Bitcoin Forum
May 25, 2024, 08:46:20 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Endişe verici iddia: Binance, 7.8 milyon dolarlık hesabımı bloke etti  (Read 152 times)
karakan77 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 2

View Profile WWW
October 05, 2018, 04:26:15 PM

Bir kripto para trader'ı Binance'in değeri 7.8 milyon doları aşan 1,200 BTC'sinin bulunduğu hesabını bloke ettiğini iddia etti.

Bir Reddit kullanıcısı, kısa bir süre önce şu anda 7.8 milyon dolardan fazla bir değere sahip olan 1200 BTC’sinin kripto para borsası Binance‘deki hesabında bloke edildiğini iddia ettiği bir paylaşım yaptı.

Kullanıcı ayrıca fonlarına bir aydır erişemediğini ve Binance’in müşteri hizmetleri departmanından net bir yanıt alamadığını belirtti. Ayrıca hesabının 3d düzeyinde doğrulanmış olduğunu ve hesabı kripto para piyasasında arbitraj için kullanmak üzere yarattığını öne sürdü.

Geçtiğimiz 6 yıldır Reddit‘i düzenli olarak kullanan kişi, Binance’in temsilcileriyle çok uzun bir konuşma yaptığını, kimlik doğrulama belgelerinin tamamını sağladığını, video ve fon doğrulamasını geçtiğini aktardı.

Kullanıcı, borsanın müşteri doğrulama prosedürlerinin tamamına uymasına karşın hesabına hala erişilemez durumda olduğunu ve Binance’in destek ekibinin hesabını engelleme sebebini birkaç kez değiştirdiğini ifade etti.

Kullanıcı ayrıca Binance’in temsilcilerinin hesabını kolluk kuvvetleri ve güvenlik ile ilgili konulardan dolayı bloke ettiğini yazdı. Bununla birlikte borsanın hesabına erişimi engelleme nedenlerinin makul olmadığını ve onlara hiç inanmadığını kaydetti.

Ek olarak Binance’in hesabını kolluk kuvvetlerini gerekçe göstererek bloke etme nedeninin olayı herhangi birine anlatmasına engel olmak olduğunu iddia etti. Dahası, konunun gerçekten bir kolluk kuvvetleri konusu olması halinde onların doğrudan üçüncü tarafları dahil etmeksizin kendisiyle bağlantıya geçeceğini, diğer tüm borsalardaki hesaplarının hala aktif olduğunu yazdı.

Temmuz ayında benzer bir iddia daha gündeme gelmişti. Bir başka kullanıcı Binance’in 50,000 dolar dijital varlık bulunan hesabını kilitlediğini ve muhtemelen bir daha onlara asla erişemeyeceğini söylemişti.

Haber linki: https://uzmancoin.com/binance-bloke-etti/

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
flygate
Jr. Member
*

Activity: 185
Merit: 1

View Profile
October 05, 2018, 06:14:54 PM

Gerçekse eğer vahim bir durum.  Okadar parayı insan nasıl borsada tutar. Arbitraj için kullandığı diğer borsa hesaplarını merak ettim. Onlarda sorun olmadan binancede yaşaması çok garip
Gastronomist
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile WWW
October 06, 2018, 07:21:57 AM

O kadar coini tek borsada tutmanın anlamı ne ben onu anlamadım ? Binance bide neden kendini lekeleyecek birşey yapsın ki.Demekki bir problem olduğu ortada.Adamın doğru söylediğini nerden biliyoruz ?

bitcoinbcn
Full Member

Activity: 714
Merit: 125

View Profile WWW
October 06, 2018, 08:45:44 AM

Platformlarda bağlantı sorunları vs olabilir o anda işlemi kabul etmemsi bunda bir art niyet olduğu anlamına gelmez, haklı haksız söylemek zaten bana da düşmez eğer gerçekten hakkının yendiğini düşünüyorsa gitsin mahkemeye.

redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
October 06, 2018, 09:22:55 AM

zaman zaman borsa ve popüler cüzdan hizmetleri veren sitelerde bu tarz yaygaralar koparılabilir. binance 7.8 milyon dolarlık bitcoine çökecek borsa değil. bu gerçek ise kendilerine göre haklı gerekçeleri illaki vardır. endişe verici gelişme bu değil.

1000'lerce yatırımcı da benzer zorluk yaşanırsa o zaman endişelenirsiniz.
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
October 06, 2018, 09:41:00 AM

olurki türkiyeden birinin başına gelse bu olay derdini kime anlatacak.
adamlar bloke koysa ve  hesaptada 10 btc  olsa ve inada açmasalar nasıl olur?
soru bu olmalı?

XxX
Madara1
Full Member

Activity: 457
Merit: 101

View Profile
October 06, 2018, 04:19:15 PM

İşlem yaptıktan sonra borsada para tutulmamasını iddaa edenler için haklı bir gelişme olmuş. Birçok soru sorulabilir. Binlerce kişi işlem yapıyor. Binance neden onunkini hesabı bloke olmuş, sebep olarak bir şeyler söylenmiş ama tam net değil bence. Adam doğruyu konusuyor mu. Binance ne diye böyle birşey yapsın Huh
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
October 06, 2018, 05:15:08 PM

Bu kadar yüksek bir paranın borsada ne işi vardı acaba, eski bir yatırımcı ise bunun riskini biliyor olmalıydı, kolluk kuvvetleri demiş bir olay nedeniyle bloke edildiyse inceleme vardır, hukuki yollardan çözmeye çalışmalı başka ne denir.
felixesteban
Member
**

Activity: 294

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
October 06, 2018, 08:11:11 PM

Muhakkak geçerli bir nedeni vardır, yoksa Binance böyle bir gelişmeden zararla çıkar ve bunu da göze alacağını sanmıyorum. Ayı döneminde olmamıza rağmen Binance karlılık oranında Deutcshe Bank'ı bile geride bırakmıştı, dolayısıyla bu tür paralara ihtiyaç duyacağını söylemek zor. Adamlar her gün para basıyor sonuçta. Olayın nedeni birkaç güne belli olur.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
October 06, 2018, 09:17:05 PM

Binance gerçekten işini iyi yapan bir borsa. Bunu yapmalarının makul bir nedeni vardır diye düşünüyorum.
cosgun61
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
October 07, 2018, 09:30:57 AM

Binanceye hiç güvenim yok.Ancak şu da bir gerçek ki,diyelim ki X borsasındasın ve 100 milyon doların var.Bu X borsası da parana el koydu diyelim.Şikayet edeceğin yada hakkını arayacağın bir merci var mı,yok.O zaman elimiz mahkum...

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
October 07, 2018, 11:56:04 AM

Binance 7.8 milyon dolar için ismini tehlikeye atacak değildir. Bu hesapta mutlaka Binance hukuk sözleşmesine aykırı işlemler gerçekleşmiştir ki tedbir amaçlı hesap bloke edilmiştir.

bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
October 07, 2018, 12:15:09 PM

Ben neden endişeleneceğim anlamadım. Bu başlığı alıntı mı yaptınız direkt olarak. Parası gerçekten içerde kaldıysa kendisi endişelensin paraya bak be o kadar parayı borsada tutmakta neyin nesi bir türlü doymuyorlar. Hesabını doğrulamışta sanki o kadar parasal karşılığı olan hesabı keyfiyetten bloke etmişler bunu da yaygara yaparak safa yatarak hesabı açtırmayı deniyor gibi.
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
October 07, 2018, 12:50:54 PM

endişelenecek ne var ki adam milyonlarca dolarlık yatırım yapmış tek yerde tutmuş kenarda kaç milyonu daha var kim bilir. binance böyle bir hesaba bloke koyduysa mutlaka bir sebebi vardır yakında da blokeyi kaldıracaklardır

iccel
Member
**

Activity: 392

View Profile WWW
October 07, 2018, 03:47:30 PM

İlginç bir iddia.Piyasanın gelişmesi için daha çok yol kaydetmesi lazım.Bu tip haberler küçük yatırımcılarda korku,endişe,panige sebep oluyor.Dolayısı ile piyasa derinleşemiyor,yeni alıcı gelmiyor var.

jeks
Hero Member

Activity: 698
Merit: 506

View Profile
October 07, 2018, 04:02:36 PM

binance piyasanın büyük kısmını kontrol ediyor bunun makul bir sebebi olmalı diyeceğim ama bahane çok boktan gözüküyor. Bu haber ile birlikte binance ciddi güvensizlik problemi yaşayacaktır.
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
October 07, 2018, 11:32:30 PM

valla büyük cesaret ben güvenipte hayatta o kadar parayı borsada tutmazdım.max 15-20 ethereum civarında olan tutarları hesapta tutuyorum sabit olarak.kalanı ise işim bitince hemen cüzdana çekiyorum alışkanlık olmuş. yüklü alım yapacaksam bile wallettan gönderir işimi halleder tekrar walleta çekerim
alikaya58
Full Member

Activity: 518
Merit: 100

View Profile
October 08, 2018, 12:23:26 AM

Eğer gercekden adam haklıysa hıc beklemem bınance nın boyle bır ıse kalkışmasını kı adamlar gunluk kazandıgı paralar delı zaten muhakkak bır aklama bısey vardır dıe dusunuorum ben.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
October 08, 2018, 05:17:54 AM

O kadar coini tek borsada tutmanın anlamı ne ben onu anlamadım ? Binance bide neden kendini lekeleyecek birşey yapsın ki.Demekki bir problem olduğu ortada.Adamın doğru söylediğini nerden biliyoruz ?

tek borsada tutmuyor okumadan yorum yapmayın
 sadece binance da 7.8 m doları var
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
October 08, 2018, 09:30:27 AM

Adam sadece binancede 1200btc tutuyorsa demekki yüklü btc bakiyesi var. Ama ne olursa olsun binancenin haksız yere böyle bir bloke yapacağına inanmak istemiyorum. Binance gibi bir borsaya güven sarsılırsa piyasaya etkisi çok büyük olur.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: