Bitcoin Forum
May 04, 2024, 06:51:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Ülkece geri kalmayı hakediyoruz (kripto paralar treni yolu yarıladı)  (Read 260 times)
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
October 19, 2018, 07:02:02 PM

En entellektüel takılan youtuber bile izlenme derdine düşüp deepweb örneği vererek insanları bu alemden uzaklaştırdılar.
En iyi ekonomistler bunlar bi işe yaramaz fiziksel paranıza sahip çıkın diye millete yalvardı.
Bakanlar bundan uzak durun dedi.
Kimse gerçeğe ve potansiyele bakmadı.Herkes izlenmeye marjinal olmaya çalıştı.
Geçiyor gidiyor bir dönem ve yeni yeni konuşulmaya başlandı Ülkede.
Bizede ponzici şerefsizler kaldı işte.Anca o tarz projeler yapılıyor.
GEÇMİŞ OLSUN.
1714848660
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714848660
Reply with quote  #2

1714848660
Report to moderator
"Bitcoin: the cutting edge of begging technology." -- Giraffe.BTC
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714848660
Hero Member
*

Ignore
1714848660
Reply with quote  #2

1714848660
Report to moderator
1714848660
Hero Member
*

Ignore
1714848660
Reply with quote  #2

1714848660
Report to moderator
adempostaci
Member
**

Activity: 518
Merit: 10

View Profile WWW
October 19, 2018, 07:35:32 PM

Genellikle hep sonradan birşeyleri yapmayı çalışırız. Teknolojiyi geriden takip ederiz. Millet teknolojiyi yarılamış sonuna doğru ilerlerken biz hala olur mu olmaz mı derdine düşüp bir türlü karar veremeyiz. Aynı şekilde millet blockchaini kullanmaya başladı biz hala beklemedeyiz.
LoveFooL
Member
**

Activity: 476
Merit: 12

View Profile
October 19, 2018, 07:49:30 PM

ewet aslında bu saydıklarınız çok kötü oldu. yeni yatırımcıları korkutup pazardan çektiler ama bu sadece türkiye de vardır sanırı. global anlamda pastanın üstündeki çilek kadar bile kayba yol açacağını sanmıyorum
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
October 19, 2018, 07:52:43 PM

tubıtakın başına hayvanat bahçesi müdürü geliyor, damadı ekonomının başına geçiriyorlar, başbakan bana gerek yok başkan lazım dıye meydanlarda dolanıyor, dolar 6 tl oluyor 2 gunde, kımse bırsey demıyor ulkede, krıptoya mı sıra gelır bu ulkede gelısmek ıcın gözunun önündekini görmüyor mıllet
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
October 19, 2018, 08:06:06 PM

bu sayılanların hiçbirisi sebep değil. sebep insanımızın hep dalavere peşinde olması. tübitakın başkanı mı proje üretecek ? başbakan mı bi halt edecek. bitcoin ethereum çıktığında kendi ülkelerinde kimler destekledi bu adamları ? varsa prje hazırlayacak babayiğit çıksın hazırlasın bu kadar basit
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
October 19, 2018, 08:16:26 PM

Kripto paraları kötülemeleri normal sayılabilir aslında. Çünkü ortalık scam kaynıyor ve bizim millet araştırmayı hiç sevmez. Biri şuna yatırım yapın der yapar, neticesinde ortalık çiftlikbank kaynar ve millet parasını kaybeder. Yaptıkları hata blockchain teknolojisinin üzerine gitmemeleri. Son dönemde olumlu söylemleri var, geç kalınmış da değil aslında ama ne kadar iyi şeyler yapılabilir bilmiyoruz.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1138

View Profile
October 20, 2018, 01:24:19 AM

aslında her işte bir hayır vardır, herkes zengin olamaz! tek bir bilgim olmadan balıklama dalmıştım bu işlere böyle bir geceyarısı, ite kaka birşeyler kaptım bu süreçte az da olsa...yaşça ileri sayılırım, teknolojiden anlamam pek! insan kendisinde ne eksikse onu dilermiş, bende de para yok bir de teknoloji kafası Cheesy bu ikisinin harmanlandığı özgür bir ortam olarak görüyorum burayı! merkeziyetsizlik fikrini seviyorum, yeni dünyada eski halin yok olacağını ve yepyeni bir çağa yelken açacağımızı düşünüyorum. herşeyi yapamayabilriz, elimizden her iş gelmeyebilir ama yapanları takdir edebiliriz en azından...ne kadar kötülerlerse kötülesinler, fiyatlarla ne kadar oynarlarsa oynasınlar dayanabildiğim kadar dayanacağım, kazanırsam da daha iyi bir yaşam kurmak, daha iyi ortamlarda daha iyi insanlarla tanışmak, kısaca daha güzel bir dünya için harcayacağım. kaçırdığım fırsatların haddi hesabı yok, şu anda da baya bir zararım var ama ümitliyim Smiley

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
October 20, 2018, 05:27:18 AM

Maalesef öyle. Her şey de varsa yoksa o işin üçkağıtçıligi bizde oluyor. Hala geçmişte ki kahramanliklarimizla ovunup duruyoruz ama o artık geçmişte kaldı. Bu devirde özellikle teknoloji alanında birşeyler yapalım ki gelecek nesiller bizle ovunsun.
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
October 20, 2018, 06:00:42 AM

Bu işin en büyüm sorumlusu.Araştırmayan ekonomist ve yazarlar,Entellektüel takılan fenomenler.Bu işe para gözüyle bakıp arka planını hiç düşünmeden reddeden bürokratlar.Hepsi bizde tonla mevcut.Adamlar bitcoin 1tl olacak diye yorum yapıyorlar ve bunuda harıl harıl savunuyorlar.ARKADAKİ altyapıyı gören yok.Bitcoin patlata patlata gidiyor.
gokhanata
Jr. Member
*

Activity: 316
Merit: 1

View Profile
October 20, 2018, 09:36:25 AM

İnsanlar bu teknolojiyi anlayıp sindirene kadar iş işten geçmiş olacak tabiki, ama en azından bizim gibi takip edip bundan yararlanmak isteyenler için de iyi bir fırsat olarak gözüküyor, etrafımızda çok kalabalık olmaması iyi bence Smiley Smiley
ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
October 20, 2018, 10:28:52 AM

ülke olarak herşeye sonradan uyanıyoruz. İş işten geçtikten sonra bir faydayı olmuyor. Bizde çok fazla  istemezükçüler mevcut. Birde çakallar bakınız tosun  .

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
October 20, 2018, 10:34:48 AM

yav arkadaş ben de sizi anlamıyorum. ülkenin siyasi hali ortada iken kalkmış bu adamlardan vizyon öngörü atılım girişimcilik bekliyorsunuz  Grin Grin ya bu iktidar sata sata fabrika bırakmadı. şimdi de iş bankası'nı  gündemde tutmaya çalışıyor

siz de kalkmış burda ay tren yol kripto gelecek hede hödö diyorsunuz

bari siz yapmayın yav   Grin

ancak dannybrown nın genel olarak çizdiği çerçeve çok güzel.aynen durum bu şekilde. cehaletin ve tribünlere oynamanın prim yaptığı bir dönemdeyiz. o yüzden fazla yadırgamayın .yalnız olaya farklı bir açıdan bakın.bu işlerin bilinmemesi bireysel açıdan iyiye işaret .büyük bir yükseliş dönemi gelirse elinizdekileri bunlara satar geçersiniz  Grin
mustafayasinsenturk
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
October 20, 2018, 10:41:19 AM

Ben de sizi anlamıyorum. Kripto paraya yönelmede  ilk sırada Türkiye olduğunu gösteren bir grafik vardı. O zaman da aynı zevatlar millete para lazım diye sallıyordunuz. İşiniz aynı Nasreddin hocanın eşeğe binip binmemesi hikayesi gibi. Burada Türkler bir ico çıkarınca hemen dolandırıcı yaftası yapıştıran sizler değil misiniz?
mymerlia
Member
**

Activity: 633
Merit: 15

View Profile
October 20, 2018, 10:47:44 AM

Biat toplumundan bilgi toplumuna geçmedikçe çok zor Smiley

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
Rdu
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
October 20, 2018, 11:11:36 AM

Ben bu piyasaya karşı insanların soğutulmasına anlam veremiyorum, halbuki bizim gibi ekonomisini geliştirme ihtiyacı olan bir milletin çoktan bu işte öncü yerlerde olması gerekiyordu. Desteklenen hiçbir proje yok, teşvik yok, hatta aksine basında ve sosyal medyada soğutma çalışmaları var. Oysa ki şimdiye kendi kripto paramızı bile üretmiştik.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
October 20, 2018, 11:14:14 AM

Kesinlikle, birilerini değiştirmek istiyorsan değişime kendin ile başlaman gerekiyor, biz kendimiz kendimize inanmıyor isek başkası neden inanıp güvensin ki önce zihniyetimizi değiştirmeli
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
October 20, 2018, 12:50:07 PM

Youtube kısmına katılıyorum. Onun dışında ülkede herkes birbirini dolandırıp parayı vurma derdinde olduğundan pek çok kişi bu tarz "fiziksel parayı sanal paraya çevirme" olayına soğuk bakıyor. Biraz geri kafalıyız yani. Fakat en basitinden devletin bu tarz şeylerin yolunu açması gerekirken tam tersini yapması cidden ahmaklık
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile WWW
October 20, 2018, 12:59:48 PM

Yolun yarılandığı falan yok daha çok çok çok başındayız. Ama söylediklerinizde haklısınız henüz kaçırmamış olsak da jaçıracağımız gün gibi ortada.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
rexxxoonaa
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
October 20, 2018, 01:46:48 PM

Geçen merkez bankasının yayınlandığını iddia ettikleri video gibi bir gerçek var. Bu teknoloji bizim ülkemizden çıksaydı bile sahip çıkamazdık bu kafa yapısıyla.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
October 20, 2018, 01:55:02 PM

Hangi coine teknolojisi için yatırım yaptınız veya yaptık da konuşuyoruz. Bizim devlet coin çıkarsa hanginiz alacak ona da bir sürü laf edeceksiniz. Sanki bilmiyoruz sizi arkadaş. Bizde güzel bir laf var her şeyi devletten beklemeyin diye. Gitsin özel şirketler icolar düzenlesin coinler çıkarsın tutan yok yok değil mi?

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: