahsediyoruz. Ayakta alkışlarım... Başarıları daim olsun, çeşitliliklerini daha da artırırlar umarım ilerleyen zamanlarda...
bmgs
Member
**

Activity: 518
Merit: 15

View Profile
October 03, 2018, 05:25:03 PM

Btctürk sadece Türkiye'nin değil dünyanın önemli borsalarından biri. Bir sorun yaşansada içeride param/coinim kalmayacağı güvenini hissettiriyor bana.

Coin çekme işlemlerindeki işlem ücretini kaldırmış olmaları nedeniyle benim favori borsam. Komisyonları da biraz düşürseler tadından yenmeyecek.
Coinscup
Member
**

Activity: 291
Merit: 11

View Profile WWW
October 03, 2018, 06:40:12 PM

Sevdiğim, beğendiğim vede kullandığım tek Türk borsası. Ama neye göre güvenli olduğuda önemli. Daha evvel yaşamış oldukları saldırılar baz alınarakmı güvenli, yoksa kullandıkları teknoloji ilemi güvenli. Bilinirlik ve hacim arttıkça güvenlik önemli hale geliyor. Uluslararası ve yerel olmasıda etken.
Fudoaridolu
Member
**

Activity: 138
Merit: 19

View Profile
October 03, 2018, 06:44:53 PM

kraken geçen sene beni baya üzdü. Günlerce siteye giriş yapamadık paralar gitti demiştim, tam da elimdeki coinlerin uçtuğu zamanlardı.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1289
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 04, 2018, 07:11:40 AM

Sevdiğim, beğendiğim vede kullandığım tek Türk borsası. Ama neye göre güvenli olduğuda önemli. Daha evvel yaşamış oldukları saldırılar baz alınarakmı güvenli, yoksa kullandıkları teknoloji ilemi güvenli. Bilinirlik ve hacim arttıkça güvenlik önemli hale geliyor. Uluslararası ve yerel olmasıda etken.

Borsalar 4 ana kategoride değerlendirilmiş:

1. kod hataları
2. kullanıcı hesabı güvenliği
3. alanadı güvenliği
4. saldırılara karşı sistemlerin verdiği cevaplar

Bu dört kategorinin tamamından tam not alan yok. İlla bir yerde eksik/hata var. Ancak bazı önemli noktalarda platformların aldığı puanlar önemli. Örneğin alanadıyla ilgili hataları gidermek çok basitken 4. kategoride tedbir almak kritik. Kullanıcı hesabı güvenliği en önemli noktalardan biriyken kod hataları sadece tarayıcının kayıt defterine düşen hata mesajlarından ibaret olduğu için -hatanın ne olduğuna göre değişmekle birlikte- sorun teşkil etmeyebilir. (Bazı hatalar, tarayıcı bazında olabiliyor, bazıları, anlık Javascript hataları vb. olabiliyor vs. vs.)

Ancak bir Türk kripto para alım satım platformunun bu listede ilk 10'da yer alması sevindirici...
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
October 04, 2018, 10:19:32 AM

BtcTürk'ün ilk 10'da olmasına sevindim,  güvenli bir şekilde işlem yapabileceğimiz bir borsamız var. Beni en çok şaşırtan binance'nin ilk 10'da olmaması, en yüksek hacimli borsa ama güvenlik konusunda ilk 10'a girememiş.
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
October 04, 2018, 10:20:47 AM

BTCTürk güzel yerde evet ama Türkiye için Paribu'da çok önemli o biraz fazla geride kalmış. Neden acaba?
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
October 04, 2018, 11:03:04 AM

btctürk gerçekten de türkiye şartlarında olmasına rağmen kaliteli bir hizmet veriyor. ilk olmamış olmasından mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama umarım artarak devam eder bu.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
distorsiyon
Member
**

Activity: 448
Merit: 15

View Profile
October 04, 2018, 11:20:31 AM

BtcTurk'de başlarda BTC ve sonralarında ETH işlemleri yaptım. Kaç kez para aktarıp çektim hiç hatırlamıyorum.

Hiçbir zaman problem yaşamadım, ne al sat durumlarında, ne de bankaya aktarma durumunda.

Portföyüne yeni borsalar da ekledi, giderek zenginleşiyor. Hacim olarak çok aşırı büyük olmasa da, bazen rakam tepkilerinde kullanıcı kaynaklı geç kalsa da global piyasayla hemen hemen aynı hareket ediyor. Bazı aksaklıkları da gözardı etmek lazım çünkü en nihayetinde oradaki rakamları tayin eden ana kalem kullanıcılar yani bizlerin o anki reaksiyonları.

Bu yönden, BtcTurk ile çalışmaktan son derece memnun kaldım ve bu belirtilen listede 7. sıraya gelmelerine şaşırmadım. Hacim olarak olmasa da güven olarak kuşkum yok.
ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
October 04, 2018, 12:16:21 PM

Binance gibi çok yüksek hacimli bir borsanın girememiş olması çok enterasan. Güvenlikte bu kadar zayıf mı . Öte yandan bir türk borsasının ilk ona girmesi sevindirici

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
Jhonkar
Member
**

Activity: 522
Merit: 13

View Profile
October 04, 2018, 12:32:42 PM

evet kimse Binance'dan bahsetmemiş arkadaşın gözünden kaçtı sanırım Binance 15. sırada, Bittrex 12. sırada yer alıyor ve kriterler doğru değerlendirildi ise eğer dikkat etmekte fayda var Binance'ın bu sırada olması pek iyi bir şey değil benim görüşüme göre.

liste: https://icorating.com/exchanges/centralized/
baronofficiall2
Member
**

Activity: 140
Merit: 18

View Profile
October 04, 2018, 12:38:11 PM

Dün gördüm ben de bir sitede binance de güvenlik sorunu zaten biliniyordu ama btcTürk'ün ilk 10'da yer alması gerçekten gurur verici helal olsun adamlara çalışıyorlar, kendi coinini çıkarıp binance tarzı fee leri onun üzerinden kesse çok iyi olur bir de trade yarışması düzenler Cheesy iyi  forumlar
Srkndrl83
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 8

View Profile
October 04, 2018, 01:52:18 PM

Bunu neye göre listelemişler bilmiyorum ama size şunu söyleyebilirimki soyulması en zor borsalardan biri gate io dur çünkü iki aşamalı kyc den geçmediğiniz sürece para çekemezsiniz ve elbette buda yeterli değil aynı zamanda authenticatör doğrulaması sms doğrulaması ve özel para çekim şifrenizi girmelisiniz. Btctürkün bu başarısına sevindim bu liste doğru ise hacminin artışında etkisi olacaktır mutlaka.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
October 04, 2018, 02:45:37 PM

Bunu neye göre listelemişler bilmiyorum ama size şunu söyleyebilirimki soyulması en zor borsalardan biri gate io dur çünkü iki aşamalı kyc den geçmediğiniz sürece para çekemezsiniz ve elbette buda yeterli değil aynı zamanda authenticatör doğrulaması sms doğrulaması ve özel para çekim şifrenizi girmelisiniz. Btctürkün bu başarısına sevindim bu liste doğru ise hacminin artışında etkisi olacaktır mutlaka.
Bu dediğiniz tabiki önemli ama bahsettiğiniz kişisel hesap güvenliği, bu tamamen sizi ilgilendiren bir durum. Bir kişisel hesabın hacklenmesinin borsaya olan güveni sarsacağını yada haber değeri edeceğini sanmıyorum. Burda asıl önemli olan borsanın komple bir hack saldırısına karşı almış olduğu güvenlik önlemleri. Borsaların hacklenmesi piyasayı doğrudan etkileyebiliyor, geçmişte bunun çok örneklerini gördük. Bu arada BtcTürk şuan 5. sıraya yükselmiş, anlık değişebiliyor sanırım.
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
October 04, 2018, 02:50:08 PM

sürpriz olmadı benim için ama paribu bu kadar düşük çıkacağını ve sistem koin bu sseviyeye geçeceğini düşünmedim Cheesy .

btc türk zaten burdaki sistemde en eskilerden el değiştiridğinden beride oldukça iyi bir ivme aldı
absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
October 04, 2018, 05:54:57 PM

bu listede binance v ekucoin'in olmaması çok dikkat çekici, birçok Türk kripto yatırımcısının paraları bu borsalarda, o yüzden çok dikkat etmek gerek kanısındayım.
Coinscup
Member
**

Activity: 291

View Profile WWW
October 04, 2018, 07:04:06 PM

Borsalar 4 ana kategoride değerlendirilmiş:

1. kod hataları
2. kullanıcı hesabı güvenliği
3. alanadı güvenliği
4. saldırılara karşı sistemlerin verdiği cevaplar

Bu dört kategorinin tamamından tam not alan yok. İlla bir yerde eksik/hata var. Ancak bazı önemli noktalarda platformların aldığı puanlar önemli. Örneğin alanadıyla ilgili hataları gidermek çok basitken 4. kategoride tedbir almak kritik. Kullanıcı hesabı güvenliği en önemli noktalardan biriyken kod hataları sadece tarayıcının kayıt defterine düşen hata mesajlarından ibaret olduğu için -hatanın ne olduğuna göre değişmekle birlikte- sorun teşkil etmeyebilir. (Bazı hatalar, tarayıcı bazında olabiliyor, bazıları, anlık Javascript hataları vb. olabiliyor vs. vs.)

Ancak bir Türk kripto para alım satım platformunun bu listede ilk 10'da yer alması sevindirici...

Onur beyin vermiş olduğu açıklayıcı bilgiler ile konunun daha anlaşılır olduğuna inanıyorum. BTCTürk içinde hayırlısı olsun market çeşitliliği bol olsun  Wink
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
October 04, 2018, 07:58:03 PM

Ben böyle düşünmüyorum malesef hocam bu züğürt tesellisi bence. Biz ülke olarak dünyada belki de en ilgili ülkelerdeniz kripto dünyası ile fakat ilk 50 de sadece bir borsamız var. İcolarda etkin değiliz kesinlikle.

Bu ülkede ya bilgisayar mühendisi, yazılımcı yok yada proje geliştirecek kadar vizyon sahibi değiller.

aakgezen
Member
**

Activity: 249

View Profile WWW
October 04, 2018, 08:33:25 PM

Bende para aktarımlarında btctürkü kullanmıştım eskiden. Şu anda btctürk hızlı şekilde bir gelişim göstererek türkiye için piyasada söz sahibi oldu.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: