Bitcoin Forum
May 24, 2024, 11:34:39 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yerli Üretim Logosu  (Read 210 times)
Iamrobot (OP)
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
October 03, 2018, 02:45:55 PM

Bu yerli üretim logosundan bir şey anlayan var mı? Ulan piyasadaki ürünlerin büyük çoğunluğu yerli üretim zaten. Bunu yaptıkları için yerliliği milliliği desteklemiş mi oluyorlar? Hangi ürünlerde bu logo olmayacak? Yurtdışından alınarak üzerinde hiç bir işlem yapılmayan ürünlerde bu logo kullanılmayacak ama alınıp burada en ufak bir işleme tabi tutulan ürünler yerli üretim olacak.

iPhone bile yerli üretim olabilir. Apple şirketi Türkiye'ye gelip bir şirket kursa telefonları ve kutuyu Türkiye'ye ayrı ayrı gönderip burada bunları birleştirse veya bataryasını burada takıp buradan dağıtsa bunlarda yerli üretim oluyor o zaman.

Türkiye Perakendeciler Fedarasyonu Başkanı'na göre durum tam olarak böyle. Türkiye'de ambalajlanan bütün ürünler yerli üretim kategorisine giriyor.

Ne anladık bu işten.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3164
Merit: 1517

View Profile WWW
October 04, 2018, 03:52:00 AM
Last edit: October 04, 2018, 08:11:27 AM by mhanbostanci

Ne anladık bu işten.

Ben anladıklarımı sayayım  Grin
Logoyu tasarlayan para kazandı.
Logoyu ürünlerine basmak için firmalar ambalajlarını değiştirecek dolayısı ile ambalaj üreticileri kazanacak.
Ambalaj üreticileri yeni ambalajları üretmek için ham madde alacak dolayısı ile ham madde sağlayan şirketler kazanacak.
Her firma bu logoyu kullanamasın diye bu işi denetleyecek bir kamu kurumu icat edilecek,
bir hesap yapalım, 1 müdür, 1 sekreter, 1 güvenlik, 1 hizmetli, 1 şoför, 2 de memur toplam 7 personel lazım her ile. ülke çapında 587 personellik istihdam yaratılmış olacak.
Bu yedi personel için bir yer lazım. Binalar kiralanacak gayrimenkul sahipleri aylardır krizden dolayı kiralanmayan binaları kiralayacaklar. 81 gayrimenkul sahibi fayda görmüş olacak.
Bu birimlere masa sandalye, bilgisayar ve çevre birimleri daha bir sürü şey alınacak bu sayede devlet malzeme ofisine mal veren firmalar kazanacak.
81 binaya havalandırma, klima sistemleri ihtiyacı olacak (pişsin mi memurlar sıcakta?) o sektörde hareketlenecek.
Bu yedi personel fotosentez yapmayacak değil mi? Bir catering şirketi öğlen yemeği verecek, şu kriz ortamında ülke çapında 81 catering şirketine az da olsa para girecek.
1 logo fikri ile milyarlarca liralık işlem hacmi oluşacak.
Helal olsun kim akıl ettiyse. Ekonomiye can vermek budur.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 04, 2018, 06:01:16 AM

twitterda gezinen bir kaç foto var tam evlere senlik. ürünün adı ithal muz yanında yerli üretim logosu var. Firma yabancı üretim yeri Tr bunada yerli üretim logosu basmışlar. kısaca toptancısı türk olan herşeye yerli üretim logosu basmıslar.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1295
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 04, 2018, 06:45:59 AM

Türkiye'de üretilen ürünler
Ulan piyasadaki ürünlerin büyük çoğunluğu yerli üretim zaten.

Malesef değil... Satın aldığınız ürünlerin (detarjan, temizlik malzemesi, kağıt havlu vb.) çoğu yabancı markaların. Sadece Türkiye'de üretilmeleri de onları yerli üretim yapmıyor. Türkiye'deki fabrikada üretilse de parayı yabancı kazanıyor. Ülke ekonomisine faydası sınırlı.
Monkey1
Hero Member

Activity: 868
Merit: 500

View Profile
October 04, 2018, 07:31:51 AM

Hiç milliyeti değilim fakat insan bir Türk bayrağı koyar üstüne. İhraç edilen ürenler için mi konması acaba.

▄▄█████▄▄
         ▄▄███████████▄▄
      ▄▄█████████████████▄▄
   ▄▄███████████████████████▄▄
 ▄█████████████████████████████▄
█████████████████████████████████
████████▀▀  ▀██▀       ▀▀████████
███████  ▄████  ███████▄  ███████
███████ █████  ██████████ ███████
███████ ██████████  █████ ███████
███████  ▀███████  ███▀   ███████
████████▄▄        ██   ▄▄████████
 ▀█████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀█████████████████▀▀
         ▀▀███████████▀▀
            ▀▀█████▀▀

.THRIVING CRYPTOCURRENCY..
.MARKET WITH CRYPTOBONDS..

▄▄▄▄  ▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄  ▄▄▄▄
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

INITIAL COIN OFFERING
SEPTEMBER 30

██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
██████
         ▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄███▀▄▄▄▄▄▄▄ ▀███████▄
  █████ ███████ █▄▀███████
 ██████ ███████ ███▄▀██████
▐██████ ███████▄▄▄▄▄▄ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
 ██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████
  █████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ ████
   ▀███▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄██▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀

...READ THE....
.WHITEPAPER.

▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄████████████████████▄
  ███████████████▀▀  █████
 ████████████▀▀      ██████
▐████████▀▀   ▄▄     ██████▌
▐████▀▀    ▄█▀▀     ███████▌
▐████████ █▀        ███████▌
 ████████ █ ▄███▄   ███████
  ████████████████▄▄██████
   ▀████████████████████▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀
TWITTER
FACEBOOK
MEDIUM
REDDIT
GITHUB
SLACK
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
October 04, 2018, 07:52:24 AM

Yerli  prezervatif çıkar yakında.
yansahun
Newbie
*

Activity: 31
Merit: 0

View Profile
October 04, 2018, 08:13:02 AM

logo başka bir firmanın logosu zaten emlak sektöründen reklam olmasın diye yazmadım
ama çok saçma bir logo bence daha milliyetçi birşey olabilirdi arkadaşın dediği gibi bir türk bayrağı
harika bir logo olurdu bence
miyav
Member
**

Activity: 274
Merit: 88

View Profile
October 04, 2018, 10:20:33 AM

Ne anladık bu işten.

Logoyu ürünlerine basmak için firmalar ambalajlarını değiştirecek dolayısı ile ambalaj üreticileri kazanacak.
Ambalaj üreticileri yeni ambalajları üretmek için ham madde alacak dolayısı ile ham madde sağlayan şirketler kazanacak.
Her firma bu logoyu kullanamasın diye bu işi denetleyecek bir kamu kurumu icat edilecek,
bir hesap yapalım, 1 müdür, 1 sekreter, 1 güvenlik, 1 hizmetli, 1 şoför, 2 de memur toplam 7 personel lazım her ile. ülke çapında 587 personellik istihdam yaratılmış olacak.
Bu yedi personel için bir yer lazım. Binalar kiralanacak gayrimenkul sahipleri aylardır krizden dolayı kiralanmayan binaları kiralayacaklar. 81 gayrimenkul sahibi fayda görmüş olacak.
Bu birimlere masa sandalye, bilgisayar ve çevre birimleri daha bir sürü şey alınacak bu sayede devlet malzeme ofisine mal veren firmalar kazanacak.
81 binaya havalandırma, klima sistemleri ihtiyacı olacak (pişsin mi memurlar sıcakta?) o sektörde hareketlenecek.
Bu yedi personel fotosentez yapmayacak değil mi? Bir catering şirketi öğlen yemeği verecek, şu kriz ortamında ülke çapında 81 catering şirketine az da olsa para girecek.

Hocam yerdiniz mi? yoksa böyle mi düşünüyorsunuz anlamadım?
sevdiniz mi dövdünüz mü belli değil?
Eğer böyle ise iyi bence herkesler kazanıyor. istihdam oluyor. hiç bu şekilde düşünmemiştim.
yaniman
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
October 04, 2018, 10:47:43 AM

Alın size yerli üretim Cheesy https://odatv.com/coca-colada-yerli-mali-etiketi-kafa-karistirdi-02101832.html
Bunun bile bokunu çıkardık, la amerikan malı coca cola ne zaman yerli oldu. Türkiye'de üretiliyor diye yerli olur mu hiç?

Preludes
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
October 04, 2018, 11:18:21 AM

Bu nedir ya. Kalp şeklinde bir logo üzerinede Türk bayrağı koysaydılar daha süper olurdu.
Iamrobot (OP)
Member
**

Activity: 294

View Profile
October 04, 2018, 12:41:12 PM

Türkiye'de üretilen ürünler
Ulan piyasadaki ürünlerin büyük çoğunluğu yerli üretim zaten.

Malesef değil... Satın aldığınız ürünlerin (detarjan, temizlik malzemesi, kağıt havlu vb.) çoğu yabancı markaların. Sadece Türkiye'de üretilmeleri de onları yerli üretim yapmıyor. Türkiye'deki fabrikada üretilse de parayı yabancı kazanıyor. Ülke ekonomisine faydası sınırlı.

yerli ürün yapmıyor ama yeni bir kavram geliştirdiler işte bu şekilde yerli üretim diyorlar. Bunların geliştirdiği bu kavram ile piyasadaki bütün ürünler doğru dürüst bir maliyet yüklemeden bir yıl içinde yerli üretim yapılabilir Smiley
matador1903
Member
**

Activity: 182

View Profile
October 04, 2018, 01:08:23 PM

Yerli üretim logosu kullanım amacı ile alakası yok. Coca colada bile var ben anlamış değilim. Yerli üretim olmayan bi çok ürün de biile  bu logo var çok saçma bir durum.
ht_turk
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 4

View Profile WWW
October 04, 2018, 03:00:43 PM

Ne anladık bu işten.

işte olayın özeti. Hangi amaçla çıkartılmış olursa olsun kimsenin etlisine sütlüsüne karışmadan bunlar gerçekleşecek.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
October 05, 2018, 10:13:21 AM

İthal muzlara Yerli Üretim logosu koymak mı dersin, yurtdışından getirilip burada paketlenen ya da birleştirilen ürünlerin yine aynı logoyu kullanması mı dersin. Tam anlamıyla fiyaskoya döndü bu olay bende. Maalesef piyasadaki tüm ürünlere neredeyse yapıştırılıyor. Böyle olmamalıydı. Yerli Üretim derken, türkiyede üretilen, tamamiyle Türk Malı olan ürünlere vurulmalıydı bu logo...
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 07, 2018, 08:00:20 AM

bu işinde boku cıktı. gereksiz bir hareket etti. yurtdısından gelip tr de paketlenen yada ambalajı turkcelestırılen hersey yerli uretim diye satılıyor. yerli kaju gördü bu gözler
dodocum
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

View Profile WWW
October 07, 2018, 07:09:07 PM

İthal muzlara Yerli Üretim logosu koymak mı dersin, yurtdışından getirilip burada paketlenen ya da birleştirilen ürünlerin yine aynı logoyu kullanması mı dersin. Tam anlamıyla fiyaskoya döndü bu olay bende. Maalesef piyasadaki tüm ürünlere neredeyse yapıştırılıyor. Böyle olmamalıydı. Yerli Üretim derken, türkiyede üretilen, tamamiyle Türk Malı olan ürünlere vurulmalıydı bu logo...

Toplamda %100 türk malı olan ürün sayısını beğenmediler muhtemelen.
İşin içinden çıkmak için böyle kurnazca bir fikre yöneldiler.

Benim gözümde bu olayın "Şakkadanak"tan bir farkı yok.

Sanmıyorum ama bilmeyenler için; https://www.youtube.com/watch?v=8l5SoV1mxTQ
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
October 10, 2018, 08:14:47 AM

CocaColaya bile yerli üretim damgasını yapiştiran bir zihniyetten ne beklersiniz Smiley
OziTuSan
Member
**

Activity: 110

View Profile WWW
October 10, 2018, 08:18:59 AM

ülkemizin yaptığını temsil eden logo işte
Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
October 10, 2018, 05:31:26 PM

logo da bildiğin kötü olmuş yav. türkiye logosu vardı bi kaç sene önceden popüler o ne oldu mis gibiydi

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Konbor
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
October 10, 2018, 07:18:42 PM

Turyap'ın logosunun yanına yerli ürtim yazmışlar. Umarım para falan vermemişlerdir Cheesy
Pages: [1]
  Print  

Jump to: