Bitcoin Forum
May 26, 2024, 12:44:48 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Diyanetin Bütçesi Arttı, Teknoji ve Bilim vs Eridi!  (Read 854 times)
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
October 16, 2018, 08:21:10 PM

bu ülkede insan gerçekten hayret edebiliyor birçok şeye. her yer cami her yer imamhatip hala diyanetin bütçesini arttırıyorsun dini seven değil kullanan insanlar yetiştiriyorsun dini kuruluşları faize endeksliyorsun ondan sonra camide içki içtiler o oldu bu oldu konuşuyorsun

1453ist
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 1

View Profile WWW
October 17, 2018, 11:11:07 AM

Ne günlere kaldık maalesef ,bu ekonomik ortamda yapılan ve bütçeler bu vatana verilecek en büyük ekonomik zarardan başka bir şey değildir ,bakan Albayrak ekonomide dengeleme dediği böyle mi oluyordu?

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
October 17, 2018, 02:28:22 PM

bence bilerek yapılıyor. oy için olmasa yapılmazdı belki. biz bu ülkede imam yetiştirip de yabancı bir ülkeye ihraç yapmıyoruz. ben camiyede imam hatiplere de karşı değilim. yapılsın sorun değil. ama sen bilimi, teknolojiyi öteleme sebebini neden teknoloji, bilim konulu kaynakların bütçesinin kısıldığını da bu millete anlatman gerekmez mi?

brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
October 17, 2018, 04:03:48 PM

Ne kadar kötü günler geçirirsek geçirelim bir türlü ders almıyoruz, ekonomimiz çöktü ama halen ne bilim ne üretim yatırımı var. Ancak medyada şekil yapsınlar, konuşsunlar. Ülkenin 10 sene sonraki halini çok merak ediyorum.
cosgun61
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
October 17, 2018, 06:55:31 PM

Diyanetin tabii parası artacak.Adamlr paraları toplayıp faize yatırmış. Sayıştay raporlarında çıktı bu.Aynı zamanda da bu işin suyu çıktı.Diyanete azıcık bir güven vardı,o da bitti

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
cabbarlana
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
October 17, 2018, 08:03:17 PM

Bu tarz haberleri görünce cami, kuran kursu vs. inşaatı için para toplanan yerlere para da veresim gelmiyor. Hoca bile artık cuma hutbesinde cemaatten gelen tepkiler üzerine toplanan yardımlar için açıklma yapmak zorunda kaldı. Allah sonumuzu hayretsin.

biloov
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 4

W12 – Blockchain protocol

View Profile
October 17, 2018, 08:29:37 PM

Ülkede ciddi ve önlenemeyen bir şekilde israf olduğunu düşünüyorum bu en alt kademeden en üst kademeye kadar her vatandaşın israf ile mücadele etmesiyle değişecektir.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
icohaberleri
Jr. Member
*

Activity: 158
Merit: 2

View Profile WWW
October 18, 2018, 12:23:39 AM

Artık ciddi manada yatırım yapma, üretme dönemimiz geldi de geçiyor. İhracat yapacağımız yerde, daha kendi halkımıza bile yetemeyip kendi topraklarımızda olan ürünleri dışarıdan ithal ediyoruz, durum cidden vahim. Tasarruf dönemine elbette ki mecburiyetten girilebilir, fakat bunun yanı sıra ilk yatırım maliyetlerine bakılmaksızın fabrikalaşma dönemine girmemiz gerekmekte. Bir çok alanda kendi kendimize yetebilecek imkanı yaratabileceğimiz bir coğrafyadayız.
zzevzek
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
October 18, 2018, 12:29:16 AM

Diyanetin bütçesinin bu kadar artması akıl alır gibi değil. Genelde ekonomisi böyle kötüye giden devletler eğitim sanayi ve bilime yatırım yapıp diğer kalemleri kısar ama biz tam tersini yapıoruz maalesef.

gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
October 19, 2018, 08:53:36 AM
Merited by Teos (1)

Bugün imzaladığım Bakanlığımız 2019 bütçe teklifi 7,7 Milyar TL. 2018 bütçe başlangıç ödeneğimiz ise 5,7 Milyar TL idi.

Geçen yıla göre bakanlığımız bütçesinde %50 kesinti olduğu iddiası koca bir yalandan ibaret.

https://twitter.com/varank/status/1051858419127386112

Ben Varank'ın tweetine değil resmi gazeteden çıkan ödeneklere bakarım. 2.3 milyar TL

bakmak isteyen olursa sayfa 11 den kontrol eder. http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/10/20181011-12.pdf  

Hepsinin üstüne geçen yıl bu ödenek verildiği zaman dolar 3.7 liraydı şimdi olmuş dolar 5.5 lira. doların yükselişinden de %30 luk bir kesinti oldu zaten.

jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
October 19, 2018, 11:02:13 AM

Din muhabbeti acaba bu ülkeye bu zamana kadar ne kazandırmış da bundan sonra ne kazandıracak?
Ülkeyi yönetim biçimini gözler önüne seren bir bütçe dağılımı yapmışlar. TBMM ve Din İşleri 1 numara

1453eko
Jr. Member
*

Activity: 406

View Profile WWW
October 19, 2018, 12:23:22 PM

Bu bütçeleri yeniden düzelmek zorunda olduklarının umarım bilincinde olurlar ,diyanet işlerine bu kadar bütçe ayrılmasının akla izaha gelecek bir yanı olduğunu kesinlikle kimse düşünmüyor .

forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
October 20, 2018, 12:07:56 PM

Diyanet insanları en güzel şekilde uyuturken, bilime teknolojiye ihtiyacımız yok diye düşünen bir güruh kesim var AKP seçmeni, bunların gönlünü ferah tutmak ve iktidardaki yerini muhafaza etmek için (Ne kadar bilinçli toplum o kadar az oy) diyanet denen en gereksiz ve bir sike yaramayan kuruluşa ödenekler artıyor. En büyük para din üzerinden dönüyor dünyada kim ne derse desin, en basitinden bir dilenciye bakın 2 Allah diyor akşama kadar, ay sonu 5 memur maaşı kazanıyor. Bu konuya en güzel örnek "PK" filmi, izlemeyen varsa izlesin, gerçekten güzel mesajlar veren etkileyici bir filmdir.
Allonee
Member
**

Activity: 392

View Profile
October 20, 2018, 07:36:19 PM

kpss'ye çalıştığım için mukayese etmem daha kolay oluyor. tam da osmanlı duraklama dönemindeki zamanı yaşıyoruz. o zamanlarda da yöneten kesim halk bilinçlenmesin diye örümcek zihin yapısıyla medreselerde pozitif bilimleri yasaklamıştı, kanat takıp uçan adamı ilerde başımıza iş açar, fazla akıllı diye asmıştı. sonrası malum zaten. türklerin karanlık çağı 300 yıl sürmüştü.
Brainstorming
Member
**

Activity: 146

View Profile WWW
October 20, 2018, 09:21:44 PM

Niçin batacağımızı anlamayanlar rakamlara bakarak karar versin. Bilime yatırım yapan ülkeler rüşvette oranında geri sıralarda. Startup yatırımlarında dünyada ilk sıralarda. Bütçenin nereye harcanacağına yanlış karar veriyoruz.
naz14
Member
**

Activity: 420

DAO Maker

View Profile
October 21, 2018, 03:18:43 PM

abi bir ilave de benden olsun. Sad üzülerek..

Cumhurbaşkanlığı’nın 2019 yılı bütçesi bu yıla göre 3.3 kat, diğer bir ifadeyle yüzde 233 oranında artırılarak 845 milyon liradan, 2 milyar 819 milyon liraya çıkarıldı.

https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonomi/kriz-yok-ama-genelgesi-var-2675858/
Yetersiz. Cumhurumuz reisimizin dişinin oyuğuna yetmez bu artışSad Doğrusu çok kınadım. yüzde 200 ancak mı ? Bu kadar mı düşünüyorsunuz reisimizi?
Ama dikkat ettim hala eğitime para veriyorlar, bilime para veriyorlar, teknolojiye para ayırıyorlar. Yok böyle bir şey. esefle kınıyorum. Bilim için ayrılan gavur icadı işlerin parasının diyanetimize aktarılmasını istiyorum. Yoksa çok kırılıcam...
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546

View Profile WWW
October 21, 2018, 04:21:46 PM

hayır yani bu diyanet ne işe yarıyor ben onu da anlamıyorum ki. bildiğim kadarıyla camiler bile bağışlarla vs yapılıyor zaten.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
Mstulu
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
October 21, 2018, 07:55:33 PM

Elhamdülillah hepimiz müslümanız,tabiki "gerekiyorsa" diyanetin bütçesini belli oranda artır.Lâkin ülkemizde okul,bilim-teknoloji yetersizliği had safhada iken bu kadar bütçeyi neden diyanete ayırırsın.İlköğretim sınıf mevcudu istanbul un çeşitli ilçelerinde 50 ila 70 arası iken bu çocuklar sağlıklı eğitim alamıyorken,ülke çok ciddi manada ekonomik kriz darboğazındayken ne bu israf,hemde israf ile mücadele eden  bir kurumda?
1453eko
Jr. Member
*

Activity: 406

View Profile WWW
October 23, 2018, 05:02:18 PM

Bu bütçe dengesini iyicene abartmışlar ,ülkede diyanete bütçeden pay ayır ayırmasınada bu kadar yüksek mebla neden ayırıyorsun ve bu diyanettin harcadığı paraların nereye gittiğinide açıklasınlar.

Brainstorming
Member
**

Activity: 146

View Profile WWW
October 28, 2018, 10:16:12 PM

Bütçede ana kalem eğitime sağlığa bilime aktarılması ile ülke yol alacak seviyeye doğru gider. Diyanet bütçesi diğer bakanlıkların kat kat üstüne çıkmış eğitim olmadan ilerleme olmaz.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: