Bitcoin Forum
May 08, 2024, 09:36:46 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin ile İlgili Yasal Düzenlemeler Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?  (Read 636 times)
clions57 (OP)
Member
**

Activity: 100
Merit: 10

View Profile WWW
October 11, 2018, 01:26:38 PM
Merited by paulk11087 (2)

Dünya üzerinde Bitcoin ve kriptolara bakış açısı yavaş yavaş belli oluyor. Kabul eden de var yasaklayan da. Sizce yakın zaman içinde ekonomisi gelişmiş, güçlü ülkelerden (özellikle ABD, Çin, Rusya...) bir yasal düzenleme gelir mi? ABD için ETF'ye kilitlenmiş durumda piyasalar. Diğer ülkelerde benzer haberler var mı?
1715161006
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715161006
Reply with quote  #2

1715161006
Report to moderator
1715161006
Hero Member
*

Ignore
1715161006
Reply with quote  #2

1715161006
Report to moderator
BitcoinCleanup.com: Learn why Bitcoin isn't bad for the environment
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715161006
Hero Member
*

Ignore
1715161006
Reply with quote  #2

1715161006
Report to moderator
1715161006
Hero Member
*

Ignore
1715161006
Reply with quote  #2

1715161006
Report to moderator
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560
Merit: 1

View Profile
October 11, 2018, 03:35:15 PM

Yasaklama dışında regulasyon olaylarına çok soğuk bakmıyorum, manipülasyon hype gibi olgulardan kurtarmak gerekiyor projeleri, gerçekten hakeden hakettiği gibi reklam edilmeli saadet zinciri ve ponzilerden kurtulması gerekiyor kripto dünyasının.
aakgezen
Member
**

Activity: 249
Merit: 11

View Profile WWW
October 16, 2018, 09:54:50 PM

Türkiyede bile blockchain yürütme kurulu kurulduğuna göre artık her şeyin yasal düzlemde olumluya doğru geçeceğini düşünüorum. Artık endişelerimizi yavaş yavaş halletmek ve rafa kaldırmak lazım gerekir diye düşünüyorum.
psikolog
Member
**

Activity: 210

♦ SIMDAQ ♦

View Profile
October 17, 2018, 02:33:09 AM

Bitcoin için olmasada blockchain için birçok ülkede adımlar atılıyor. Blockchainin ardındanda büyük ihtimalle kripto paralarla ilgili düzenlemeler gelcektir

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
Laedri
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile
October 17, 2018, 09:00:52 AM

Yasal düzenlemeler elzem hale çoktandır geldi. Senenin başında uygulamalar olsaydı çoğu saçma sapan birçok ICO'ya para kaymayacaktı. Piyasa da bu kadar hacim kaybetmeyecekti. Onun dışında regülasyonlar sağı solu belli projeler için iyi olacaktır. Bir sürü çöp temizlenecektir.
sufferer123
Member
**

Activity: 574
Merit: 55

View Profile WWW
October 20, 2018, 07:49:58 PM

Çin zaten konuyla ilgili düzenli olarak çalışıyor, Japonya'nın bakış açısı ise ortada, kendi coinlerini çıkarmayı planladıklrını hatırlıyorum. Kısa süre içerisinde(Devletler için 3-5 yıl kısa süredir) tüm devlerin kriptoyu bir şekilde kabul edeceğini düşünüyorum.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
PLINKO    |7| SLOTS     (+) ROULETTE    ▼ BIT SPINBITVESTPLAY or INVEST ║ ✔ Rainbot  ✔ Happy Hours  ✔ Faucet
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
yaviz0002
Jr. Member
*

Activity: 420

View Profile WWW
October 20, 2018, 08:11:31 PM

Bence gelecek ve gelmesi de gerekir. Daha büyük kitlelere ulaşması buna bağlı biraz da. Dolandırıcılıklar scam icolar böylelikle ortadan kalkar ve dah güvenli yatırım yapmaya değer bir piyasa portaya çıkar.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Oracolcoin XOR    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
aakgezen
Member
**

Activity: 249

View Profile WWW
October 22, 2018, 09:29:55 PM

Ben ETF'ye kitlenenlerin sadece kısa yoldan zengi olma hayali kuranlar olduğunu düşünüyorum. Gerçekten bu teknolojiyi anlayan ve vadettiği geleceği kavrayabilenlerin ETF gibi şeylere bağlı kalacağını düşünmüyorum. Kripto para teknolojilerinin kimseni ne onayına ne de geleneksel ve köhnemiş sistemlerine açacakları köprülere ihtiyacı yoktur. Blockchain disruptive bir teknolojidir. Eskiyi yıkıp yerini alacak bir teknoloji, geleneksel sistemin kölesi olamayacak kadar ipleri koparmış durumda kripto dünya. Kimseye ne geçmişte ne şimdi ne de gelecekte ihtiyacı olmayacak.

Biraz mantık arkadaşlar. ETF gibi futures işlemler veya türev borsaları kripto dünyaya kayan parayı tekrar geleneksel piyasaya geri çekecektir. Kripto paraya yatırım yapmadan kripto paralardan gelir elde etme imkanı verecekler yatırımcılara. Bunun kripto para sektörüne faydadan çok zarar getireceğini nasıl göremiyorsunuz?
Davud2023
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
October 22, 2018, 10:22:05 PM

Çin uzun yıllardır regüle etmeye çalışıyor zaten, ancak ABD'nin tam desteği olacağına eminim, Bu Büyük ülkelerden ziyade roschild ve rockefeller çatışması, davud yıldızının izinde olanların kapışması, pek yakında davud2023
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
October 23, 2018, 03:11:46 AM

Dünya üzerinde Bitcoin ve kriptolara bakış açısı yavaş yavaş belli oluyor. Kabul eden de var yasaklayan da. Sizce yakın zaman içinde ekonomisi gelişmiş, güçlü ülkelerden (özellikle ABD, Çin, Rusya...) bir yasal düzenleme gelir mi? ABD için ETF'ye kilitlenmiş durumda piyasalar. Diğer ülkelerde benzer haberler var mı?

Yasal düzenlemeler gelir, gelmesi gerektiğini de düşünenlerdenim. Özellikle borsalar kendi istedikleri gibi at koşturuyorlar. Her konu da insaflarına kalıyoruz. Kaldı ki marketi manipüle edenlerinde borsalar olduğunu düşünüyorum. Şöyle bir şeffaf olsunlar bakalım. 3. taraf ehliyetli denetmenler tarafından bir denetlensinler bakalım. O zaman güven de gelir yeni ve büyük yatırımcıda. ICO lar konusu da aynı durumda. Bıyıkları yeni terlemiş velet ler token çıkartıyor ne işe yaradığı bile belirsiz. Bunların da düzenlenmesi şart.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
October 23, 2018, 07:09:01 AM

Yasal düzenleme ile devletler resmen kripto paraları tanımış olur bu birinci olay. İkincisi yasal bir düzenleme geldiğinde belirsizlikler ortadan kalkar. İnsanların davranışları, eğilimleri ortaya çıkar. Yasal düzenleme ile yasaklar gelmez ve sınırlar belli olursa piyasa değeri artar. Yasak durumu başka bir şey. Yasal düzenleme ile sınırlar çizilebileceği gibi, yasaklamalar da söz konusu olabilir.
akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
October 23, 2018, 07:50:04 AM

Şuan için net bir ad8m.atilmak istenmiyor sadece var olan dezavantajlarına bi yasal.yukumlulukler var bu kısma dikkat ediliyor
storm06
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile WWW
October 26, 2018, 11:34:25 PM

Bitcoin'in geleceğini ABD, Japonya, Almanya gibi büyük ülkeler yön vereceğini düşünüyorum. Kazakistan gibi ülkeler yasaklasa da ya da kabul etse de fazla etki etmez.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
Barbarosabay
Newbie
*

Activity: 8

View Profile
October 29, 2018, 11:22:54 PM

Yakın zamanda yasal bir düzenleme beklemiyorum ama Türkiye'nin bu konuda geç kalmaması gerektiği konusunda çoğu kişi hemfikirdir.

İnşallah diğer ülkeler düzenlemeleri yapsında bizde onlara göre bakar benzerini yaparız mantığına girmeden en hızlı şekilde ülke olarak girişimlerimiz başlar ve ülke olarak yasal bir cyrpto paramız olur  Cool
iskendercnr
Jr. Member
*

Activity: 448
Merit: 2

View Profile WWW
October 29, 2018, 11:38:41 PM

Yasal düzenleme gelmesi için ya çok canların yanması gerekir şimdikinden çok daha büyük düşüşlerle. Ya da geçen boğadaki gibi bir yükseliş gerekir. Bunlar olana kadar devletler pek karışmaz bence.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
realpseudozach
Full Member

Activity: 170
Merit: 108

View Profile WWW
October 30, 2018, 06:36:09 AM

şimdilik kesinlikle bir gelişme yok, ilgi de yok. Bir sonraki boğa sezonunda büyük ihtimal salyalar akmaya başlar. O zaman göreceğiz kim özgürlükçü ruhu anlayıp takip edebilecek, kimler devlet baba bizi düzenlesin, payını da alsın diyecek.

kurcalas
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
October 30, 2018, 07:17:21 AM

Kripto para ticareti konusunda bir düzenleme gelecek mi bilemiyorum. Ama benim tahminime göre ICO'lar ve kitlesel fonlamalar konusunda bir düzenleme gelebilir her an. Hükümetin de bu konuda bir takım eğilimleri var.
yelkovan
Member
**

Activity: 234

View Profile
October 30, 2018, 04:49:57 PM

btc ye gelecek yenilik sadece kazancın vergilendirilmesi olur onun haricinde nasıl takip edekcek ve kontrol edeceksin ki
pastaci
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
October 30, 2018, 07:45:01 PM

Şu dakikadan sonra bitcoin ve türevlerinin yasaklanacağını düşünmüyorum. Yasaklasalar bile kullanımı devam edecektir. Yalnız en kısa zamanda devletlerin bir düzenleme getirmesi taraftarıyım. Yapılan düzenleme hem dolandırıcıları azaltacaktır hemde bizim gibi bir çok kullanıcının para çekme problemini ortadan kaldıracaktır.

hagiyatmaz
Member
**

Activity: 168

View Profile
October 31, 2018, 01:31:41 AM

Dolandırıcılığın önüne geçebilmeye yönelik bir düzenleme söz konusu ise ben desteklerdim. Ancak dolandıran adam fiat paraylada dolandırdığı icin böyle birşey mümkün görünmüyor bana. Bende daha çok takip ediliyomuşuz hissiyatı yaratırdı kanuni düzenlemeler
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: