Bitcoin Forum
May 27, 2024, 03:09:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Çin’in En Büyük Bitcoin Balinası Piyasadan Çekiliyor  (Read 343 times)
kriptomadness (OP)
Member
**

Activity: 360
Merit: 18

View Profile
October 05, 2018, 10:53:03 AM

Çin’in Bitcoin balinası Li Xiaolai, geçtiğimiz günlerde ülkenin dijital para borsalarına getirdiği sıkı tedbirlerden sonra artık kripto paralarla alakalı hiçbir girişime dahil olmayacağını duyurdu.

Çin’in microblog sitesi Weibo’da yayınladığı gönderide Güney Afrika’lı FinTech girişimi BitFund kurucusu Li Xiaolai piyasadan çekileceğini açık olarak duyurdu.

“BUGÜNDEN İTİBAREN BEN, Lİ XİAOLAİ, (BLOCKCHAİN YADA BAŞLANGIÇ SEVİYESİNDE OLSA BİLE) HİÇBİR PROJEYE YATIRIMDA BULUNMAYACAĞIM. DOLAYISIYLA EĞER Lİ XİAOLAİ İSMİNİ HERHANGİ BİR PROJEDE GÖRÜRSENİZ DİREK BOŞVERİN.”

1 Milyar Dolarlık yatırım fonu Hangzhou Xiong’An Blockchain Fund yönetici ortaklığından ayrılmasından bir ay sonra neden Çinli milyarderin böyle bir karar verdiğine dair detaylar paylaşılmadı.

Li’nin bu adımı tam da Çin kripto sektöründe düzenlemeler yapmaya başladığı dönemde geldi.

Ağustos başlarında Çin kriptoyla alakalı tüm işlemleri yasakladı ki bu da 120 yabancı kripto borsasını engelledikleri anlamına geldi. Piyasanın üzerindeki artan baskılardan en büyüğü, Çin Halk Bankası’nın ICO’lara ve blockchain girişimlerine karşı bir sürü uyarı yayınlaması oldu.

Başlangıç sermayesi olarak 3.5 milyon dolarla 2013’te kurulan Xiaolai’nin kripto para firması BitFund aşırı büyüdü ve Çin’deki en büyük kripto girişim sermayesi haline geldi ve bu da Xiaolai’yi ülkenin sayılı Bitcoin yatırımcılarından biri haline getirdi.

https://kriptokoin.com/cinin-en-buyuk-bitcoin-balinasi-piyasadan-cekiliyor/

Senior / Full
henrybek3
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
October 05, 2018, 11:08:22 AM

Kripto paralarda boğa rallisi beklediğimiz günlerde gelen bu haberler oldukça can sıkıcı bir hal almaya başladı. Umarım bu durum uzun sürmez de market hacmini katlayacak gelişmeler yaşanır.
nefsim
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
October 05, 2018, 11:37:54 AM

Bu haber iyi olmadı, boğa zamanına denk geldi adamın açıklaması. Umarım bu açıklama piyasaya etki etmez, icoların durumları hiç iyi değil.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
October 05, 2018, 12:07:58 PM

Bana çok güvenilir gelmedi. Çinde ciddi bir baskı var ve bu yüzden böyle bir açıklama yapma gereği hissetmiş olabilirler. Söz konusu yatırım milyar dolarken kimse ayı dönemi içerisinde bu işi bırakmaz. Boğada tepede satar ve bir daha dönüp arkasını bakmaz Smiley

ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
October 05, 2018, 01:19:23 PM

Lİ XİAOLAİ muhtemelen çin halk cumhuriyeti devletinden çekinerek tepkileriüzerine çekmemek için böyle bir açıklama yapmış.
ben bile yemedim çin halk cumhuriyeti devlet görevlileri yermi bilmem.
cilgindansci
Member
**

Activity: 504
Merit: 10

umachit.fund

View Profile
October 05, 2018, 02:02:23 PM

İnanılmaz bir maddi kazancı olmuş adamın. Durum buyken şu piyasada yatırımlarını çekmesi normal karşılanabilir. Emekli olacağı parayla gayet lüks bir yaşamı ömrü boyunca yaşayabilir adam..

sofikurban
Member
**

Activity: 448

View Profile WWW
October 05, 2018, 04:26:44 PM

Kripto piyasasının yükselmesini fiyat artışları beklediğimiz dönemde bu haber ile birlikte,gene ne oyun çeviriyorlar kripto piyasasında diyesim var .Birileri pazarın büyümemesi için ayak diretiyor.

naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
October 06, 2018, 04:15:05 AM

Piyasanın bir kişinin kararından dolayı geri çekilmesini beklemek çok isabetli olmaz çünkü piyasa kişiler üstüdür onlarca balinayı barındırır.Bu balinaların bazıları milyarderle aynı fikirde olmayabilir hatta bazıları tam tersi düşünebilir.Bu yüzden benzeri haberleri çok takmamak lazım.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
October 06, 2018, 07:25:07 AM

Yanlış zamanda çıktığını düşünüyorum bazı sebeplerden dolayı, bu yüzden benim kendi tahminim kesesini doldurdu ve diğer nedenleri de bahane ederek varlıklarını sağlama almak istemiş olabilir. Bence de önemsiz haber bu piyasa büyük bu zamanlarda çıkanın yerine daha fazla kişi giriyor.
Mstulu
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 1

View Profile WWW
October 06, 2018, 07:49:42 AM

Pek inandırıcı olmasa da belkide gerçekten çekilmişte olabilir.Yani koskoca Bitcoin bu adamın piyasadan çekilmesiyle çakılacak değilya.Çin in baskıcı tutumu ,belkide kendi Kripto paralarının olgunlaşana kadar Bitcoinin kontrol altında tutulması içinde olabilir
newguy05
Hero Member

Activity: 1316
Merit: 503

Someone is sitting in the shade today...

View Profile WWW
October 06, 2018, 07:56:12 AM

Bu haber önemli, ama zamanlaması çok garip tam piyasa ufak ufak kımıldanırken oluyor, Dünyanın kripto pazarı en büyük ülkesinin en büyük oyuncusu bir karar alıyor tüm kripto para faaliyetlerini sonlandırıyor, ortaklıktan ayrılıyor vs. noluyor ?

▄██████
       ▄████████
     ▄██████████
   ▄█▀     █████
 ▄███      █████
█████      ███████████████████████████
█████                           ████▀
█████                           ██▀
█████                          ▄▀   
██████████████████████████████▀
████████████████████████████▀
L I N K
by BLOCKMASON

..CREATE WEB APIS........
..FROM ANY SMART........
..CONTRACT.........................

█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█            ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█                     █
█ ▄▄▄▄▄▄              █
█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█

READ THE
WHITEPAPER

>>>

▄          █▄                         ▄
██▄        ███▄                     ▄██
████▄      █████▄                 ▄████
██████▄    ███████▄             ▄██████
████████▄   ▀███████▄         ▄███████▀
██████████▄   ▀███████▄     ▄███████▀
████████████▄   ▀███████▄ ▄███████▀  
██████████████▄   ▀█████████████▀   ▄██
████████████████▄   ▀█████████▀   ▄████
██████████████████▄   ▀█████▀   ▄██████
████████████████████▄   ▀█▀   ▄████████
BLOCKMASON
BUILDING THE FUTURE

FACEBOOK
REDDIT
TWITTER

LINKEDIN
GITHUB
MEDIUM
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
October 06, 2018, 08:42:49 AM

Bu yatırımcının mevcut Çin yetkililerin tutumundan dolayı çekinmesi son derece normal ancak en kötü ihtimalle yatırımlarını başka ülkedeki borsalara çeker şu durumda bütün yatırımları bozmak aptallıktan başka bir şey olmaz  Smiley

Easx
Member
**

Activity: 490

View Profile
October 06, 2018, 08:54:06 AM

Çin üzerinden değilde başka bir ülke üzerinden devam eder bence yatırımlarına.
Balina olup kaymağını yiyen birinin birden bu piyasadan çekiliceğini sanmıyorum Allah bilir nasıl bi manipülasyon yapmaya çalışıyodur kafasınca.

cryptofastman
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
October 06, 2018, 10:20:06 AM

Ben ,bu piyasaya bir şekilde girip,daha sonra da çekiliyorum diyenlere hiç ama hiç inanmıyorum.Bunlar spekülatif haberler bana göre.Bi kişi eğer bu piyasadan para kazandıysa çekilmez,aksine daha da bağlanır.

♛New CA$H Exchange (https://newc.com.br)♛
✪An Innovative Cryptocurrency Platform✪
Srkndrl83
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 8

View Profile
October 06, 2018, 01:59:47 PM

Fakat bir balina piyasafan çekiliyorsa bunu başka birileri alacak ve bu yarış devam edecek sonuçta. Yani ortada kaybedilmiş bir durum yokki. Bitcoinin bir kaç kişide toplanmasındansa herkeste az az olmasını tercih ederim şahsen.
Madara1
Full Member

Activity: 457
Merit: 101

View Profile
October 06, 2018, 02:15:05 PM

Bende bırakacağını düsünmüyorum.Baska bir ülkede başka bir isim altında devam eder.ülkesindeki baskıdan başına iş almak istemediğiniz için böyle bir açıklama yapmış olmalı. Ben bile arkadaşlarımdan bazıları sıkıldım bu kripto para işinden deyipte arada telefondan bitcoin fiyatı ne olmuş deyip marketcap a baktığını görüyorum.
fullypak
Legendary
*

Activity: 1456
Merit: 1005

View Profile
October 06, 2018, 06:42:10 PM

Çin nihayetinde nakit paranın fabrikalara üretime yatırımlara gitmesini orta sınıfın tüketim seviyesinin yükselmesini bekliyor ve planlama yaparak dünya global ekonomik savaşına hazırlanıyor. Onlara göre alınan her Bitcoin ülke ekonomisini zayıflatıyor.
jeks
Hero Member

Activity: 698
Merit: 506

View Profile
October 07, 2018, 04:15:42 PM

alacağını almış fazla risk yaşamak istemeden çekilmeyi düşünmüş gayet mantıklı. bu karar ister istemez piyasaya yansıyacak çinden gelen olumsuz haberler çoğaldı sanki çin blockchain'e olan inancını yitirmiş gibi.
cryptofastman
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
October 07, 2018, 06:29:06 PM

Yok yada,ben inanmıyorum bu tarz haberlere.Adam çekiliyorum demek için haber mi yaptırıyor yani? Bir kere bu piayasaya giren,bu piyasadan rahat rahat çıkıp gidemez,piyasaya bağımlı kalır.

♛New CA$H Exchange (https://newc.com.br)♛
✪An Innovative Cryptocurrency Platform✪
hussnill
Jr. Member
*

Activity: 274

View Profile WWW
October 07, 2018, 08:10:42 PM

işin içinde balina olunca bir işkillendim. aacaba şaşırtmaca mı ? görecez neler olacak.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: