Bitcoin Forum
May 22, 2024, 01:54:32 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Yatırım yaptığımız projeler hemen borsaya girmelimi ?  (Read 781 times)
Coinscup (OP)
Member
**

Activity: 291
Merit: 11

View Profile WWW
October 12, 2018, 08:37:52 AM

ICO projelerinin ilgi alanıma girenlerini takip edip inceleyen biriyim. Beni rahatsız eden hemen hepsinin telegramlarında sorulan ilk sorunun borsaya ne zaman girileceği olması.
Bunun başlıca sebeplerinin aşağıdaki unsurlar olduğunu düşünüyorum

- Ön satış sırasında ico fiyatının altında alıp hunterlara dağıtım olmadan ico fiyatından satmak istemeleri.
- Bounty hunterların bir an evvel elindekileri paraya çevirmek istemeleri.
- Airdropçuların öğlen yemeğinde döner parasını çıkarmak için satmak istemeleri.

Peki bu projelerin ortaya çıkma amacıyla ilgilenen hiç yokmu  Huh

hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
October 12, 2018, 09:04:50 AM

Hemen girecekse bile hacimli borsalara girmeli. Özellikle hacimsiz borsalara girince pek işe yaramıyor. Ekip projesine sahip çıksın zamanla kaliteli borsalara girsede güzel olur. Mesela hydro ekip iyi çalışıyor ve yavaş yavaş hacimli borsalara giriyor. Her ay yeni bir borsaya eklense yeter. En son bittrexe girdi. Ve orada iyi hacim yakaladı. Hydro yu örnek olması bakımından verdim
triclinics21
Member
**

Activity: 378

View Profile
October 12, 2018, 11:11:04 AM

Gireceği borsaya göre degişecek bir durum yanı bınanceye girecekse tabı hemen girsin ama yok idexte veya etherdeltada listelenecekse girmesin kardeşim, merkezsiz borsalarda contrattan listelenen tokenler veya coinler geberiyor
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
October 12, 2018, 01:49:08 PM

aslında bunun bir çok değişkeni var. proje ne kadar iyi para toplasa da eğer bounty falan yapıyorsa dönerciler aç köpek gibi satacağı için fiyatın anasını illaki belleyecek.bu noktada takımın salak olmaması lazım...ya ico katılımcılarına öncelik verip yavaş yavaş kilitleri açacaksın (ön satışa girenler genel satışa girenler sonra dönerciler) ya da hurrra diye açıyorsan takım olarak borsadan toplayacaksın biraz tokeni geri satın alma yapacaksın yani .

girdiğin borsada önemli çöp bi borsaya giriyorsan o fiyat illa çöp olacaktır
williamsmith
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
October 12, 2018, 03:59:44 PM

Evet girmeli ve Hayır girmemeli şeklinde iki cevabım ve açıklamam olacak.

Evet Girmeli çünkü; piyasaya girdiğinde yatırımcı pumplamak için sağlam işlemler yapıyor ve iyi bir yere hızlı ulaşabiliyor. Bu sayede yatırımcısına kazandırıyor.

Hayır Girmemeli çünkü; piyasaya girerse ani pump ve dumplar çok fazla yaşandığı için (bountyden ve airdroplardan gelenleri satanlar çok olduğu için) yatırımcı zarar görüyor ve yatırım yaparken 50 sefer düşünüyor.
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 1

View Profile WWW
October 12, 2018, 04:04:32 PM

Hemen girmeli öyle veya böyle. Alttan satacaklarınkini de ekibin kendisi toplamalı yatırımcısını koruma amacıyla ico fiyatının altındaki her satışı ekip kendisi almalı.

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
October 12, 2018, 04:08:21 PM

sağlam borsalara girmesi gerektiğini savunuyorum ben de. saçma sapan borsalara girip dönerciler tarafından istila ediliyor sonra.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
October 12, 2018, 04:44:32 PM

Şuan için projenin çıkış amaçlarına bakacak insan sayısı ne yazık ki çok az sayıda, kaldı ki geleceği düşünüpte ico başlatan coin sayısı da çok az sayıda, ondan dolayı bir ico' ya yatırım yaparken herşeyi ile düşünmek gerekir.

Allonee
Member
**

Activity: 392

View Profile
October 12, 2018, 04:45:28 PM

Zamanlama çok önemli. Hemen borsaya girmek piyasa iyiyse harika sonuçlar doğurabilir ama piyasa kötüyse kan kusturabilir.
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
October 12, 2018, 06:42:41 PM

Bir insan yatırım yapıyorsa pek tabi karşılığını almayı bekler. Bu ne kadar erken olursa yatırımcı o kadar mutlu olur fakat şu anki piyasada gerçekten hangi strateji izlenmeli belli değil. Projeler piyasaya girmeyip ürünlerini/projelerini geliştirmeye yönelerek piyasaya somut bir şekilde girerse acaba daha mı iyi olur yoksa pek de bir şey fark etmez mi? Kısa vadede bence pek bir fark olmaz, ama sabırlı insanlar için projelerin kalitesi ve daha da önemlisi ekibin özverisi çok önemli.
Gastronomist
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile WWW
October 12, 2018, 06:44:35 PM

Bence hem proje açısından hem piyasa açısında hemen girmeleri şuan için çok mantıksız.Ancak yatırımcılarını üzmeye yarıyor fiyat.
Dediğiniz şey daha genel birşey ise o zamanda haklısınız.Projeler zaten iş yapıyor ve gerçekten ümit vaadediyorsa her türlü zengin edecektir.yolun başındayız.

hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
October 12, 2018, 06:47:20 PM

İlk başlarda idexe bari girseler yeter. Daha sonra projenin safhalarını gerçekleştirdikçe yeni borsalara girdikçe fiyatı iconun üstüne çıkacaktır.

bmgs
Member
**

Activity: 518
Merit: 15

View Profile
October 12, 2018, 06:52:21 PM

Düşüş devam ediyorsa biraz ertelense de sorun olmaz bence. Yükseliş döneminde girmesi daha iyi olur bence.
mymerlia
Member
**

Activity: 633
Merit: 15

View Profile
October 12, 2018, 06:55:34 PM

Proje ilerleme kaydettiğin de borsalara girmesi çok daha sağlam olur. Dump yeme ihtimali bir miktar azalır diye düşünüyorum.

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
October 12, 2018, 06:57:54 PM

Tabi bu proje ile alakalı.Proje altyapısını sağlam oluşturmuşsa girebilir.Oluşturmamışsa girmesi fayda yerine zarar getirir.Benim beklediğim bir sene sonra girecek projeler var.Forever bunlardan biei.Ekip oyun sektöründe belli kariyeri olan bir ekip.Coinin projesine göre değişiyor girip girmemesi.
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
October 12, 2018, 08:03:08 PM

Aslında bence bu ICO sürecini biraz borsalar düzenlemeli diye düşünüyorum. Bir ürünü olmayanları borsaya almamaya başlarlarsa bu piyasaya gerçekten çok büyük çeki düzen gelir. Sorunun cevabına gelince, ürünü ortaya çıkardıktan sonra borsaya da girmeli.
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546
Merit: 2

View Profile WWW
October 12, 2018, 08:09:25 PM

Ben şahsen istemem. Pek istisna da görmedim ama istisnalar hariç en iyi ihtimalle 10'da birine iniyor ico fiyatının. Yatırımcısını mahvediyor yani. O yüzden piyasanın yükseliş eğiliminde olduğu bir dönem girmesi en iyisi.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
gokhanata
Jr. Member
*

Activity: 316
Merit: 1

View Profile
October 12, 2018, 08:54:30 PM

istediği yatırımı alan projelerin acele haraket etmeden kaliteli borsalarda yer almaları gerekiyo, hem yatırımcısını mutlu edebilmek için hemde yarattığı teknolojinin ve aldığı yatırımı hakkını verebilmek için.
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
October 12, 2018, 09:16:42 PM

kendi adıma şunu söyleyebilirim ki bu projelerin ortaya çıkma amaçları zerre umrumda değil. bakarım projeye , hype varsa dalarım flipler çıkarım. sonrasında isterse dünyayı kurtarsın umrum olmaz
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
October 12, 2018, 10:05:33 PM

Ortaya çıkma sebepleri benim umrumda oluyor. Proje neyi amaçlıyor, amaçladığı şeyi gerçekleştirebilir mi? Amaçladığı alan daha önce başka projeler tarafından denenmiş mi eğer denenmişse o projeler başarılı olmuş mu? gibi sorularla projeyi irdeliyorum. Sonrada o projeye bounty yapayım mı yapmayayım mı veya borsaya girdiğinde alayım mı? diye de karar veriyorum.
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: