Bitcoin Forum
September 03, 2024, 04:20:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.1 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Dolandırıcılıkta Yeni Yöntem  (Read 605 times)
rexxxoonaa
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
October 07, 2018, 01:44:21 PM

özellikle yüksek seviyeli işlemler yapanların çok daha dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum. adamlarda her türlü itlik mevcut.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
October 07, 2018, 01:50:56 PM

Vay arkadaş adamlar bu dolandırıcılığı meslek edinmişler resmen. Çokta profesyonel bir mail göndermişler. Dikkat etmeyen inanıp tüm parasını kaptırabilir. Dikkat etmek lazım.

benefanj
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 0

View Profile
October 08, 2018, 09:37:03 AM

kripto paralar yerine dolandırıcılık  yöntemleri gelişiyor Cheesy
caneraydin123
Member
**

Activity: 574
Merit: 34

View Profile
October 08, 2018, 07:31:02 PM

Airdrop mesajlarını açmaya dahi tenezzül etmiyorum hiç de tavsiye etmem eğer katılacaksanız bounty kampanyalarının içinde form doldurarak katılın. Sadece bunlar olsa iyi Scam icolar, paranızı sizden farklı yollarla almak isteyenler mesela borsa kanalına girip hello yazın bir sürü orjinal admin ismiyle gelen dolandırıcı olacak. Yardıma ihtiyacınız olunca buradan iletişim kurmayı denemeyin bile direk e mail gönderin. Fark etmeyip admin diye inanabilirsiniz. Sizden işlem için para isteyen olursa bunun gibi kişileri küfür falan edip gönderin çok uyanık olmak gerekiyor yoksa her yer de dolandırıcı var Smiley hele ki private key isteyen falan olur hiç bilmeyenler için bu uyarım sakın paylaşmayın hiç bir şekilde.
zhongzy
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
October 11, 2018, 12:04:54 PM

Her gün onlarca email geliyor token dağıtacağım diyen dolandırıcılardan. Ayrıca Telegram kullanarak Bounty ico yöneticisi olduğu numarası ile ucuza token sattığını iddia eden tiplere itibar etmeyin.
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
October 11, 2018, 01:29:10 PM

Yeni bir sistem değil bu çok zamandır var bu tarz emaillere güvenmeyin açmayın bile spreadsheet vs takip edin bounty tarihlerine bakın emaille ulaştıklarını hatırlamıyorum hiç bir bountyimde. Hep airdrop mailleri alıyorum bende tıklamıyorum bile çünkü böyle bir şey çıkacağı çok belli.

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
wallet
Full Member

Activity: 420
Merit: 125

LIVENpay.io

View Profile
October 13, 2018, 12:19:42 PM

Dolandırıcılar 2018 yılında 1 milyar dolara yakın parayı çaldı, yatırım aldı scam ico yaparak iç etti veya güven sağlayarak elde etti. Neticede pazarda para çok bedavadan kazanmak isteyen çok.

L I V E N pay | [  WHITEPAPE  ]                            The WORLD FIRST GLOBAL             Apply for
GET the APP     ◥ Google Play  ◥ App Store                                 FOOD ECONOMY - for Everyday         the LVN ICO
FOLLOW US    ◾TELEGRAM  ◾MEDIUM  ◾GITHUB  ◾TWITTER           use by  E v e r y   d a y   P e o p l e          Presale Now
svdtpl
Member
**

Activity: 276
Merit: 10

View Profile
October 13, 2018, 02:14:50 PM

dolandırıcılıkta yöntem bitmez bunlarla savaşmak için en iyi yapılması gereken şey hiç birşey yapmamak ve herşeye inanmamak o yüzden dikkat edip araştırın derim.

distorsiyon
Member
**

Activity: 448
Merit: 15

View Profile
October 13, 2018, 11:54:58 PM

Bilgilendirme için teşekkürler. Benim de spam kutuma ortalama günde 5-6 mail geliyor.

Çoğunluğu yeni bounty-airdrop veyahut sizinkisi gibi ''X token'i kazandınız, formu doldurun'' vs. gibi mail'ler.

Ben bu durumu girdiğimiz bounty'lerin spreadsheet'lerinin herkes tarafından görüntülenebilmesine bağlıyorum. Ya da zamanında girdiğimiz telegramdaki kolpa airdrop kampanyalarına.

Yaklaşık 4-5 aydır güvenmediğim hiçbir bounty'e girmemekte, airdrop'lara aşırı nadir katılmaktayım.

Bu konuda kendime biçtiğim tavsiye de, bitcointalk'da konusu açılmayan hiçbir ödül yöntemine katılmamaktır.

Gelen mail'leri günlük siliyorum. Riske girmeye gerek yok. Zaten beklentim olan projeleri biliyorum, 5 10 dolar kazanacağım diye strese sokmuyorum kendimi.

iccel
Member
**

Activity: 392

View Profile WWW
October 14, 2018, 02:31:02 AM

Dolandırıcılık dünyanın en eski mesleklerinden biridir ancak günümüzde teknolojinin gelişmesi, bilgilere digital ortamda ulaşılabilmesi nedeni ile tarihte hiç olmadığı kadar kendine geniş çalışma alanı bulmuştur. Sonuçta zarar gören kişilerin ihmalleri olsa dahi sistemin açıkları sorgulanmalı kanaatindeyim.

ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
October 14, 2018, 10:03:29 AM

Çok dikkatli olmak gerekiyor 2 gün önce bir arkadaşımın başına gelmiş aynı olay adama mail gelmiş ve fake myetherwallet sitesine yönlendirip giriş yap demişler o da pvkeyini yazınca olan olmuş 2500 doları gitti çocuğun Sad

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
adamdamdandusen
Member
**

Activity: 462

View Profile
October 14, 2018, 06:53:28 PM

Bir çok yöntem var kimisi key adrrsini ister kimisi yönlendirerek soyar vs vs taktik bitmez. Önemli olan gözlerimizi dört açmamız asla keyinizi cihazınısda saklamayın
krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
October 14, 2018, 07:12:02 PM

dün gece uykum baya geliyordu ve malesef o hatayı yaptım my etherime girdiler yaklaşık 3 bin tl uçtu gitti bountyden gelenleri ve biraz eth vardı direk kendilerine attılar . ben bazen diyordum nasıl birileri kaptırıyor paraları bende onlardan oldum

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: