Bitcoin Forum
June 15, 2024, 04:34:37 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Dolandırıcılıkta Yeni Yöntem  (Read 580 times)
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
October 04, 2018, 04:37:04 PM

Bu adamalar hiçbir zaman vazgeçmeyecek malesef her piyasada dikkatsiz ve önlemsiz insanlar mevcut ve bu dolandırıcılar yöntem değiştire değiştire bir çok insanı ağına düşürüyor. Özellikle internette neyi tıkladığımıza çok ama çok dikkat etmemiz lazım. Açılan sitelerde linklerin yanında güvenli yazısını görmek şart.
Mstulu
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 1

View Profile WWW
October 04, 2018, 07:56:50 PM

Öncelikle bizlere bilgilendirme yapan arkadaşın eline sağlık çok güzel bir yazı.Adamlar hırsızlıkta tam profesyonel yollar deniyor..Cok dikkatlice davranmak lazım.Ben uzun zamandır Airdrop işini bıraktım güvensizliginden dolayı.Bountylerle uğraşıyorum, inşallah bunada el atmazlar
HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
October 04, 2018, 08:39:53 PM

Airdrop furyası zamanlarında google formlar ile çok fazla e posta topladılar şuan o epostalara da phishing ile zararlı mailler yolluyorlar benim epostamda malesef böyle mesajlarla dolu tek çare engellemek ve linklere tıklamamak
hxtop
Hero Member

Activity: 1071
Merit: 500

View Profile
October 04, 2018, 08:41:14 PM

Bunların yüzünden tıklamaya korkar olduk, nerden ne bulaşacağı belirsiz hale geldi. Anti virüs kullanıyoruz, sürekli temizliyoruz, ama yine de insanın aklında bir köşede her an bir korku kalıyor bir çeşit hastalık haline gelebilir insanda.
zorbey (OP)
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
October 04, 2018, 08:43:37 PM

Hepinize güzel yorumlarınız için ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Elimden geldiğince karşılaştığım yöntemleri deşifre etmeye devam edeceğim. Sizlerden ricam sizlerde farklı yöntemler görürseniz mutlaka burada paylaşın. Hepimize faydası olsun.
yenilmez86
Member
**

Activity: 1260
Merit: 43

View Profile
October 04, 2018, 08:44:25 PM

Ben kriptoyla ilgili gelen maillerin içindeki hiç bir linke tıklamamaya gayret gösteriyorum. Eğer ilgimi çeken bir şey varsa direkt telegramlarına gidiyorum ve oradaki adminlere sorarak teyit ettiriyorum.
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
October 04, 2018, 08:53:14 PM

Adamlar tam işsiz ya her geçen gün farklı bir şey yapıyorlar. Tabi bazı kişiler dalgınlık la tıklayıp zarara uğruyor. Daha neler göreceğiz bakalım

ozgurkaya
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
October 04, 2018, 08:56:41 PM

valla mail kaynaklarına çok dikkat etmek gerekiyor. bilişim sektöründe çalışıyorum ve her gün onlarca değişik maille karşılaşıyorum. kaynağını bilmediğiniz mailleri açmayın. gönderen adresine bakın, önce emin olun öyle açın. piyasa kötü bir de bu tarz hırsızlar var.
Haticem
Jr. Member
*

Activity: 268
Merit: 4

View Profile
October 04, 2018, 09:01:10 PM

Vay canına kısaca bilgileri giriyorsun sana harika çalışan sahibinden tertemiz bir virüs programı kurıtorlar ve elbettevprivate keylerindevpc de kayıtlı ise onşara güzel bir meze hazırlıyorsun iyiymiş. Hocam uyarı ve bikgilendirme için çok çok teşekkürler saolun.
cemetin54
Member
**

Activity: 392

View Profile
October 04, 2018, 09:08:43 PM

En iyi sahterkarlıkları bizim türkler yapıyor her yerde görüyoruz yok çiftlink bank yok cart yok curt adamlar ama iyide kaldırıyolar hakkını veriyolar işlerinin güvenmeyin her şeyi gircekseniz hesabını yapmayacagınız miktar giriceksiniz bu işlere
pokeviktor
Sr. Member

Activity: 562
Merit: 251

ALCEDO

View Profile
October 04, 2018, 10:45:03 PM

Büyük paranın döndüğü kripto pazarında en büyük vurgunu yapanlar balinalar. Onlar milyarlarca dolar para kazanma şansına sahip. Kripto para cüzdanlarına erişim yaparak boşaltmaya çalışanlar ise çalışmayı bilmeyen zavallılar.

██
      ████
     ██████
    ███████
    ████████
    █████████
    ██████████    ███████
    ███████████ █████  ████
     ███████████████████████████
      ██████████████████
       ████████████████
     ████████████████
  █████████████████████
█████████████████████████
  █████████ ██████████████
    █████     ██████████████
      ██        ███████████████
                   ██████████████
                      █████████

████████████████████████████████████
████████████████████████████████████
|Making Cryptocurrencies
Accessible
For Everyone!
| |
Website
Twitter
Facebook

ANN
Bounty
Telegram

zzevzek
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
October 05, 2018, 03:36:28 AM

bu dolandırıcılar dolandırmak yerine üretmeyi seçseler aslında çok daha fazla para kazanabilirler ama ısrarla dolandırma peşindeler.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
svdtpl
Member
**

Activity: 276

View Profile
October 06, 2018, 04:24:47 PM

bu piyasda hiç bir maile güvenmemeli tamam bakıyoruz ama herşeyede bakmamak lazım hatta hiçbiryere dağıtmamak en mantıklısı olsa gerek o yüzden beklicez.

exturudere
Member
**

Activity: 612

View Profile WWW
October 06, 2018, 04:31:27 PM

Genelde bu tip mailler spama düşer. Nadirde olsa gelen kutusuna gelen bir mail varsa mutlaka gelen mail adresini teyit etmek gerekli. Saglam bir antivirüs programı zaten olmazsa olmaz.
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532

View Profile WWW
October 06, 2018, 04:34:28 PM

Gün geçmiyorki yeni bir dolandırıcılık yöntemleri geliştiriyorlar. Adamlar hız kesmiyor. En kolay lokma coinler diye.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308

View Profile WWW
October 06, 2018, 05:15:30 PM

Bedava peynir fare kapanı ilişkisine güzel bir örnek olmuş bu tür airdroplardan vs uzak durmak gerek artık zamana ve bilgilerinize yazık.

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
pokerjet
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
October 06, 2018, 07:42:35 PM

Airdropların yüzde doksanının scam olduğu ciddi ciddi dile getiriliyor. Airdrop kazancı dibe vurduğu halde kimlik tanımlama bilgisayara gelen emailleri açma gibi hatalara düşmeyin. Dolandırıcılar yeni yöntemleri keşfetmekte yaratıcı.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
October 07, 2018, 11:10:37 AM

Bazı airdropların yapılma amacı da sırf bu yüzden aslında. Milletin private key'lerin ele geçirmek için yapıyorlar... Yıllık 30 liraya lisanslı bir antivirüs almak en mantıklısı. Konuyu açan arkadaşı da zaten virüs uyarısı kurtarmış.
Hangi coinin airdropu olduğu da söylenseydi bari, tetikte olurduk. Sonuçta bunlar dolandırıcıysa saklamamak lazım, afişe etmek gerek.
flygate
Jr. Member
*

Activity: 185

View Profile
October 07, 2018, 11:51:44 AM

vaov. ulan harbiden işlerini ciddiye alıp düzgün çalışıyorlar. dünya düzeninde de hep böyle oluyor. hırsızlar işini kusursuz yapıyor. bunlar proje işine girse piyasayı avucuna alabilecek adamlar ama dürüstlüğü sevmiyorlar
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
October 07, 2018, 01:41:10 PM

Aslında katıldığınız airdrop ve bountyler'e seçerek katılırsanız, bu sorun bir nebze ortadan kalkmış olur.

İnsanoğlu, hep daha fazlasını istediği için takip edemeyeceği kadar çok airdrop ve bounty'e' katılıyor ve hepsindeki gelişmeleri takip edemediğinden, üstüne dalgınlık da eklenince bu tarz mailleri direkt açıp kendilerini tehlikeye atıyor. Buna çoğu zaman cevap olarak "hangi token'in ne olacağı bilinmez" cevabı geliyor; fakat bu konuda disiplin geliştirip, ufak da olsa araştırılıp öyle katılmak gerektiğini düşünüyorum.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: