Bitcoin Forum
June 16, 2024, 11:36:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Sistemcoin borsasını token çekme işlemi deneyimi.  (Read 311 times)
gileri (OP)
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
October 18, 2018, 11:53:11 AM
Last edit: October 18, 2018, 02:14:23 PM by gileri

Sistemcoin borsasının hacimlerinin fake olduğu konusunda hepimiz hem fikiriz artık. Ben bunları daha bilmiyorken sırf denemek amacıyla bir miktar ABYSS token göndermiştim. O dönemde satış koydum tabi borsada yaprak kıpırdamadığı için benim satış aylardır yapılmamış. Aklıma geldi bugün ve çekmek istedim.

10:46'da çekim talebinde bulundum. 11:30 oldu gelen giden yok müşteri temsilcisi ile iletişime geçtim. Dedim gelen giden yok neden acaba? Dedi bütün abyss'ler cold walletta oradan çekiyoruz. Dedim olabilir. Belki cold walleta toptan taşımışlardır.

12:00 tekrar iletişime geçtim. Cold wallettan çekmeye çalışmak bu kadar zaman almaz nerede kaldı diye. Dediler ki blocklarda sorun var. Tamam dedim.

14:00 Tekrar iletişime geçtim. Yine aynı cevap block sorunu var işlem hala gerçekleşmedi. Ben bunu duyunca bu sefer bir miktar abyss'yi sırf denemek için gönderdim. 4 GWEI ile yapılan işlem 59 saniye sürdü ve cüzdana düştü.

14:10 Tekrar iletişime geçtim. Eğer bu işlemi yapmışsanız TX i gönderebilir misiniz. Ben de görmek istiyorum diye. Dedi onaylandı ama cüzdana geçmedi.
Dedim ki yalan söylemeyin ne demek blockta sorun var. Az önce gönderdim 2 dk sonra cüzdandaydı al bunlar da tx blockta nasıl problem olabilir.

Uzun bir süre cevap vermediler. Bu sefer bakın kendi kendinize bitiriyorsunuz bu tip olumsuz yorumlar sizin potansiyel müşterilerinizi etkiliyor. Ben burada yaşadığım tecrübeleri bitcointalk forumda insanlara aktaracağım. Hata yapıyorsunuz. Eğer işlem yapılmışsa bana TX'ini gönderin bende anlayayım.

Evet canlı destekten aldığım cevap:

Ne yaparsanız yapabilirsiniz. İstediğiniz yere istediğiniz gibi konu açabilirsiniz. Sadece tek bir işlemle bizi yargılayacaksanız yapın. Keyfiniz bilir.

ve canlı destek toptan çıkış yaptı. Şu anda sistemimden canlı desteğe bağlanamıyorum.

Sitede telefon numarası olarak: 0850 304 1282 görünüyor. Ama arayan olursa aradığınız dahileyeye ulaşılamıyor diye telefon doğrudan kapanıyor.
Whatsapp destek hattı var. Kullanmak isteyen olursa umarım benim aldığım cevaptan farklı bir cevap alır. İlk mesaja karşı otomatik bir cevap geliyor size nasıl yardımcı olabilirim diye. Arkasından cevap yok.

Bilginizedir. Kullanmak kullanmamak size kalmış. Bountylerden falan gelen tokenleri satarım diye düşünüyorsanız tekrar düşünün.

O token gelir de bakalım ne zaman gelir.

1 saat içinde gelen edit: Geçmiş olsun bu borsa dolandırıcıdır. Başlığı değiştiriyorum.

edit 2: az önce mesaj attılar cüzdandaki problem çözüldü tekrar çekim talebinde bulunabilirsiniz diye. Tekrar çekim talebinde bulundum bakalım nasıl olacak.

edit 3: işlem başarıyla sonuçlandı.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 18, 2018, 12:01:35 PM

Deneyiminizi burada paylaştıgınız için teşekkürler. buyuk ihtimalle sizin coinleri baska borsaya atıp sattılar. türkiyenin en koklu buyuk borsaları bile 3-4 coine yeni cıkmışken bu tarz borsalara guvenim 0. nedenide ortada
Numenor
Jr. Member
*

Activity: 90
Merit: 3

View Profile
October 18, 2018, 12:05:33 PM

Sistemcoin borsasının hacimlerinin fake olduğu konusunda hepimiz hem fikiriz artık. Ben bunları daha bilmiyorken sırf denemek amacıyla bir miktar ABYSS token göndermiştim. O dönemde satış koydum tabi borsada yaprak kıpırdamadığı için benim satış aylardır yapılmamış. Aklıma geldi bugün ve çekmek istedim.

10:46'da çekim talebinde bulundum. 11:30 oldu gelen giden yok müşteri temsilcisi ile iletişime geçtim. Dedim gelen giden yok neden acaba? Dedi bütün abyss'ler cold walletta oradan çekiyoruz. Dedim olabilir. Belki cold walleta toptan taşımışlardır.

12:00 tekrar iletişime geçtim. Cold wallettan çekmeye çalışmak bu kadar zaman almaz nerede kaldı diye. Dediler ki blocklarda sorun var. Tamam dedim.

14:00 Tekrar iletişime geçtim. Yine aynı cevap block sorunu var işlem hala gerçekleşmedi. Ben bunu duyunca bu sefer bir miktar abyss'yi sırf denemek için gönderdim. 4 GWEI ile yapılan işlem 59 saniye sürdü ve cüzdana düştü.

14:10 Tekrar iletişime geçtim. Eğer bu işlemi yapmışsanız TX i gönderebilir misiniz. Ben de görmek istiyorum diye. Dedi onaylandı ama cüzdana geçmedi.
Dedim ki yalan söylemeyin ne demek blockta sorun var. Az önce gönderdim 2 dk sonra cüzdandaydı al bunlar da tx blockta nasıl problem olabilir.

TX te buyrun burada: https://etherscan.io/tx/0x84e41483f1ddb5a62ecc78f0a9ae25bc50a21265e07f103ef7518a25e9076968

Uzun bir süre cevap vermediler. Bu sefer bakın kendi kendinize bitiriyorsunuz bu tip olumsuz yorumlar sizin potansiyel müşterilerinizi etkiliyor. Ben burada yaşadığım tecrübeleri bitcointalk forumda insanlara aktaracağım. Hata yapıyorsunuz. Eğer işlem yapılmışsa bana TX'ini gönderin bende anlayayım.

Evet canlı destekten aldığım cevap:

Ne yaparsanız yapabilirsiniz. İstediğiniz yere istediğiniz gibi konu açabilirsiniz. Sadece tek bir işlemle bizi yargılayacaksanız yapın. Keyfiniz bilir.

ve canlı destek toptan çıkış yaptı. Şu anda sistemimden canlı desteğe bağlanamıyorum.

Sitede telefon numarası olarak: 0850 304 1282 görünüyor. Ama arayan olursa aradığınız dahileyeye ulaşılamıyor diye telefon doğrudan kapanıyor.
Whatsapp destek hattı var. Kullanmak isteyen olursa umarım benim aldığım cevaptan farklı bir cevap alır. İlk mesaja karşı otomatik bir cevap geliyor size nasıl yardımcı olabilirim diye. Arkasından cevap yok.

Bilginizedir. Kullanmak kullanmamak size kalmış. Bountylerden falan gelen tokenleri satarım diye düşünüyorsanız tekrar düşünün.

O token gelir de bakalım ne zaman gelir.

Abi küstürmüşssün adamları ondan gelmiyordur. Yoksa hiç öyle işler yapacak firma mı(!)

Deneyimi paylaştığınız için teşekkürler. Uzak durmaya devam ediyoruz o zaman.
gileri (OP)
Sr. Member

View Profile
October 18, 2018, 12:08:03 PM

Deneyiminizi burada paylaştıgınız için teşekkürler. buyuk ihtimalle sizin coinleri baska borsaya atıp sattılar. türkiyenin en koklu buyuk borsaları bile 3-4 coine yeni cıkmışken bu tarz borsalara guvenim 0. nedenide ortada

Ben bu borsanın bu şekilde olduğunu zaten biliyordum ama ilk gönderdiğim zaman deneyimsiz mi diyeyim bilgisiz mi veya eşşek mı anıma denk geldi o dönemde gönderdim demek ki.

Ha ben tokenin değerinde değilim. Beni öldürmez borsayı da zengin etmez. Benim derdim hazır deneyimlerimle insanlar ihtiyacı olan parayı kaybetmesinler.
gileri (OP)
Sr. Member

View Profile
October 18, 2018, 12:13:00 PM

Borsa cüzdanı bakıma almış. Yani diyor ki ben senin tokenlere çöktüm  Grin Grin
BtcAnkara
Member
**

Activity: 309
Merit: 15

View Profile
October 18, 2018, 12:42:17 PM

Haha adam dünya borsasıyım yalanına kend bile inanır duruma gelmiş demekki baksana artis tavırlar vs. Smiley  
Sıra       Hacim   Günlük USD      Haftalık USD      Aylık USD  
35   Sistemkoin    $35.461.959       $217.566.94     $1.000.781.112   

Adam aylık 1 milyar dolarlık hacim yapmış siz kiminle dans ettiğinizi sanıyorsunuz? Dünya Sistem koinde, sistemkoin dünyada.
Durduramazsınız.
Yersen.
Numenor
Jr. Member
*

View Profile
October 18, 2018, 12:53:32 PM

Haha adam dünya borsasıyım yalanına kend bile inanır duruma gelmiş demekki baksana artis tavırlar vs. Smiley  

Adam aylık 1 milyar dolarlık hacim yapmış siz kiminle dans ettiğinizi sanıyorsunuz? Dünya Sistem koinde, sistemkoin dünyada.
Durduramazsınız.
Yersen.

Ben seni anlayamıyorum bazen Smiley. Hocam diyorsun ki bak sahte hacim yapmış, öte yandan coinbaba aynısını yapınca orada arbitraj oluyor işlemimi yapıyorum diyorsun.
Coinbaba, sistemcoin, ovis bence aynı kefedeler.

Sahte hacim sadece bunlar da değil, tüm borsalarda var. Kendi gözümle gördüğüm Paribu, Koineks, Koinim'de de ben wash trading tarzı sahte hacimler görüyorum.

Not: Abyss coinin adı üstünde zaten. Boşa gitti coinler, geçmiş olsun tekrar.
BtcAnkara
Member
**

Activity: 309
Merit: 15

View Profile
October 18, 2018, 01:46:25 PM

Durduramazsınız.
Yersen.

Ben seni anlayamıyorum bazen Smiley. Hocam diyorsun ki bak sahte hacim yapmış, öte yandan coinbaba aynısını yapınca orada arbitraj oluyor işlemimi yapıyorum diyorsun.

Sahte hacim sadece bunlar da değil, tüm borsalarda var. Kendi gözümle gördüğüm Paribu, Koineks, Koinim'de de ben wash trading tarzı sahte hacimler görüyorum.

Anlayamazsın canım benim.
Fake hacim yapıp da coinmarketcap'e bildirenlere ve bunu kabul etmeyenlere yazıyorum ben, bunlar sahtekarlık diye.
Ama ben Coinbaba'da işlem yapıyosam yapıyorumdur kardeşim. 3 BTC'de sattım tek kalem de . 3 BTC de aldım zamanında.  Hem de fiyat 10 TL aşağıya inmeden. Gözümle gördüm, yaptım yani buna fake mi diyeyim ağzımla. 15-20 gündür çok fazla fırsat görmedim, işlem yapamadım. Zaman zaman girip çıkıyorum işlem yapıyorum ya da fırsat yoksa yapmadan cıkıyorum. Kaldı ki coinbaabada hacim de evet yüksek görünüyor ama bunu daha önce burada liquidity falan filan bana makul gelen bi açıklama yapmışlardı. Yani ben bizzat coinbaba olarak 500-1000btc hacim yapıyorum demiyor.  Bu adam bunu dedikten sonra ben ne deyim, fakesin ulan fakesin diye tepesine mi bineyim? Arbitraj yapıyosam yapıyorum diyecem, bunu yapıyosam da diyecem tabi ne diyecem başka?

gileri (OP)
Sr. Member

View Profile
October 18, 2018, 02:09:14 PM

Az önce mesaj geldi cüzdandaki problem çözüldü çekim yapabilirsiniz diye. Az önce işlem gerçekleşti. Öyle bekleme falan olmadan. Kullanıp kullanmamak size kalmıştır. Ha ben ilk işlemimde böyle bir problem yaşadıktan sonra tekrar bu borsayla işlem yapmamaya çalışırım orası ayrı.

Konuşmayı yüzüme kapatmalarına rağmen,  ne yapıyorsanız yapın keyfiniz bilin demelerine rağmen yine de teşekkürler sistemcoin ekibine.
Numenor
Jr. Member
*

View Profile
October 18, 2018, 02:11:04 PM

Durduramazsınız.
Yersen.

Anlayamazsın canım benim.
Fake hacim yapıp da coinmarketcap'e bildirenlere ve bunu kabul etmeyenlere yazıyorum ben, bunlar sahtekarlık diye.
Ama ben Coinbaba'da işlem yapıyosam yapıyorumdur kardeşim. 3 BTC'de sattım tek kalem de . 3 BTC de aldım zamanında.  Hem de fiyat 10 TL aşağıya inmeden. Gözümle gördüm, yaptım yani buna fake mi diyeyim ağzımla. 15-20 gündür çok fazla fırsat görmedim, işlem yapamadım. Zaman zaman girip çıkıyorum işlem yapıyorum ya da fırsat yoksa yapmadan cıkıyorum. Kaldı ki coinbaabada hacim de evet yüksek görünüyor ama bunu daha önce burada liquidity falan filan bana makul gelen bi açıklama yapmışlardı. Yani ben bizzat coinbaba olarak 500-1000btc hacim yapıyorum demiyor.  Bu adam bunu dedikten sonra ben ne deyim, fakesin ulan fakesin diye tepesine mi bineyim? Arbitraj yapıyosam yapıyorum diyecem, bunu yapıyosam da diyecem tabi ne diyecem başka?

Yanlış anlaşıldıysa kusura bakma, kızdırmak için demedim valla Smiley Ama benzer geliyor bana Sistemcoin ile o yüzden şaşırdığımı söylüyorum. Yoksa sen de argümanlarında doğru diyorsun.
Bu arada özelden yazacaktım sana ama newbie olduğum için gönderemedim. Amacım polemik değil

Bana aynı yolun yolcusu o borsalar gibi geliyor, ondan diyorum. Profil benzer. Keza vebitcoin'de öyle, adamlar başka borsa cüzdanından gönderim yapıyorlar vs.

Helal olsun, ben cesaret edemiyorum 2-3 BTC göndermeye o borsalara. Daha bilindik, görece bana daha güvenilir gelen borsalarda takılıyorum.

Numenor
Jr. Member
*

View Profile
October 18, 2018, 02:14:00 PM

Az önce mesaj geldi cüzdandaki problem çözüldü çekim yapabilirsiniz diye. Az önce işlem gerçekleşti. Öyle bekleme falan olmadan. Kullanıp kullanmamak size kalmıştır. Ha ben ilk işlemimde böyle bir problem yaşadıktan sonra tekrar bu borsayla işlem yapmamaya çalışırım orası ayrı.

Konuşmayı yüzüme kapatmalarına rağmen,  ne yapıyorsanız yapın keyfiniz bilin demelerine rağmen yine de teşekkürler sistemcoin ekibine.

Geçmiş olsun, kurtarmışssın coinleri en azından.
Bence güvenilir değil bu borsa vb göz göre göre sahte hacim yapanlar.
gileri (OP)
Sr. Member

View Profile
October 18, 2018, 02:16:21 PM

Geçmiş olsun, kurtarmışssın coinleri en azından.
Bence güvenilir değil bu borsa vb göz göre göre sahte hacim yapanlar.

eyvallah kardeşim.

İşte bu şekilde çalışan borsalar yüzünden bizim yerli borsalarımız dünyaya açılamaz. Daha kendi insanına bile nasıl davranacağını bilmiyorken kim nasıl güvensin bu insanlara. Neyse yine ucuz yırttık.
jeton
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
October 18, 2018, 06:23:05 PM

Sizin bu başlığı bu kadar özenerek delilleriyle birlikte paylaşmanız onlara geri vites yaptırmış. Muhtemelen gördüler ve sorunu çözmeye karar verdiler. Yoksa bekleyip dururdunuz. Geçmiş olsun.
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 18, 2018, 10:14:06 PM

gileri zaten sonucunu aşağı yukarı bildiği bir işlem yapıp beklentisine paralel bir problemle karşılaşmış, onun durumu farklı yani, ben genel için söylüyorum, paranızı sokağa atmak istemiyorsanız sistemmiş, babaymış, bitçi pireciymiş vb. öyle yerlerden uzak durun. Ha, btcankara gibi zaten kendisi yüksek riskli işlem yapıyorsanız (arbitraj gibi) kullanılabilir, neden olmasın.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
alikaya58
Full Member

Activity: 518
Merit: 100

View Profile
October 19, 2018, 12:10:02 AM

Bunu gördüğüm iyi oldu ben de kullanmam artık zaten buunu zaten kullanmıyordum ama ılerde lazım olursa olmayan coınler burada var dıye kullanacakdım ama vazgeçdım buradan Smiley)
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 19, 2018, 07:09:49 AM

hanginiz sistemcoinde aylık 1 mlyar dolarlık işlem yapıyorsa cıksın ortaya Smiley
adamlar utanmadan aylık 1 milyar dolar hacim vermiş marketcape. sen milyar milyor ne yaptın bunu
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
October 19, 2018, 09:00:33 AM

hanginiz sistemcoinde aylık 1 mlyar dolarlık işlem yapıyorsa cıksın ortaya Smiley
adamlar utanmadan aylık 1 milyar dolar hacim vermiş marketcape. sen milyar milyor ne yaptın bunu

suç marketcapte detaylı inceleme yapması gerekiyor ilk yüzdeki borsalara bence
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
October 21, 2018, 10:47:45 AM

sistemkoin in bir yeri var, pazarda çöp coin satmak için bu tarz borsalara da ihtiyaç var. ufak miktarlarla yada bounty tokenlarla risk alarak işlem yapılabilir. ben airwire ları sattım . sorunsuz olarak çekim yaptım.
bundan kat be kat kötü olan yabancı borsalar var.  yabancılara kaptırana kadar kendi vatandaşıma kaptırım en çok Cheesy
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
October 22, 2018, 09:16:05 PM

1 kez basit bir işlem yaptım o işlemimde sıkıntı çıkmadı zaten o coin türkiyede başka yerde yok diye yapmıştım ben de kendi deneyimimi söyleyeyim dedim bu demek değildir çok güvenli yada güvensiz tabi. Ben genelde paribu kullanıyorum.
elektronikposta
Member
**

Activity: 177
Merit: 10

View Profile
October 25, 2018, 05:16:29 PM

clo hacim olarak 2. borsa görülmekte elimde yüklü miktarda vardı korkudan birkaç sat alttan başka borsada sattım ne olur ne olmaz.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: