Bitcoin Forum
May 07, 2024, 02:24:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: SEC’den FinTech ve kripto para sektörlerine iyi haber  (Read 294 times)
waxzoo (OP)
Newbie
*

Activity: 36
Merit: 0

View Profile
October 19, 2018, 11:44:23 AM

(DHA) - AMERİKA Birleşik Devletleri’nde borsa ve sermaye piyasalarını denetleyen ve düzenleyen kamu kurumu Securities and Exchange Commission (SEC), teknolojik finans sektörüne odaklanan yeni bir birim açıyor.

İnovasyon ve Finansal Teknoloji Stratejik Departmanı (FinHub) adıyla kurulan yeni birim, aralarında kripto para halka arzlarının (ICO) da bulunduğu finans teknolojisindeki yeni ürünlerin yasal süreçlerini girişimciler için daha kolay hale getirmeyi amaçlıyor.

SEC tarafından yapılan yazılı açıklamada, FinHub’ın teknolojik finans dünyasında girişimciler ve geliştiricilerle etkileşime girerek güvenlik düzenleyicisi olarak da görev yapacağı ifade edildi. Birimin özellikle, otomatik yatırım tavsiyeleri, dijital pazaryeri, yapay zeka ve dijital dağıtık veri tabanı teknolojileri (DLT) gibi gruplara odaklanması bekleniyor.

Yeni birim, yerli ve uluslararası diğer düzenleyicilerle birlikte yeni teknolojilerin de içinde olduğu çalışmalara katkı sağlayacak.

FinHub, ayrıca önümüzdeki yıl dijital varlıklar ve DLT üzerine odaklanılacak olan FinTech Forumu’nu da düzenleyecek.

SEC, FinHub’ın başkanlığına kurumun inovasyon ve dijital varlıklar üst düzey danışmanlarından Valerie  Szczepanik’i getirdi.

kaynak:(https://haber.doviz.com/kripto-para-haberleri/sec-den-fintech-ve-kripto-para-sektorlerine-iyi-haber/543219)

VALLA BU DURUMA BAKIP TÜRKİYE NEREDE BİZİM EKONOMİSTLERİMİZ NEREDE NEKADAR NEYE YATIRIM YAPIYORLAR
ADAMLAR UZAYA ÇIKIYOR YERLEŞECEK BİZ DAHA HALA NELERLE UĞRAŞIYORUZ
BU KONUDA BENİ BİLGİLENDİRSENİZ SEVİNİRİM
VE YORUMLARINIZI BEKLİYORUM
YİNE MORALLER BOZULDU ADAMLAR BİRİM AÇIYOR BİZDE BELEDİYELERE 3 TANE ESNAF ODASI 300 TANE ALAKASIZ DERNEK AÇMAYLA UĞRAŞIYORUZ
1715048670
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715048670
Reply with quote  #2

1715048670
Report to moderator
1715048670
Hero Member
*

Ignore
1715048670
Reply with quote  #2

1715048670
Report to moderator
1715048670
Hero Member
*

Ignore
1715048670
Reply with quote  #2

1715048670
Report to moderator
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715048670
Hero Member
*

Ignore
1715048670
Reply with quote  #2

1715048670
Report to moderator
sufferer123
Member
**

Activity: 574
Merit: 55

View Profile WWW
October 19, 2018, 12:24:01 PM

Hocam yanlış anlamayın ama Türkiye'de de bu konu ile ilgili bir çok çalışma yapılıyor. Tubitak'ın bildiğim kadarı ile Blockchain araştırmaları yaptığı bir bölümü var. Bunun dışında kurumsal firmaların bir çoğu blockchain bölümleri açmaya başladı. Devlet katında ise belki ön planda olmayabilir ama arka planda çalışmalar yapılıyor. Hatta en son Berat Albayrak'ın konuşamadığı o konuşmanın raporunda dahi ICO'ların önünün açılacağına dair bilgiler vardı.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/bakan-albayrak-tan-dikkat-ceken-ekonomi-2746359/

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
PLINKO    |7| SLOTS     (+) ROULETTE    ▼ BIT SPINBITVESTPLAY or INVEST ║ ✔ Rainbot  ✔ Happy Hours  ✔ Faucet
waxzoo (OP)
Newbie
*

Activity: 36
Merit: 0

View Profile
October 19, 2018, 12:38:07 PM

O ZAMAN SAYGI DUYARIM
BU KONUYU ARAŞTIRACAM İNŞALLAH DEDİĞİNİZ GİBİDİR
ÖYLEYSE TEBRİK ETMEK LAZIM ŞUANDA NE AŞAMADALAR BEN BİR ARARŞTIRMASINI YAPAYIM
BURDAN YİNE KONUYA YAZAYIM O ZAMAN
cemetin54
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile
October 19, 2018, 01:25:48 PM

Kripto paralar için çok güzel haberler bunların tüm etkisi sec'in etf leri onayladığı zaman olacaktır ne kadar bölüm açsalarda önemli olan ilk etf onaylanması olacaktır sonra başka haberler
WaDa
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 251

View Profile
October 19, 2018, 01:32:34 PM

Çok güzel yazmışsınız da dediğiniz gibi olması hayal bile değil çünkü eğer böyle olacak olsa idi şuana kadar zaten herşey uçmuştu bile hayırlısını dileyelim hayırlısı olsun bakalım Smiley
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 19, 2018, 02:56:14 PM

Hocam yanlış anlamayın ama Türkiye'de de bu konu ile ilgili bir çok çalışma yapılıyor. Tubitak'ın bildiğim kadarı ile Blockchain araştırmaları yaptığı bir bölümü var. Bunun dışında kurumsal firmaların bir çoğu blockchain bölümleri açmaya başladı. Devlet katında ise belki ön planda olmayabilir ama arka planda çalışmalar yapılıyor. Hatta en son Berat Albayrak'ın konuşamadığı o konuşmanın raporunda dahi ICO'ların önünün açılacağına dair bilgiler vardı.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/bakan-albayrak-tan-dikkat-ceken-ekonomi-2746359/
Kaynağın milliyet yani ! Ya hakikaten bu adamların 16 yıldır neden iktidarda olduklarına şaşıracak hiçbir şey yok.
Ayrıca icoların önünün açılmasının teknolojiye ilgiyle alakası yok, bizi Venezuela'nın durumundan ayıran sınır pamuk ipliği kadar, bir panik dalgasına bakar her şey, milleti tehdit ederek zamlar çok kısa süre engellenebilir, bankalar hızla magmaya iner, holdingler kepenk kapatır, fabrika yangınları(!) sayılamayacak kadar artar.
İpe ipe icoların önünü açacaklar, başka çareleri yok çünkü.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
sufferer123
Member
**

Activity: 574
Merit: 55

View Profile WWW
October 19, 2018, 09:30:31 PM

Kaynağın milliyet yani ! Ya hakikaten bu adamların 16 yıldır neden iktidarda olduklarına şaşıracak hiçbir şey yok.

O an hızlı bir şekilde kaynak eklemek için herhangi bir gazetenin haberini koymuştum, kendilerinin 16 yıldır neden iktidarda olduğuna dair şaşılacak bir durum olup olmamasıyla ne alakası var anlamadım açıkçası? Zaten mesajımda 'konuşamadığı o konuşmanın' kısmı ile görüşlerimi az çok belli etmişimdir diye düşünüyorum. Neden bu kadar fevri bir çıkış yaptığınıza anlam veremedim.

Ben de sizin gibi mecburen bu tarz dönüşümlere izin vereceklerini düşünüyorum ancak yine de bir şekilde, her kim olursa olsun blockchain teknolojisi ile ilgili olarak herhangi bir adım atma teşebbüsünde bulunuyor ise  güzel bir şey yapıyordur. İster zorunda kalsın, ister kendi isteğiyle yapsın.

Milliyet'in haberinde geçen raporun tam metnini aşağıya ekledim.

Kaynak için(pdf): https://www.bumko.gov.tr/TR,8432/yeni-ekonomi-programi.html

PLINKO    |7| SLOTS     (+) ROULETTE    ▼ BIT SPINBITVESTPLAY or INVEST ║ ✔ Rainbot  ✔ Happy Hours  ✔ Faucet
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
October 19, 2018, 10:24:03 PM

Vallahi artık bizimkilerle kıyaslamayı bıraktım ben. Cahillik paçalardan akarken uzay muzay bahsetmek biraz abartı kaçıyor. Haliyle adamların dernek açıp para indirmeye çalışmaları çok normal.
semos08
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 2

View Profile WWW
October 19, 2018, 10:41:16 PM

Bu denilen şeyler gerçekleşirse piyasaya olumlu yansıyacaktır. Artık onlarda kabullenmeye başladılar.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
semihbalkanli
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile WWW
October 19, 2018, 11:34:42 PM

Tabii ki SEC'in kripto paralar ve blockchain'e ilişkin almış olduğu her karar ve bu yönde yapmış olduğu her çalışma çok önemli. Ancak, ben şahsen daha çok uzak doğudan gelecek olumlu haberlerin peşindeyim. Yine de kripto paralara katkı sağlayacak her olay iyidir.

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
October 20, 2018, 12:09:19 AM

türkiyede ço ksaglam bir proje geliyor bildğim ki danışmanlar ve finansörlerde oldukça sağlam faruk sürenden başlayarak oldukça fazla.
branmad 
Kriptokrat
Jr. Member
*

Activity: 88
Merit: 6

EQWITY.IO

View Profile
October 20, 2018, 01:08:11 AM

Eğer böyle adımlar atılıyorsa onay gelmesi daha olası bir durum olur. umarım şu dümdüz giden grafikten en kısa sürede kurtuluruz

EqwityTM │ Initial Coin Offering + Equity Airdropping
phoneiX
Jr. Member
*

Activity: 392
Merit: 4

View Profile WWW
October 20, 2018, 07:54:11 AM

Böyle adımlar piyasa adına güzel gelişmeler gösterebilir.Umarım en kısa sürede daha güzel haberler gelir.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
October 20, 2018, 10:02:47 AM

türkiyede ço ksaglam bir proje geliyor bildğim ki danışmanlar ve finansörlerde oldukça sağlam faruk sürenden başlayarak oldukça fazla.
branmad 

Hocam cidden var mı gelecek bir proje keşke gelse bizim ülkemizden birde gerçekse haber detayları falan var mı merak ettim bizde blockchain işlerine atılsak ne güzel ülke olarak geç kalmadan
williamsmith
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
October 20, 2018, 03:42:06 PM

SEC mec hikaye hocam. Sec ile tüm hayallerimizi yıktılar aylardır. Bırakın bu işleri bırakın yasal olmasın. Bırakın yasal demesinler. Bırakın da ta uzaya ulaşalım. Ondan sonra SEC haber alsın bizden. Bırakın da paramızı kazanalım. Ama olmaz illa birilerine de yedirmemiz lazım.
Cacabey_40
Sr. Member

Activity: 970
Merit: 292

View Profile
October 20, 2018, 05:08:13 PM

Bir SEC muhabbeti çıktı. Her yıl bir sorun çıkıyor kesin. SEC onay verse de vermese de kriptopara piyasası herkesi şaşırtmaya devam edecektir.

.
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
October 20, 2018, 05:13:12 PM

SEC kripto para sektörüne eninde sonunda onay verecek bunu biliyorum sadece zamanlama çok önemli. Amerika'da ETF isteyen piyasa istemeyenlere karşı daha güçlü. Sorun dünya ekonomik mücadele araçlarının arasına kripto para sektörünün girmesi.
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile WWW
October 21, 2018, 11:43:59 PM

E hocam burası Türkiye ne bekliyorsun inovasyona üretime yönelik açılan şirketler bile o birimlerini kapatıp müteahhitliğe başlıyor.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
October 22, 2018, 12:39:16 PM

Ülke yönetiminden bu teknoloji konusunda atılım yatırım bekleyenlere şaşırıyorum..tabi ülke gerçeklerinden ve gündemden uzak kalınca böyle oluyor. fabrika özelleştirilen tarım ürünleri ithal edilen bir ortamda teknoloji arge beklemek komik kaçıyor
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
October 22, 2018, 05:08:27 PM

Türkiyeyi bilemem ama dünyada blockchain teknoloji tutacak gibi gözüküyor. İrili ufaklı birçok firma nedir bu blockchain diyerek bu işlere giriyorlar. İşte biraz daha şu ICO dolandırıcıları filan piyasadan silinirse, belki kripto para piyasası da bu gelişmelerden nasibini alır.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: