Bitcoin Forum
June 17, 2024, 03:15:53 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcointalktaki airdrop konularına yorum atmak  (Read 320 times)
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
October 13, 2018, 04:40:00 PM
Last edit: October 13, 2018, 05:43:55 PM by dannybrown

Arkadaşlar bir kaç gündür insanlar görüyorum telegramda.Airdroba katılmak için bitcointalkta açılan konuya yorum atmışlar ama hesapları ban yemiş? bu konuda birşey biliyor musunuz ?
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
October 13, 2018, 04:52:45 PM

hocam genelde airdropa katıldığını belirten yorum yazarlarsa ban geliyor. airdrop yöneticisi böyle bir şey istemediği halde #proof of authentication diyerek olaya girişirsen ban diye biliyorum.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
October 13, 2018, 05:11:44 PM

Arkadaşlar bir kaç gündür insanlar görüyorum telegramda.Airdroba katılmak için konuya yorum atmışlar ama hesapları ban yemiş? bu konuda birşey biliyor musunuz ?

Bu Ban dan bende yedim yaklaşık 10 ay oldu. Belli süre açılır dediler ama hiç olmadı. Hatta telegram bot una yazdim. Bana aynı durum ikinci kez olduğu için olumsuz deyince bot. Bende telegram i kökten kaldırdım
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
October 13, 2018, 05:15:02 PM

Arkadaşlar bir kaç gündür insanlar görüyorum telegramda.Airdroba katılmak için konuya yorum atmışlar ama hesapları ban yemiş? bu konuda birşey biliyor musunuz ?

Bu Ban dan bende yedim yaklaşık 10 ay oldu. Belli süre açılır dediler ama hiç olmadı. Hatta telegram bot una yazdim. Bana aynı durum ikinci kez olduğu için olumsuz deyince bot. Bende telegram i kökten kaldırdım

Sanırım siz telegramdan ban yediniz. Ancak arkadaşların bahsettiği bitcointalk forumda ban yemek. Proof istenmediği halde bot kullanarak mesaj atan çok newbie üye var, bence mantıklı olmuş.
Thyphon
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 2

View Profile
October 13, 2018, 06:32:26 PM

Arkadaşlar bir kaç gündür insanlar görüyorum telegramda.Airdroba katılmak için konuya yorum atmışlar ama hesapları ben yemiş? bu konuda birşey biliyor musunuz ?

Kanıt mesajları yaz sonundan beri ban sebebi sayılıyor, forumu gereksiz kirlettiği ve post kasma olarak algılandığı için hocam. İlk önce 7 gün uyarı veriyorlar ikinci cezada kapatıyorlar birebir yaşanmıştır Sad

member hesabımı ve benim gibi çoğu arkadaşımın hesaplarını direk kapattılar. İnsan bi uyarı için 7 gün filan verir. Sorgusuz sualsiz direk ban. Bu devirde merit almak ne kadar zor bilmiyorlar herhalde. 16 mertli hesabım direk gitti. Tekelleşme böyle bişey
Cacabey_40
Sr. Member

Activity: 971
Merit: 292

View Profile
October 13, 2018, 06:45:41 PM

Eski üye adım Sakaleyn_40. Ben de ban yedim.  Member hesap buhar oldu!

Ban sebebi bu yazıyor:

"Sorry Sakaleyn_40, you are banned from posting or sending personal messages on this forum.
Reason: Plagiarism. Ban duration: permanent
"

1 yıllık emek çöpe gitti. Hiçbir haklı gerekçeleri olmadan banladılar. Theymosa yazdım ama cevap gelmedi.
EFS ye de yazdım. O da Plagiarism banlar kaldırılmıyor ve kalıcı dedi.

Plagiarism, sanırım hırsızlık, alıntı anlamına geliyor.

Kimsenin makalesini, yazısını kopyamaladım. Makale yazan birisi de değilim.

Proof of katılım mesajlarını isteyen bountplatform.io sitesi var. Son hafta böyle bir mesaj atmıştım.
Bu mesajlar ile katılım yapan arkadaşlarım var ama banlanan yok...

BTT yönetiminin bu kadar katı ve acımasız bir tavır takınması can sıkıcı.

.
distorsiyon
Member
**

Activity: 448
Merit: 15

View Profile
October 13, 2018, 11:45:12 PM
Last edit: October 14, 2018, 12:40:57 AM by distorsiyon

Kanıt mesajlarının yaz sonu itibari ile ban sebebi olduğunu bilmiyordum, burada yazan arkadaşlar sayesinde yeni öğrenmiş oldum.

Ayrıca ban yemiş olan arkadaşlara gerçekten çok üzüldüm. Dediğiniz gibi sorgu-sual olmadan ve muhattap bulunamadan banlanmak çok üzücü. Çok geçmiş olsun

Airdrop ya da bounty panellerine artık dikkat edeceğim. Kanıt mesajı olan görevleri es geçeceğim. Bilgilendirme için çok teşekkürler
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
October 14, 2018, 12:09:44 AM

Airdrop için yazmıyorum ama bazı bountylere katılımda kanıt mesajını yöneticiler zorunlu tututyor hatta başvuru formuna link koymak gerek umarım bunlar için ban yemeyiz.
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
October 14, 2018, 12:24:51 AM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2284371.0
burada da yazdığı üzere atılacak mesajlar la ilgili kategori kuralları önce okunursa bu tarz olaylardan daha kolay kaçınılmış olur sanırım.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
October 14, 2018, 07:03:57 AM

Sanırım siz telegramdan ban yediniz. Ancak arkadaşların bahsettiği bitcointalk forumda ban yemek. Proof istenmediği halde bot kullanarak mesaj atan çok newbie üye var, bence mantıklı olmuş.

Haklısınız hocam telegram bani zannettim. Okulda teneffüs arası okuyunca gözden kaçırmışim. Biten bountylere bakıyorum bir sürü sayfa açılmış . Bounty bittiği halde sürekli newbie olanlar proof postu atıyor. Bende kendi kendime bu adamlar malmi niye post atar ki biten kampanya için diyordum.
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
October 14, 2018, 07:14:31 AM

Eski üye adım Sakaleyn_40. Ben de ban yedim.  Member hesap buhar oldu!

Ban sebebi bu yazıyor:

"Sorry Sakaleyn_40, you are banned from posting or sending personal messages on this forum.
Reason: Plagiarism. Ban duration: permanent
"

1 yıllık emek çöpe gitti. Hiçbir haklı gerekçeleri olmadan banladılar. Theymosa yazdım ama cevap gelmedi.
EFS ye de yazdım. O da Plagiarism banlar kaldırılmıyor ve kalıcı dedi.

Plagiarism, sanırım hırsızlık, alıntı anlamına geliyor.

Kimsenin makalesini, yazısını kopyamaladım. Makale yazan birisi de değilim.

Proof of katılım mesajlarını isteyen bountplatform.io sitesi var. Son hafta böyle bir mesaj atmıştım.
Bu mesajlar ile katılım yapan arkadaşlarım var ama banlanan yok...

BTT yönetiminin bu kadar katı ve acımasız bir tavır takınması can sıkıcı.

Dostum üzüldüm gerçekten. Bildiğim kadarıyla airdrop paylaşımı yapıyordun herhalde. Bir ara da bountylerden scam olanlara raporlama yapanlar negatif trust yemisti. Gereken işlemleri yapan kişilerin negatifi kaldırıldı.

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
October 14, 2018, 08:20:49 AM

Bu konuda çok dikkatli olmak lazım. Gerizekalı zombi newbieler yüzünden büyük ihtimal bu kural alındı. Adamlar yazmış botu tüm bounytlere katılıp duruyor. Doğal olarak bir sürü gereksiz transaction ve spam mesaj oluşuyordu. Önlem alarak ban cezası getirmişler.

Airdrop ve bounty fark etmez, bence şu saatten sonra proof mesajlarını atmayın.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
October 14, 2018, 10:04:03 AM

Bu konuda çok dikkatli olmak lazım. Gerizekalı zombi newbieler yüzünden büyük ihtimal bu kural alındı. Adamlar yazmış botu tüm bounytlere katılıp duruyor. Doğal olarak bir sürü gereksiz transaction ve spam mesaj oluşuyordu. Önlem alarak ban cezası getirmişler.

Airdrop ve bounty fark etmez, bence şu saatten sonra proof mesajlarını atmayın.

zombi newbie hahah güzel benzetme hocam
gokhanata
Jr. Member
*

Activity: 316
Merit: 1

View Profile
October 14, 2018, 10:11:08 AM

genel de scam airdroplara katılıp bunların reklamını yapan hesapları banlıyorlar diye biliyorum ama çok mecbur kalmadıkça bu prof olaylarını da sonlandırmak lazım bounty managerlar başka bir çözüm yoluna gitmeliler.
adamdamdandusen
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
October 14, 2018, 10:16:25 AM

Bu konu muallakta bir ara geçici ve kalıcı ban oluyordu daha sonra ise ban olauı kalktı fakat şuan ne durumda belirsiz bence airdrop için hesabını kimse riske atmamalı zaten airdrop un getirisi ne ki pire için yorgan yakmaya benziyor bu iş
cilgindansci
Member
**

Activity: 504
Merit: 10

umachit.fund

View Profile
October 14, 2018, 10:26:40 AM

Kanıt mesajlarının böyle sıkıntı yaratabileceğini hiç bilmiyordum. Bundan sonra ben de proof'lu mesajlar atarken dikkat ederim. Bilgisi olmayanları uyandırdığınız için teşekkürler konu sayesinde

jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
October 14, 2018, 11:18:56 AM

Evet artık ban sebebi çünkü bunun için geliştirdiklleri botlar hem proje ekibinin hemde forum sakinlerinin canını gerçekten sıkıyor arada gerçek kullanıcılar da kaynayabiliyor bunun için yetkililere durumu izah ederseniz hesabınızın açılma ihtimali var

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
chemist32
Jr. Member
*

Activity: 154

View Profile WWW
October 14, 2018, 01:22:23 PM

Ben uzun zamandır ne airdrop yapıyorum,ne de bunlarla ilgili yorum yapıyorum.Çünkü airdropların %99 'u fake çıkıyor.Sadece Hydrodan kazanmıştım zamanında. Şimdi de airdropa katılıp hesabımı risk altına almak istemem açıkçası.

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
October 14, 2018, 02:01:23 PM

Ben bu proof banları yüzünden bountylere katılamıyorum. Çıkıp net bir açıklama yapılsa çok daha iyi olur insanlar bounty'ye katılmaya çekinir hale geldi artık. Bountyleri kaçırıyorum aynı zamanda piyasadan ve bitcointalktan uzaklaşıyorum ister istemez.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
pruzmani
Jr. Member
*

Activity: 195

View Profile
October 15, 2018, 07:44:10 AM

Bazı airdrop ve bounty ler için forumda yorum yapın diyorlar. İlgili sayfasına girip basit ve genel pozitif bir yorum yazıyorum sonra bakıyorum yorumun silindiğine dair mail gelmiş. Forumun kurallarını anlamıyorum. Alanında tek olduğundan kaynaklanıyor. Zamanla forum sayısı artsın kurallar yumuşatılır.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: