Bitcoin Forum
June 28, 2024, 11:47:09 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: bounty olayı benim için artık bitmiştir !  (Read 460 times)
ripplecanavari (OP)
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
October 03, 2018, 05:21:18 PM

arkadaşlar selamlar skyfchain bountysine katılanlar vardır eminim çünkü lokalde çok denk geliyordum sonunda dağıtımlar yapıldı tam sekiz ay boyunca imza kampanyalarında kaldım ve ayrıca diğer kampanyalarına katılmıştım 12 bin adet skyft gelmiş şu anki değeri 60 usd ! evet yanlış duymadınız sekiz aylık koskoca sekiz aylık emeğin karşılığı 60 usd ki diğer kampanyalarına katıldığım halde bu şekilde benim için artık bounty olayı kesinlikle bitmiştir yok twitterdir telegramdır kesinlikle uğraşmayacağım şansıma bir imza seçip olayı orada bırakacağım yazık gerçekten ...
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
October 03, 2018, 05:38:03 PM

şimdi burada dert yandığın nokta 8 ay boyunda kampanyada kalıp 12k coin almış olman mı? 12k coinin 60 usd yapması mı?

şunun için soruyorum, spreadsheetlerdeki stake payını takip ederken ufak hesaplamalarla az çok ne kadar alacağını öngörüyorsun, ve ona göre kampanyada kalıp devam edip etmeyeceğine karar verebiliyorsun. 8 ay orada kalıp 12k oradan alacağına zaten bu işler şansa dansa döndü, 3. ay çıkıp başka bountylerde avlanabilirdin.

yok eğer 12k coin/tokenin 60 usd olarak fiyatlanmasından şikayetçiysen bu konuda yapacak bişey yok. piyasanın hali içler acısı.
ripplecanavari (OP)
Member
**

View Profile
October 03, 2018, 05:42:22 PM

şimdi burada dert yandığın nokta 8 ay boyunda kampanyada kalıp 12k coin almış olman mı? 12k coinin 60 usd yapması mı?

şunun için soruyorum, spreadsheetlerdeki stake payını takip ederken ufak hesaplamalarla az çok ne kadar alacağını öngörüyorsun, ve ona göre kampanyada kalıp devam edip etmeyeceğine karar verebiliyorsun. 8 ay orada kalıp 12k oradan alacağına zaten bu işler şansa dansa döndü, 3. ay çıkıp başka bountylerde avlanabilirdin.

yok eğer 12k coin/tokenin 60 usd olarak fiyatlanmasından şikayetçiysen bu konuda yapacak bişey yok. piyasanın hali içler acısı.

adamların ico fiyatı 1k token 1 eth normal ico fiyatına göre 12 eth ediyor yakındığım nokta sadece 60 usd etmesi yani 8 ay emeğin sonucunda 60 usd almış olmam o yüzden artık icodur bountydir uğraşmak boş iş gibi geliyor
yenilmez86
Member
**

Activity: 1260
Merit: 43

View Profile
October 03, 2018, 06:11:28 PM

Öncelikle 8 aylık emeğinize gerçekten yazık olmuş, geçmiş olsun..

3 temel sebep var bence airdrop/bounty işlerinin acınacak hale gelmesinde;

1- Piyasa geçen yılın son çeyreğine göre %70 daha düşük. ETH 800-1400 dolar arasındayken (ortalama 1000 diyelim) herhangi bir ödülden 0.2 ETH bile gelse bozdurduğunda hemen hemen 200 dolar para ediyordu. Şuan 0.2 ETH 40-45 dolar anca ediyor.

2- Bounty katılımcıları geçen yıla göre %200 daha fazla. Geçen yıl özellikle son çeyrekten itibaren ipini koparan airdrop/bounty yapmaya başladı. Yarıdan fazla küçülmüş pastayı 3-4 kat daha fazla insan paylaşıyor şuan.

3- Geçen yıl kimsede bu yıl olduğu kadar korku ve panik yoktu. Bountyden veya airdroptan gelen tokenleri geldiği gibi bozdurmuyordu bir çok kişi. Bu yıl geldiği anda bozdurmazsan zaten bitik olan ödülün bir kez daha yarı yarıya düşüyor.
cosgun61
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
October 03, 2018, 06:19:50 PM

Benim arkadaşım da öve öve bitiremiyordu bu Skyfchaini.Adamlar uzattılar da uzattılar.Çok büyük beklentisi vardı onunda.Demekli fos çıktı bu da.Hakikaten bounty olayı da bitti sanırım

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
ripplecanavari (OP)
Member
**

View Profile
October 03, 2018, 06:31:34 PM

1- Piyasa geçen yılın son çeyreğine göre %70 daha düşük. ETH 800-1400 dolar arasındayken (ortalama 1000 diyelim) herhangi bir ödülden 0.2 ETH bile gelse bozdurduğunda hemen hemen 200 dolar para ediyordu. Şuan 0.2 ETH 40-45 dolar anca ediyor.

2- Bounty katılımcıları geçen yıla göre %200 daha fazla. Geçen yıl özellikle son çeyrekten itibaren ipini koparan airdrop/bounty yapmaya başladı. Yarıdan fazla küçülmüş pastayı 3-4 kat daha fazla insan paylaşıyor şuan.

3- Geçen yıl kimsede bu yıl olduğu kadar korku ve panik yoktu. Bountyden veya airdroptan gelen tokenleri geldiği gibi bozdurmuyordu bir çok kişi. Bu yıl geldiği anda bozdurmazsan zaten bitik olan ödülün bir kez daha yarı yarıya düşüyor.

kesinlikle tespitlerinizin tamamına katılıyorum olay aslında proje değil piyasa sağlık olsun. bekletelim bakalım belki bir gün değerlenir
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 645

View Profile WWW
October 03, 2018, 06:44:05 PM

kesinlikle tespitlerinizin tamamına katılıyorum olay aslında proje değil piyasa sağlık olsun. bekletelim bakalım belki bir gün değerlenir

yanlış anlama ama coin yada token kampanyalarında kimse şu kadar dolar kazanacaksınız demiyor, diyenlerden uzak durun zaten, kampaya katılım karşılıgında sana token verecez dıyor 12k token az mı cok mu bılemem total supply ıle karsılastır onu, 12k token 1 dolar da edebılır 10 bın dolar da orası biraz şans biraz proje ile alakalı
depecoin
Jr. Member
*

Activity: 294

View Profile
October 03, 2018, 06:54:01 PM

eylül başlarında 360 tanesine 1.8 eth veren olmuş yazık ya alana bu bounty leri erken dağıtsalar çok kişinin canı yanar.
sgi02
Sr. Member

Activity: 542
Merit: 250

View Profile
October 03, 2018, 07:02:04 PM

Maalesef bounty olayı genel olarak bu durumda, bir imza kampanyasından beklenti büyük tabi 8 ay sonunda, artık uzun süre böyle devam edeceğini düşünüyorum. Tokeni saklamak ve yükseliş beklemekten başka yapılacak bir şey öneremiyorum.
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
October 03, 2018, 07:06:04 PM

Tabi eskiden güzel paralar kazanılıyordu.Ama bu sene piyasanın kötü gidişi bounty katılımcıların artması ödül tutarının yüksek verilmesinin kötü etkileyeceği fikri ile hem ödül tutarları küçüldü hem süreler uzadı.Artık bundan sonrası nasip diyelim ne gelirse.
marn6767
Member
**

Activity: 252
Merit: 13

View Profile
October 03, 2018, 07:37:15 PM

bu işler nasip kısmet işi fakat senin yaptığn hata ise 8 ay bir imzada kalmak. 8 ayda neredeyse 4 5 bounty bitirilirdi ve çok güzel paralar alınırdı. Ama arkadaşlar durumu açıklamış piyasa çok kötü durumda ve bounty yapan çok insan var. Ödüllerini alan hemen kazandıklarını yok pahasına satıyor ve piyasa dahada ölyor
tmskcimen
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
October 03, 2018, 07:42:28 PM

Bounty olayı bitmiş demede diğer kampanyalara katılmayacağım de çünkü imzadasın şuan hala demekki bounty olayı senin için bitmemiş eminimki ilerleyen zamanlardada boğa gelince tekrar başlarsaın veya devam edersin büyük konuşma boşuna
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
October 03, 2018, 07:50:14 PM

Gerçekten üzücü. 8 ay çok uzun süre. Bence de bekleyin, yükseliş gelince daha iyi fiyata satabilirsiniz. Yalnız bu işinde sonuna denk geldik sanırım. Şu an nereye el atsak elimizde kalıyor.
ripplecanavari (OP)
Member
**

View Profile
October 03, 2018, 08:09:30 PM

bu işler nasip kısmet işi fakat senin yaptığn hata ise 8 ay bir imzada kalmak. 8 ayda neredeyse 4 5 bounty bitirilirdi ve çok güzel paralar alınırdı. Ama arkadaşlar durumu açıklamış piyasa çok kötü durumda ve bounty yapan çok insan var. Ödüllerini alan hemen kazandıklarını yok pahasına satıyor ve piyasa dahada ölyor

8 ay bir bountyde nasıl kalırsın süresi 5 aydır adamlar 3 ay daha uzattık derler anladın mı ? beş ayın çöpe gitmesin diye mecburen kalırsın
ripplecanavari (OP)
Member
**

View Profile
October 03, 2018, 08:10:09 PM

Bounty olayı bitmiş demede diğer kampanyalara katılmayacağım de çünkü imzadasın şuan hala demekki bounty olayı senin için bitmemiş eminimki ilerleyen zamanlardada boğa gelince tekrar başlarsaın veya devam edersin büyük konuşma boşuna

bu boş yorumunu yazdığım yazının tamamını okumamana yoruyorum.
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560

View Profile
October 03, 2018, 08:43:45 PM

Bounty olayının başka bir boyuta geçmesi gerekiyor, beli bir miktarda etherium ve coin üzerinden olması lazım yoksa bu şekilde çok mağduriyet yaşanmaya devam eder. Bu arada imza kampanyalarında 2 3 ay üstünde bir şeye girmemek lazım.
gokhanata
Jr. Member
*

Activity: 316

View Profile
October 03, 2018, 08:44:32 PM

Bakış açın yanlış, hesabını yapıp ona göre gireceksin bountylere 60$ da alabilirsin 6000$ iyi bi hesapla kaldıki ben imzasına girmediğim halde 2 ayda bir bountyden 1200 dolarlık token aldım vede ico fiyatının %30 altındaki fiyatla hemen satılır rakamla, biraz şans birazda hesap işi çok kalabalık bountylere girince de böyle olabiliyor.
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
October 03, 2018, 08:50:46 PM

Tamamen şans işine döndü yada deliler gibi araştıracağız başarılı olacak projeyi bulacağız ki o da çok fazla zaman ve emek kaybı. Bu yüzden sosyal medya kampanyalarına artık katılmamayı düşünüyorum çünkü dişe dokunur bir ödül vermiyor malesef.

luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
October 03, 2018, 08:54:10 PM

arkadaşlar selamlar skyfchain bountysine katılanlar vardır eminim çünkü lokalde çok denk geliyordum sonunda dağıtımlar yapıldı tam sekiz ay boyunca imza kampanyalarında kaldım ve ayrıca diğer kampanyalarına katılmıştım 12 bin adet skyft gelmiş şu anki değeri 60 usd ! evet yanlış duymadınız sekiz aylık koskoca sekiz aylık emeğin karşılığı 60 usd ki diğer kampanyalarına katıldığım halde bu şekilde benim için artık bounty olayı kesinlikle bitmiştir yok twitterdir telegramdır kesinlikle uğraşmayacağım şansıma bir imza seçip olayı orada bırakacağım yazık gerçekten ...

Bence 2 aydan sonra imzadan çıkmanız gerekirdi. Bildiğim kadarıyla bu skychain bir kere zaten uzatmıştı. Hatta ben de baya niyetlenmiştim iyi ki girmemişim. Şimdilik ne yazık ki sadece geçmiş olsun diyebiliyorum, gerçi şöyle düşünün bunun yerine başka da girseniz tahminen onlar da pek para etmeyecekti. Kendi adıma şu 2018 de doğru düzgün bir şey kazanmadım.
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
October 03, 2018, 09:05:10 PM

Geçmiş olsun öncelikle. Olan 8 ay a olmuş . Olurda boğa piyasası gelirse o vakit bakıp ona göre belki iyi değerlenebilir. Beklemekte fayda var. Zaten hocam Twitter Facebook boubtyleri hikaye. En iyisi imza zaten. Yada video yapmak. Hayırlısı olsun
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: