Bitcoin Forum
April 26, 2024, 09:52:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: 5 coinli bitcoin borsa yazılımı satılık  (Read 1427 times)
kodmanyagha (OP)
Member
**

Activity: 74
Merit: 17

View Profile
October 17, 2018, 10:35:40 AM
Last edit: March 03, 2022, 08:43:08 PM by kodmanyagha
Merited by teramit (10), PHI1618 (2)

Tamamen sıfırdan kendi geliştirmiş olduğum borsa yazılımını satıyorum.
Binance tasarımı: https://binance.nixarsoft.com/
Normal tasarım: https://stockmarket.nixarsoft.com/

Kullanıcı: 905551112233
Şifre: 123123

(Giriş bilgileri iki tasarım için de aynı)

Teknik özellikler:
Frontendde Reactjs kullandım. Backendde bir Java servis çalışmakta. Sistem Token bazlı doğrulama yöntemi kullanmaktadır. Json üzerinden frontend-backend iletişimi sağlanmaktadır. Sunucuda redis, tomcat, mysql çalışmaktadır. İşlemlerin anlık olması için websocket kullandım.
Tüm frontend ve backend kodlarını kendim kodladım. Cüzdan yazılımlarını da sıfırdan kendim kodladım. Sıcak-soğuk cüzdan işlemleri de yapılmakta. Coin çekimleri ister yönetim panelinden onaylı ister otomatik olacak şekilde geliştiriliyor.

Tamamlanan özellikler:
5 adet coin için cüzdan Bu coinler BTC, BCH, LTC, XRP, ETH. (Ethereum tabanlı 50 adet coini sisteme eklemek için çalışmalarım devam etmekte. Ayrıca Tether (USDT) coini talebinize göre ekleyebilirim.)
SMS auth ve Google Auth ile giriş
Temel seviyede grafik
üst-alt coin eşleştirilmesi (btc-try, xrp-try, xrp-btc, ltc-btc gibi) ve birden fazla üst coin tanımlayabilme
Coin geldiğinde anlık gösterilmesi, transfer onay aldığında anlık gösterilmesi ve 3 onay aldığında hesaba yansıması, transfer geçmişi
Şifre değiştirme, Google Auth aktifleştirme, Know Your Customer için kimlik ve fotoğraf gönderme
Farklı dillerde sohbet mesajları
Trading Engine saniyede 100 işlem yapabilmekte (sunucuya bağlı olarak bu hız artabilir. Ayrıca daha çok hızlandırmak için araştırmalarım devam etmekte)
E-posta şablonları (giriş yapıldı, ticketa cevap verildi, coin yatırma-çekme işlemleri yapıldı vs gibi işlemlerin mail olarak gönderilmesi)
Chat kısmına küfür filtresi ve pump-dump mesajlarını engellemek için filtre ve ban özelliği
Bakım modu özelliği (sistem bakıma girmesi gerektiğinde kullanıcılara bunu göstermek lazım)
Destek menüsü (ticket açma, ticketa cevap verme vs)
API desteği

Sık Sorulan Sorular:
Ortak borsa işine girer misin?
Ortak hiçbir işe girmem. Ortaklık kelimesi para vermek istemeyen kişilerin kullandığı bir kelimedir.

Satış işlemi nasıl olacak?
Sözleşme imzalandıktan sonra ödeme geldiğinde gerekli sunucular sizin tarafınızdan alınır, kurulum yapılır, çalışır halde teslim edilir.

Destek verecek misiniz?
Ücretini ödediğiniz sürece destek veririm. Destek ücreti aşağıda yazmaktadır.

Kaynak kodları veriyor musunuz?
Evet yazılım full açık kaynak kodlu halde verilecektir. Sadece kullanım ve geliştirme hakkına sahip olursunuz. Başka birine satma veya devretme hakkına sahip olamazsınız. Bunu sözleşme maddelerine de ekledim.

Yazılımın fiyatı: 20000 USD
50 adet ERC20 token eklendikten sonraki fiyatı: 30000 USD
USDT eklenmesi: 1000 USD
Yazılımın aylık destek bedeli: 1000 USD

Yazılımı şuradan satın alabilirsiniz: https://nixarsoft.com/product/29

Nixarsoft Yazılım İşletmesi
Telefon: 0 (850) 308 03 35
Tel + Whatsapp: 0 (537) 493 77 66

1714125144
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714125144
Reply with quote  #2

1714125144
Report to moderator
1714125144
Hero Member
*

Ignore
1714125144
Reply with quote  #2

1714125144
Report to moderator
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714125144
Hero Member
*

Ignore
1714125144
Reply with quote  #2

1714125144
Report to moderator
1714125144
Hero Member
*

Ignore
1714125144
Reply with quote  #2

1714125144
Report to moderator
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
October 17, 2018, 12:02:24 PM

Selamlar,
demo sisteme üye oldum inceledim biraz.
tasarım sade. hız güzel. deposit için adres üretiyor mu cüzdan entegrasyonu yapılmış mı diye baktım. geliştirme aşamasındaymış.
java bu tür sistemler için doğru bir seçenek değildir. İllaki eni sonu patlar. Zaten sizde sistem olgunlaştığında bir yerden sonra bunu değiştirmek istersiniz diye düşünüyorum.

siz önce yapmayı planladıklarınızı bir yapın. cüzdan entegrasyonları çalışsın. akabinde kodlara bir güvenlik kontrolü ve sızma testi yapılır.
bunlarda olduktan sonra tipini beğendiğiniz girişimciye 50.000 EUR yani 9 BTC ye satarsınız. genel olarak bu piyasada yazılımın satın alınma bedelinin 1/10 u yani 5000 EUR / yıl şeklinde yazılım bakım sözleşmesi yapılıyor.
bu bağlamda yazılımın yeni özelliklerini ve bug fixlerini  vermeniz gerekmektedir.

Bizdeki yatırımcılar ve çevresine topladıkları elemanlar konudan bir haber oldukları için her boku size soracaklarından 4000 TL / ay  destek ücreti de bence çok değil ancak size tavsiyem bu desteğin çerçevesini baştan çiziniz.
coinler için node kurmak, linux sunucuları işletmek, performans optimizasyonu ve bunun gibi işler için sizi darlama ihtimallerini minimize etmeye çalışın.

Danışmanlığını yürüttüğüm projelerde yazılım şirketleri ile yatırımcı şirket arasında yazılım bakım ve devamlılık sözleşmesi imzalatıyorum.
Yatırımcı yazılım bakım sözleşmesini yaptığı firmada ekip ister. Allah korusun, Buğra ya araba çarptığında yerine Ahmet, Mehmet veya Ayşe destek vermeye devam edebilmeli.
250 TL lik web sitesi müşterisi, 100 TL lik toplu sms müşterisi veya süperonline bayisi sitesinin sağı solu patladığında üstünde durmaz ama para akan bir sistemde öncelikler çok ama çok farklıdır.

Başarılar diliyorum.
kodmanyagha (OP)
Member
**

View Profile
October 17, 2018, 12:16:42 PM

Bilindiği üzere Java bankacılık sektöründe ve güvenlik, hız, sürekli geliştirme gereken kurumsal projelerde çok kullanılan bir dil. Java gibi bir teknoloji hakkında illaki patlar lafını neye istinaden söylediğinizi anlayabilmiş değilim. Çok bilgili olduğunuzu iddia ediyorsunuz ama Java gibi bir teknolojinin gücünden bihabersiniz.

Bitcoin testnet için cüzdan entegrasyonu yazılımını yükledim ve şuan çalışıyor. Tekrar test edebilirsiniz. Bu site demo olduğu için diğer entegrasyonları yüklemedim. Zaten 5 adet coin hazır. Sadece demoya yüklemedim hepsi bu. Parity, rippled, litecoind core'larını digitaloceanda sunucularımda kurdum livenette çalışıyorlar.

Yapmak istediklerimi yapıyorum zaten şuanda. Onları yaptıktan sonra hacking testleri, hız testleri vs de yapılacak. Bunları yaptıktan sonraki fiyatı 2 BTC'dir. İsterseniz siz kendi yazılımınız varsa onu 9 BTC'ye satabilirsiniz. Serbest piyasada herkes kendi fiyatını kendi belirler. Ayrıca bu işler tip beğenmekle olmaz. Karşılıklı mutabakatla olur. Siz işinizi tip beğenerek mi yapıyosunuz? Tipini beğenmediğiniz adamın parası varsa ona "ben senin tipini beğenmedim sana ürün satmam" mı diyorsunuz? Böyle diyorsanız ticaret yapamazsınız.

Sözleşmede tüm sınırlar belirlidir. Taraflar hangi konulardan mesul, karşı taraftan neleri isteyebilir, neleri isteyemez herşey yazılıdır. Ben 12 yıllık programcıyım. Fırat üni TEF Bil. Öğrt. mezunuyum. İşletmemin web sitesinde birçok kategoride ürün mevcuttur. İşe göre küçük site de yapıyorum büyük site de yapıyorum. Bu konularda en az sizin kadar tecrübeliyimdir. Hangi sitenin neresi patlarsa neler olur en az sizin kadar iyi bilirim merak etmeyin.

Size de başarılar.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
October 17, 2018, 01:26:27 PM

Bilindiği üzere Java bankacılık sektöründe ve güvenlik, hız, sürekli geliştirme gereken kurumsal projelerde çok kullanılan bir dil. Java gibi bir teknoloji hakkında illaki patlar lafını neye istinaden söylediğinizi anlayabilmiş değilim. Çok bilgili olduğunuzu iddia ediyorsunuz ama Java gibi bir teknolojinin gücünden bihabersiniz.

Ben çok bilgili olduğumu iddia etmedim. Sadede kendi tecrübelerime dayanarak bir yorum yaptım. Uzmanlığım unix / Linux sistemler ve özellikle yüksek trafikli web sitelerinin hosting alt yapılarının tasarımı kurulumu ve işletimi üzerine.

Java bankacılık sektöründe kapalı devre ağlarda çalışan bankacılık yazılımlarının geliştirilmesinde aktif olarak kullanılıyor doğrudur ancak İnternet üzerinden yüksek trafik ile servis veren sistemlerde (özel bir kaç durum hariç) pek kullanılmamakta. Ben programcı değilim. Bir unix sistem yöneticisi olarak tüm programlama dillerine eşit mesafedeyim diyebilirim. Ama 1994 den bu güne içinde yer aldığım yüksek trafik ile baş edilmeye çalışılan bir çok projede çok kez Javadan vazgeçildiğini gördüm.

Bitcoin testnet için cüzdan entegrasyonu yazılımını yükledim ve şuan çalışıyor. Tekrar test edebilirsiniz. Bu site demo olduğu için diğer entegrasyonları yüklemedim. Zaten 5 adet coin hazır. Sadece demoya yüklemedim hepsi bu. Parity, rippled, litecoind core'larını digitaloceanda sunucularımda kurdum livenette çalışıyorlar.

Memnuniyet ile test eder size geri bildirim yaparım. Geri bildirimler ile geliştirme sürecinize bir tutam katkım olabilirse ne mutlu.

Yapmak istediklerimi yapıyorum zaten şuanda. Onları yaptıktan sonra hacking testleri, hız testleri vs de yapılacak. Bunları yaptıktan sonraki fiyatı 2 BTC'dir. İsterseniz siz kendi yazılımınız varsa onu 9 BTC'ye satabilirsiniz. Serbest piyasada herkes kendi fiyatını kendi belirler.

Ben sizi piyasa fiyatlarından haberdar etmek için yazmıştım bu bilgileri.  Siz emeğinize bu fiyatı biçiyor iseniz alıcıların canına minnet. Elin alman yazılım şirketine 50.000 EUR ödeyeceğine gerekli isterler sağlandığı takdirde sizden alsınlar. Bende yerel yazılımcıların desteklenmesinden taraftarım zaten.

Ayrıca bu işler tip beğenmekle olmaz. Karşılıklı mutabakatla olur. Siz işinizi tip beğenerek mi yapıyosunuz? Tipini beğenmediğiniz adamın parası varsa ona "ben senin tipini beğenmedim sana ürün satmam" mı diyorsunuz? Böyle diyorsanız ticaret yapamazsınız.

Tipini beğenmediğiniz tanımını neşeli örnek vermek için kullanılmıştı.
25 yıllık bir bilişimci olarak artık seçiyorum. Zaten yatırımcı kısa zamanda çapını ve kalitesini belli ediyor emin olun.  Parası var diye cahil cühela adamla uğraşamam.
Zaten sizde benimle aynı fikirdesiniz ortaklık tekliflerine dair cevabınız bunu ortaya koyuyor.

Sözleşmede tüm sınırlar belirlidir. Taraflar hangi konulardan mesul, karşı taraftan neleri isteyebilir, neleri isteyemez herşey yazılıdır. Ben 12 yıllık programcıyım. Fırat üni TEF Bil. Öğrt. mezunuyum. İşletmemin web sitesinde birçok kategoride ürün mevcuttur. İşe göre küçük site de yapıyorum büyük site de yapıyorum. Bu konularda en az sizin kadar tecrübeliyimdir. Hangi sitenin neresi patlarsa neler olur en az sizin kadar iyi bilirim merak etmeyin.
Size de başarılar.

İşin büyüğü küçüğü olmaz dediğiniz doğru ancak sizde takdir edersiniz ki her iş aynı önceliğe sahip değildir. Burda vurgulamaya çalıştığım projelerin öncelikleri idi.
Ben tecrübesiz olduğunuzu söylemedim. Sadece kendi tecrübelerime dayanarak bir kaç öneride bulundum. Destek sözleşmelerinde bakım kapsamı belirlemeyi öğrenene kadar çok eziyetli işler yaptık.
Zamanında bu yüzden çok yıprandığım için ola ki çerçeve çizmediyseniz kendimce uyarmak istemiştim sadece.
Zaten yapmışsanız ne mutlu size.
kodmanyagha (OP)
Member
**

View Profile
October 17, 2018, 04:48:19 PM

değerli yorumlarınız için teşekkürler. tecrübeli insanların sözüne kulak vermek lazım. hız meselesi için bi araştırma yapacağım. java iyi bir dil aslında yeterince hızlıdır ama programcının yanlış kullanımı sonucu tam kapasiteyle çalışmayabilir. burada devreye code review girer. kodu hatalardan arındırmak ve daha optimal algoritmalar kurgulamak zamanla yapılabilecek birşey. şuan saniyede 200 işlem rahatça yapılabilmekte. tabiki bu en üst hız değil ve hız artışı yapabilmek için çalışmalar yapıyorum. fiyat konusu da zamanla değişebilir. referanslar arttıkça fiyat da artacaktır tabiki.

insanların tecrübesi farklı farklı. normal bir borsa yazılımını java rahatlıkla götürür. btctürk kadar işlem yapılıyor olsa bile götürür. fakat bitmex, binance, bitfinex gibi saniyede binlerce işlem yapılan bir site haline gelirse o zaman daha farklı çözümler yapmak gerekir. örneğin trading engine'i C++ ile en baştan yazmak gibi.
teramit
Legendary
*

Activity: 1868
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
October 18, 2018, 02:58:32 AM

Bende yazılımcı değilim ama sağlam yazılımcı arkadaşlarım var  Cheesy
Java konusunda uzmanlar kendileri ve dünyanın en hızlı sunucu altyapısında memory data grid geliştiriyorlar, kendisine btc den bahsettiğimde bir bitcoin borsası kurmak için en iyi dilin Java olacağını çünkü sunucu ölçekleme ve veri işleme de dünyada en hızlı çözümlerin bu dille geliştirildiğini söylemişti. Dolayısıyla imkanı olan varsa Java borsa için en iyi dildir diyebiliriz ama mimari tasarımı ciddi bir iş.
Borsa yapmak için nasıl php-mysql tavsiye edilmiyorsa java-nosql bir o kadar tavsiye ediliyor. Günümüzde borsaların yoğunluk anında nasıl sıkıntı verdiklerini bildiğimizden java gerçekten bu tarz bir iş için iyi bir seçim olacaktır. 
tebessum
Member
**

Activity: 314
Merit: 10

View Profile
October 18, 2018, 08:53:22 AM

ben anlamam etmem ama yazılarınız okumak ciddi anlamde keyif verici  ve ortaya çok güzel bir borsa çıkmış helal olsun ellerinize sağlık
kodmanyagha (OP)
Member
**

View Profile
October 18, 2018, 11:34:32 AM

değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. bir programcı için bunları duymak çok şevk verici. ben programlamayı para kazanmak amacıyla yapmıyorum sevdiğim için yapıyorum. program yazmak, insanların bunu kullanması benim için daha zevkli. elbette ki sorumluluklarımız var, para kazanmak lazım ama hepsinden önemlisi sevdiğin işi yapmaktır diye düşünüyorum.
teknodunya
Member
**

Activity: 180
Merit: 11

View Profile
October 21, 2018, 11:49:59 AM

Tebrik ederim forumda bu tarz güzel konular görmeyeli çok oldu. Benim size tavsiyem yazılım işinden anlıyorsanız ki anlıyorsunuz kendinize yatırımcı bulun ve güzel bir borsa kurabilirsiniz. Bizim ülkede ki tek sıkıntı bu yatırımlar ve yatırımcılar bulunup ortak girilse çok iyi şeyler ortaya çıkacak
kodmanyagha (OP)
Member
**

View Profile
October 21, 2018, 10:42:25 PM

yorumlarınız için teşekkür ederim. son girdiğim ortaklıktan 100bin tl kaybettim. mahkeme süreci, avukatlar falan filan vakit kaybettirici şeyler. ortak olmaya hiç sıcak bakmıyorum artık. teknik destek ve geliştirme desteği veririm ama ortak olmam. huyunu suyunu bilmediğiniz kişilerle ortak olmayı hiç tavsiye etmiyorum sonu kötü bitiyor çünkü.

hindistandan, pakistandan çok daha ucuza hatta 2000 dolar civarlarında borsa yazılımları bulmak mümkün. fakat böyle bir iş için önemli olan yazılımın ucuzluğu değil desteğinin verilmesidir. hindistandaki adam ne kadar destek verir? destek verse bile ne kadar ücretle destek ister, sözleşme imzalar mı, imzalasa bile geçerliliği olur mu gibi birsürü problemle karşılaşırsınız. ödemede kolaylıklar sağlayabilirim. telefon numaramdan bana ulaşırsanız detayları görüşebiliriz. 0537 493 7766
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
October 22, 2018, 08:33:31 AM

Selamlar,
demo sisteme üye oldum inceledim biraz.
tasarım sade. hız güzel. deposit için adres üretiyor mu cüzdan entegrasyonu yapılmış mı diye baktım. geliştirme aşamasındaymış.
java bu tür sistemler için doğru bir seçenek değildir. İllaki eni sonu patlar. Zaten sizde sistem olgunlaştığında bir yerden sonra bunu değiştirmek istersiniz diye düşünüyorum.

siz önce yapmayı planladıklarınızı bir yapın. cüzdan entegrasyonları çalışsın. akabinde kodlara bir güvenlik kontrolü ve sızma testi yapılır.
bunlarda olduktan sonra tipini beğendiğiniz girişimciye 50.000 EUR yani 9 BTC ye satarsınız. genel olarak bu piyasada yazılımın satın alınma bedelinin 1/10 u yani 5000 EUR / yıl şeklinde yazılım bakım sözleşmesi yapılıyor.
bu bağlamda yazılımın yeni özelliklerini ve bug fixlerini  vermeniz gerekmektedir.

Bizdeki yatırımcılar ve çevresine topladıkları elemanlar konudan bir haber oldukları için her boku size soracaklarından 4000 TL / ay  destek ücreti de bence çok değil ancak size tavsiyem bu desteğin çerçevesini baştan çiziniz.
coinler için node kurmak, linux sunucuları işletmek, performans optimizasyonu ve bunun gibi işler için sizi darlama ihtimallerini minimize etmeye çalışın.

Danışmanlığını yürüttüğüm projelerde yazılım şirketleri ile yatırımcı şirket arasında yazılım bakım ve devamlılık sözleşmesi imzalatıyorum.
Yatırımcı yazılım bakım sözleşmesini yaptığı firmada ekip ister. Allah korusun, Buğra ya araba çarptığında yerine Ahmet, Mehmet veya Ayşe destek vermeye devam edebilmeli.
250 TL lik web sitesi müşterisi, 100 TL lik toplu sms müşterisi veya süperonline bayisi sitesinin sağı solu patladığında üstünde durmaz ama para akan bir sistemde öncelikler çok ama çok farklıdır.

Başarılar diliyorum.

Üstad gerçekten güzel açıklama yapmışsın eline ve emeğine sağlık.
kodmanyagha (OP)
Member
**

View Profile
October 22, 2018, 10:28:31 AM

Merak etmeyin proje tamamıyla bitince yine buraya yazacağım. Şuan alman-türk ortaklı bir müşterim aldı projeyi. Bitmesini bekliyorlar. Bu hafta içinde biter.
kodmanyagha (OP)
Member
**

View Profile
October 22, 2018, 10:32:32 PM

Tabiki. Çok memnun olurum. Saygılar.
kodmanyagha (OP)
Member
**

View Profile
October 24, 2018, 08:33:59 PM

Arkadaşlar lütfen ucuzcu şahıslar aramasın. Piyasada 59 dolarlık yazılımlar da var. Yeterli parası olmayıp borsa açmak isteyenler bu tarz yazılımları tercih etsin benim vaktimi çalmasın. İşi iyice ayağa düşürdüler zaten.
miyav
Member
**

Activity: 274
Merit: 88

View Profile
October 24, 2018, 09:58:54 PM

Arkadaşlar lütfen ucuzcu şahıslar aramasın. Piyasada 59 dolarlık yazılımlar da var. Yeterli parası olmayıp borsa açmak isteyenler bu tarz yazılımları tercih etsin benim vaktimi çalmasın. İşi iyice ayağa düşürdüler zaten.

Rica etsem 59 dolarlık yazılım a örnek olarak bir URL paylaşabilir misiniz? Millet 59$ a düz html yazmıyor. Ben anlamadım bu nasıl bir bir uçurum. 59 dolar nere 50.000 euro nere?
Yani birileri ortaya sıkıyor gibi ama böyle de uçurum olmaz.
kodmanyagha (OP)
Member
**

View Profile
October 25, 2018, 09:28:26 AM

Scriptin reklamını yapamam googledan aratırsanız bulursunuz. "codecanyon 59 usd trade market" falan yazınca çıkıyo. Evet 59 dolara satılıyor büyük bir uçurum ama adamların amacı gerçekten bir borsa satmak değil. tasarım acayip dandik. kurulumu zor ve stabil çalıştırmak neredeyse imkansız. bunu geliştirmek ve desteğini sağlamak için mecbur tecrübeli bir programcıya ihtiyaç var. zaten tecrübeli programcı böyle dandik yazılımlarla uğraşmaz. o yüzden 59 dolarını sokağa atmak isteyenler bunu alabilir.

bazıları borsa işine macera olarak bakıyor galiba. büyük paraların döndüğü bir sistem kurmak istiyorsun, hem güvenli hem stabil hem hızlı olsun istiyorsun hem de bunları 59 dolarlık scriptin yapmasını istiyorsun. bazı insanların doğru yolu bulması çok zor gibi görünüyor.
lugrugzo
Full Member

Activity: 158
Merit: 102

View Profile
November 10, 2018, 10:41:39 AM

KYC/AML, ticket management, full-kontrol admin panel eksik.

"Cüzdan yazılımları"ndan kastınız nedir?

My posts are not an incentive for investing, always do your own home work.
DervisKing
Member
**

Activity: 71
Merit: 10

View Profile
November 12, 2018, 10:35:39 AM

Her ne kadar satın alacak olmasamda şu konu başlığından ve altına gelen yorumlardan bir çok çıkarımlar yaptım bilmediğim bir sürü yeni bilgi öğrendim bu tarz konu başlıklarının artmasını temenni ederim ve umarım kısa zamanda alıcı bulursunuz
GGurol
Member
**

Activity: 112
Merit: 31

View Profile
November 13, 2018, 07:38:58 AM
Merited by teramit (2), PHI1618 (1)

Yazılım açısından naçizane ben de kendi fikirlerimi paylaşmak isterim.

Maalesef ülkemizde yazılım alanında çok kabiliyetli insanlar olmasına karşın, dünyadaki gelişmeleri takip konusunda tam tersine biraz geride kalıyoruz.
Ve yazılımcılarımızın birçoğu da, buradaki bazı coinlere gözü kapalı inanan/seven arkadaşlar gibi davranıyorlar. İnanın ODTU teknokentte, koca firmalarda bile şu dil daha iyi bu dil daha iyi diye atışıyor arkadaşlar.

Yazılım dillerinin temel prensibi zaten hepsinin kendine göre pros ve consları var. Önemli olan optimum olşanı seçip doğru uygulamak.
Örneğin hesaplama gücünde python iyi ama kötü bir coder elinde PHP'den beter hâle gelebilir.

Bu yüzden hybrid kodlama şarttır benim nazarımda bu derecede bir proje için.
API'si, front-end'i, back-end'i illa aynı dille kodlanacak diye bir şart yok.
Güvenlik, stabilite, hesaplama gücü, algoritma çözümü vs vs bir ton değişkenin hepsi bir dilde güçlü değil maalesef. Zaten olması da yazılımın doğasına aykırı.

Şimdi bu iş için bir inceleme yaparsak, evet java bence de dillerin babasıdır, hiç itirazım yok. Ama eksileri de vardır.

Python'un hesaplama gücü tüm dillerin üzerinde olduğundan, portföy ölçeklendirme ve paralel işlemlerde avantaj sağlar.
Dinamik algoritmalarda epey öne geçer C++ ve javaya göre. Ama bu noktada bu hızlı işlem aynı zamanda güvenilirlik konusunda problem yaratacaktır. Bu noktada, işlem süresi biraz daha uzun olan ama güvenliği daha fazla olan C++/ java daha iyi bir seçim. İşlem konfirmasyonu ve güvenliğinin kontrolü başka bir algoritma ile tercih edilecekse durum yine değişecektir tabii ki.

Hız kısmında ise C++ daha önde. İşin içinde o kadar değişken var ki, ve sonsuz çözüm var ki, burada programcının algoritma geliştirme becerisini ve dillerin avantaj ve dezavantajlarını birlikte düşünmezsek bir sonuç çıkaramayız.

Ve sonunda, "Coding from Stratch" meraklısı biri olarak, arkadaşı tebrik ederim ve ufak geliştirmelerden sonra ben de tipini beğendiğine istediğin fiyata sat fikrine 100% katılıyorum.

EDIT: Şimdi aklıma geldi, kim derdi ki bundan birkaç sene önce js populer olacak Smiley Crypto yazılım dünyasında ne kadar avantaj sağladı mesela o bizim beğenmediğimiz js Smiley

kodmanyagha (OP)
Member
**

View Profile
November 19, 2018, 07:32:25 PM

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Yazılımı yurtdışından bir müşteriye, cüzdan özelliğini de başka bir müşteriye sattım. Bir müşteri de ay sonuna doğru dönüş yapacağını söyledi. Projeler bitince referans olarak web siteme yazacağım.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: