Bitcoin Forum
June 16, 2024, 10:00:18 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Phishing Nedir ve Son zamanlardaki phishing örneği  (Read 305 times)
SkyLords (OP)
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
October 10, 2018, 11:17:17 PM

Phishing web sitelerine zaman zaman giriyorum farkında olmadan ama bilgisayarda hiç bir özel bilgi depolamadığım için zarar görmedim. Pishing siteleri profesyonelce hazırlanıyor dikkatli olun.

Aman dikkat edin. En basit örneğini verdim. Bir tuvturk sitesi nedeniyle tanıdığımızın kredi kartından tam 8 bin tl değerinde dolar çekilmiş. O yüzden dikkatli olun.
karma580
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
October 11, 2018, 10:33:49 AM

bu adres hatalarına düşmemek için en güzeli favorilerden sitelere erişim sağlamak hala bunu öğrenemeyenler de yapacak bir şey yok . google da bile aratarak girmek tehlikeli .reklam veriyorlar birinci sırada çıkıyor sonuç gidiyor ona tıklıyor sonra da bum.

etherdelta nın sahtesini yapıp arama sonuçlarında 1. sırada çıkartıp cüzdanları çalanlar olmuştu bir dönem
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
October 11, 2018, 07:52:29 PM

Bu sadece kripto borsası için değil. Tüm internet ortamında bu böyle.
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
October 25, 2018, 10:55:12 AM

Arkadaşlar bu ve buna benzer örneklerin arttığını duyuyorum. Dikkatli olun.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
October 25, 2018, 11:07:57 AM

chrome, mozilla eklentileri ile, teamweiver veya benzeri yazılımlardan aktarılan dosyalar ile veya çeşitli sitelerdeki sahte reklamlarla phishing yapılıyor. en kolay onlar için mail ile phishing yapmak işte gözü açık olmak lazım. giden private key bir daha gelmez.  Smiley

AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 645

View Profile WWW
October 25, 2018, 01:23:24 PM

valla adamlar pıshıng konsunda aşmış durumda balıkcılık sektoru bıle yetısemıyor hızlarına, bakıyorsun herseyı aynı sıtenın adı bıle aynı nasıl yapıyolarsa onu anlamadımm ama sahte sıte, cok dıkkat etmek gerekıyor desem de ınsanlık halı hatalar yapılıyor bazen
BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile
October 25, 2018, 02:02:29 PM

Ben bu tuzaklara düşmem düşenler de ne kadar geri zekalıymış falan demeyin, bir anlık dalgınlığınıza bakar. Hesaplara girip çıkarken dikkatli davranmakta fayda var. Özellikle ailenizdeki internetle bilgisayarla pek ilgisi olmayan insanları bilgilendirin kendi başlarına iş yapmasınlar.
redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
October 25, 2018, 02:11:45 PM

arada mail adresimdeki detaylara bakıyorum. airdrop mailleri, şu kadar token kazandınız falan diye. her türlü yoldan deniyorlar. size önerim, mail adresinizdeki alakalı linkleri görseniz bile ismi, cismi belli. google da aratıp oradaki linkler üzerinden işlem yapın.
SagOmar
Jr. Member
*

Activity: 31
Merit: 1

View Profile
October 25, 2018, 02:32:08 PM

phishing konusu sadece kripto camiası için değil internet ortamının genelinde dikkat edilmesi gereken ve hataya düşüldüğü takdirde ciddi mağduriyet yaratacak bir sorun teşkil etmekte. ayık olun ayıklanmayın  Wink

"Learn how to trade profitable! www.simdaq.com"
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: