Bitcoin Forum
May 11, 2024, 12:00:20 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: 18.10.2018 Monero Hard Fork  (Read 253 times)
exturudere (OP)
Member
**

Activity: 612
Merit: 10

View Profile WWW
October 18, 2018, 10:30:31 AM

Gizlilik odaklı kripto para Monero topluluğu, birtakım önemli planlanmış yazılım güncellemelerini içerek mecburi çatallanmaya (hard fork) hazırlanıyor.

Getirilecek önemli güncellemelerle birlikte Monero’da işlemlerin veri boyutu azalacak ve daha hızlı işlemler mümkün olacak. Bunun yanı sıra Monero’nun PoW madencilik sistemi, ASIC cihazlara karşı daha dirençli olması için geliştirilecek.

Mecburi çatallanmnın bugün 1685555 numaralı blokta gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Planlanmış mecburi çatallanmanın XMR’nin piyasa fiyatı üzerinde sınırlı bir etkisi var, çünkü satışlar ve piyasaya dönük şüpheler hala önemli bir tehdit oluşturuyor. XMR şu sıralarda 106 dolardan işlem görüyor.

Gizlilik odaklı kripto para, tüm zamanların en yüksek seviyesini yüzde 79 altında bulunuyor. Ayrıca son üç ayda 89 – 140 dolar aralığında el değiştirdi.

Kaynak: uzmancoin.com
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
October 18, 2018, 12:35:12 PM

Monero hala en güven veren projelerden ciddi buyuk bir yatırım yapsam harelde tercih edeceğim projelerden olurdu tabii uzun vadede kısa al-sat için sürekli dinamik haber lazım.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
October 18, 2018, 12:51:41 PM

Fiyatına önceden bir etki etmesini sağlayacak bir şey değil zaten. Eğer fiyatına bir etkisi olacaksa fork sonrası olacaktır. Çünkü bu fork ile airdrop yapılıp farklı bir coin verilmeyecek. Bir teknolojik iyileştirme yapacak. Bu fork sonrası bir gelişim yaşarsa, fiyatı hızla yükselebilir.
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
October 18, 2018, 12:58:13 PM

İleride çok güzel bi yere sahip olma potansiyeli olan gizlilik odaklı en iyi proje diyebilirim, Bu fork ile airdrop yapıp eldeki moneroya göre coin vermeyeceği için evet fiyata etkisi olmayabilir
ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
October 18, 2018, 01:38:23 PM

Monera iyi projeye benziyor. Bounyt e katıldım. İnşallah iyi bişeyler verirler de emeğimize değer. İleride iyi para edeceğini düşünüyorum. Bekleyip göreceğiz.

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
October 18, 2018, 02:22:41 PM

Hard fork gerçekleşti ve algoritma artık Cryptonight v8.  Monero ekibi gerçekten çok sıkı çalışıyor bu yüzden benim gözümde en iyi altcoin Monero. İleride çok ciddi yerlere geleceğinden kesinlikle şüphem yok.

Adamlar asic cihazları projelerinden uzak tuttular...

Ethereum'a madencilerin katkısı ortada iken Vitalik gibi zevzeklik yapacağına topluluğuna sahip çıkıyorlar.

Bitcoin / Ethereum / Monero
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
October 18, 2018, 02:36:08 PM

Monera iyi projeye benziyor. Bounyt e katıldım. İnşallah iyi bişeyler verirler de emeğimize değer. İleride iyi para edeceğini düşünüyorum. Bekleyip göreceğiz.

gerizekalı
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 1

View Profile WWW
October 18, 2018, 02:37:58 PM

Monero her zaman beyendiyimgizlilik odaklı bir coin ve geleceği çok yüksek. Şu an piyasada gizlilik odaklı coiner çok az.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
October 18, 2018, 03:27:11 PM

Monero dash zcash gibi coinler japon borsalarında cikartilma haberi vardı sonrasını takip edemedim. Neticede BTC dışında hepsi altcoin olası bir boğa piyasasında tatmin edici bir şekilde gideceğini zannetmiyorum. Başka ucuz altcoin bulmak lazim
kriptobaron
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 261

View Profile
October 18, 2018, 03:32:14 PM

Dash gibi coin bu ya Smiley
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
October 18, 2018, 03:33:13 PM

Dostum sen ne anlatıyorsun. Yukarıda ki başlığı hiç mi okumadın. Monero eski coinlerden birisi nerede bounty si var?

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
October 18, 2018, 06:04:03 PM

Forklar artıyor piyasa iyivce yavaşladı yaprak kıpırdamıyor sanırsın türkiye ekonomisi  Grin Geçen senenin ağustosuna benzeyen bir döneme girdik umarım sonu da geçen seneki gibi olur.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
October 18, 2018, 06:09:10 PM

Sonra da diyorlar ki merit sistemi niye getirildi. Adama 1 merit gelmiş al sana multi hesap. Yorum yapacaksın bari konuyla alakalı bir yorum yap

btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
October 18, 2018, 06:48:18 PM

Hangi borsalar destekleyecekmiş açıklamaya denk gelmedim pek, daha şaşalı bir duyuru  olmasını beklerdim geçen seneki hava esmiyor pump lazım pump hadi artık boğa kardeş gelmelisin.
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
October 19, 2018, 04:22:34 PM

Hardfork sonrası algritmanın tükettiği güç miktarı %15 kadar artmış durumda fakat kazılan Monero miktarı da neredeyse %70 artmış durumda. Bu v7 algoritmasında da asic cihazların olduğu anlamına gelir tahminimce. Monero yine asalaklara çelmeyi çaktı Cheesy

Bitcoin / Ethereum / Monero
Pages: [1]
  Print  

Jump to: