Bitcoin Forum
May 17, 2024, 01:00:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Kulaktan dolma bilgilerle yatırım yapmayın !  (Read 1087 times)
RaltcoinsB (OP)
Legendary
*

Activity: 2142
Merit: 1043

View Profile
October 17, 2018, 05:56:46 PM
Merited by mandown (1), lossnet (1)

Arkadaşlar hepinize merhabalar. Bugün birkaç arkadaşımla yaptığım sohbetten sonra size naçizane - sonuçta burada bizden eski üyeler, bu işin pirleri, tabiri caizse kriptopara piyasasıyla yatıp kalkan arkadaşlarımız var - tavsiyeler vermek istiyorum.

Arkadaşlar kriptopara piyasasında eğer hala yatırımınız varsa siz de bu sektörün sadık birer yatırımcısısınız. Birkaç belli başlı bilgileri kısaca anlatarak başlamak istiyorum. Yatırım ne demek sözlük anlamının ilkini kısaca ekleyim arkadaşlar buraya

Yatırım: Yatırmak eylemi; bir çıkar ya da kazanç sağlamak için yapılan davranış. Arkadaşlar dikkatinizi çekiyorum bakın bir çıkar yada kazanç sağlamak üzere yapılan davranış.. Arkadaşlar yatırım yapıyoruz hepimiz. Kimimiz altın, kimimiz döviz kimimiz arsa , kimimiz kriptopara… Ama ortak bir noktamız varsa oda paramızı katlamak. Yatırımlarda en garantisi benim gözümde fiziki altındır. Ama ben kriptopara piyasasının ani sıçrayış imkanlarını bildiğim ve gözümle şahit olduğum için bu sektöre yöneldim.

Arkadaşlar bizim Türk milleti genel olarak kulaktan dolma bilgileri alıp işleyerek, kaynağına bakmadan , hatta üzerine eklemeler yaparak bir başkasına aktarmakta yada o kişiye korkmadan yatırım tavsiyesi vermekte dünyada sayılıdır herhalde. Bununla ilgili 70 li yıllarda çevrilen Kemal Sunal filmlerinde bile güzel noktalar vardır. Hatırlarsanız bul karayı al parayı oyunu oynarken bir vatandaş Kemal sunal ona tavsiyeler verip karayı 3 kez yanlış tahmin ettirip sonra da sen bu işi bilmiyorsun deyip çekip gitmişti. Aslına bakarsanız çok güzel bir nükte var orada. Rahmetlinin çoğu filminde olan eleştri uslübü komedi türüyle birleşip ekrana yansımıştır. Aradan 40 küsür yıl geçmiş neredeyse yarım asır olmuş hala biz aynı oyunlara geliyoruz. Hatta son zamanlarda dikkat ederseniz bir reklam filmi var bir bankanın ''Ağabey, buraya deniz gelecek çok değerlenecek'' diyor berberdi sanırım. Bu bir reklam filmi ama bakarsanız çoğu insan daha içinde ne var ne yok bilmeden bu şekilde X kişisi öyle söyledi onada müteahhit demiş Y kişisi böyle söyledi ona da belediyeden söylemişler gibi -mış -miş li cümleleri birazda kendileri ekleyerek millete sunuyorlar. Yahu sorsan adama elindeki parayı yatırmaz ama korkmadan size o tavsiyeyi verebilir. Bizim masum vatandaşımız da Nasreddin Hoca'nın göle çaldığı maya misali '' Ya tutarsa ?'' ümidiyle ona yatırım yapar ve büyük olaslılıkla kaybeder. Buna en güzel örneklerden birisi de en son gördüğümüz Çiftlikbank mevzusudur.

Arkadaşlar , sevdiğim arkadaşlarım kriptopara piyasasıyla ilgilenmeye başladılar geçen sene. Ama öyle bir zamanda ilgilendiler ki bitcoin 13 bin dolardı başladılar 19 bin dolara kadar çıktı ve arkadaşlar para kazandığını düşünerek yatırım miktarlarını arttırarak girmeye devam ettiler. Genelinden duyduğum ethereum ne olur, ripple ne olur, bitcoin ne olur gibi sorulardı. Bende bir günün bir günü tutmadığını şu zamanların sektörün en zengin zamanları olduğunu ve ripple yada diğer altcoinlerin fiyatlarının yükseldiğini eğer sermayenizi katladıysanız ana paranızı alıp çıkıp öyle devam etmelerini önerdim. Ne mi oldu ? Ripple 3 doları gördü sat diyorum bas bas bağırıyorum amcam 1 dolardan almış satmıyor ne mi Mustafa abi 10 dolar olacak diyor. Yahu kardeşim diyorum sen paranı 2 kat karla şuan çekebilirsin Mustafa abi bırak kendisi bıraksın o zaman yok . Adama market hacmini anlatıyorum adam bana bankalar dolar yerine ripple ile alışveriş yapacaklar kendi arasında ripple gönderecekler diyor  Grin adama blockchain ne dedim adam geçenlerde söylediler oda iyi kar bırakıyormuş dedi  Grin

Arkadaşlar atalar ne güzel demiş '' Bilmemek değil, öğrenmemek ayıp '' diye. Bilmiyorsanız ve yatırım yapacaksanız bir şekilde araştırın bu arsa olur bir gayrimenkul uzmanına danışın, bir döviz olur güncel durumunu takip edin, hele hele hiç bilmediğini kriptoparalar olur en azından daha önceden sektöre girmiş teknik terimleri az çok bilen birisine sorun bakalım o ripple nasıl 10 dolar olur ben adama bitcoin 50-60 bin dolar olmadıkça ripple 10 doları göremez diyorum adam ne alaka bitcoin ile diyor  Grin

Bugün de gelmiş keşke seni dinleseydim diyor aradan 1 sene geçmiş binance da adam lendleri bırakmış 1000 tl lik lend 1000 tl lik ethereum almış sonra kardayken satmamış yine ana parasına düşmeye devam etmiş paşam görmüş ya 2 katına çıktıklarını tekrar çıkmadan satmam diyor  Grin 2000 tl si olmuş 300 tl  Grin

KISSADAN HİSSE (uzun okumayı sevmeyen kardeşlerimiz için Grin )

1- Kulaktan dolma bilgilerle ASLA AMA ASLA YATIRIM YAPMAYIN SİZ ALNINIZIN TERİYLE KAZANDIĞINIZ PARAYI PUL'A ÇEVİREBİLİRSİNİZ.

2- Kara geçtiğinizde en azından anaparanızı çıkartın yarın birgün olası düşüşte zarar yazmayın.

3-Kademeli alım-satım bilgilerinizi geliştirin,piyasayı takip edin.

4- Stop-loss öğrenin yoksa tüm paranızı kaybedebilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Tekrar söyleyelim Kulaktan dolma bilgilerle hareket etmeyin. Kimse sizin cebinizdeki paranızı kaybetmenizi umursamaz ancak siz kaybedip adama hesap sormaya kalksanız adam yatırmasaydın kardeşim ben söylesem kendini damdan aşağı mı atacaksın deyip işin içinden çıkar.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
October 17, 2018, 06:41:16 PM

Tabi birinci tavsiye dikkat çekici.Biri şu coin al diyorsa bilin ki dipten toplamıştır.Yükselmesi için birilerinin alması gerekir.Bir coin niye yükselir niye düşer.Yeni bir haber gelişme varsa piysada güzelse yükselir.Bir coin yükseldiğinde twitter sayfasına bakarım bir anlaşmamı imzalamış.Yoksa birileri pumpluyor mu boş boş.Biri birşey dediğinde araştırıp kafanıza yatarsa alırsınız.Yoksa para kaybetmeye devam edilir.
frekans07
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
October 17, 2018, 07:13:28 PM

Güzel bir yazı olmuş hocam çok teşekkür ederiz. Türk yatırımcılarin birçoğu genelde kripto paralarla ilgili "kumar" kafasinda oldugu için kısa vadede köşeyi donuvermek ister. Kendi zekasını kullanmak yerine kulaktan duyma bilgilere minnet eder, kaybettikçe durumun farkına varır ve bu piyasada yeri olmadığını düşünerek söylene söylene terk eder.
unpredictable72
Jr. Member
*

Activity: 127
Merit: 2

View Profile WWW
October 17, 2018, 07:17:31 PM

Herkes elinde yüklü miktarda olan coini,bountysine katıldığını genelde övüyor ama hakkaten inanıpyatırım insanlarda övüyor güzel projeleri.Hangisi dogru hangisi yanış bilemeyeceğimiz için sonarar nihayetinde kişinin kararıdır.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
ilonaproda
Jr. Member
*

Activity: 280
Merit: 1

Win-Won-Betfury

View Profile
October 17, 2018, 07:22:00 PM

Bizim milletimiz başkasının sözleriyle iş yapmayı seven bir millet araştırmadan bakmadan girişler bu işlere para gelsin yeter bi miktar gelir sonra ellerinde patlar böyle işler kendi alacağın coini kendin araştır her zaman.

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
Cacabey_40
Sr. Member

Activity: 970
Merit: 292

View Profile
October 17, 2018, 07:23:30 PM

Genelde kulaktan dolma bilgilerle, arkadaş tavsiyesi ile kriptopara yatırımı yapan çok insan var...

.
carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
October 17, 2018, 07:28:50 PM

Dostum güzel noktalara değinmişsin, ama bizde uydum akıllı insan çok ve bu senin dediklerini okuyup uygulayacak insan sayısı da çok sınırlı sayıda kalacaktır. Keşke yapılan hatalardan ders alabilsek.
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
October 17, 2018, 07:52:56 PM

Saydığınız maddelere sonuna kadar katılıyorum. Kulaktan dolma bilgilerle işlem yapmamak gerekiyor. Hele de pump dump grupları ile işlem yapmamak gerekiyor.
Bir de artık dünya borsalarında olduğu gibi kripto dünyasında da danışman şirketlerinin profesyonel manada hayatımıza girmesi gerekiyor.
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 1

View Profile WWW
October 17, 2018, 08:00:54 PM

Çok güzel bir yazı olmuş. Özellikle bu piyasaya yeni-yeni başlayanlar nimet gibi bir yazı. Teşekkür ederim.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
cemetin54
Member
**

Activity: 392

View Profile
October 17, 2018, 08:53:32 PM

Kulaktan dolma bilgiyle 1 kere yatırım yptım ordanda 4-5x kaldırdım bir twitter fenomeni sayesinde ama sonra hiç yapmadım onu katlamaya başladım sonra o twitter fenomeni patladı kaybetti çoğunluk yüzdesini
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
October 17, 2018, 09:00:14 PM

Her nekadar araştırmak öğrenmek ne yaptığını bilmek gerektiğine katılsamda malesef şans faktörüde çok etkin bu piyasada. şansı varsa adamın pump falan birşekilde köşeyi dönen dönüyor.
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
October 17, 2018, 09:02:22 PM

kulaktan dolma yatırım tavsiyelerine en güzel örnek sözde fenomen olarak geçinen lavukların yorumlarıdır. hepsinin kazandırdığından çok zarar ettirdiği vardır. kendiniz yorum yapabilecek kadar ilerlemedikçe itibar etmeyin derim.
mymerlia
Member
**

Activity: 633
Merit: 15

View Profile
October 17, 2018, 09:03:51 PM

Kripto piyasasına yeni girecekler için güzel bilgilendirme olmuş. Özellikle twitter fenomenlerinden ve lokal forumda fazla parlatılan koinlerden uzak durmak gerekiyor.

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
distorsiyon
Member
**

Activity: 448
Merit: 15

View Profile
October 17, 2018, 09:18:47 PM

Güzel bir post.

Özellikle Ripple örneği çok yerinde. Bu konuda çok bilinçsizce yorumlar oluşmuştu.

Mesela bi arkadaşım var, kendisine ripple 3,5 dolar iken sattığımı ve ona da 3,8 dolardayken elinde olduğunu öğrendiğimde satmasını söylediğimde ''neden satayım ? ben bayağıdır takip ediyorum. 10 doları görecek, burn yapacaklar'' demişti.

Tesadüftür ki, geçen nikahı olmuş ve nikah sonrası eğlencesinde diğer arkadaşıyla kripto sohbetine girdiğimizde de o arkadaşı kendisini grubun kripto gurusu olduğunu söylemişti. Ne hikmetse bitcointalk a üye misin diye sorduğumda siteyi hiç duymadığını söylemişti.

investing.com sitesinde tanımadığım ama yorumunu gördüğüm birisi de ripple a 3,6 dolardayken 100 bin tl'lik girdiğini ve o sıralarda ripple değerinin 2 dolara düşmesine veryansınını okumuştum.

Bu tür arkadaşlar sağdan soldan birşeyler duyup, borsa mantığına ve blockchain teknolojisine hakim olmadan girmekte ve şansa birşeyler kazandığında kendisini bu alanda bilgiç ilan etmekte. işin absürd yanı da az biraz kazandığında diğer insanlara saçmasapan yatırım tavsiyeleri vermekteler. Sonucunda etrafta ripple gibi hacimde o anda doygunluğa ulaşan paralara yüksek meblağlar yatıran tipler ortada gezmekte.

Mining desen bi haber, coin ile token arası farkı bilmez. Marketcap hacmini bilmez, borsa hacmini bilmez, emir girmeyi bilmez ama sorsan para kazanan simsardır.
psikolog
Member
**

Activity: 210
Merit: 11

♦ SIMDAQ ♦

View Profile
October 17, 2018, 09:20:24 PM

Çoğu kişinin bildiği ama uygulamakta zorlandığı bilgiler aslında bnlar. Özellikle kara geçme durumunda nedense anaparayı alıp kalanıyla beklemeyi bilmiyoruz. Sürekli yükselecek sanıyoruz ve biryerde patlıyoruz

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
October 17, 2018, 09:26:24 PM

KISSADAN HİSSE (uzun okumayı sevmeyen kardeşlerimiz için Grin )

1- Kulaktan dolma bilgilerle ASLA AMA ASLA YATIRIM YAPMAYIN SİZ ALNINIZIN TERİYLE KAZANDIĞINIZ PARAYI PUL'A ÇEVİREBİLİRSİNİZ.

2- Kara geçtiğinizde en azından anaparanızı çıkartın yarın birgün olası düşüşte zarar yazmayın.

3-Kademeli alım-satım bilgilerinizi geliştirin,piyasayı takip edin.

4- Stop-loss öğrenin yoksa tüm paranızı kaybedebilirsiniz.

Bunları uygulayan adam kaybetmez.Ben çok kaybettim ve geç anladım.Tamam hodl da yapabilirsiniz ama her coine hodl olmaz.Alırsınız en dipten alırsınız yüzde 50 risk.Yatırırsınız bakiyenizin yüzde 10 nu anlarım.Ama her coine hodl yapmayın canınız çok yanar.
Pa1n
Member
**

Activity: 294

JOIN THE NEXT MEGATREND IN CRYPTO!

View Profile
October 17, 2018, 10:13:06 PM

Çok güzel bir bilgilendirme olmuş. Kulaktan dolma yatırımlar sadece aslında kendini kandırıyorsun. Kaybedersen kendine kızmıyorsun kimden duyduysan ona kızıyorsun ama para senin paran yatırım senin paran.

tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476

View Profile WWW
October 17, 2018, 11:19:56 PM

Kulaktan dolma yatırım yapacak zamanlar da vardır boğa dönemi gibi. Ama genel olarak kendiniz okuyun kendiniz araştırın kademeli alıp satın ve boğada bile olsanız stop kullanın.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
icohaberleri
Jr. Member
*

Activity: 158

View Profile WWW
October 18, 2018, 12:01:36 AM

Teşekkür ediyorum hocam, özellikle yeni arkadaşlar için faydalı bir konu olmuş. Ben de nacizane şunu ekleyebilirim: Her zaman kendi aklınıza mantığınıza yatan yatırımlara girin. Kimseden duyduklarınızla değil, kendi fikirlerinizle yatırım yapın. Yatırım başlı başına riskli bir şeydir, özellikle de böyle dalgalı sektörlerde. Bu sebeple her zaman için üzülmeyeceğiniz miktarlarda yatırım yapmak en mantıklısı olacaktır.
samgizsu
Jr. Member
*

Activity: 350

View Profile WWW
October 18, 2018, 12:43:33 AM

Kulaktan dolma bilgilerle yatırım yapanlar bu piyasada kazansa başka yerde kaybederler başka yerde kazansa bir diğerinde kaybederler. Araştırıp okumadan kazanmak mümkün değil. Bunu kanıksamamız lazım.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: