Bitcoin Forum
May 28, 2024, 03:33:08 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: bounty olayı benim için artık bitmiştir !  (Read 460 times)
Stabilitelim
Member
**

Activity: 448
Merit: 14

View Profile
October 04, 2018, 08:09:15 AM

İşin en kötü tarafıda şu.En sağlam denilen projeler patlıyor.İnsanlardan yatırım alıp hardcap yapan en kötü yarı yarıya yatırım alan adamlar.ico bittikten sonra yatırımcılarına yüzde 80 e yakında zarar ettiriyor.
sufferer123
Member
**

Activity: 574
Merit: 55

View Profile WWW
October 04, 2018, 08:12:02 AM

Genel olarak bounty bitmiş falan denilmiş ama bunun sebebi milletin onlarca multi hesapla bountylere katılması. Yani aslında biten bir şey yok ortada, ayı piyasasının getirdiği fiyat düşüş ve multi hesaplardan dolayı ödüllerin daha çok kişiye paylaştırılması söz konusu. Ayrıca arkadaş ilk mesajda da belirtmiş 1k Token icoda 1 ETH ediyormuş. Ekip ister miydi proje bu kadar düşsün kaybolsun gitsin? Kimse istemezdi ama malum ayı piyasası şartları. En baba diye adlandırılan coinler bile 9da birine 10da birine düşmüşken, yeni projelerin çok daha fazla kaybetmesi gayet normal.

Umarım bırakmaz bir sonraki kampanyanızda çok daha fazlasını kazanırsınız.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
PLINKO    |7| SLOTS     (+) ROULETTE    ▼ BIT SPINBITVESTPLAY or INVEST ║ ✔ Rainbot  ✔ Happy Hours  ✔ Faucet
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
October 04, 2018, 12:24:45 PM

airdropla aylarca uğraştım 200 dolar kazanamadım bountyden biraz kazandım fakat bugun gördüm ki sattıgım bir coin usd olarak 5x yapmış ve ico fiyatına gelmiş ama garip olan nokta telegram kanalında günlerdir konuşma yok sadece adminler yazı atıyor o kadar garip ama yinede üzüldüm gerçekten.
turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434
Merit: 100

View Profile
October 04, 2018, 01:57:17 PM

Malesef bu şekilde düşünürsen bir şey kazanamazsın dostum sonuçta soft cap mi yapmışlar hard cap mi yapmışlar genellikle görme şansın oluyor işte tam bu sırada olayı kestirebilmek ve doğru noktada başka kampanyalara kaymak gerek.

procesdad
Full Member

Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
October 04, 2018, 02:01:05 PM

Kötü bir durum hocam o kadar emek verip uğraşmanın karşılığı bu olmamalıydı ancak durumlar ortada biliyorsunuz. Aldığınız ödüle dokunmayın bir kaç yıl sonra piyasalar kendine geldiğinde belki de çok iyi para edecektir.

emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
October 04, 2018, 02:09:30 PM

8 ay bir imzada kalmak ve 60 dolar getirisi bu gerçekten yazık olmuş. bence maksimum 2-3 ay sürmeli imza. sonradan uzatmaya gidiyorlar ise o imzadan çıkmak karlı olabilir. bounty yöneticisi bazen stakelerin kalmasını sağlıyor. ama diğer taraftan bu sene hangi imzaya katılsan büyük oranda borsada çakılmıştır. nadiren borsada pump yapan, kar getiren var.
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
October 04, 2018, 02:23:00 PM

Biz imzadan 5 kuruş kazanamıyoruz.Yazık bu facebook twitter katılımcılarına bide rapor falan uğraşıyorlar.Bu adamlar hiçbirşey kazanamazlar yalnızz.Bitti sanırım bu işler.ancak çok sağlam projeler olmalı.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
October 04, 2018, 02:28:28 PM

şimdi burada dert yandığın nokta 8 ay boyunda kampanyada kalıp 12k coin almış olman mı? 12k coinin 60 usd yapması mı?

şunun için soruyorum, spreadsheetlerdeki stake payını takip ederken ufak hesaplamalarla az çok ne kadar alacağını öngörüyorsun, ve ona göre kampanyada kalıp devam edip etmeyeceğine karar verebiliyorsun. 8 ay orada kalıp 12k oradan alacağına zaten bu işler şansa dansa döndü, 3. ay çıkıp başka bountylerde avlanabilirdin.

yok eğer 12k coin/tokenin 60 usd olarak fiyatlanmasından şikayetçiysen bu konuda yapacak bişey yok. piyasanın hali içler acısı.

adamların ico fiyatı 1k token 1 eth normal ico fiyatına göre 12 eth ediyor yakındığım nokta sadece 60 usd etmesi yani 8 ay emeğin sonucunda 60 usd almış olmam o yüzden artık icodur bountydir uğraşmak boş iş gibi geliyor

ICo fiyatına göre baz almak lazım paşam maalesef ki. Piyasaya çıkınca 60 USD'yi görmesi üzücü. Ama düştüğü gibi 10 katına da çıkabilirdi.
Burada önemli nokta denk getirebilmek ICO fiyatından düşmeyecek token/coin'i seçmekte... O da bu kalabalıkta zor iş gerçekten. Artık hangi projeye el atsan elinde kalıyor haklısın ama şanslı ise, proje uçuyorsa 12 ETH az bile geliyor bazen imza kampanyalarında. İmzan boş duracağına yine girmeni öneririm güvendiğin birşeylere ki girmişsin de gördüğüm kadarıyla. Umarım bu imza diğeri kadar üzmez seni. Şans artık bu işler. O kadar çok proje, o kadar çok ICO var ki şaşıp kalıyor insan... Ben de ICO fiyatına göre 19 ETH eden bir tokenı geçenlerde 0,4 ETH gibi bir fiyattan okuttum gitti. Naapalım yani. Önümüzdeki maçlara bakacağız elbette.

Bu alemde fırsat bitmez...
Required Information
Jr. Member
*

Activity: 90
Merit: 2

View Profile
October 04, 2018, 02:30:57 PM

Bir çok arkadaştan duyduğum gibi sende de benzer bir olay olmuş cidden çok üzüldüm. 8 ay üzerine verilen emeklerin böyle boşa gitmesi benimde gözümü iyice korkutuyor bu yüzden hesabı yükseltemedim acaba diye diye. İmza kampanyalarından güzel paralar kazanıldı bir zamanlar ama bayadır para kazanılmıyor piyasanın dolandırıcı icolarla dolması yüzünden. Bence 60$ olmasını düşünme unut onları en azından bir süre sonra yükselirse bir parça da olsa mutlu edebilir. Hakkında hayırlısı geçmiş olsun dostum.
Srkndrl83
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 8

View Profile
October 04, 2018, 03:28:35 PM

Yazık olmuş gerçekten 8 ay boyunca 12 k token ve 60 usd yapması rezillik başka bişey değil. Ayrıca neredeyse tüm icoların 10 da 1 fiyatıyla borsaya girmesi olayını aklım almıyor nasıl olur bu diye çünkü durum böyle iken kimse icodan almaz gider borsadan 10 da 1 fiyatına alır hem aylarca beklememiş olur zaten böyle giderse projelerde para toplayamaz
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 1

View Profile WWW
October 04, 2018, 03:46:45 PM

Hakikaten bu sky çok berbat bir dağitim yapti. Bende sosyal medya kampanyasina katılmıştım 479 tane yollamışlar

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
oturanbilboa
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 252

View Profile WWW
October 04, 2018, 03:52:47 PM

Tamam çok can sıkıcı bir durum ve bunun benzerlerini bende yaşadım bir kaç kez ama ders alıp daha mantıklı hareketlerle devam etmek lazım. Piyasa şu an rezalet o yüzden elimdeki miktar 60 dolar ediyor diye moralini bozma. Bir süre sonra eğer ico fiyatına gelirse bir miktar da olsa yüzünü güldürecektir. Bir de bir kampanyada 2-3 aydan fazla kalma başka kampanyaya geç. En azından 8 ayın patlamasındansa başka kampanyalara katılıp attığın olta miktarını arttırırsın benden tavsiye.

luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
October 04, 2018, 04:09:42 PM

bu işler artık tamamen rulet gibi oldu...denk gelirse ne ala..binlerce dönerci de türedi ..
bu da işin başka bir boyutu..çok iyi olan icolar da ödül programı düzenlemiyor bu da diğer boyutu..sağda solda aldığı 3 kuruş cep harçlığını ağzını yaya yaya anlatan gevşekler yüzünden daha da boka saracak gibi..

pembe hayaller kurmayın bence beklentiye girmeyin derim.ha bir de bişeyler tutturusanız çenenizi fazla açmayın bence... kendi kendinize çelme takmış gibi olursunuz...bence bi düşünün

Bu olaya katılıyorum, kimse yanlış anlamasın ama son zamanlarda o kadar fazla Newbie ve Junior Member görüyorum ki, üstelik iyi olanlar alınmasın ama açıp yazdığı konulara bakınca bir cümle bir cümle yazmışlar. Kısaca dönerci. Aslında bountylere Member altı katılamasa, bu spamcı arkadaşlar silinir gider. İçlerinde kaliteli olanlar da zaten Member olur.
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
October 04, 2018, 04:28:02 PM

benceede kesinlikle haklı arkadaş birisi de demişki e stakelerin giriliyor yolun yarısındayken hesaplayabilirdin. arkadaşım stakeler 3 ay sonra giriliyor adam 3 aylık emeğini bırakıp mı çıksın . bu arada şu çok enteresan imzaya neden bu kadar az düşmüş. imzaya % kaç ayırmışlar vs bunlara bakılabilirdi.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
October 04, 2018, 04:51:08 PM

Geçmiş olsun, tabi sadece sana değil aslında hepimize geçmiş olsun. Çünkü ICO piyasası bitince doğal olarak bounty piyasası da bitti. Burada arkadaşlar başka imzaya girseydin diyorlar ama sonuç çok da değişmezdi. Bu yıl imzadan doğru düzgün bir para kazandığımı hatırlamıyorum, hatta baya bir bounty de hiç gönderim yapmadı.
landslide
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 251

View Profile
October 04, 2018, 05:17:23 PM

2017 deki dönemi özlüyoruz sadece. O dönem tekrar olması çok zor.
CoinSpeculator
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
October 04, 2018, 05:41:20 PM

o 12k token 2 sene sonra 60.000 usd ederse ne olacak? 60 usd için satma bence tokenlerini dursunlar kenarda köşede bir yerde. neyin ne olacağı hiç belli olmuyor bu piyasada hatırlatırım.
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
October 04, 2018, 05:42:09 PM

12k tokenin ico ederi 12 eth ama şu an için 60 usd ediyorsa, mecburi olarak hold etmekten başka yapılabilecek bir şey hocam.

Boğa ile beraber bakarsın güzel noktalara gelir; fakat 60 usd'den 12 ethereum noktasına fiyatlanması çok zor olacaktır. Yine de hiç değilse bir ihtiyaç giderebilir belki bir noktada. 8 ay çok uzun bir süre ve cidden üzücü şu durum. Umarım bir daha böyle bir olayla karşı karşıya kalmazsın.
Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
October 04, 2018, 06:05:39 PM

Aleyküm selam dostum adına üzüldüm ama piyasanın genel durumu bu değil mi zaten 100 dolar para kazanan kendini şanslı hissediyor sizin en kötü yanınız 8 ayda karşılık gelen miktar çok kötü
Ridcan
Member
**

Merit: 31

View Profile
October 04, 2018, 06:14:59 PM

Bounty olayı herkes için bitik vaziyette herkes boş atıp dolu çekme peşine girmiş durumda balık tutmak göle maya çalmak gibi ya gelirse , ya tutarsa... 100 dolar 150 dolar İçin aylarca yazıyoruz tamam bilgilenmemiz fazlasıyla iyi ama biraz da karımız olsa da bizi de mutlu etse
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: