Bitcoin Forum
June 15, 2024, 12:14:08 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Arbitraj Takip Siteleri  (Read 626 times)
bmgs (OP)
Member
**

Activity: 519
Merit: 16

View Profile
October 13, 2018, 04:23:25 PM
Merited by teramit (1), Heardalis (1), mistersehmuz (1)

Arkadaşlar merhaba,

Siz de benim gibi mecburi Hodlcu iseniz, aşağıda verilen sitelerden arbitraj fırsatlarını takip edip, işlem yapabilirsiniz. Ben Poloniex, Bittrex, Binance ve Cex.io gibi borsalarda hem bitcoin, hem de başta Ethereum, Litecoin ve Lumens olmak üzere farklı farklı altcoinleri tutuyorum. Arbitraj siteleri üzerinden kontrol ettiğimde, elimde bulunan coinler için farklı borsalarda fiyat farkı varsa, pahalı olandan satıp ucuz olandan alıyorum. Altcoin sayısını veya bitcoin miktarını arttırmış oluyorum. Dolar/TL kullanmadan, sadece bitcoin üzerinden işlem yapıyorum.

https://www.tokenspread.com/
http://bitcoin-analytics.com/
https://cryptocoincharts.info/arbitrage
https://www.arbing.info/

Örneğin, şuan Binance borsasında elinde STEEM olan varsa, Binance'de satıp Poloniex'te alım yaparsanız, durduk yere %16 kar elde etmiş olursunuz.
akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
October 13, 2018, 04:29:35 PM

bu arbitraj yüzünden çok üzülen oldu hocam. Bu yöntemi kullanacak olanlar dikkat etsini tavsiye ederim. Yinede paylaşım için teşekkür ederim.
bmgs (OP)
Member
**

Activity: 519
Merit: 16

View Profile
October 13, 2018, 04:32:59 PM

bu arbitraj yüzünden çok üzülen oldu hocam. Bu yöntemi kullanacak olanlar dikkat etsini tavsiye ederim. Yinede paylaşım için teşekkür ederim.
Hocam üzülenler muhtemelen bir borsadan alıp diğerine göndermeye çalışanlardır. Ben o şekilde yapmıyorum, tavsiye de etmiyorum. Borsalar depositi kapatınca günlerce bekleniyor, fiyat ta çok düşüyor. Ben elimde olmayan coin ile arbitraj yapmıyorum.
aly
Full Member

Activity: 312
Merit: 103

Beşiktaş.

View Profile
October 14, 2018, 12:43:12 PM

Her borsada arbitraj işlemi yapılmaz, borsaların kuralları ayrıca arbitraj işlemini riske atıyor. Kabaca pirince giderken eldeki bulgurdan olmamak gerek, dikkatli olmakta fayda var.
unreal41
Member
**

Activity: 910
Merit: 10

View Profile
October 15, 2018, 08:25:42 AM

Arbitraj yaparken dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Çünkü bazı borsalar arbitrajı önlemek için haftalarca hatta 1 ayı bulan sürede gönderdiğiniz tokeni hesabınıza yansıtmıyabiliyor. Mağfur olabilirsiniz çünkü token en düşük değeri görüncede hesabınıza bırakıveriyor bir ceza gibi...
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
October 16, 2018, 06:51:23 AM

Paylasim icin tesekkurler bu tarz bir site bilmiyordum ya cok iyi oldu Wink suan incelemek icin notumu aliyorum. Tesekkurler
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
October 16, 2018, 08:19:10 AM

Arbitraj için borsaların huyunu suyunu bilmek lazım sonra hayal kırıklığı yaratabilir. Ama arbitraj ne kadar çok olursa piyasada o oranda regüle olacağından arbitraj çoğaldıkça arbitraj yapma fırsatı bulma imkanıda azalacaktır. Fiyatlarda daha dengeli olacaktır buda güven arttırıcı birşey olur
ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
October 16, 2018, 02:10:47 PM

Bu arbitraj çok kişiyi üzmüştür. Bence çok sağlam değil. Sistemde emirler takılıyor. Transferler geç geçiyor. 3. kuruş kazanacağım derken 5 kuruş zarar.

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
October 16, 2018, 02:15:37 PM

arbitaj güzel kazanç sağlıyor ama genelde nakitte  bekleyeni . benim götümde kurt var o yüzden sürekli bir token coin artık allah ne verdi alıyorum arbitraj benim işim değilş
ferdimutluiphone
Jr. Member
*

View Profile WWW
October 16, 2018, 07:19:26 PM

Arbitraj iyi güzel birşey tabi. Hatta çok iyi bir kazanç kapısı.  Ama transferler arasında geçen sürelerde ani düşüş veya yükselişler kalp ritminizi ciddi olarak etkileyebilir 😜

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
October 16, 2018, 07:59:07 PM

Arbitaj yaparken, dikkatli olmak gerek fiyatların yanısıra komisyonlar çok önemli rol oynuyor, hacimsiz borsalarda fiyatların dengesiz olması da sizi kandırmasın.
Heardalis
Sr. Member

Activity: 453
Merit: 264

View Profile
October 16, 2018, 08:37:19 PM

Arbitraj iyi güzel birşey tabi. Hatta çok iyi bir kazanç kapısı.  Ama transferler arasında geçen sürelerde ani düşüş veya yükselişler kalp ritminizi ciddi olarak etkileyebilir 😜

Peki hiç borsalar arası transfer yapmazsan ne olur ?
Bura topic sahibi arkadaşın da zaten yaptığı bu şekilde.

2 Farklı borsalarda eşit mir miktarda "para" tuttuğunuzu düşünün. Mesela Steem örneğini vermiş .

Steem - BTC diyelim

Binance da steem daha pahalıymış. Diyelim 1000 steem i var binance da. Bunları orda satıyor
Poloniexde duran btc ile de ( aynı miktar btc karşılığında 1160 steem (%16 daha fazla ) alıyor.
Bu şekilde 1160 steem e sahip olmuş oluyor.

Günün sonunda da  uyku vakti geldiğinde önce 2 borsalar arasında kasasını eşitliyor ve elde ettiği kazancını da başka yere çekiyor ( yada orda bırakıyor ) ve günü kapatıyor.

Yani sadece günün sonunda pasif bir zamanda coin ı borsalar arasında transfer ediyor . Ne zamanın ne borsanın onaylama süresinin önemi kalıyor ( tabii 10 saat transfer süresi olmadığı sürece)

cansevalacam
Jr. Member
*

Activity: 33

View Profile
October 16, 2018, 08:45:47 PM

arkadaşım ben bunu çeyrek veya has altın için araştırıyordum ama sizin farklı yöndeki düşüncenizz ve tavsiyeniz beni çok heyecanlandırdı deniyecem
matador1903
Member
**

Merit: 10

View Profile
October 17, 2018, 04:57:00 PM
Merited by frekans07 (1)

Arbitraj çok dikkat edilerek yapılması gereken işlem bu konuda dili yanmışlardan birisiyim. Mesela arkadaşlar örnek verecek olursam iki borsa arasında fiyat farkı olduğunu gördünüz ve hemen düşük olandan aldınız sonra göndermek için withdrawal a geldiniz baktınız ki o coinin withdrawal kapalı sonra bi anda düştü ve elinizde kaldı. Başka bir senaryo şu aldınız withdrawal açık bu sefer diğer borsanın deposit kapalı yine elinizde kalma ihtimali var. Her zaman bu kontrolleri yapmanızda fayda var. Diğer önemli bir husus ise arkadaşlar aldığınız coinin tamamını göndermeyin çok cüzi bi kısmını gönderin eğer ki geçtiyse tamamını gönderin benim başıma geldi. Gönderdiğim halde günlerce geçmedi tabi değeri karşı borsada düştü gitti en sonunda geri hesaba geldi. Bu Yobit'te başıma geldi. Yani Arbitraj çok riskli bir işlem bana göre dikkat edilerek yapılmasında fayda var diye düşünüyorum
TurgutDayi
Newbie
*

Activity: 21
Merit: 0

View Profile
October 17, 2018, 06:39:58 PM

siteler için teşekkürler, bir kaç kez arbitraj yapmayı denedim ancak başarılı olamadım, hatta zarar ettim. biraz uğraş gerektiren bir iş.
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 17, 2018, 08:57:09 PM

Aslında Twitter'da yer alan kripto para fenomenlerinden birisinin kripto'da arbitraj nasıl yapılır isimli bir floodu vardı. Keşke onu bulabilseydim.

Arbitrajı şöyle düşünmeyin. Binance'dan ETH alıp, Bittrex'e gönderip orada satıp tekrar Binance'a BTC yollayıp oradan ETH alayım... Bu şekilde bir coin transferi yapma şansınız çok az. Ethereum için pek sık yaşanmaz ancak diğer kriptolarda borsalar bu şekilde bir şeye izin vermiyor. Genelde anında o fırsat içeren coinin deposit ya da withdraw'ını kapatıyor. Ucuzdan alıp, pahalıdan satacam derken elinizde kalabilir düşük fiyattan.

Yukarıda bahsettiğim Twitter floodunu kısaca özetleyeyim. Arbitraj şansı SC için örnek vereyim. SC Binance'da 100 sats, Bittrex'de 110 sats. Burada arbitraj şu şekilde olur. Bittrex'de SC'niz varsa onu satarsınız ve Binance'da BTC ile SC alırsınız. Aynı miktar aldığınızda aradaki miktar kadar kazanmış olursunuz. Bu örneğimizde token başına 10 sat kazandınız mesela. Yani %10. Yoksa alıyım gönderiyim derken zarar edebilirsiniz. Borsalarda saf değil tıkıyorlar hemen deliği.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560

View Profile
October 18, 2018, 06:19:20 PM

Aslında Twitter'da yer alan kripto para fenomenlerinden birisinin kripto'da arbitraj nasıl yapılır isimli bir floodu vardı. Keşke onu bulabilseydim.

Arbitrajı şöyle düşünmeyin. Binance'dan ETH alıp, Bittrex'e gönderip orada satıp tekrar Binance'a BTC yollayıp oradan ETH alayım... Bu şekilde bir coin transferi yapma şansınız çok az. Ethereum için pek sık yaşanmaz ancak diğer kriptolarda borsalar bu şekilde bir şeye izin vermiyor. Genelde anında o fırsat içeren coinin deposit ya da withdraw'ını kapatıyor. Ucuzdan alıp, pahalıdan satacam derken elinizde kalabilir düşük fiyattan.

Yukarıda bahsettiğim Twitter floodunu kısaca özetleyeyim. Arbitraj şansı SC için örnek vereyim. SC Binance'da 100 sats, Bittrex'de 110 sats. Burada arbitraj şu şekilde olur. Bittrex'de SC'niz varsa onu satarsınız ve Binance'da BTC ile SC alırsınız. Aynı miktar aldığınızda aradaki miktar kadar kazanmış olursunuz. Bu örneğimizde token başına 10 sat kazandınız mesela. Yani %10. Yoksa alıyım gönderiyim derken zarar edebilirsiniz. Borsalarda saf değil tıkıyorlar hemen deliği.

Bu olay aslında riskli gibi gözüküyor çünkü elinizde olmayan bir ürünü alıyorsunuz; arbitraj ise adı üstünde, farklı piyasalarda işlem gören aynı menkul ürünün, paranın veya tokenin fiyatının farklı olması durumunda eş zamanlı olarak düşük fiyatlı borsadan alınıp yüksek fiyatlı borsada satılarak risksiz kar elde etmek demektir.
mistersehmuz
Member
**

Activity: 294
Merit: 27

View Profile
October 19, 2018, 01:46:32 AM

bmgs ve Heardalis klasik arbitrajdan bahsetmiyorlar arkadaşlar. Yazdıklarına dikkat ederseniz çok garanti bir yöntem olduğunu anlarsınız. Ancak birçok borsada hazırda coinleriniz olmalı. Yani küçük yatırımcı için pek anlamlı değil, elindeki coinlere ve bu coinleri tuttuğu borsalara denk gelmedikçe.
yaviz0002
Jr. Member
*

Activity: 420

View Profile WWW
October 19, 2018, 03:56:00 AM

Askıda kalırsa işleminiz çok üzülebilirsiniz hocam. Bir de yüklü yatırımınız yoksa bu dönemde arbitraj pek para bırakmaz ama yine de teşekkürler paylaşım için.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Oracolcoin XOR    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
GGurol
Member
**

Activity: 112
Merit: 31

View Profile
October 19, 2018, 06:21:56 AM

agustos 2017-aralik 2017 arasında lykke - btcturk arasında arbitrajdan epey kâr elde etmiştim.
Lykke o zaman kredi kartından 0 komisyon alıyordu. Anlık 10%-15% arası farklar oluyordu btcturk lehine, bu da kârı realize etmede çok faydalı oluyordu.
4-5 ay boyunca hemen hemen her gün, bu işlemi yapıp, bir araba parası çıkartmıştım.
Hatta sanırım btcturk'e basvurup aylık para çekme limitini yukseltmelerini istemiştim. Ne kadardı o zaman hatırlamıyorum ama ay sonlarına dogru limitlere takılıyordum.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: