Bitcoin Forum
May 04, 2024, 08:02:55 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Ayrıcalığımızın farkında mısınız?  (Read 996 times)
bobita (OP)
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 04, 2018, 11:08:34 PM
Merited by EFS (6), mhanbostanci (2), Zz (2), gospodin (1), Gastronomist (1)

O şuraya düştü, bu şuraya çıktı, portföyüm şöyle oldu vb. karmaşasının içinde çabalarken bulunduğunuz konumu farkediyor musunuz arkadaşlar? Bir şeyler elde etmek istiyorsak tabii ki yapmak zorunda olduğumuz bu hesaplara biraz ara verip  havalı tabirle "büyük resmi" görün istedim.
Bizler kripto çağının başlangıcına tanıklık eden, yeni dünya düzenine (belki 1 yıl sonra çok şey değişmeyecek ama mesela 10 yıl sonra her şey bambaşka olacak) şimdiden uyum sağlamış ayrıcalıklı bir azınlığız.
Evet, azınlık diye özellikle yazdım, biz hepimiz aynı dilden konuşan bir camia olduğumuz için bazen kripto emtialar, blok zinciri teknolojisi, ayak sesleri uzaktan ama iyiden iyiye duyulan dijital para (kağıt para attaya ditti olacak Grin) kavramlarına dünyadaki herkes aşina sanıyoruz (en azından bana öyle oluyor). Oysa durum çok farklı, dünyanın büyük bir çoğunluğunun duymuşluğu bile yok, kalanların da yalan yanlış duymuşluğu var sadece. Haydi o kadarını boşverelim, bütün insanları düşünmeyelim, bu kadar bilmem kaç milyarlık dünyada 500 milyon tane yatırımcı yok mudur? Bence fazlasıyla vardır ve biz onlara kıyasla bir avuç insanız.
...
Bir de kamyon takozu gibi ilk cep telefonlarından, artık bildiğimiz bilgisayar haline gelmiş olan güncel telefonlara ne kadar sürede gelindiğini düşünün,yıllar sürdü ama onların sokaktaki en ilgisiz veya cahil insanın bile ilgisini çekecek bir fonksiyonu, yani avantajı vardı: Cebine koyduğun bir şey ile telefon konuşması yapmak...Dolayısıyla insanlığın uyumu kolay oldu.
Ancak kripto ekosistemi "en azından şu an için" öyle değil, vizyon gerektiriyor, bilgi ve birikim gerektiriyor ve insanoğlu bu kaçınılmaz gidişata örnek verdiğim cep telefonu kadar kolay uyum sağlayamayacak.
İşte bu noktada farkımızı gösterip, ayıya, kaçan fırsatlara vb dertlenirken bir yandan da kripto teknolojisi kullanıcıları/yatırımcıları olarak finansal geleceğe şimdiden hazır olduğumuzu hatırlatayım dedim.  Smiley

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
1714852975
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714852975
Reply with quote  #2

1714852975
Report to moderator
1714852975
Hero Member
*

Ignore
1714852975
Reply with quote  #2

1714852975
Report to moderator
1714852975
Hero Member
*

Ignore
1714852975
Reply with quote  #2

1714852975
Report to moderator
"I'm sure that in 20 years there will either be very large transaction volume or no volume." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714852975
Hero Member
*

Ignore
1714852975
Reply with quote  #2

1714852975
Report to moderator
1714852975
Hero Member
*

Ignore
1714852975
Reply with quote  #2

1714852975
Report to moderator
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
October 04, 2018, 11:58:29 PM

bu ayrıcalık biraz züğürt tesellisi gibi olmuş ama neyse..
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546
Merit: 2

View Profile WWW
October 05, 2018, 01:42:27 AM

bu azınlığın içerisinde olmanın tek artısı piyasa koşulları uygun denilebilecek seviyedeyken yatırım yapmış olmamız. herhangi bir statü durumu söz konusu değil.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
bobita (OP)
Legendary
*

View Profile
October 05, 2018, 08:34:16 AM

bu azınlığın içerisinde olmanın tek artısı piyasa koşulları uygun denilebilecek seviyedeyken yatırım yapmış olmamız. herhangi bir statü durumu söz konusu değil.
Statüden kim bahsetti yahu, bu nasıl bir bakış açısı?
Özetle diyorum ki, millet bu nasıl bir şey diye anlamaya, konumlandırmaya çalışırken bizler zaten uzun süredir işin içinde ve felsefesine/işleyişine vakıf olacağız.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
October 05, 2018, 08:51:12 AM

O şuraya düştü, bu şuraya çıktı, portföyüm şöyle oldu vb. karmaşasının içinde çabalarken bulunduğunuz konumu farkediyor musunuz arkadaşlar? Bir şeyler elde etmek istiyorsak tabii ki yapmak zorunda olduğumuz bu hesaplara biraz ara verip  havalı tabirle "büyük resmi" görün istedim.
Bizler kripto çağının başlangıcına tanıklık eden, yeni dünya düzenine (belki 1 yıl sonra çok şey değişmeyecek ama mesela 10 yıl sonra her şey bambaşka olacak) şimdiden uyum sağlamış ayrıcalıklı bir azınlığız.
Evet, azınlık diye özellikle yazdım, biz hepimiz aynı dilden konuşan bir camia olduğumuz için bazen kripto emtialar, blok zinciri teknolojisi, ayak sesleri uzaktan ama iyiden iyiye duyulan dijital para (kağıt para attaya ditti olacak Grin) kavramlarına dünyadaki herkes aşina sanıyoruz (en azından bana öyle oluyor). Oysa durum çok farklı, dünyanın büyük bir çoğunluğunun duymuşluğu bile yok, kalanların da yalan yanlış duymuşluğu var sadece. Haydi o kadarını boşverelim, bütün insanları düşünmeyelim, bu kadar bilmem kaç milyarlık dünyada 500 milyon tane yatırımcı yok mudur? Bence fazlasıyla vardır ve biz onlara kıyasla bir avuç insanız.
...
Bir de kamyon takozu gibi ilk cep telefonlarından, artık bildiğimiz bilgisayar haline gelmiş olan güncel telefonlara ne kadar sürede gelindiğini düşünün,yıllar sürdü ama onların sokaktaki en ilgisiz veya cahil insanın bile ilgisini çekecek bir fonksiyonu, yani avantajı vardı: Cebine koyduğun bir şey ile telefon konuşması yapmak...Dolayısıyla insanlığın uyumu kolay oldu.
Ancak kripto ekosistemi "en azından şu an için" öyle değil, vizyon gerektiriyor, bilgi ve birikim gerektiriyor ve insanoğlu bu kaçınılmaz gidişata örnek verdiğim cep telefonu kadar kolay uyum sağlayamayacak.
İşte bu noktada farkımızı gösterip, ayıya, kaçan fırsatlara vb dertlenirken bir yandan da kripto teknolojisi kullanıcıları/yatırımcıları olarak finansal geleceğe şimdiden hazır olduğumuzu hatırlatayım dedim.  Smiley

Kesinlikle görüşlerinize katılıyorum, daha başlangıç aşamasında olan bir teknolojinin ilk girenlerinden değiliz ama erken girenlerdeniz. Bu bile bize fazlasıyla avantaj sağlar. Bunun avantajını ileride göreceğiz.

temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
October 05, 2018, 04:02:56 PM

Keşke birde 2009'da bu piyasa ve forumla tanışıp bunun ayrıcalığını da yaşasaydık. Belki 10 yıl sonra çok çok iyi kar ederek bu piyasadan çekiliriz.
1453eko
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
October 05, 2018, 04:58:29 PM

Kesinlikle katılıyorum, ilklerden olmak özel olmaktır ,kripto piyasanın ilklerinden öncülerinden sayılırız,bu piyasada elde ettiğimiz bilgi ve tecrübe ile yakın gelecekte etrafımızdaki sevdiklerimize çok faydalı olacağız.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
October 05, 2018, 06:19:44 PM

kripto satın almak veya cüzdanda saklamak için onun algoritmasını, her şeyini bilmeye gerek yok. temel anlatımlı birkaç videoyu hiç bilmeyen birisi izlese hemen kapar. bizim yaptığımız da bu aslında. bounty, ico kovalıyoruz bazı kişilerden daha öncelikli haberleri günlük takip ediyoruz. kendi adıma geçen sene haziranda falan takip etmeye başladım ve baya geç kaldığımı düşünenlerdenim. artık önümüze bakacağız.  Cheesy
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
October 05, 2018, 07:04:56 PM

Bir yerde okumuştum ve çok hoşuma gitmişti. Uzun lafın kısası bizler modern çağın Lidyalılarıyız diyordu. Güzel bir yazı, ayrıcalıklı olmak güzel, umarım piyasalar düzelir de o ayrıcalığı cüzdanlarımızda da görürüz.
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
October 06, 2018, 08:53:30 AM

Ayrıcalığı son 1 yılda buralara gelenler daha ne yazık ki yaşayamadılar hatta rezil olanlar bile var. Kendim kasım ayında falan kripto paralarla tanıştım ve düştüğüm durumu tahmin edersiniz mesela  Undecided

usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
October 06, 2018, 08:59:38 AM

Forumun eski mesajlarini okumak gibi bu yazilarida 2-3 yil sonra okuyanlar ic gecirecekler buna eminim.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
October 06, 2018, 12:39:46 PM

Haha işte bununla avutuyoruz kendimizi para kaybediyorum ama geleceğe hizmet ediyorum canım varsın para kaybedeyim mi diyecez yani gerçekten çok güzel bir teselli örneği olmuş

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
Peao
Legendary
*

Activity: 1320
Merit: 1001

View Profile
October 06, 2018, 01:25:39 PM

kesinlikle hocam güzel bir tespit. 2017 yılının başında giriş yapan herkes o azınlık içerisinde diyebiliriz. 2016 yılı ve önceki yatırımcılar ise ender. Cheesy onlar şu an tatilde olanlar. ya da hayatlarını, hayat standartlarını tatil tadına çevirenler. Cheesy

global olarak blockchain teknolojisine geçiş olmamasına rağmen blockchain 2,3,4.0 ları destekler projelerin olması kafa karıştırıyor. hayırlısıyla teknolojinin yaşamla bütünleşmesini beklemek.
Madara1
Full Member

Activity: 457
Merit: 101

View Profile
October 06, 2018, 01:28:00 PM

Ayrıcalıklı olanlar bu kripto para işine ilk başlayan, merak duyan kişiler. Bizler ise daha çok sonradan katılmış kripto para, blockchain teknolojisine ilgi duyan, geleceğin burada olduğu düşünen ve bizden sonrakilere yol göstermeye çalışacak temsilciler gibiyiz.Bu durumda bizi ayrıcalıklı kişiler statüsüne sokacaktır zamanla.
jasernity
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 4

View Profile WWW
October 06, 2018, 02:29:14 PM

güzel konulara değinilmiş ama ben bitcoinin ilk çıktığı dönemlerde sıradan pc ler tarafından mining yapıldığı anlarda haberim olsaydı keşke diyorum. gerçi 100-200 tane stok yapsak bile birkaç yüz dolara ulaşıldığında elimizden çoğunu çıkartma fikri aklımıza yerleşmiş olacaktı.

günümüz için fırsat bitmedi, her zaman fırsat vardır. icolar kendisini toparlar, bountyler daha kazançlı hale gelebilir. örneğin bountyden gelen ico yarı fiyatına ulaştı. dolarda saklayıp, olası bir bitcoin etf kabul edilmesinin ardından bir, iki adım gecikmeli bitcoindeki rallide yerin alınması olabilir. özellikle etf kabülünde daha fazla altlarda çökme olacağı fikri baya yaygın dillendirilirken.

traveler  |  Travel more. Pay less! Get more out of your travel.
An innovative crypto-friendly discount travel aggregation platform
nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
October 06, 2018, 03:19:10 PM

bu ayrıcalığın bize somut bir getirisi olmadıkça pek de önemi olmayan bir şey olarak değerlendiriyorum. kendimizi avutmaya gerek yok madalya takmayacaklar bize.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
sgi02
Sr. Member

Activity: 542
Merit: 250

View Profile
October 06, 2018, 05:41:06 PM

Bu türden düşüncelere katılıyorum. Zaten bu şekilde düşünmek azmimizi körüklüyor, dayanıklılığımızı artırıyor. Bu teknolojiye dolayısıyla kripto paralara erken yatırım yapmış olmanın avantajlarının farkında olmamız lazım.
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
October 06, 2018, 06:47:11 PM

Ayrıcalık demeyelim de erken haberdar olduk diyelim. Ayrıcalıklı olanlar işin teknoloji tarafında teknik geliştirmeler yapanlar, onu öğrenmek için uğraşanlar. Token alıp satmaktan başka bir işi olmayan kişilerin herhangi bir ayrılacağı olamaz. En fazla hiç bilmeyen göre token alıp satmayı, göndermeyi vs. biliyordur onu da taş çatlasa 1 haftada öğrenir herkes Cheesy
bobita (OP)
Legendary
*

View Profile
October 06, 2018, 08:15:29 PM

Ayrıcalığı son 1 yılda buralara gelenler daha ne yazık ki yaşayamadılar hatta rezil olanlar bile var. Kendim kasım ayında falan kripto paralarla tanıştım ve düştüğüm durumu tahmin edersiniz mesela  Undecided
Sizin için söylemiyorum, genel koşuyorum, o zaman bir çok kişi neyin ne olduğuna dair hiçbir fikre sahip olmadan, sadece para katlama hevesiyle geldi ve malesef yem oldu.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
October 06, 2018, 09:28:51 PM

Ben olaya sadece bitcoin olarak bakmıyorum. Çevreme bu teknolojiyi anlattığımda bana deliymişim gibi bakıyorlar. Bayramda memlekete gittim ne kadar saçma şeyler paylaşıyorsun diyorlar. Zamanı gelince öyle paylaşımlar yapıcamki saçmayı görecekler.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: