Bitcoin Forum
May 04, 2024, 12:42:26 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Türkiye için büyük fırsat (Blockchain Türkiye Platformu Yürütme Kurulu:)  (Read 149 times)
nefsim (OP)
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
October 12, 2018, 12:42:14 PM

BKM Genel Müdürü ve Blockchain Türkiye Platformu Yürütme Kurulu Üyesi Soner Canko, “Henüz blockchain konusunda hiçbir ülke ya da hiçbir şirket öne geçmiş değil. Bu nedenle ülkemiz için bu konuyu çok önemsiyorum. Eğer bu konudaki çabalarımızı doğru organize edersek önemli bir fırsat olarak kullanabiliriz.” dedi.

Blockchain teknolojisinin Türkiye’de yaygınlaşması, faydalarının araştırılması ve kullanımının artırılması amacıyla Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) liderliğinde kurulan Blockchain Türkiye Platformu’nun (BCTR) Yürütme Kurulu tanıtıldı.

BCTR Yürütme Kurulu, TBV Başkanı Faruk Eczacıbaşı, BKM Genel Müdürü Soner Canko, Accenture Türkiye Genel Müdürü Dilnişin Bayel, Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ulutaş, Boğaziçi Ventures Yönetim Kurulu Başkanı Barış Özistek, BTCTurk Üst Yöneticisi (CEO) Özgür Güneri ve Ford Otosan CDO’su Hayriye Karakuzu Karadeniz'den oluştu.

Tanıtım toplantısında konuşan Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü ve Blockchain Türkiye Platformu (BCTR) Yürütme Kurulu Üyesi Soner Canko, az zamanda çok iş başardıklarını belirterek, 32 üyeye ulaştıklarını, Türkiye’nin birbirinden değerli markalarıyla bir araya geldiklerini kaydetti.

Türkiye için blockchain konusunda önemli aşamalarda üretme zamanın geldiğini dile getiren Canko, şunları söyledi:

“Blockchainin Türkiye için çok önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum. İnternetten sonraki en önemli dönüşüm olan blockchainin, teknolojinin gelişiminde önemli bir kilometre taşı olduğunu düşünüyorum. Henüz blockchain konusunda hiçbir ülke ya da hiçbir şirket öne geçmiş değil. Bu nedenle ülkemiz için bu konuyu çok önemsiyorum. Eğer bu konudaki çabalarımızı doğru organize edersek önemli bir fırsat olarak kullanabiliriz. Yeni iş fırsatları açısından da imkanlar sunuyor. Türkiye gibi genç ve yetenekli nüfusun olduğu bir ülkede, blockchain gibi devrimin yeni iş imkanları açısından da olmazsa olmaz olduğunu düşünüyorum.”

Canko, kamu tarafında da blockchaine olan ilginin yüksek olduğuna işaret ederek, Blockchain Türkiye Platformu’nun kamunun da bir parçası olmasını diledi.

TBV Başkanı Faruk Eczacıbaşı ise teknolojinin gelişmesiyle UBER, airbnb ve Google’ın anlayışları değiştirdiğine dikkati çekerek, “Bizlerin yalnız Türkiye’de değil dünyada bütün yeni kavramları ve bunlara gelecek aşırı talebi karşılayabilecek ve bunları tehlikeden fırsata çevirecek olanak haline getirmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Eğer fırsatları değerlendirecek ortamı yaratırsak, bilinmeyenin getirdiği tehdidi minimuma indirmiş oluruz.” diye konuştu.

“BLOCKCHAİN KOLEKTİF DAVRANIŞA DÖNÜŞEBİLİRSE MEYVE VEREBİLECEK BİR AĞAÇ”

Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ulutaş da blockchain hikayesinin güven tesis etme hikayesi olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Finansal sistemler de güven tesisi üzerine kurulu. Konu büyük bir değiştirici güce sahip bir platform. İlk kez bir yenilik, teknolojiden çok onu kullanmaya yönelik kurguların ne kadar yetkin olduğuyla ilerleyecek. Blockchain kolektif davranışa dönüşebilirse meyve verebilecek bir ağaç. Biz kolektif bilinç ile çalışmak için buradayız. Türkiye’nin önündeki bu fırsatı kaçırmaması için destek olmaya çalışacağız.”

Accenture Türkiye Genel Müdürü Dilnişin Bayel de Türkiye’de farklı girişimlerin yapılabileceğini aktararak, Türkiye’de blockchainin ile yeni dünyanın keşfedilebileceği bir sonuca ulaşmayı umut ettiğini söyledi.

Boğaziçi Ventures Yönetim Kurulu Başkanı Barış Özistek ise yapay zekanın akıl sorununu, blockchainin de güven sorununu çözdüğünü belirterek, blockchainin Türkiye’de ve dünyada önemli değişimlere yol açacağına inandıklarını söyledi.

Burada önemli olan noktanın, dünyanın tekrar değişim dönemine girmesi olduğuna işaret eden Özistek, dünyanın her noktasında blockchain eventi olduğunu bildirdi.

“YARIŞA AYNI YERDEN BAŞLIYORUZ”

BTCTurk Üst Yöneticisi (CEO) Özgür Güneri de blockchainden beklentilerin çok yüksek olduğunu aktararak, “Bazen hayattaki her olayı blockchain ile çözülebileceği gibi yanlış bir algıya da kapıldığımız dönemler oluyor. Şirketlerimiz için global oyuncular olmak, önemli başarılara imza atmak mümkün çünkü yarışa aynı yerden başlıyoruz. Binlerce dahi bunun üzerine çalışıyor. Biz de bu inisiyatifle beraber ülke olarak bir adım öne geçebiliriz. Blockchain açısından hazırsanız büyük bir fırsat, değilseniz yıkıcı etkisi olabilir.” şeklinde konuştu.

Ford Otosan CDO’su Hayriye Karakuzu Karadeniz ise “Merakla takip ettiğimiz hem sektör hem de dünyada ciddi farklılık yaratacağını düşündüğümüz, bu sebeple içinde bulunmaktan memnuniyet duyduğumuz bir inisiyatif (BCTR).” dedi.

Üretim, lojistik ve ulaşımda blockchaini çok farklı senaryolarla hem müşterilere hem de yeni iş modellerinin oluşturulmasında önemli bir fırsat sunduğunu aktaran Karadeniz, Türkiye’nin bu konuda önemli fırsatlar elde edebileceğini, kendilerinin de bu noktada aktif rol oynamak istediklerini söyledi.

Alıntıdır. -->> http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/2733916-cok-onemli-aciklama-turkiye-icin-buyuk-firsat
1714783346
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714783346
Reply with quote  #2

1714783346
Report to moderator
In order to achieve higher forum ranks, you need both activity points and merit points.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714783346
Hero Member
*

Ignore
1714783346
Reply with quote  #2

1714783346
Report to moderator
1714783346
Hero Member
*

Ignore
1714783346
Reply with quote  #2

1714783346
Report to moderator
1714783346
Hero Member
*

Ignore
1714783346
Reply with quote  #2

1714783346
Report to moderator
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
October 12, 2018, 01:22:41 PM

Böyle bir platfor mu varmış? İlk defa duyuyor ve kurmayı akıl edenleri ayakta alkışlamak istiyorum. Bu tarz girişimler artmalı. Yazıda denildiği gibi kimse henüz çok önde değil. En önlerde yerimizi alalım bu kez.
aly
Full Member

Activity: 312
Merit: 103

Beşiktaş.

View Profile
October 12, 2018, 07:28:16 PM

Enteresan!

Daha Bitcoin den yeni haberi olanlar, Blockchain den bi haber olanların "Kripto Para Trader" diye piyasada gezdiği ülkede, bir araya gelen bir kaç kişi kim olduklarına dahi bakmadan güzel bir isim bulup bişeler kurabilirler. Bu proje umarım istenilen hedefe ulaşır, aksi halde herkes tüyocu, herkes üstad, geçmiş olsun.

Kimse önde değil denilmiş fakat, Bitcoin yaklaşık 9-10 yıldır var, dolayısıyla Blockchain de. Nasıl kimse önde değil? Laf-ı güzaf.
newguy05
Hero Member

Activity: 1316
Merit: 503

Someone is sitting in the shade today...

View Profile WWW
October 12, 2018, 08:42:09 PM

Ben de haber sitesinde rastladım bugün, cidden inanamadım böyle bir şeyin varlığından haberdar da değildim, güzel gelişmeler oluyor ülkemiz adına, büyük bir adım bizim adımıza.

▄██████
       ▄████████
     ▄██████████
   ▄█▀     █████
 ▄███      █████
█████      ███████████████████████████
█████                           ████▀
█████                           ██▀
█████                          ▄▀   
██████████████████████████████▀
████████████████████████████▀
L I N K
by BLOCKMASON

..CREATE WEB APIS........
..FROM ANY SMART........
..CONTRACT.........................

█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█            ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█                     █
█ ▄▄▄▄▄▄              █
█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█

READ THE
WHITEPAPER

>>>

▄          █▄                         ▄
██▄        ███▄                     ▄██
████▄      █████▄                 ▄████
██████▄    ███████▄             ▄██████
████████▄   ▀███████▄         ▄███████▀
██████████▄   ▀███████▄     ▄███████▀
████████████▄   ▀███████▄ ▄███████▀  
██████████████▄   ▀█████████████▀   ▄██
████████████████▄   ▀█████████▀   ▄████
██████████████████▄   ▀█████▀   ▄██████
████████████████████▄   ▀█▀   ▄████████
BLOCKMASON
BUILDING THE FUTURE

FACEBOOK
REDDIT
TWITTER

LINKEDIN
GITHUB
MEDIUM
haskizilcik
Member
**

Activity: 160
Merit: 10

View Profile
October 12, 2018, 08:50:03 PM

Evet yarışa herkes aynı yerden başlayabilir ama olayı bizim nasıl ele aldığımıza bağlı. Sayın Soner Canko, “Eğer bu konudaki çabalarımızı doğru organize edersek önemli bir fırsat olarak kullanabiliriz.” diyerek çok önemli bir tespitte bulunmuş.

✘  EXCOLONY   |▌  YOUR PLEASURE IS OUR INNOVATION
|███   White Paper  [  JOIN our ICO  ]  ANN Thread   ███|
Twitter  |  Facebook  |  Telegram  |  Medium  |  Github  |  Reddit
sconklin321
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
October 12, 2018, 11:03:10 PM

lan cebinde para olanlar konuşuyor aq. sistemin kralı buradan dönerken buradaki 2 yıllık (az olarak kabul ediliyorum bu süreyi) kullanıcılar bile birçoğundan daha fazla şey biliyor ve öğrendi.
piyasada adam sikenler gelmiş platfor kuruyor. buradan 5 adam toplasam daha alt yapılı platform kurarım

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
Reosta_
Member
**

Activity: 994
Merit: 20

View Profile
October 13, 2018, 11:38:07 AM

Anlaşılan yalnız değilmişim böyle bir şeyin olduğunu bilmeme konusunda. Umarım çok iyi işler çıkartırlar ve Blockchain teknolojisinden mahrum kalmayız. 3. dünya ülkesi olmaktan çıkmalıyız artık.

husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
October 13, 2018, 03:03:29 PM

1950li yıllardan bu yana her türlü yenilikte çağdaş ülkelerin çok çok gerisinde kalıyoruz. Blok zinciri konusunda inşallah tarih tekerrür etmez ve hızlı, akıllı kararlarla geleceğe güvenle bakarız.

Expecto
Member
**

Activity: 980
Merit: 12

View Profile
October 13, 2018, 05:10:31 PM

Türkiye'de Blockchain adına atılımlar yapıldığını görmeyi çok hayal ediyordum ve bu platformun bu amacı taşıdığını duymak beni çok mutlu etti. Blockchain gibi güçlü bir teknolojiden faydalanmamız demek teknolojik olarak ileriye atılacak büyük bir adım demek.

ILuckyGuyI
Sr. Member

Activity: 2086
Merit: 433

View Profile
October 13, 2018, 06:52:15 PM

Bu platformu ilk defa duydum ve heyecanlandığımı söylemek isterim. Blockchain lafı daha önce edilmişti fakat hiçbir faaliyet göremedik. Umuyorum ki bu platform bu işi başarabilecek.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
Mstulu
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 1

View Profile WWW
October 14, 2018, 07:25:29 AM

Bunu duymak ülkemiz adına gerçekten sevindirici bir haber.Bizde bu dünyada yerimizi şimdiden sağlam alalım ki ilerde keşkeler yaşanmasın.Güzel ve yenilikçi bide proje başarabilirsek bizim yerimizde belli olur kripto camiasında.İşin ehline verilmesi başarı için şart.Ben inanıyorum ki bu piyasayı çok iyi okuyabilen yetenekli insanlarımız mevcut şans verilirse bu insanlara kendini ispatlayacaklardır.
flygate
Jr. Member
*

Activity: 185
Merit: 1

View Profile
October 14, 2018, 08:23:04 AM

Böyle bir topluluktan benim de ilk defa haberim oluyo. Teknoloji yeni zaten ama ülkemizde bu alanda tanıtım yapılıp reklamlarının olması gerekir. Bide bizim insanımızda dolandırma zihniyeti var. Onun aşılması lazım. Onun içinde ülkede adı bilinen birkaç şirketin proje çıkarması lazım. Yoksa şuana kadar güven veren olmadı insanımıza. Tosuncuk vakalarıyla zihinler dolmuş durumda. Herkes ya dolandırıcıysa bunlar diyip uzak duruyo
Pages: [1]
  Print  

Jump to: