Bitcoin Forum
May 25, 2024, 10:49:11 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Katıldığınız bounty leri ara ara kontrol edin  (Read 932 times)
yenilmez86
Member
**

Activity: 1257
Merit: 43

View Profile
October 14, 2018, 09:13:13 PM

Katıldığımız bountyler sonsuz bir döngüye girdi ve acayip bir şekilde bir türlü bitmek bilmiyorlar. 6-7 aydır devam eden bountyler var ki daha da acayip olanı 7 aydır ico tarihi bile daha belli olamadı bazılarının. Media Protocol, Zero Carbon, Noiz Chain, Buddy, Wpp Energy, vs.. Bunlar sadece benim bildiklerim. Daha neleri vardır Allah bilir..
Peao
Legendary
*

Activity: 1320
Merit: 1001

View Profile
October 14, 2018, 09:30:49 PM

Ayrıca sizin isminize cüzdan adresin değiştirerek tekrar kayıt yapılabiliyor. Bu durumda haber vermezseniz diskalifiye edilebilirsiniz.
ya bu uyanıklarda yeni yeni türemeye başladı önceden bu kadar değildi ama her kampanyada oluyor artık. bir de bunun kontrolünü kampanya yöneticileri doğru takip edemiyor. kontrollerde sıkıntı var. şikayet edince de seni de diskalifiye edebiliyorlar. ihbar ettin diye mi yoksa dolandırıcı olarak beni mi görüyor, böyle anlamsız bir olayda karşılaşabiliyoruz.
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
October 14, 2018, 10:28:14 PM

Hocam dediğin gibi arada sırada girip kontrol etmek gerekiyor. Bazen bountyi sonlandıradabiliyorlar. O zaman boşu boşuna paylaşım da yapmış oluyorsun.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2254
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
October 14, 2018, 10:44:08 PM

Ayrıca sizin isminize cüzdan adresin değiştirerek tekrar kayıt yapılabiliyor. Bu durumda haber vermezseniz diskalifiye edilebilirsiniz.
ya bu uyanıklarda yeni yeni türemeye başladı önceden bu kadar değildi ama her kampanyada oluyor artık. bir de bunun kontrolünü kampanya yöneticileri doğru takip edemiyor. kontrollerde sıkıntı var. şikayet edince de seni de diskalifiye edebiliyorlar. ihbar ettin diye mi yoksa dolandırıcı olarak beni mi görüyor, böyle anlamsız bir olayda karşılaşabiliyoruz.

Bot kullananlarda var muhtemelen hocam son bir kaç haftadaki en az 4-5 bounty yada airdropta kendi telegramımla katılımlar gördüm. Bazıları yüzlerce erc20 cüzdan açmış ve muhtemelen bot kullanarak form dolduruyorlar.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
October 15, 2018, 05:19:43 AM

Bot kullananlarda var muhtemelen hocam son bir kaç haftadaki en az 4-5 bounty yada airdropta kendi telegramımla katılımlar gördüm. Bazıları yüzlerce erc20 cüzdan açmış ve muhtemelen bot kullanarak form dolduruyorlar.

Bunun kötü yanı var birde. Forumda bir eleman hesapları takip ediyor. Şu bountye bu hesapla katıldın telegram adresin bu. Şurada bu hesapla katıldın yine aynı telegram adresi diye. 6-7 hesabı sıralayıp negatif trust verecek kişiye raporluyor. Eğer o da incelemezse hesap negatif damgası yiyor. Derdini anlatmak mümkün değil
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
October 15, 2018, 06:43:28 AM

Evet bu gerçekten önemli , ANN ve bounty konularında kontrol ettiğiniz gibi telegram kanallarını da es geçmeyin. Zaman zaman bountyler ile ilgili çeşitli duyurular ve konu değişikliklerini yayınlıyorlar.
adamdamdandusen
Member
**

Activity: 462

View Profile
October 15, 2018, 07:46:35 AM

Bu tarz sorunlar başıma bir çok kez geldi. Telegram sayfaları değişimi sonucu katılımım olmadığı için hakettiğim ödülü alamamıştım. Bence uğraşılacak şeyler değiller zaten şuanda önemli olan blockchain dünyası nasıl şaha kalkar.
carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
October 15, 2018, 09:46:44 AM

Bazı bounty yöneticileri bunun önüne geçmek için sizden katılım için başlığa belirledikleri şekilde post atmanızı istiyorlar. Ama ne yazık ki hepsi işini bu kadar özenli ve düzenli yapmıyor.
kral2100
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
October 15, 2018, 05:08:12 PM

bu tür kampanyaları her zaman yakından takip etmek lazım eğer bu tür bilgileri önceden alma şansınız varsa uzak durmak iyi olur.

[ Z ] ZooomEx◾ 0%  trading  FEE    CRYPTO EXCHANGE
███████ (❪ https://www.zooomex.com/ ❫) ███████
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
October 15, 2018, 06:06:54 PM

Sadece bountyleri kontrol etmek yetmiyor cüzdan da tutulacaksa tokenler projeyide takip etmek gerekiyor. Yok swap yok şurdan değişticen vs vs. Piyasaların kötü olmasından İcolarda nasibini alınca bountylerde ya uzadı yada yollanılan tokenler para etmedi.

zorbey
Member
**

Merit: 33

View Profile WWW
October 15, 2018, 08:20:32 PM

Kendime özel bir çalışma dosyası oluşturdum. Katıldığım bountyler ve katıldığım kampanyaları takip ediyorum. Ve en önemlisi de hafta bir mutlaka spreadsheetlerini mutlaka kontrol ediyorum. Düzgün iş yapan işinin hakkını veren çok az bounty manager var. Stakeler büyük çoğunlukta eksik sayılıyor. Tavsiyem mutlaka kontrol etmelisiniz.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2142
Merit: 1069

View Profile
October 15, 2018, 09:04:54 PM

girdiğimiz bountyleri tekrar tekrar kontrol etmekte fayda var bende başka bir konuya değineyim giriyorsunuz bir bakıyorsunuz stakeleriniz eksik en son ubexte bunu yaşadım 117 stake dediler sonradan 85 e düşürdüler şimdide doğru olanın bu olduğunu iddaa ediyorlar benim gibi de çok kişi var takibini sağlayın artı haftalık güncelleyen bir kampanya olması işinize yarar ben yetişseydim swipe girecektim o her hafta düzenli olarak güncelliyor ama alımları kapattılar

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
October 15, 2018, 09:24:24 PM

Şuanki bountymi kontrol ediyorum ama hala aynı değişen bir şey yok düzelticez diyorlar spread sheet güncellenecek diyolar sadece 2  haftanın stake'ini aldım gerisi boş kaç haftadır sitede problem oldugundan düzeltilemiyormuş.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
October 15, 2018, 09:26:54 PM

Ben de başka bir kısma vurgu yapim... Çoğu kişi tokenlerin gelip-gelmediğini etherscan üzerinden kontrol ediyor. Aslında orası her tokeni göstermiyor, özellikle de henüz listelenmemiş olanlar görünmüyor. O yüzden https://deltabalances.github.io adresinden kontrol etmek daha faydalı. Çok detaylı gösteriyor cüzdanınızı.
distorsiyon
Member
**

Merit: 15

View Profile
October 16, 2018, 08:47:30 AM

Bir arkadaşımın başına gelmişti onun adını falan kullanıp oymuş gibi başvuruyorlar form'a ethereum adresini değiştirerek haksız kazanç elde etmeye çalışıyorlar ve bounty yöneticileri görünce yanlış anlayıp bunu bountyden atmış bu kadar kolay mı emek çalmak

Belirttiğiniz durumla ilgili yakın zamanda böyle bir başlık açmıştım

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5048386.msg46759669#msg46759669

Bunun haricinde, kampanyalarda belirtilen ''şartlar,tarihler değişebilir'' vb. ibareler bulunmakta. Yani işin özü, biz kampanyayı açıyoruz, istediğimiz gibi yeni şartlar koyarız, haberim yok diyemezsin, benim forumumu kontrol ediceksin vb. yaklaşımları oluyor. Bu durumda biz onların çalışanları durumundayız, mail adreslerimizi alıyorlar ancak bu değişikliklerle ilgili birşeyde genel bildilendirme yapmıyorlar. Olay ico satışı ise token yollamasalar da habire mail yolluyorlar. İşveren-işçi durumu biraz daha.

Benim en çok uyuz olduğum durumlardan birisi de, stake'ler hesaplanıyor, ico'dan sonra dağıtım yapacağız diyorlar, telegram şartı olmuyor. Buradaki konu başlığında da herhangi bir bilgi olmuyor, ancak telegram sayfalarında konuya tutturup ''bounty'e girenler şu siteye üye olmaları gerekmektedir, kyc gereklidir'' vs gibi ek şartlar istiyorlar. Zamanında yapmazsanız da ''token dağıtımları tamamlandı, kusura bakmayın'' diyorlar.

Yani adamlar, herzaman onları takip etmenizi istiyorlar. Siz wallet vermişsiniz, bilgilerinizi hali hazırda vermişsiniz diye bakmıyorlar. Birkaçı mail atmıştı sağolsunlar, vakit biraz geçmesine rağmen de yollamışlardı. Ancak her hafta stake-istenen şartlar-kampanya tarihleri-ek form isteği vb. nicelikleri kontrol etmemizde fayda var.
lakzo
Member
**

Activity: 168

View Profile
October 16, 2018, 08:49:25 AM

bende skynet bountydeyim burdan kayıt olmuştum bountysuite taşımışlar onu farketmemişim sonradan ordanda oldum.
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
October 16, 2018, 06:09:53 PM

Evet bu çok önemli bir konu. Böyle yapan karakter yoksunları! mevcut malesef. Geçen imza kampanyasında acaba kaç token aldım diye bakayım demiştim ve ismimi aratma kısmına yazdığımda 2 sonuç çıkmıştı. Tabi direkt yetkiliye bildirdim ve atıldı imzadan. Eğer görmemiş olsam oturduğu yerden token kazancaktı.
jeton
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
October 16, 2018, 07:39:42 PM

Makalemi steemite girdim işten çıktım, eve varınca da makale kaydını spreadsheete girerim dedim. Eve geldim girişi yaptım. Kontrol için adımı  arattım 2 kez çıktı. Şaşırdım girdimde unuttum mu acaba dedim ethereum adresine baktım benim değil. Adam ben makaleyi yayınladıktan 3 dakika sonra girişini kendi ethereum adresiyle birlikte, benim adımıda değiştirmeden yapmış. Bounty manager'a durumu izah ettim. Allah'tan Türk'tü derdimi  anlatabildim. Adam banlandı. Fark etmesek iki günlük emeğime yazık olacaktı. Bide makaleyi ilk o girdiği için onun girişi geçerli oluyorduki o daha fena  Cheesy

Siz siz olun muhakkak girişlerinizi aralıklarla kontrol edin !!
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
October 16, 2018, 08:57:41 PM

Makalemi steemite girdim işten çıktım, eve varınca da makale kaydını spreadsheete girerim dedim. Eve geldim girişi yaptım. Kontrol için adımı  arattım 2 kez çıktı. Şaşırdım girdimde unuttum mu acaba dedim ethereum adresine baktım benim değil. Adam ben makaleyi yayınladıktan 3 dakika sonra girişini kendi ethereum adresiyle birlikte, benim adımıda değiştirmeden yapmış. Bounty manager'a durumu izah ettim. Allah'tan Türk'tü derdimi  anlatabildim. Adam banlandı. Fark etmesek iki günlük emeğime yazık olacaktı. Bide makaleyi ilk o girdiği için onun girişi geçerli oluyorduki o daha fena  Cheesy

Siz siz olun muhakkak girişlerinizi aralıklarla kontrol edin !!

sizi yakından takip etmiş heralde adamın sizden daha hızlı davranabilmiş olması çok ilginç baktı heralde daha spreadsheette adınız yok şansımı deniyim demiş güzel fikirniş eğer onlineken yakalarsanız böyle bir durumda başkasının hakkına girip makale sizinmiş gibi davranabilirsiniz Cheesy

elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
October 16, 2018, 09:00:24 PM

Bana bu durumu kasıtlı olarak yapıyorlar gibi geliyor çünkü çoğu bounty ya bitiş tarihini uzatıyor ama bounty miktarını artırmıyor bazılarıda dediğiniz gibi thread değiştiriyor zaten şuan kazandıran bir bountyde kalmadı ama bir umut yazıyoruz işte
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: